Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 14:14   #1
Posuđivanje love i još par stvari

Evo, reći ću sve iskreno jer trebam savjet.
Ne podnosim sestru svoga dečka. Cura je dno dna, sve ono što kod ljudi mrzim.
Pokvarena, bahata, neodgovorna, ne brine o svom sinu kojeg je napravila s ovisnikom o heroinu i da ne nabrajam dalje.
Mom dečku je usađena ta briga o njoj i cijeli život joj daje pare ili joj posuđuje.
Meni je to užasno počelo ići na živce. Planiramo djecu i živimo zajedno.
Ne znam kako da se postavim, ali svaki put kad imam osjećaj da joj daje pare, kosa mi se diže na glavi. Vjerojatno to radi potajno, naravno.

Molim nekoga sa sličnom situacijom da me savjetuje jer ne želim prijeći neke granice bontona i guranja nosa tamo gdje mu nije mjesto, ali ne mogu protiv svojih osjećaja.
Hvala
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:22   #2
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Evo, reći ću sve iskreno jer trebam savjet.
Ne podnosim sestru svoga dečka. Cura je dno dna, sve ono što kod ljudi mrzim.
Pokvarena, bahata, neodgovorna, ne brine o svom sinu kojeg je napravila s ovisnikom o heroinu i da ne nabrajam dalje.
Mom dečku je usađena ta briga o njoj i cijeli život joj daje pare ili joj posuđuje.
Meni je to užasno počelo ići na živce. Planiramo djecu i živimo zajedno.
Ne znam kako da se postavim, ali svaki put kad imam osjećaj da joj daje pare, kosa mi se diže na glavi. Vjerojatno to radi potajno, naravno.

Molim nekoga sa sličnom situacijom da me savjetuje jer ne želim prijeći neke granice bontona i guranja nosa tamo gdje mu nije mjesto, ali ne mogu protiv svojih osjećaja.
Hvala

ufff... zahebano.
Razumijem da te živcira i mene bi.. al zamisli da je tvoja sestra... probaj se suzdržat od svađanja, ali iznesi svoj stav...
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:27   #3
davanje i posudba nisu isto
ukoliko posuđuje, a ona vraća po dogovoru - nema problema
ukoliko stvarno daje cash-onda nije bas dobro
ne brini, stisnut ce vas zivot pa bu i davanje prestalo
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:29   #4
Ak ti je dečko dobra duša kaj god ti rekla on če njoj uvijek davat lovu ako ga bude tražila.Bilo da ti znaš ili če joj davat potajice.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:35   #5
Nije meni do novca, da je ona ok osoba, ja bi joj pomogla i dala. Ali ljudi, ona je smeće kakvo ja još nisam vidjela. Zarađuje i troši na sebe, kupila je auto da može s frendicama na more, plaća skupi kredit, a dijete joj doma nema voća nego mu kuha špagete svaki dan i kuha tu i tamo juhu iz vrećice. Pred djetetom svaki dan puši travu, dovlači sumnjive tipove, vjerojatno se i kurva, ne bi u to ulazila.
No dobro, njeno je dijete i nek radi što hoće, ali dečko i ja smo jako bliski i znam da manipulira njime.
A ona je pokvarena do srži i doslovno mi se bljuje na sve što ona govori ili radi. Izbjegavam ju u širokom luku jer sam osoba koja vrlo dobro raspoznaje lažne osobnosti. Gledati nju mi je ravno mučenju. A znati da iskorištava osobu koju volim mi je još mučnije...

Ne zove svoga brata NIKADA, ali nikada osim kada ga treba. I onda se prekenjava i ulizuje. Njihova mama je bila loša majka koja je odgoj kćeri uvalila svom starijem sinu. On je odgovorna i dobra osoba i skrbi o njoj valjda ono, oduvijek, ali dokle tako?

