Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2006., 15:34   #41
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Ko je ono spremao atentat na Papu u Sarajevu ?
Zbilja nemam pojma .... Alija Izetbegović?

Papa Ivan Pavao II je bio veliki prijatelj Bosne i Hercegovine i Bošnjačkog naroda, to je stav 99% Bošnjaka.

O pokojnom Papi sve najbolje.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 15:45   #42
Ovo je vec prestrasno, moderator hrvatskog foruma staje u obranu covjeka koji je osobno postrojavao postrojbe koje su cinile zlocine po hrvatskim selima u BiH, i to najvjerovatnije prije nego su kretali u akciju.

Sta je sljedece, topic o Dzevadu Mlaci.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 15:52   #43
Quote:
Vanjushka kaže:
Ovo je vec prestrasno, moderator hrvatskog foruma staje u obranu covjeka koji je osobno postrojavao postrojbe koje su cinile zlocine po hrvatskim selima u BiH, i to najvjerovatnije prije nego su kretali u akciju.

Sta je sljedece, topic o Dzevadu Mlaci.
U obranu čega Vanja?

Barem ti imaš dovoljno staža na ovom forumu da znaš moj stav o liku i djelu Alije Izetbegovića. To što ne šutim na notorne laži i propagandu srpske propagandne mašinerije i što reagiram na gluposti pojedinaca koji se iz ne znanja i dezinformiranosti prosipaju kojekakvim "podignutim" optužnicama nije nikakva obrana Alije Izetbegovića nego iznošenje fakata.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 16:21   #44
Quote:
posmatrač kaže:
A di ti je Rašo?

Na slobodi!

pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 20:18   #45
Alija, pas rata:

http://youtube.com/watch?v=8HCcyH6inZo

http://youtube.com/watch?v=6O5FC7Xq9T8
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 22:06   #46
e juda jesi levat.. pa čuješ li ti šta oni govore???


fino ti lin na govornici govori "TAKE A BEER", onda se svi fataju flaša, i govore "ALLAH U EKBER"
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 23:29   #47
http://www.youtube.com/watch?v=iAkjy3zd_5ka ko je bio Alija Izetbegović, evo ko je ALIJA IZETBEGOVIĆ
http://www.youtube.com/watch?v=nFkY11dsqm8

čovjek koji je uspio da pobijedi RATKA MLADIĆA

a da u BiH nisu bili samo Muđahedini, govori i sljedeće
Četnici
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo

