Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 11:36   #21
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.
Netko će u svakom slučaju biti povrijeđen.

Tvoj sadašnji dečko ne, ako ostaneš s njim i udaš se za njega. Barem naizgled.
Jer, ''duh'' ovog drugog ostat će lebdjeti između vas. U mislima ćeš katkad razgovarati s njim, katkad će s vama biti za stolom, katkad u postelji, katkad na plaži, u šetnji, u kafiću, za vrijeme vožnje nekuda ...

I na nekoj razini - tvoj muž - bude li ti muž, to će osjetiti. Nemoguće je ne osjetiti. A to će stvoriti svakojake smetnje u vašem odnosu.

Možda će ti ovog drugog uspjeti potisnuti iz glave i srca. Možda. No za to će trebati vremena (bojim se, ne malo), a kad ti na kraju i uspije (jer sve uspije samo ako se dovoljno trudimo), dio tebe kao da će umrijeti.
Naravno, cijelo to vrijeme ( i prije i poslije) voljet ćeš muža.
Samo ne cijelim svojim srcem.

I to je ono što će se osjetiti i remetiti sklad.

Brak s nekim tko je ok i na koga se možeš osloniti, unatoč tome može biti dobar. Sve to skupa moguće je sasvim dobro hendlati, osim što nitko u takvoj priči nije skroz miran i sretan.

Dakle, predstoji ti zaključiti kojeg od njih dvojice voliš cijelim svojim srcem.

To je po mojem mišljenju najbolji mogući izbor i jedini koji je pošten prema svima. Jer jednog ipak voliš više.

Ne moraš ništa riješavati naprečac (iako je savršeno jasno da te nitko drugi ne bi mogao privući - osobito ne tako jako - kad bi prvi doista bio muškarac tvojeg života).

Ako ćeš razmišljati ziheraški, s prvim si na sigurnijem terenu. Praktična strana života nije nebitna.

S drugim ... tko zna? To bi tek trebalo vidjeti.

Ljudi se često odlučuju za sigrnost. No i to naposljetku ima svoju cijenu.

Izbor srca čini mi se čišćim (na dulji rok). Bude što bude, pa i ako propadne, barem si nemamo što predbacivati.

To je izbor tipa ''ili sve ili ništa''. Ovo drugo je je: bolje vrabac u ruci nego golub na grani.

I zapravo se sve svodi na to.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:18   #22
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post

Izbor srca čini mi se čišćim (na dulji rok). Bude što bude, pa i ako propadne, barem si nemamo što predbacivati.
mislim da podcjenjuješ sposobnost da se uvijek pronađe nešto za predbacivati i biti u limbu jer moglo je ovako, a možda i onako....a što da nisam? ili jesam? tko zna što bi bilo da sam...?
život je zapravo veoma jednostavan, ali ljudi su čudo koje će učiniti sve da to postane veoma komplicirano.

piškila bi, kakila bi. a možda i ne bi.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:30   #23
Ja vas niš ne kužim. Zaljubljenost je hormonalna reakcija. Nešto kao PMS, samo s leptirićima. Ne znam koliko je pametno donositi životne odluke u izmijenjenim stanjima.

Uostalom, što je to 'sretna veza'? Kako veza može biti 'sretna'? Pa nije živo biće da bude sretna, razumna ili nadrkana.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 12:55   #24
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja vas niš ne kužim. Zaljubljenost je hormonalna reakcija. Nešto kao PMS, samo s leptirićima. Ne znam koliko je pametno donositi životne odluke u izmijenjenim stanjima.

Uostalom, što je to 'sretna veza'? Kako veza može biti 'sretna'? Pa nije živo biće da bude sretna, razumna ili nadrkana.
Ja nisam sigurna da je definitivno zaljubljenost sa njene strane, više da je u vidokrug uletio neko zanimljive biografije, koji ima štih avanture, ono nešto što sve curice priželjkuju u ranom pubertetu... tipa - prešao je motorom cijelu Europu i Aziju, ubio medvjeda u Sibiru golim rukama, a još piše kritike za Guardian...
I on je zainteresovan za nju! Svakoj od nas bi zaklecala koljena, jer bi ona mala divljakuša već osjetila vjetar u kosi...svi mi žudimo za avanturom, neki je i žive😊
No, dosta nas nije prespavalo dvije noći na zemlji, penjanje na Medveščak izaziva dvomjesečne pripreme i dva tjedna liječenje.
Skuzi šta definitivno tebe privlači kod njega - da li on kao on, njegova zainteresiranost za tebe ili nešto treće. Osim toga - možeš li stvarno biti sigurna u njegova osjećanja? Meni mrvicu vuče ka manipulaciji...I ako zna da si vjerena - izjavi ti ljubav, pa onda kao ne može biti blizu tebe, pa opet ne može te izgubiti iz života...Možda sam postala sa godinama suviše nepovjerljiva prema veeelllliiikkkiiiimmm emocijama, no bojim se da bi bilo bolje da sam to počela još sa dvadeset
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:26   #25
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
mislim da podcjenjuješ sposobnost da se uvijek pronađe nešto za predbacivati i biti u limbu jer moglo je ovako, a možda i onako....a što da nisam? ili jesam? tko zna što bi bilo da sam...?
život je zapravo veoma jednostavan, ali ljudi su čudo koje će učiniti sve da to postane veoma komplicirano.

piškila bi, kakila bi. a možda i ne bi.
Istina.