Evo odmah mi je tlak visok
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:36   #6
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Evo, reći ću sve iskreno jer trebam savjet.
Ne podnosim sestru svoga dečka. Cura je dno dna, sve ono što kod ljudi mrzim.
Pokvarena, bahata, neodgovorna, ne brine o svom sinu kojeg je napravila s ovisnikom o heroinu i da ne nabrajam dalje.
Mom dečku je usađena ta briga o njoj i cijeli život joj daje pare ili joj posuđuje.
Meni je to užasno počelo ići na živce. Planiramo djecu i živimo zajedno.
Ne znam kako da se postavim, ali svaki put kad imam osjećaj da joj daje pare, kosa mi se diže na glavi. Vjerojatno to radi potajno, naravno.

Molim nekoga sa sličnom situacijom da me savjetuje jer ne želim prijeći neke granice bontona i guranja nosa tamo gdje mu nije mjesto, ali ne mogu protiv svojih osjećaja.
Hvala
Ja sam sa svojom obitelji raskrstio skroz zbog nekih drugih stvari i nije bilo utjecaja ničijeg.

Ali da mi žena/cura ili netko treći određuje takve stvari glede vlastiti krvi..nebi bilo dobro.

Naravno ne govorim o ekstremima,ali ja sam uvijek za to..onim najbližima.

A o trošenju novca,to je posebna priča,Nema te osobe koja nije potrošila (za nekoga) na neku glupost.

Ja sam mogao dat 20k eura manje za dobar auto,za lošiji i jeftiniji sat pa proći na godišnji mjesec dana,ali eto nisam.Svi mi imao svoj teret i "mane",ali ako je u nekim granicama...

I ova osuda,pogotovo ako je bila mlada...svatko može ostati trudan,a ljubav zaista ne poznaje granica.

I to dovoljno govori o tebi ta rečenica
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:38   #7
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Ak ti je dečko dobra duša kaj god ti rekla on če njoj uvijek davat lovu ako ga bude tražila.Bilo da ti znaš ili če joj davat potajice.
Ma on je budala, eto. U tom smislu stvarno je.
Mene zanima kako njemu pristupiti da prestane to raditi. Ne mogu to smislit. Njen glas, njenu facu, taj osjećaj da radi kretena od njega i onda to troši s frendicama i na skupe satove. A ona joj se pokvari bojler i plače njemu jer nema love. I pogotovo manipulira njegovim nećakom jer kao, maleni se ne može tuširati u hladnoj vodi.

Evo stvarno mi je žao što moram ovo govoriti, ali tako osjećam.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:45   #8
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ja sam sa svojom obitelji raskrstio skroz zbog nekih drugih stvari i nije bilo utjecaja ničijeg.

Ali da mi žena/cura ili netko treći određuje takve stvari glede vlastiti krvi..nebi bilo dobro.

Naravno ne govorim o ekstremima,ali ja sam uvijek za to..onim najbližima.

A o trošenju novca,to je posebna priča,Nema te osobe koja nije potrošila (za nekoga) na neku glupost.

Ja sam mogao dat 20k eura manje za dobar auto,za lošiji i jeftiniji sat pa proći na godišnji mjesec dana,ali eto nisam.Svi mi imao svoj teret i "mane",ali ako je u nekim granicama...

I ova osuda,pogotovo ako je bila mlada...svatko može ostati trudan,a ljubav zaista ne poznaje granica.

I to dovoljno govori o tebi ta rečenica
bez uvrede, ali čim čujem ovo "moja krv" i ostalo, znam o kakvom tipu razmišljanja se radi i iskreno, ne zanima me
tako da...raskrstila sam davno s tim balkanskim osjećajem dužnosti gdje te obitelj razjebe, zajebe, ujebe, a ti to moraš trpit jer su oni "tvoja krv"
ko voli, nek izvoli, znam ja dobro što je obitelj