Zadnje uređivanje Zgembo_Adislic : 29.10.2006. at 00:14.
Zgembo_Adislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:33   #48
Quote:
rsbl kaže:
Nemaš ti pojma, srećom ima Google pa googlaj. Protiv Alije je u hagu pokrenut postupak a materijala je bilo u izobilju.
Alija je bio najbičniji zločinački govnar i kao takav će ući u istoriju.
Ah, da ...jel to isti onaj "materijal u izobilju" kao i kod Nasera Orica pa se narod sa tribina pisao od smijeha od "materijala" a svjedoci su tek bili za suze.
Sjecam se onih glupaca, gluho bilo, kako ih je Vidovicka popisala i to sa "vojnim materijalom iz upravo RS vojske". Mozes ti misliti koliko su glupi bili ti vasi "materijali" da vas je Vidovicka uspjela pobiti sa vasim opet vlastitim materijalom iz srpske vojske?!?
A jos se i zalila jer su joj sudije skratile vrijeme za dokazivanje pa jadna vidovicka nije uspjela sve dokaze iznijeti!!!!
Jel to taj "materijal"?!?
Ako su pametni oni iz Haaga, nikad vise nece uzeti vase mitomanske pjesme za tihe guslarske veceri. Ogroman gubitak vremena i prostora u Haagu, mogli su par zlocinaca iz okoline Gacka strpati u zatvor za to vrijeme koje su potrosili na Nasera!!!
A ta pisamca koje ste vi slali u Haag o Aliji, mozes okaciti macku o rep, zajedno sa raznim spiskovima o koljacini Srba u Sarajevu(ovdje izuzimam one Srbe koji su stvarno poginuli u Sarajevu, ubijene od strane kriminalaca ali i od srpskih snajpera, granata i znate vec cega sve)
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:43   #49
Quote:
Kexx kaže:
Alija Izetbegović je bio glavni komandant vojske koja je etmnički čistila Hrvate iz njihovih domova. Nije nikad zat to odgovarao, nije nitko. Ti se zločini uglavnom prešućuju ili umanjuju. Htio je stvoritit životni prostor za muslimane.
Bio je predsjednik samo njima, i to izuzetno loš.
mislim da za nas hrvate to ne vrijedi. alija je vodio politiku "potoni ili plivaj s hrvatima" i da je imao veći utjecaj i moć nad zbivanjima na terenu i da je tuđman bio malo taktičniji, a ne stalno nešto mutio sa srbima, rata između hrvata i muslimana ne bi bilo.
sukobi su počeli jer su se dvije vojske nalazile na istom prostoru, a ni jedna nije htjel ustuknut ni popustit, malo kos-ovskih dezinformacija, provokacije raznih ekstremista s obje strane, i ratna napetost rezultirale su međusobnim obračunom.
kad se pojavio vance-owenov plan, hrvati su ga prihvatili, a oficiri armije bih su ga dočekali na nož. tu je neposredni uzrok sukoba.

a zgembo bi trebao znat da je ratka mladića porazio ante gotovina. njegove su jedinice držale banjaluku na dlanu, i njima se može zahvalit srpski poraz.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:47   #50
A posljedica je ta da su muslimani koje su Srbi protjerali iz Prijedora i Sanskog Mosta jurisali na hrvatski Vitez a ne prema Prijedoru i Sanskom Mostu.

Sve sa Alijinim imenom na usnama.

I onda mene ovaj pita zasto mi smeta tema o AI na ovom forumu. O tempora o mores.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 12:55   #51
znam, ali mislim da alija nije bio među onima koji su vodili politiku ekvidistance (srbi=hrvati). međutim, jedan značajan dio zapovijednog kadra armije bih jest imao taj stav.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:11   #52
Quote:
Vanjushka kaže:
A posljedica je ta da su muslimani koje su Srbi protjerali iz Prijedora i Sanskog Mosta jurisali na hrvatski Vitez a ne prema Prijedoru i Sanskom Mostu.

Sve sa Alijinim imenom na usnama.

I onda mene ovaj pita zasto mi smeta tema o AI na ovom forumu. O tempora o mores.
To vec nije tacno. Vecina iz tog PRijedora i Sanskog mosta, geografski nisu mogli jurisati na Vitez, vec upravo, iz bihacke regije na Prijedor. Druga je stvar sto nisu imali snage za Prijedor pa nisu ni na njega napadali do na kraju rata.Inace, drugi koji su se nasli u Hr, a koji su iz Prijedora i Sanskog mosta, su vecinom otisli u zapadne zemlje...na oporavak poslije logora.
Tako da ti ta teorija ne pije vodu. I ne postoji hrvatski Vitez, postoji Vitez. Mozda ces tako i na laksi nacin shvatiti zasto su se Bosnjaci iz Viteza branili. Lako je kriviti DRUGE. ONI DRUGI SU JURISALI, teze je prihvatiti cinjenicu da se Vitez branio od Viteza. Ili Busovaca od Busovace. Ili Vares od Varesa. Ili Mostar od Mostara.
Razlika je samo ko je gdje imao zaledje. Do Konjica niste mogli jer je Konjic malo zakukuljen a i trebalo se preko Jablanice jel.
S druge strane, do Capljine ste mogli jer vam je Hrvatska za ledjima tamo.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:24   #53
Quote:
divizija kaže:
znam, ali mislim da alija nije bio među onima koji su vodili politiku ekvidistance (srbi=hrvati). međutim, jedan značajan dio zapovijednog kadra armije bih jest imao taj stav.
Budi siguran da u BH ratu nijedan musliman-Bosnjak, ili kako vec sami sebe nazivaju, nije uradio nista sto mu nije zapovjedio Alija Izetbegovic.