No svejedno, uzmemo li u obzir da većina brakova završi u nekakvom prosjeku - ono, gor-dol, sim-tam - pa kad ljudi sve to skupa zbroje, i nije im tako strašno loše da bi se rastajali - nekako dolazim do zaključka da bi autoričin najgori scenarij u oba slučaja (sudeći po prosjeku) bio upravo takav jedan prosječan brak.

E sad, ako se uda za prvog, taj scenarij čini mi se vrlo vjerojatan.

Ako riskira s drugim ... tko će ga znat, možda ispadnu jedni od onih sretnika koji su baš kao stvoreni jedno za drugo?!

Ako pak nisu, manje više je na istom.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:29   #26
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Na sto sam muka.
U dugogodisnjoj sam vezi koja uskoro treba biti okrunjena brakom. Volimo se I iako smo dugo zajedno, zadrzali smo svjezinu odnosa, jos osjecam leptirice, odusevljava me I uzbudjuje I mastam o njemu kad nismo zajedno.

Nedavno sam upoznala novu osobu. Prvo sam odusevio svojom zivotnom pricom, cak mi I ulio neko strahopostovanje, divim mu se, imponira mi, od prvog trenutka smo se mentalno prozeli. Da sam solo djevojka, 100% bi se upustila u nesto vise s njim.

I on se zaljubio u mene. Jebemu, stvarno se sve odigralo gotovo kozmicki. Privlacnost je na najjace, osjecamo da smo se morali upoznati. Rekla sam mu da sam zarucena prije nego sam uopce znala za njegove osjecaje. Tek tada ih je otkrio. Bio je povrijedjen, tuzan I ljut, I prvo sam mislila- tu je kraj naseg poznanstva.
Medjutim, danas mi javlja da moze zivjeti s tim, da ce preci I preko toga sto sam prakticki pred oltarom, da me ne moze izgubiti sad kad me jednom nasao.

Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.
Prirodno je da nas malo vuku izazovi. Pogotovo jer je na pocetku sve divno krasno, leptirici, idealiziranje osobe... U dugoj vezi prednost je stabilnost i sigurnost (ako je veza ok), ali dosta ljudi se ususka i uzima to zdravo za gotovo.

Mozes razmisliti o tome sto ovaj novi ima i toliko te privlaci na njemu, za razliku od zarucnika. Da li je to nesto radi cega se ipak isplati riskirati sa njim? Ili ti je tvoj zarucnik ipak blago koje treba cuvati?

Mozes i napraviti daleko od ociju, daleko od srca trik sa ovim novime i vidjeti kako ce dalje ici tvoj odnos sa zarucnikom. Ljudi su takvi, izazov ih vuce, traze kruha preko pogace... Cuvaj se da ti necije treptanje okicama i par komplimenata ne unisti lijepu postojecu vezu!
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:36   #27
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.
Sigurno je neizbježno. A ako je s ovim prvim sve zaista tako dobro kako govoriš, uzmi u obzir da je uvijek moguće da te ovaj drugi tip zavodi a ne želi zapravo vezu s tobom. On ništa ne riskira, ti riskiraš sve. Mene zanima kako znaš da si baš zaljubljena u ovog drugog? Koliko dobro ga zapravo poznaješ, što zapravo znaš o njemu?

Osobno bih izbjegavao tu drugu osobu, ako je sa sadašnjom sve zapravo dobro jer bi mi rizik da izgubim sve jednostavno bio prevelik jer nije lako naći osobu koja će te i dalje privlačiti i buditi tvoj interes nakon što prođe ona početna faza nečeg novog i uzbudljivog. Tko kaže da za 6 mjeseci, kad prođe ta navala emocija prema novom tipu, nećeš shvatiti da ste puno manje kompatibilni nego što si bila sa ovim sadašnjim? Čovjek koji uvijek gleda nešto bolje nikad zapravo neće biti sretan.

Ali ti moraš sama odlučiti što zapravo želiš. Najgore i najnepoštenije rješenje po meni je sjediti na dvije stolice, tj. varati ovog prvog dok se ne uvjeriš da je drugi zaista bolji od njega.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 13:58   #28
https://www.forum.hr/showthread.php?t=975259

Ili nisi baš u dugogodišnjoj vezi ili ti ovo nije baš prvi put da ti se sviđa netko tko nije tvoj dečko, što će reći da ti veza nije baš toliko sjajna koliko je opisuješ u prvom postu.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:02   #29
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=975259

