Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2017., 11:00   #81
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ma naravno, u stanu i gradu je glupo djeliti poslove na muške i ženske, jer "muških " skoro da nema.
No, stvarno - onaj ko hoće može sve raditi. I ko mora. Silom prilika, kada sam imala 15 godina, živjeli smo u kući gdje se grijalo na drva. Stari je puno radio, tako da smo mama, brat (tada 10) i ja preuzeli da iscjepamo drva. Onda je nama dvoma bilo žao mame jer je imala vene, pa smo nju stavili da slaže cjepanice, a mi smo cijepali i vozili u tačkama. I tako smo nastavili idućih par godina.
Ja sam naučena na zajedništvo, da jedno drugom pomogne, bez obzira o čemu se radi. A možda sam i sama takva, otkud znam. Uvjek sam se petljala oko tate, koji nas nije djelio, već nas je zajedno učio koječemu. Neke stvari sam naučila sa mužem - trebala mu je pomoć, tako da sam ja naučila raditi na mjesalici, gletovati (moram priznati da nisam baš sjajna ) , uvoditi vodu (sa plastičnim cjevima je zeza) , ma ne znam štasve nismo radili A kvragu, i ciment su počeli pakirati u vreće od 25 kila, moja djeca su teža, a nekad ih obojicu uhvatim i nosim (zajedno skoro da imaju kila kao ja)
to je i bio moj smisao upisa, postoje ljudi koji rade i koji filozofiraju. postoje muški poslovi ali ne i ženski poslovi. u nedostatku muških poslova postoje samo poslovi i lijene guzice
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:08   #82
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Zakaj si tak primitivan? Pa ima žena kaj cijepaju drva lakoćom. Ja se setim svoje bake. Dok je deda pripremal čobanac ona je cepala i teglila ko vol. A gdje danas u 2017 kad zaista više fizička snaga je skoro pa nepotrebna treba djeliti poslove na muške i ženske?Čemu?
zanimljivo, zanima me koliko će se još ljudi složiti s menim misleći da mi oponiraju zbog toga što ne koristim uobičajenu retoriku...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:10   #83
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
zanimljivo, zanima me koliko će se još ljudi složiti s menim misleći da mi oponiraju zbog toga što ne koristim uobičajenu retoriku...
Smisao toga je točno kaj? Nije li lakše objasniti nama neupućenima smisao koji pokušavaš reći? Onda lepo napišeš poslovi ,a ne muški poslovi i svima nam jasno ako si mislil na to. Kaj bi ja tvoje misli trebal čitat,a tekst ignorirat?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:11   #84
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
aham, dakle da treba prenjeti 10 vreća od 50 kila cementa niti onda, jednostavno NIKAD?
fascinantno kako su apsolutno uvjereni u svoje viđenje realiteta ljidi koji nisu sposobni razmišljat dalje od (doslovno) jučer i danas. onda je lako, onda imaš sve odgovore pa se zafrkaji malo na forumu
cement se može presipati u posude,te u njima nositi i po 10 kg...
cigle se mogu nositi i po par kom. a ne po 20-30
beton se može transportirati i pola tačke a ne puna
Kad se već inatiš,onda razmisli i ti,jer drugo je ušteda vremena a drugo fizička snaga
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:13   #85
Logicno je da ja odradjujem sljaku.
Meni je to srednji napor, prosjecnu zenu to slomi.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:16   #86
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
cement se može presipati u posude,te u njima nositi i po 10 kg...
cigle se mogu nositi i po par kom. a ne po 20-30
beton se može transportirati i pola tačke a ne puna
Kad se već inatiš,onda razmisli i ti,jer drugo je ušteda vremena a drugo fizička snaga
to što ti opisuješ je snalaženje i gubitak vremena ali ok. naravn da se žena može oko svega snać ako je dovoljno pametna ali prema mom skromnom mišljenju snalaziš se tek kada nemaš drugog izbora. ne, nije ništa tvoje nabrojano ušteda vremena nego smiješni gubitak vremena sa nikakvim rezultatima a to će ti potvrdit svi koji su ikad sa cementom tadili

btw, snađeš se rađe onda po sistemu kolotura nego lomeći vreće ali ajd, svi imaju svoje...
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:17   #87
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Logicno je da ja odradjujem sljaku.
Meni je to srednji napor, prosjecnu zenu to slomi.