Sa izuzetkom muslimana iz Velike Kladuse.

Najobicniji licemjer koji je i javno izjavio da "ujutro misli jedno a poslijepodne nesto sasvim drugo". To je AI, to je njegova politika. Tu mislim jedno, u Zenevi drugo, u Zagrebu trece, u Banjaluci cetvrto, u sebi peto.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 17:36   #54
Quote:
divizija kaže:
a zgembo bi trebao znat da je ratka mladića porazio ante gotovina. njegove su jedinice držale banjaluku na dlanu, i njima se može zahvalit srpski poraz.
tako nešto, tj. alija ga je pobijedio, a ante gotovina i atif dudaković su mu mamu jebali pred Banja lukom
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:06   #55
Dudaković....
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 18:06   #56
Quote:
Zgembo_Adislic kaže:
tako nešto, tj. alija ga je pobijedio, a ante gotovina i atif dudaković su mu mamu jebali pred Banja lukom
A za tebe sam iz ovog posta siguran da si iz mješanog braka.
Juda Iškariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 19:19   #57
Quote:
Juda Iškariot kaže:
Posmatrač, znamo šta Srbi misle o Papi i Crkvi...ne trebaš nam objašnjavati hvala.

Moje je pitanje šta vi to muslimani mislite o Papi i crkvi ?

Ko je ono spremao atentat na Papu u Sarajevu ?
To je bilo u ratu i frustriranosti, kada smo mislili da je citav svijet protiv nas. Vidio si kako je primljen ivan pavle II i desetine tisuca katolickih vjernika u banjaluci?
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 19:55   #58
ali sinko, mi ni usred masakra na ovčari nismo mrzili carigradskog patijarha zbog toga.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:06   #59
Quote:
Vanjushka kaže:
Budi siguran da u BH ratu nijedan musliman-Bosnjak, ili kako vec sami sebe nazivaju, nije uradio nista sto mu nije zapovjedio Alija Izetbegovic.

Sa izuzetkom muslimana iz Velike Kladuse.

Najobicniji licemjer koji je i javno izjavio da "ujutro misli jedno a poslijepodne nesto sasvim drugo". To je AI, to je njegova politika. Tu mislim jedno, u Zenevi drugo, u Zagrebu trece, u Banjaluci cetvrto, u sebi peto.
De ne glupiraj se. Vecu glupost odavno nisam cuo. Aliji su razni komadanti, vojskovodje i tzv generali radili sta su htjeli u vlastitom glavnom gradu i ispred njegovog nosa.

Mi smo se morali snalaziti kako znamo u umijemo kamo srece da smo imali dio slobodne granice prema nekoj drugoj drzavi danas bi se druga prica pricala. Na nesrecu bili smo okruzeni jednom prilicno neprijateljskoj drzavom, dok drugom njeno vrhovnistvo nije znalo bil bi piskilo ili kakilo.

Postoji jedna krilatica sa pocetka rata a ti bi jese trebao sjecati. "Ne ratujem ja ni za Franju ni za Aliju nego da mi cetnik ne udze u avliju"


Uostalom ako postoji neko ko je bio neodlucan tokom rata a to je i dan danas onda su to BiH Hrvati.
Tuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 20:30   #60
Hrvati neodlucni tokom rata? boze sacuvaj kakva glupost upravo izrecena.

Jesu li Hrvati cekali cetnike i mirno spavali jer za rat treba dvoje? ili su i vas naoruzavali.

Daj se ne blamiraj glupim izjavama.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.