Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: U kojim su godinama žene najgore?
U dvadesetima 2 22.22%
U tridesetima 0 0%
U četrdesetima 4 44.44%
U pedesetima 2 22.22%
U šezdesetima 1 11.11%
Starije od sedamdeset 0 0%
Glasovatelji: 9. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 21:54   #1
U kojem desetljeću su žene - najgore?

Rijetko sam tu, iako bacim pogled, pa molim šefice malo kredita.
Isprike, ako je već bilo riječi.

Dakle. Ne mogu ovo više držati u sebi.
I nije, stereotip, mržnja, te stvari, gluho bilo, nego me samo, 'nako, zanima.

Ja sam standardno, kao i velik dio vas i vozač, i biciklist i pješak. Najviše sam biciklist. I kao i auti u raznim prilikama vozim se i cestom i puteljcima i svugdje. No biciklistička staza je naša auto-cesta, najidealniji prometni trak, gdje bi trebao razmjerno sigurno voziti, s najmanje smetnje sa strane i najvećom brzinom.
E sad. Svaki Božji dan, moraš gomili, uglavnom žena, zvoniti, da dobiješ žulj na palcu. Više ne znam što ću. To je moja auto - cesta, je li hodate po auto - cesti? Toliko drskosti, nezainteresiranosti, bezobzirnosti, strašno.
I većini ne smiješ ništa reći, nikad mi muškarac nije nešto odbrusio na diskretno zvonce. A kamo li psovao?

Nekako mi se čini da su najgore one od pedesetak godina i cure u ranim dvadesetima. Prve saspu paljbu na tebe i kad si ti debelo u pravu, a ove mlađe se ne znam zašto razvuku, njih pet, i ne gledaju silu Božju.
Primijetim to i na drugim mjestima. Najviše svađalačkog tona susretnem kod žena u pedesetima.

Dvadeset godina živim u Zagrebu i moram reći da sam uglavnom impresionirana starijim gospođama, onima s više od 75 godine. Te se definitivno najbolje ponašaju, po mom malom, subjektivnom mišljenju.

Šta forum misli?

Zar je nemoguće staviti anketu naknadno?
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački

Zadnje uređivanje Ostoja Grubica : 11.07.2013. at 22:01.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:17   #2
pretpostavljam da najviše nalijećeš na žene od 50 jer tih je najviše nezaposlenih.
pa im fino naletiš za ispucavanje frustracija
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:22   #3
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da najviše nalijećeš na žene od 50 jer tih je najviše nezaposlenih.
pa im fino naletiš za ispucavanje frustracija
Ta tragedija mi uopće nije pala na pamet.
Ali opet, ne znam.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:22   #4
Već vidim: kakav bio naslov da bio, ovo će biti još jedan biciklisti/pješaci fajt .

Stranu ću odabrati ovisno o tome hoće li me uskoro netko od ovih biciklista koji mi na nogostupu prolaze na pol milimetra s leđa, otpraviti na Hitni kirurški ili neće .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:23   #5
Kad vozim bicikl, primjećujem da su muškarci daleko ljubazniji od žena. Kad se vozim po uskom puteljku uz potok, uvijek me puste da prva prođem i komentiraju nešto simpatično "pa moram biti kavalir" i sl. Kad nekom muškom pozvonim, ljubazno se ispriča i makne u stranu. Kad ja zahvalim, kaže molim. Sve fino, bečka škola. Ljubim ruke, milostiva. Gospon Fulir i to.

Žene, s druge strane Rolajzanje, cmoktanje jezikom, neodgovaranje na moje "hvala" kad se konačko maknu u stranu...

Nema neke određene dobne granice za bitchyness, ima ih svih dobi i uzrasta. Mlade cure su ok i bakice, ostalo sve da te bog sačuva.
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:24   #6
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Stranu ću odabrati ovisno o tome hoće li me uskoro netko od ovih biciklista koji mi na nogostupu prolaze na pol milimetra s leđa, otpraviti na Hitni kirurški ili neće .
Ako hodaš Branimirovom, najsigurnije mi se čini - 'odi prugom.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:25   #7
najgore su u 30-im godinama. tad se svom silom oće udat i imat djecu. u 50-ima se osjećaju posljedice toga, alimentacija istekla, nakon 40ih sve nade u bolje sutra propale, počinju kupovati mačke i čangrizavost je neizbježna.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:29   #8
još jedna biciklistička tema
a kad smo najgore, pa valjda u onom desetljeću u kojem se trenutno nalazimo :rolajz:
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:43   #9
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
najgore su u 30-im godinama. tad se svom silom oće udat i imat djecu..
ovo je žalosna istina kojoj svjedočim u okruženju. koliko su te žene oko magične 35-e u stanju sebi zakuhati, samo da i one eto imaju obiteljski ručak. to prase ne bi pojelo. imam inače tetu kasne 30-e, bliže 40-oj i aj ona je naizgled ok sa tim statusom. ali njene prijateljice to se express lonac poudavalo unazad 3-4 godine i to za tipove koji su im bili u rangu "ja to ne bi štapom dirala". strašno proračunate. jedna je ima tome par ljeta opasno kuhala s jednim dalmošem iz našeg mjesta i kad je vidjela da je on vjetropir, podize ona sidro u roku par mjeseci s kontinentalcem. na kontinetu
a bas su redom bile komadi na više manje na svom mjestu mislila sam. tako da gledajuci njihovu metamorforzu mogu se samo nadati da necu svjedociti vlastitoj za tamo 10 godina ili manje

meni se čini da su žene u 40-im nekako mirnije, one koje su obavile svoju reprodukciju zadovoljne kako da bilo, ove koje nisu uspele pomirenije sa crnom sudbom. ali finije zrače, ne tom napetošću: moram i ja u brak
šteta što im stanje duha nije sinhronizirano sa reproduktivnim potencijalom. mislim da su mnoge bas ono taman da budu mame tada, a mnoge (pogresno) misle da su im sve lade otisle, pa i ne gledaju prema obali. imam naime jednu neudanu tetu i u ranim 40-im i ta mi djeluje opustenija, neg ova mladja.

