Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2015., 11:53   #281
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Mi pričamo o sasvim različitim dobnim granicama. Ja, a čitam i većina pišemo o bebama ( moj ima 6 tj.) i još ne peremo zubiće jer ih nemamo.
Moj stariji 6 godina, tušira se kad poželi, ljeti to bude i tri puta dnevno, a odjeću njemu mjenjam svako jutro a nekad i češće,.a zubi naravno...

Ali to je manje bitno, rasprava se vodila za bebice. I ne, nema potrebe mjenjati robicu svakodnevno kao ni kupanje.
I da, beba mi je čista.

Samo me zanima; kako to izgleda, 7 puta u tjednu kupanje, 7 kompletnih presvlaka, 7 pranja robe ali samo bebine ..da se ne mješa drugim i svi ti deterdženti.. .. koji se ne ispiru tako lako ....

Ma sve okey samo mala rasprava
Ne pričamo. Ovo je tema o kupanju beba i djece (mada su i bebe djeca, ali ajde...)
A ako ću se vraćati unazad, puuuno češće sam joj mijenjala odjeću kad je bila beba. Nema šanse da bi večer dočekala u onom što bi obukla ujutro, a sada je to čest slučaj. Posebice sam je često presvlačila kad smo krenuli s dohranom.
Ali ja nikad nisam gledala na boje i izgled odjeće, bilo mi je bitno samo da je odjeća od udobnih materijala pa je imala brdo polovnih stvari, dobili smo odjeću i od frendica koje su mame dječaka i od mama djevojčica. Odjeće nam nije nikad zafalilo.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:56   #282
Moja beba često dočeka večer u odjeći od jutra (noći, dana prije ). Nekad ne bljuca ili bljuca malo, što pobere slinček i roba ostane čista. A nekad se malo pobljuca i to obrišem i roba opet čista.

Ohyeahbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:56   #283
Bome sam i ja nadobivala rabljene robice i dijete je svaki dan bilo u cistom. Nekad sam ga presvlacila i vise puta ako se zabljucao ili bi pelena promocila. I dok je bio beba, a i sad ga kupamo 2/3 puta tjedno. Kupke i sampone smo poceli koristiti nakon prvog rockasa. Bio je celav pa kosu nismo prali.
Dok nije sjedio netko od nas se kupao s njim, a on je uzivao naslonjen na nas i brckao se. Od kad je poceo sam sjediti, sam se i kupa. U velikoj kadi, malu kadicu smo koristili par puta i odustali. Kupanje nam je rijetko kad trajalo krace od 20 min (mozda prva dva/tri mjeseca... malo mi je maglovit taj period). Uglavnom se dugo kupao jer je bas uzivao.
Ne primjecujem na njemu neke posljedice zbog prekoracenja vremena 10/12 min. Mene isto zanima, sto se dogadja ako se dijete kupa duze?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:58   #284
Mogla sam i ja sa prvim djetetom pisat kako nista ne bljuca, slini, prlja hranom itd - jer dok nemas dijete koje non-stop bljucka i to velike kolicine nemas pojma kako to ne moze nikakav slincek drzati.

A da samo obrisem s odjce, pa onaj ukiseljeni smrad mlijeka dok ga god uzmem na ruke, od same pomisli na to mi je odmah
Razlog vise zasto sam ga svaki dan kupala, odvratan mi je taj smrad. Ali dovoljna je bila obicna voda da ga ispere...

Inace, mojima sam sinoc nakon 40 min naredila da je dosta kupanja. Nisam primjetila znakove otapanja
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 13:02   #285
Moja ne smrdi
Ohyeahbaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 13:32   #286
priču o tjemenici molim nastaviti ovdje.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:09   #287
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post

E pa, mnogi proizvodi sadrže formaldehid, sumnjive aromatične tvari, agresivne tenzide i emulgatore.
Koža beba je pet puta osjetljivija od kože odrasle osobe, lojne žlijezde još nisu spremne za rad, a hidrolipidni film, to jest sloj vode i sebuma koji služi kao barijera protiv vanjskih utjecaja.
Stoga, prekomjerno pranje i preagresivni proizvodi za higijenu oslabljuju nedovoljno razvijene zaštitne barijere kože.
Vrijeme kupanja od deset do dvanaest minuta u prvoj godini se ne smije prekoračiti.
Nabacuješ se fensi izrazima, a opet nisi odgovorila na pitanje, tako da odustajem.