ne kažem da nema kvalitetnih i svaka im čast, ali većina je šuć-muć pa prolij
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:48   #9
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako njemu pristupiti da prestane to raditi.
štogod radila u pogledu te situacije, radi s mnog takta, jer bi ti se moglo vratiti kao bumerang.
to su stvari s kojima treba oprezno rukovati jer su jako krhe. (osoba se nađe između dvije vatre, a teško je svima udovoljiti, pa se tu nagomila dodatan stres i frustracija). on valjda misli da je odgovaran jednako, ako ne i više za nju samu, a zašto je to tako možeš i pogađati (odgoj).
što on kaže na sve? jel koliko-toliko racionalno može sagledati njene postupke i način odnošenja prema životu, obavezama i prioritetima?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:52   #10
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
štogod radila u pogledu te situacije, radi s mnog takta, jer bi ti se moglo vratiti kao bumerang.
to su stvari s kojima treba oprezno rukovati jer su jako krhe. (osoba se nađe između dvije vatre, a teško je svima udovoljiti, pa se tu nagomila dodatan stres i frustracija). on valjda misli da je odgovaran jednako, ako ne i više za nju samu, a zašto je to tako možeš i pogađati (odgoj).
što on kaže na sve? jel koliko-toliko racionalno može sagledati njene postupke i način odnošenja prema životu, obavezama i prioritetima?
Pričali smo mi o tome kad je stvar malo izmakla kontroli, kad je majka cmoljila jer ova nema za grijanje pa spašavaj. Meni je tu stvarno dopizdilo i pitala sam ga ne misli li da bi ju trebalo pustiti da se sama izvlači iz sranja jer cura ima 25 godina, nije balavica. I u tom trenutku sam vidila da je shvatio, ali ono...imam osjećaj da je taj osjećaj dužnosti prejak.
Opet kažem, da je to dobra cura i treba joj pomoć, da vidim kako se želi mijenjati, ma ja bi joj sama pomogla. Ali nju ne zanima ništa nego izmusti pare i spiskati ih na svoje hirove i onda opet žicati.
To je takav parazitski odnos da ga nikako ne mogu smisliti. Da vam ne pričam kako se ponaša prema njemu, dere se, bahata je. Maltene zapovijeda da joj donese novac.

Mislim, realno, on je sam sam kriv za to, trebao se postaviti. Pa ne možeš pustit da te netko u životu tako jebe u mozak. Kakva sestra, kakvi bakarači.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:57   #11
Slažem s es tim da treba oprezno, a inače nisam galamdžija i ne idem s namjerom da nekog povrijedim tako da mu nekako želim dati do znanja. Da mu se upali lampica.
Stvar je u tome što ja tog čovjeka iskreno volim, a kad nekoga voliš, želiš odstraniti krpelje s njega. Pa i na psu ne bi pustio krpelje da mu sišu krv, a kamoli na osobi koju voliš. Ne kažem da ne volim pse
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:59   #12
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
bez uvrede, ali čim čujem ovo "moja krv" i ostalo, znam o kakvom tipu razmišljanja se radi i iskreno, ne zanima me
tako da...raskrstila sam davno s tim balkanskim osjećajem dužnosti gdje te obitelj razjebe, zajebe, ujebe, a ti to moraš trpit jer su oni "tvoja krv"
ko voli, nek izvoli, znam ja dobro što je obitelj

ne kažem da nema kvalitetnih i svaka im čast, ali većina je šuć-muć pa prolij
Pročitaj ponovno moj početak,jer nisi razumijela

Nema to veze s Balkanom,nego s tvojom proračunačošću...e sad,mijenja li se to kod osjećaja ili ne,neznam.

Ali svaka čast ako sve radiš bez osjećaja
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:03   #13
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
I u tom trenutku sam vidila da je shvatio, ali ono...imam osjećaj da je taj osjećaj dužnosti prejak.
razumijem, sigurno da je. i koliko god on to racionalno s nekakvim odmakom mogao pravilno tumačiti i analizirati, u trenutku kad je frka i kad njoj gori pod nogama, gori i njemu, te radi ono što i uvijek do sada - uskače i pomaže.
trenutno ne vidim neki pametniji način za rješavanje te vaše zaguljene situacije, osim da mu lagano ukazuješ na ponašanje koje se događa, da što više pričaš s njim o tome. nemoj ga previše stiskati jer bi to mogao protumačiti kao siljenje, ali neka vidi da si na njegovoj strani i da ne razmišljaš o svemu tome jednako kao i on. u krajnjoj liniji i za tu sestru bi bilo dobro da osjeti što znači ovisiti o sebi i svojim postupcima, a ne uvijek imati nekog tko će uskakati kad gori pod nogama.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:04   #14
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Pročitaj ponovno moj početak,jer nisi razumijela

Nema to veze s Balkanom,nego s tvojom proračunačošću...e sad,mijenja li se to kod osjećaja ili ne,neznam.