žene u 50-im su ostvarene na svoj način. zreli cvjetovi koji ako drze do sebe jos itekako mogu zanosno mirisati svojim vrtlarima. ima ih medutim i oronulih ko sto je na temi rijec. no ja ne mislim da je toliko do ekonomske situacije, vec da je prvenstveno do stanja duha. potrebe da ucis, radis na sebi i konacno osjecas se mlad. kod mnogih to prestaje tamo sa 30.-om i nista cudo da su sa 50 umorene starice. jer su mislile moram raditi za kucu, djecu, muza, a sebi su bile zadnja rupa na svirali. a to jedna zena nikad ne smije. jer nitko je nece vise cijeniti, prvi u familiji nece.

što se tiče nadrkanosti, primjetila sam da su ko što neki rekoše muškarci više u maniru gospon fulir, spremni izmaknuti se, pridrzati vrata, osmjehnuti se. dok zene češće odbruse, istresu se. možda je do toga jer drže tri kuta kuće pa im manje treba da prsnu
__________________
Mnoge žene umjesto da metu, uhvate se tetoviranja i napinjanja strele. A poslije se čude nad "pečatom" sudbine.
NoirBaccall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 01:56   #10
Vječno smo najgore.
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 08:21   #11
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Nema neke određene dobne granice za bitchyness, ima ih svih dobi i uzrasta. Mlade cure su ok i bakice, ostalo sve da te bog sačuva.
Mlade su premlade za udaju, bakice su se davno udale a ako i nisu preživjele su. Ovo između, užas, bože sačuvaj i svi sveci
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 08:30   #12
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Kad vozim bicikl, primjećujem da su muškarci daleko ljubazniji od žena. Kad se vozim po uskom puteljku uz potok, uvijek me puste da prva prođem i komentiraju nešto simpatično
Jesi sigurna da to rade jer su pristojni? Možda si gospoda samo osiguravaju dobar pogled.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 08:55   #13
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Kad vozim bicikl, primjećujem da su muškarci daleko ljubazniji od žena. Kad se vozim po uskom puteljku uz potok, uvijek me puste da prva prođem i komentiraju nešto simpatično "pa moram biti kavalir" i sl. Kad nekom muškom pozvonim, ljubazno se ispriča i makne u stranu. Kad ja zahvalim, kaže molim. Sve fino, bečka škola. Ljubim ruke, milostiva. Gospon Fulir i to.

Žene, s druge strane Rolajzanje, cmoktanje jezikom, neodgovaranje na moje "hvala" kad se konačko maknu u stranu...

Nema neke određene dobne granice za bitchyness, ima ih svih dobi i uzrasta. Mlade cure su ok i bakice, ostalo sve da te bog sačuva.
to sam i ja mislila. Žene nikad ne stanu pješaku da prođe preko zebre. Onda mi je tata rekao da njemu muškarci ne stanu, da žene stanu.
Očito je da se ljudi ponašaju bolje prema suprotnom spolu.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 12:14   #14
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Žene, s druge strane Rolajzanje, cmoktanje jezikom, neodgovaranje na moje "hvala" kad se konačko maknu u stranu...
Majke. Te su najgore. Gmile s onim svojim kolicima posred trake i ne pada im na pamet da se maknu, a kad i zamoliš, toliko pušu da ti dođe da im frkneš podmladak u zrak. I vlasnice pasa isto. Te su u stanju opalit ćakulu na zebri.

Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
...počinju kupovati mačke...


A nemam ni četrdeset.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 15:36   #15
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
A nemam ni četrdeset.
forumašice brže napreduju
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 00:58   #16
Žena je najgora u onom desetljeću u kojem se nije realizirala i posve je nesretna, agresivna, svađalački nastrojena. Iz svakog desetljeća poznajem jednu takvu, "najgoru".

Mislim da je skoro pa nemoguće odlučiti se za jedno desetljeće, ali možemo se odlučiti za "fazu" u njezinom životu: neudata, bez djece itd. Ali to je isto pomalo upitno, jer znam mnoge frustrirane osobe, a žive na način: velika kuća- troje djece- vikendica- pas itd.

Aj' sad ti znaj
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 11:30   #17
Jesu li te frustracije zbog nerealiziranosti odraz društvenih očekivanja? Ono, neudana i bez djece, a baš je htjela muža i djecu jer tako mora ili udana s čoporom djece, mužem i psom, a frustrirana jer to nije bio njen odabir nego linija manjeg otpora?



I zašto se nikad ne govori o muškoj nerealiziranosti?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 11:35   #18
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Jesu li te frustracije zbog nerealiziranosti odraz društvenih očekivanja?
ne nužno
moje neudate frendice su, uglavnom, htjele obitelj
a opet, imam i udatih koje su frustrirane razvojem situacije
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 11:46   #19
Najgore ..............kome ? sebi ili okolo sebe?
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 11:53   #20
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post

I zašto se nikad ne govori o muškoj nerealiziranosti?
Nije li kod njih to ona tema tko šta vozi?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.