Ja sam rekla da bih bebu kupala svaki dan u čistoj vodi, kratko, tek toliko da je osvježim, tako da ne znam čemu opet spominjanje kozmetičkih preparata opasna sastava i prekomjerna pranja?

Ako je vama 5-minutno kupanje/tuširanje djeteta jednom dnevno u čistoj, vodovodnoj vodi prekomjerno pranje, onda je meni pranje jednom tjedno zanemarivanje higijene djeteta. Uostalom, čitam detaljno sastav proizvoda koje sama koristim pa ne znam zašto bih bebu kupala nečime što sadrži "formaldehid, sumnjive aromatične tvari, agresivne tenzide i emulgatore".
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 15:20   #288
bebina koza je tanja od koze odraslih, ako se ne varam 5 puta tanja. plus, ne masti se kao odrasla pa joj fali zastitni sloj.
voda isusuje kozu
vise manje strucnjaci savjetuju kupanje svakih par dana, ali brzinsko kupanje svaki dan vecini djece nece naskoditi nista vise nego kupanje jednom tjedno
ne kuzim u cemu je drama, osim ako netko pere novorodjence svaki dan u kupkama, jbg, to bi zbilja bilo pametno izbjegavati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 16:39   #289
smirite strasti jer će biti kartoniranja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:37   #290
Vidim da neki pisete da se kupate u kadi s bebom. Ne bojite se da ce beba pobrati nesto od vas, tipa gljivice? Ne kazem da ih imam trenutno , ali kod zena je to dosta cesto. Meni nekako to nehigijenski. A bas bi se htjela brckati s njima

Inace, dok su bili bebe smo ih kupali jednom tjedno, sad kad imaju 11 mjeseci cesce, ali i dalje samo u bademovom ulju.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:46   #291
a kak kad naraste i kad neće više stati u kadicu za kupanje nego ćete se svi kupati u istoj kadi jedan nakon drugoga? i tada može nekaj pokupiti.
meni se čini da se ovdje misli na zajedničko tuširanje, a ne na brčkanje. barem je tako bilo kada sam jednom negdje čitala.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 22:13   #292
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Vidim da neki pisete da se kupate u kadi s bebom. Ne bojite se da ce beba pobrati nesto od vas, tipa gljivice? Ne kazem da ih imam trenutno , ali kod zena je to dosta cesto. Meni nekako to nehigijenski. A bas bi se htjela brckati s njima

Inace, dok su bili bebe smo ih kupali jednom tjedno, sad kad imaju 11 mjeseci cesce, ali i dalje samo u bademovom ulju.
Jesam se kupala s kceri i nisam se bojala da ce ista pokupiti, jer nije ni imala sto pokupiti.
Sad, tesko bismo stale skupa u kadu
Cura od 5.5 godina se kupa/tusira kad god i koliko god zeli, a minimalno je svaki drugi dan. Neki put se kupa po pola sata i duze, neki put tusira, neki put skoci nabrzaka i izadje zacas.
Malac od 2 godine se kupa svaki dan jer jos uvijek nosi pelene. Ali trenutno (vec mjesecima u biti!) se bas ne voli kupati i cesto se kupanje svede samo na tusiranje guzice/spolovila dok on stoji u kadi tj pokusava se iskobeljati van.
S njim sam se znala otusirati kad je bio beba, ali nije to bas volio.
Sredstva za pranje koristimo ali tako, dosta oskudno jer i ne treba.
Kad su bili bebe, kupali smo ih svaki dan jer je to spadalo u vecernju rutinu.. za njih i za nas uglavnom samo u vodi i nakratko.
KOsu kcer pere uglavnom kad njoj dodje, obicno 1x u 1-2 tjedna, a malenom operem kad zakljucim da treba, obicno jednom u 2 tjedna.
Imaju oboje jako gustu kosu kojoj treba jako dugo da izgleda prljava.