Ali svaka čast ako sve radiš bez osjećaja
tebi je ok da netko s kim planiraš obitelj financira nečije drogiranje i automobile? meni se fućka za lovu, razumiješ? radi se o principima, radi se o ispravnom djelovanju.
ako je to tebi ispravno djelovanje, nemam što reći na to.
To što moj dečko radi je u stvari sebično od njega jer on podupire time njen stil života da bi umirio svoju savjest. Da ju iskreno voli bi ju pustio da se sama čupa i da time nauči nešto u životu.

Vjerojatno ju ja volim više nego on
on samo postupa u skladu s dužnošću, a to nije ljubav. Ljubav je korisna.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:08   #15
Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što ja tog čovjeka iskreno volim, a kad nekoga voliš, želiš odstraniti krpelje s njega
shvaćam te potpuno (kroz nešto slično sam svojevremeno prolazila), ali imaj na umu da, koliko god on nije odgovoran za svaku sestrinu, nisi ni ti odgovorna za dalekosežne posljedice njegovog bratskog sljepila.
i to što nekog volimo i što mu želimo najbolje, ne znači da ne možemo postaviti nekakve granice
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:10   #16
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Pročitaj ponovno moj početak,jer nisi razumijela

Nema to veze s Balkanom,nego s tvojom proračunačošću...e sad,mijenja li se to kod osjećaja ili ne,neznam.

Ali svaka čast ako sve radiš bez osjećaja
oprosti, tek sam sad vidjela da si napisao da si raskrstio s obitelji
vjerujem da nije bilo lako, kakav god razlog da bio
jesam i ja većinom sa širom obitelji

no hard feelings, ja sam samo htjela reći da davanje love ne riješava problem
samo daš lovu i onda je sve super do idućeg puta
kad nekog voliš, onda se trudiš da postane bolja osoba
davanje love za drogu nije ljubav
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:04   #17
Mislim da bi trebala dobro razmisliti o vezi s tim muškarcem.
Prezireš mu i sestru i majku, nazivaš ga budalom i općenito pristupaš svemu tome bez mudrosti i s bijesom.

Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Ma on je budala, eto. U tom smislu stvarno je.
Mene zanima kako njemu pristupiti da prestane to raditi. Ne mogu to smislit. Njen glas, njenu facu, taj osjećaj da radi kretena od njega i onda to troši s frendicama i na skupe satove. A ona joj se pokvari bojler i plače njemu jer nema love. I pogotovo manipulira njegovim nećakom jer kao, maleni se ne može tuširati u hladnoj vodi.

Evo stvarno mi je žao što moram ovo govoriti, ali tako osjećam.
Potpuno je shvatljivo da ne možeš smisliti cijelu tu situaciju.
Ali je naivno i za jedan zdrav partnerski odnos potpuno destruktivno birati izigravati roditelja partneru.
Tvoj dečko je osoba sa svojom voljom, osobnošću i osjećajima. Kakvi god oni po tvojoj procjeni bili. Da, bilo bi bolje za njega da nađe konstruktivniji i bolji način nošenja s cijelom situacijom. Ali to je nešto do čega on mora sam doći. Nije tu na partneru da izigrava psihijatra, roditelja ili tutora. Partner tu može iznijeti svoje viđenje situacije i biti podrška jednom kad i ako druga strana sazrije dovoljno da poduzme određene korake.
Svaki drugi način, pogotovo ovo tvoje roditeljevanje partnera, na koje se očito spremaš, će dugoročno sjebati prvenstveno tebe, a onda i vaš odnos. Do kraja balade će ti popucati zubi.
Tad ćeš nakon brda frustrirajućih situacija i nakupljenog unutarnjeg bijesa ili shvatiti da se drugoga ne može samo svojom voljom promijeniti ili ćeš tog muškarca na silu navesti da napravi nešto na što nije spreman. U prvom slučaju ćeš se iscrpiti do ogorčenosti, u drugom će te on na određenoj razini kriviti zbog pritiska koji si na njega izvršila, a u oba slučaja ćeš ga ti naučiti prezirati.