Sent from my D2403 using Tapatalk
A koju jebenu šljaku? Pa kaj svi u slobodno vrijeme u kućanstvu mješate cement iz zabave?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:23   #88
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Logicno je da ja odradjujem sljaku.
Meni je to srednji napor, prosjecnu zenu to slomi.

Sent from my D2403 using Tapatalk
pa da, ono ok, svima mogućnost izbora ali da vidim par koji u ime ne znam čega se podjeli da žena se snalazi sa vrećama cementa a muž kuha ručak mislio bi da su odlijepili (pod uvjetom da je muž zdrav muškarac fizički daleko mćniji od partnerice)
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:33   #89
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
aham, dakle da treba prenjeti 10 vreća od 50 kila cementa niti onda, jednostavno NIKAD?
fascinantno kako su apsolutno uvjereni u svoje viđenje realiteta ljidi koji nisu sposobni razmišljat dalje od (doslovno) jučer i danas. onda je lako, onda imaš sve odgovore pa se zafrkaji malo na forumu
da, nikad to ne bih rekla; dakle to stoji bez obzira na sve okolnosti
ako se njemu ne bi dalo nosit te vreće ili ako ne može, platili bismo nekom da to napravi
a postoji i mogućnost da se vreće od 50 kg razdijele na manje vreće od recimo 10 kg (a evo vidim već su to i drugi napisali)
a možda se nikad u mom životu neće ni pojavit ta potreba za nošenjem vreća cementa, kao što ni do sad nije
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:33   #90
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Logicno je da ja odradjujem sljaku.
Meni je to srednji napor, prosjecnu zenu to slomi.

Sent from my D2403 using Tapatalk
pa da, ono ok, svima mogućnost izbora ali da vidim par koji u ime ne znam čega se podjeli da žena se snalazi sa vrećama cementa a muž kuha ručak mislio bi da su odlijepili (pod uvjetom da je muž zdrav muškarac fizički daleko mćniji od partnerice)
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:35   #91
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A koju jebenu šljaku? Pa kaj svi u slobodno vrijeme u kućanstvu mješate cement iz zabave?
Ma kakvi..
to su ti samo podje...
jer danas malo tko ima love da gradi stambeni objekt,a oni koji imaju sve lijepo ugovore sa nekom građevinskom firmom,a žena može ako je volja radnicima skuhati kavu a muž donijeti par piva...što pak ne voli gazda građevinske firme,jer radnici nemaju vremena za pauze...

Manji popravci,naravno rade ljudi sami,a tu i žene zapnu ponekad i same.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:37   #92
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ma kakvi..
to su ti samo podje...
jer danas malo tko ima love da gradi stambeni objekt,a oni koji imaju sve lijepo ugovore sa nekom građevinskom firmom,a žena može ako je volja radnicima skuhati kavu a muž donijeti par piva...što pak ne voli gazda građevinske firme,jer radnici nemaju vremena za pauze...

Manji popravci,naravno rade ljudi sami,a tu i žene zapnu ponekad i same.
Pa da. KUžil bi ipak donekle da pričamo o općenito muško-ženskim zanimanjima ali u kućanstvu?! WTF!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:39   #93
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Zakaj si tak primitivan? Pa ima žena kaj cijepaju drva lakoćom. Ja se setim svoje bake. Dok je deda pripremal čobanac ona je cepala i teglila ko vol. A gdje danas u 2017 kad zaista više fizička snaga je skoro pa nepotrebna treba djeliti poslove na muške i ženske?Čemu?
Prije cega je vjerojatno deda dovukao drva iz sume, zar ne? Ili ih istovarivao sa kamiona?

I danas stoji pravilo da su fizicki tezi - i upadljivije - potencijalno rizicni poslovi vecinom domena jednog spola.

A dok se velika dreka cuje o potrebi ravnomjerne podjele laksih i nerizicnih, rijetko se je isto trazi za makar rizicne, ako vec ne i fizicki zahtjevne.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 11:53   #94
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Prije cega je vjerojatno deda dovukao drva iz sume, zar ne? Ili ih istovarivao sa kamiona?

I danas stoji pravilo da su fizicki tezi - i upadljivije - potencijalno rizicni poslovi vecinom domena jednog spola.