Meni je u stvari najveci problem natjerati ih da se umiju kako spada jer nakon dorucka izgledaju kao prasci.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 07:39   #293
Ja sam se s mojom curkom redovno brćkala kad je bila beba, i mm isto. Do njenih 1,5 god - dotad smo imali kadu

Nikad nikakvih problema nismo imali.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 08:43   #294
Ja sam se isto brčkala s malim, ne tuširala. I kad sam ja bila mala, kupala sam se s mamom.

Nikad nikakvih gjlivica nije bilo... da sam sklona tome, ne bi se kupala s djetetom. Ali redovno održavamo higijenu i muž i ja, redovno idem na preglede kod ginića, ne smuca se nitko sa nekakvim ljubavnicima ... nismo rizična skupina.

A sad više nema mjesta u kadi za dvoje pa se mali kupa sam. Kupili smo mu onu protukliznu podlogu kaj se zajlepi za kadu jer se jednom posliznuo i to je to. Netko je cijelo vrijeme uz njega dok se kupa, obično oboje jer nam je to zabavno.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 10:20   #295
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto brčkala s malim, ne tuširala. I kad sam ja bila mala, kupala sam se s mamom.

Nikad nikakvih gjlivica nije bilo... da sam sklona tome, ne bi se kupala s djetetom. Ali redovno održavamo higijenu i muž i ja, redovno idem na preglede kod ginića, ne smuca se nitko sa nekakvim ljubavnicima ... nismo rizična skupina.

A sad više nema mjesta u kadi za dvoje pa se mali kupa sam. Kupili smo mu onu protukliznu podlogu kaj se zajlepi za kadu jer se jednom posliznuo i to je to. Netko je cijelo vrijeme uz njega dok se kupa, obično oboje jer nam je to zabavno.
Nisam ni ja rizična skupina ali malo malo imam neki bog dolje, od atb, pada imuniteta...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 10:29   #296
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja rizična skupina ali malo malo imam neki bog dolje, od atb, pada imuniteta...
Kad znaš da imaš nešto, nemoj se kupati s njima i to je to.

Mi se kupamo zajedno, veći klinac još se kupa s tatom i bratom u kadi, njih dvojica se uvijek kupaju zajedno, ja se kupam s malim i dalje, ne znam kad sam posljednji put s većim, ali ne toooliko davno, normalno nam je to.

Moji se peru svaki dan (guzice), obično nedjeljom imamo pranje kose i dugo brčkanje, veći se kupa poslije treninga, dakle svaki drugi dan, ako ne ide, pere spolovilo i guzicu i noge, uz ruke i lice i zube, je li, trudim se ne namakati ih jer obojica imaju dermatitise
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 10:38   #297
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja rizična skupina ali malo malo imam neki bog dolje, od atb, pada imuniteta...
:kuca po svim drvenim štokovima: srećom nemam problema s tim. Da imam, ne bi se kupala.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 11:51   #298
Imamo tuš kadu tak da se nemam gdje ni da hoću, ali nekak mi to ni nije napeto, da i imam kadu sumnjam da bi se kupala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 14:38   #299
i ja imam samo tuš kabinu, i to onu najmanju
ali da imam kadu kupala bi se s malim svaki dan
mada je mm već rekao da ne dolazi u obzir, radi gljivica i to, da mali nešto ne pobere. nemam ih (trenutno) ali za svaki slučaj, ipak je stoma otvoreno crijevo

a ja bi se baš kupala s njim...

i da, kupamo ga i presvlačimo svaki dan. nekad i više puta dnevno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 11:03   #300
Mi smo za sad u fazi kad mali od 2 i po god vrišti čim vidi kupaonu gol,a to ugl iz razloga što mrzi da mu voda ide u oči pa neće prati kosu,uha itd a da ga ne trebamo kupati u dvoje. Msm ne perem mu kosu svaki dan,al čim stane u kadu on plače (iz straha/navike) Isti problem sam imala i s malom,ali ta faza ju je prošla tek s nekih 4god pa sad ju okupam bez problema. Tako da nam kupanja nisu češća od 2x tjedno (od toga svaki drugi-treći put kosu) jer imam osjećaj da ga mučim,rađe ga naslonim na lavandin onak u bodiću i malo ga operem prije spavanja zbog pelena,taj dio nekako prođe bez šokova. Zato mu robu presvlačim obavezno svaki dan.
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:32.