Quote:
Aquene kaže: Pogledaj post
Slažem s es tim da treba oprezno, a inače nisam galamdžija i ne idem s namjerom da nekog povrijedim tako da mu nekako želim dati do znanja. Da mu se upali lampica.
Stvar je u tome što ja tog čovjeka iskreno volim, a kad nekoga voliš, želiš odstraniti krpelje s njega. Pa i na psu ne bi pustio krpelje da mu sišu krv, a kamoli na osobi koju voliš. Ne kažem da ne volim pse
Kad nekoga voliš, onda mu isto dozvoljavaš slobodu da bude ono što on taj trenutak jest. Onda prihvaćaš tu osobu i daješ joj za pravo da svoje odnose s drugima uređuje po svom ritmu i na svoj način.

Interesantna je btw. tvoja posredna usporedba partnera s psom.
Dakle, sestra/majka su krpelji, taj muškarac je pas/budala, a ti si...? Možda gospodar? Ili barem onaj tko je iznad svih njih i tko vidi pravi put?
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:34   #18
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Kad nekoga voliš, onda mu isto dozvoljavaš slobodu da bude ono što on taj trenutak jest. Onda prihvaćaš tu osobu i daješ joj za pravo da svoje odnose s drugima uređuje po svom ritmu i na svoj način.

Ovo

Moj zarucnik isto ima sestru sklonu divljanju i koja se prema njemu ponekad ponasa zaista gadno. Meni je zao da je tako jer vidim da ga to boli, ali rekla sam mu da razumijem da je ponekad lakse prijeci preko nekih stvari nego ici na neka krajnja rjesenja i da kuzim ako mu se momentalno ne da petljati s tim. Nema smisla uvijek djonom. Posebno mislim da lose zavrse slucajevi gdje se ljudi van nuklearne obitelji nadju u ulozi arbitra. Ja bih to pustila zasad.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 21:12   #19
Choupette, iskreno ti hvala na savjetu, pomoglo je.
Razumijem i najbolje da ga pustim da sam shvati, slažem se.
Ja ću se truditi imati razumijevanja za njegovu situaciju. Puno mi pričamo o svemu pa ćemo jednog dana i o tome.

A ovo što sam malo bila oštrog jezika, jbg, moja je tema pa sam si malo olakšala, ne komuniciram tako uživo, ne brini
I da, smatram njegovu sestru krpeljom, manipulatorom i zlobnom osobom. Ali nije mi ona ni važna, on mi je važan tako da ću nju smetnuti s uma. Što je manje vidim, ja sretnija. Vjerojatno ni ona mene ne podnosi jer sam prozrela njenu igru pa joj djelujem ko škare koje će prezerati njen dotok novaca. Srce mi se slama, buhu.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 21:21   #20
Ja bih rekla dečku sve šta mislim pa gdje puklo da puklo. Nema šanse da bih mogla durati u sebi, pa pukla bih ko kokica. Zar nije bolje biti iskren? A, nije ni dečko mutav? Samo što i sama kažeš osjeća odgovornost. A, kad si mu rekla malo drukčije mišljenje vidiš da se slaže sa tobom, samo do sada nije imao prilike čuti drugo mišljenje. Budeš mu olakšala kad shvati da ne treba sve biti na njemu. I da sekica treba malo bolje raspolagati svojim novcem. Mislim da je to i normala.
PrincipessaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.