Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 17:18   #41
Dobro, ti pises o necemu kaj je bilo prije 30 ili vise godina

Evo ja ti mogu reci da salata paradajz, sir i luk ti dode oko 7 dolara doma ( s time da ulje i ocat su zanemarivi trosak) ok je u isto vrijeme u pubu rebrica s pomfrijem 4.95
A sushi potuce cijenu svega, ja sam poceo redovito 2-3 puta tjedno sushi jesti, jer je 18-22 komada oko 6$ s juhom
Ima u ducanu naravno i jeftinih gotovih jela, ali izadu skoro isto kao i jesti vani.
Izuzev kad mi se bas gadno krka, onda odem u all you can eat i za 16$ napravim stete duplo ( al ok ja nisam sitni, oni na sitnije racunaju)
Sve cijene su za Vancouver Kanada

Kanadani slabo putuju ( jer iskreno i nema ih puno, i onda vecina ide samo kuci kad su na odmoru) ali tjedan u meksiku je po 800-1000$ s svime( sto je ono, malo vise od minimalne dvotjedne place poslje tax )
Da hoce sloze si oni to i za 500$
Na havaje se dosta ljudi zaleti jer je blizu
KILLERDOG is offline  
Old 02.10.2017., 09:53   #42
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Ja sam apple freak ,imaju mladi SE a stariji 6s ,stavim im u Apple store odamh zastite na ekrane i neki zastite za telefone i to drzi ,koriste dok im baterija ne otide .obicno 2 -3 godine ,padne miljun puti .A i ja sam poprilicno slampava pa mi ispadne kad izlazim iz auta i sl .
Isto

Ovo mi je treći i svaki sam imala po 3 godine, niti jedan mi se nije razbio i svi ovi prethodni su udomljeni još rade, jedino se 2 više ne koristi radi softwarea
Četvorka uredno radi već 5 godina
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 02.10.2017., 17:28   #43
svaka vam čast, meni (mislim da sam napisao već ) 6s u godinu dana 2 put bila na popravku, treću put odustao i kupio samsunga opet
nisam ni bio fan prije, ali to je sve osobno više, nekome bolje leže oni, drugome ovi
to je kao i linux vs windows
KILLERDOG is offline  
Old 03.10.2017., 12:08   #44
apsolutno

muž je na samsungu i stalno me vrbuje ali ne dam se

a on je skršio već mobitela i mobitela jer mu je glupo staviti nekaj gore, ali sad za 8 si je bogme kupio
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 04.10.2017., 13:47   #45
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
jel postoji mogucnost da me pokretačica teme usvoji...njeno je da financira...ja cu brinuti o djeci....kuvati...peglati...i ostalo..a njeno su financije
Pa mogla bi kad već voli bacati pare u vjetar. Ništa nije skuplje od financiranja muškarca.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 04.10.2017., 13:52   #46
Financiranje žene?
rocker1987 is offline  
Old 04.10.2017., 13:59   #47
Jok, vaše su igračke skuplje od naših krpica.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Old 04.10.2017., 14:03   #48
Zaboravljaš svjetlucavo kamenje.

70% svjetskog bdp-a pičkopatnici potroše na šene.
rocker1987 is offline  
Old 04.10.2017., 14:33   #49
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Radi se o ovome..........
Koliko ste vi novca i na koji način nepovratno bacili u vjetar svojom krivicom?
Draga autorice, tvoj novac nije bacen u vetar. Ti si posteno platila ono sto si unistila. Nisi pobegla od odgovornosti i nisi ostala duzna. Tako treba da gledas na tu stvar. Zrelost jedne osobe se ogleda u tome, kada ona shvati da ne moze da ima i jare i pare. Razbijes nekome nesto, znaci, napravis nekome stetu, pa ne mozes da prodjes nekaznjena, kao neka mala beba. Nego moras od svog novca da platis tu stetu koju si napravila. Nemoj se ponasati tako razmazeno. Tvoji roditelji su u pravu kada ti ne daju novac, jer tako dobijas jednu lekciju za zivot. Naime, da se zivot ne sastoji samo u provodu i skupim stvarima na koje se ne pazi, jer ce neko drugi da ti vrati pare, nego se zivot sastoji od odgovornosti prema ljudima, tudjoj imovini i svom novcu. Sada je mleko vec prosuto, pa ne vredi zaliti. Nije to baksuz kada se neko ponasa neodgovorno prema tudjoj imovini. Desi se i udes kolima i da ostetis nekome nesto, svakome od nas se to desi, ali onda platimo stetu i ne trcimo kod mame da nam ona vrati novac, nego bolje pazimo sledeci put.
AlessandraB is offline  
Old 04.10.2017., 21:15   #50
lupanje auta je skup sport, bio auto novi ili stari, skupi ili jeftini.....
dk1 is offline  
Old 06.10.2017., 01:42   #51
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Radi se o ovome; u zadnjih mjesec dana sam bacila puno novca u vjetar: slupala sam jako skupi auto pa platila popravak, razbila frendici slučajno iPhone pa joj kupila novi, platila zadnju ratu treninga privatnom treneru jer smo imali ugovor na godinu dana(otišla sam na trening možda 2 puta, bez obzira na njegovo motiviranje(moje izlike su bile jače)).

Sve u svemu, potrošila sam cca 20soma kuna ovaj mjesec NI NA ŠTO. I to od dijela svoje ušteđevine, pošto roditelji ništa od navedenog nisu htjeli platit jer sam kao ja kriva. Planirala sam s frendicom u London s tim parama, no izgleda još ništa od toga.
Sad sam ljuta i gnjevna, na sebe naravno(malo i na druge) i razmišljam što mi je to sve trebalo.
I to me je navelo na ova pitanja;
jesam li ja jedini baksuz kojem se ovakve stvari događaju i to u kratkom vremenskom periodu?
Koliko ste vi novca i na koji način nepovratno bacili u vjetar svojom krivicom?
Sori, ali smrdiš mi na derle od 20 godina kojoj su mamica i tatica kupili skupi auto koje si slupala jer si vozila pijana. Osobni trener, seriously? Koji preserans. I zašto bi roditelji plaćali tvoje greške? Imaš 5 godina?

Saberi se. Prodaj taj skupi auto, kupi jeftiniji rabljeni, dio novca daj u humanitarne svrhe, a od ostatka otiđi u London. Garantiram ti da ćeš se osjećat bolje I onda prestani trošit novac na gluposti jer ti je jedan dan palo na pamet da bi izgledala kul s pločicama. Kad ti padne na pamet kupiti nešto nemoj odmah to kupiti nego pričekaj nekoliko dana i razmisli da li ti to stvarno treba i hoćeš li to koristiti.

Doduše, svaka čast što si platila trenera i novi mobitel. Jako puno ljudo bi se pravili glupi i pobjegli od te odgovornosti.

Možeš mi poslat svoju adresu u inbox, pa ti pošaljem razglednicu iz Londre
shadowgirl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.