Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 06.11.2017., 11:06   #17
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Pa i trenutno nemaju neku vrijednost, njih 80%. Ponuda znatno veca nego potraznja. To nije samo slucaj u Slavoniji ili unutrasnjosti vec i na samoj obali. Graditelju kupuju clanke po novinama kako je sve 90% zagrade rasprodato i ako jos ni priravni radovi nisu poceli. Kasnje agenti prodaju tri stana uz price kako se ljudi otimaju za iste. Koliko sam puta znao zateci ceduljicu ili letak na sajbi od avtua, gdje netko reklamira svoj stan ili kucu. Pa sam nako od zafrkancije znao poslje 6, 7 pa cak i 8 mjeseci se oglasiti istima povodom reklame i isto je jos uvijek na prodaji. Ali ti momentalno sloze pricu kako je tu jos troje se raspitiva, kako su imali nekog Svabu upravo jucer ono ovo. Onda samo fino i kulturno kazem, ako je trka i frka a vec ste imali ljude, koji su vidjeli u zivo vas stan, reko meni treba vremena, nista reko hvala. Zainteresovan sam ali ne mogu tako brzo reagovati. Poslje tjedan do dva dana zovu isti pa eto odustao Herr. Hans ili najbolji su mi ispreke kako su neki odustali zbog smrtnih slucaja ili iznenadnih propalih manjih firmi negdje na Zapadu. Pogotovo oni koji to detaljno opisuju. I kad onda reko pocmeno pricati o sputanju cijene, ja samo da vidim koliko nisko moze, onda pocne prica -"ako cu toliko spustiti onda cu sirotinji radje darovati stan/kucu sto vec prodaju."


Ja znam nekoliko lokalaca iz Makarske, koji su tu rodjeni i odrasli, sami ljudi znaji sto je covjek koji jeo a ne sto vise. Kazu, u Makarskoj na prste mozes nabrojati zgrade koje su 100% prodane tj. svi stanovi. Tri zgrade od cca. svaka 8 stanova do 10. Su i dan danas poslje brdo godina kazu prazne te ce ih vlast sigurno rustiti. U Zadru gdje sam doslovice na "domacem" terenu po roditelju jednom. Bart bratu 200-300 stanova praznih za kojih enma kupaca. Ponuda 40% veca nego potraznja.

Da ne pricam o kvalitetu gradnje, cast izuztcima koji su stvarno na hiper nivou po pitanju sigurnosti dok ostalo, ne dao Bog veceg zla pa da bude zemljotres od 6,0... tu bi vec iste nebi se mogle vise koristiti za sigurno bivanje, sve jace, srusilo bi se ko kule od karata. Tektonska ploca se tocno povlaci duz obale. Vecina lokalnog stanovnistva pojma nema da zive na mjestu gdje se cjepaju tektonske ploce.
Zašto si ti toliko nabrijan na Dalamciju? Ako ćeš iskreno u HR ima daleko kvalitetnijih (i povoljnjih) lokacija za život, npr. Lika, za jaftine pare kupiš teren i sagradiš si objekt prema svojim željama, i sve to za dio cijene nekakve kućerine u Dalmaciji.

Evo vidi teren od 7 hektara, 40 000 eura.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/dr...-oglas-6299791
Svi benefiti, mir i tišina, čist zrak, struja, voda etc sve je tu.

Baš se razmišljam, da imam para viška zašto ne sagraditi neku vikednicu od 100 -120 kvadrata bilo bi baš super
Ali jebiga, pare
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.