A dok se velika dreka cuje o potrebi ravnomjerne podjele laksih i nerizicnih, rijetko se je isto trazi za makar rizicne, ako vec ne i fizicki zahtjevne.
Moguće. To je bilo 1904 godine. Danas bi se moj deda grijal na plin i bolil bi ga kurac. Nismo u 1904. Naravno da postoje fizički poslovi koje rade muškarci jer su fizički jači ali govorimo o jebenim kućanskim poslovima u 2017 i tu vršiti neku podjelu je po meni zapravo presmešno. Usudil bi se reči maloumno.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:04   #95
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Moguće. To je bilo 1904 godine. Danas bi se moj deda grijal na plin i bolil bi ga kurac. Nismo u 1904. Naravno da postoje fizički poslovi koje rade muškarci jer su fizički jači ali govorimo o jebenim kućanskim poslovima u 2017 i tu vršiti neku podjelu je po meni zapravo presmešno. Usudil bi se reči maloumno.
hehehehe da, uopće raspravljat o građanskim kućanskim poslovima u 2017 godini nije podijela na muške i ženske poslove nego podjela na ljenčine, filozofe, kenjatore i ljude kojima je lakše se sat vremena svađat nego 5 minuta radit i one koji su razumni
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:05   #96
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Moguće. To je bilo 1904 godine. Danas bi se moj deda grijal na plin i bolil bi ga kurac. Nismo u 1904. Naravno da postoje fizički poslovi koje rade muškarci jer su fizički jači ali govorimo o jebenim kućanskim poslovima u 2017 i tu vršiti neku podjelu je po meni zapravo presmešno. Usudil bi se reči maloumno.
Iz perspektive 1904 danas ne postoje nikakvi poslovi - pranje rublja ves masinom njima ne bi bio posao nego sala.

Ja se strogo vodim pravilom da ne postoje zenski - ali ni muski poslovi. I imam snazan feeling da sam na puno vise podignutih obrva naisao zbog drugog dijela tog stava, nego prvog.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:07   #97
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
I danas stoji pravilo da su fizicki tezi - i upadljivije - potencijalno rizicni poslovi vecinom domena jednog spola.

A dok se velika dreka cuje o potrebi ravnomjerne podjele laksih i nerizicnih, rijetko se je isto trazi za makar rizicne, ako vec ne i fizicki zahtjevne.
o potrebi ravnomjerne podjela vremena utrošenog na obavljanje raznih kućnih poslova

Quote:
Ja se strogo vodim pravilom da ne postoje zenski - ali ni muski poslovi
i ja

Zadnje uređivanje mantisa : 11.06.2017. at 12:28.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:22   #98
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
hehehehe da, uopće raspravljat o građanskim kućanskim poslovima u 2017 godini nije podijela na muške i ženske poslove nego podjela na ljenčine, filozofe, kenjatore i ljude kojima je lakše se sat vremena svađat nego 5 minuta radit i one koji su razumni
Takva podjela mi se puno više sviđa.
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Iz perspektive 1904 danas ne postoje nikakvi poslovi - pranje rublja ves masinom njima ne bi bio posao nego sala.

Ja se strogo vodim pravilom da ne postoje zenski - ali ni muski poslovi. I imam snazan feeling da sam na puno vise podignutih obrva naisao zbog drugog dijela tog stava, nego prvog.
Ne znam. Meni je to sve isto.Naravno ako govorimo isključivo o kućanstvu.
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
o potrebi ravnomjerne podjela vremena utrošenog na obavljanje raznih kućnih poslova
To je istina Ja ne znam da li je znanstveno to dokazano ali ja sam primjetil da na ne mogu odjednom obavljati više kućanskih poslova da to liči na nekaj. Isto tako bio sam primjetil da ženama sa kojima sam surađival po tim pitanjima to nije bil tolki problem.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:24   #99
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
o potrebi ravnomjerne podjela vremena utrošenog na obavljanje raznih kućnih poslova
A znači nije dovoljno to što ja obavim te neke kućanske poslove nego još moram misliti i na to jesam li to učinio u istom vremenu kao onaj drugi/druga?

Ako ja brže to obavim opet nije dobro jer nisam to obavio u istom vremenu kao onaj drugi?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:27   #100
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
A znači nije dovoljno to što ja obavim te neke kućanske poslove nego još moram misliti i na to jesam li to učinio u istom vremenu kao onaj drugi/druga?

Ako ja brže to obavim opet nije dobro jer nisam to obavio u istom vremenu kao onaj drugi?
otprilike

mislila sam na to da nije OK da recimo on kuha svaki dan jer ja jednom godišnje odvezem auto na tehnički
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.