Ili nisi baš u dugogodišnjoj vezi ili ti ovo nije baš prvi put da ti se sviđa netko tko nije tvoj dečko, što će reći da ti veza nije baš toliko sjajna koliko je opisuješ u prvom postu.
ili joj je samo dosadno

fala, Monotype!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 14:07   #30
Dogodi se da su ljudi slijepi kraj zdravih očiju, uzimaju najbitnije ljude zdravo za gotovo, podcjenjuju najodanije i one koji ih vole a trče za snovima, ugađanju egu, vanjskom dojmu.
Džaba svemir želi otvoriti oči ako osoba ne želi to sama.
Oduševi nas netko prolazan, imponira nam ovo ili ono na njemu, nešto što ima u sebi a nema, trčimo oko te nove osobe, trudimo se više nego oko "starih" ljudi jer mislimo kako taj netko novi ima nešto posebno. Nešto imponira egu pa se više trudimo oko prolaznih ljudi nego oko osobe koja nas ljubi svcim srcem. Ona je uvijek tu i to malo uvuče u monotoniju i dosadu. Onda dođe netko novi i mi ko peseki potrčimo.
Zaljubljenost nije ljubav. To su različite stvari.
To se odnosi i na prijateljstvo. Meni se ta zabluda ) da sam nekome više nego jesam) obila par puta o glavu. Zamijenilo me ili stavilo na treće mjesto ili ponizilo čak jer je netko drugi tim osobama dragim mome srcu tada više imponirao egu. Platila sam zabludu. Shvatila sam da nisam nekima baš toliko važna.Progledah pa izgubih iluzije. Više me nitko ne može razočarati jer mi nije važno voli li me netko i kako me doživljava. Ne očekujem ništa jer ne mejrim tuđim emocijama sebe. Prilično oslobađajuća stvar.
Mi smo ljudi malo onak' ponekad plitka raja pa se zaletimo.
Kao ti sa tim novim o kome ne znaš ništa važno.

Mislim da ti nešto ili nedostaje u vezi sa zaručnikom ili samo nešto u tebi što nemaš, možda si pomalo nezrelih emocija i spoznaja. Možda ti fali sirovih osjećaja, možda ti je dosadno u životu, možda uzimaš ljubav zaručnika zdravo za gotovo. Možda je vaš odnos ustvari loš a on ti ne pruža što trebaš. Postojei mnogo razloga.
Nešto je potaknuo ovaj čovjek a može biti da ne vidiš jasno svoga zaručnika i ne gledaš na vašu ljubav i vezu sa ispravnim naočalima jer ti novi zamagljuje vid.
Odjednom i vaša ljubav pred brakom blijedi i sve bi zamijenila za malo površnih jakih emocija i malo milkenja tvom egu. To bi bilo glupo kaj ne ? Život nije film a taj tip nije filmski junak.
Možda je sebičan, možda škrt, možda slatkorječiv, možda ljenguza, možda zavodnik sa dobrom pričom. Ne možeš se osloniti na tek upoznatu osobu i zeznuti višegodišnju vezu sa muškarcem koji te uistinu voli.

Na tvom mjestu ne bih samo tako uletavala u tu novu vezu. Ti čovjeka zapravo ne poznaješ u dušu. Vidjela si samo njegove vrline i vanjski dojam a ne znaš tko je on kao osoba.
Daj si vremena i ne sili ništa.
Možeš izgubiti nešto dragocjeno za nešto galofak i prosječno.
Zaljubljenost i leptirići nisu ljubav. Bilo bi blesavo raskinuti zaruke zbog malo trenutnog uzbuđenja i jakih emocija. Tri puta mjeri jednom reži.

Sa druge strane što ako je taj novi iskren, plemenit i dobar čovjek sa kojim bi mogla biti sretna i koji te može iskreno voljeti ?
No sumnjam. Tip koji je plemenit ne radi ovo tuđoj curi koja već ima dogovoreno vjenčanje i koja je sama emocionalno uzdrmana. Pa ili je glup ili je sebičan :

Quote:
Medjutim, danas mi javlja da moze zivjeti s tim, da ce preci I preko toga sto sam prakticki pred oltarom, da me ne moze izgubiti sad kad me jednom nasao.
Okej frajer bi te pustio i ne bi vršio pritisak, pustio bi te ako te voli čak da budeš sretna sa nekim drugim. To bih ja na njegovom mjestu napravila ako volim tu osobu, neka ta osoba sam odluči pa čak pod rizik da je ja izgubim. To ili bi se trudila oko nje beskrajno.
Zato kaj joj želim sve najbolje. Iz ljubavi.Btw. čekala bih vječno, računala na više sfere jer ako je to ljubav moga života onda mi neće otići zauvijek iz života.
Kužiš ?
Nije ti lako ali daj si vremena vidjeti kakvi su tvoji pravi osjećaji.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:27   #31
Sve te veze u kojima zarucnicki staž traje više godina su mi malo čudne.
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 15:28   #32
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
No sumnjam. Tip koji je plemenit ne radi ovo tuđoj curi koja već ima dogovoreno vjenčanje i koja je sama emocionalno uzdrmana. Pa ili je glup ili je sebičan :

I dali je on tol'ko hrabar da te otima ...
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:14   #33
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Niti se ne bi udala pod tim okolnostima, da sam zaljubljena u drugog.
Bojim se da ce mi vrijeme samo odmoci, a ne pomoci.
Zarucnika volim I da se nije dogodilo nenadano poznanstvo s ovim novim, ne bi u meni bilo tracka sumnje da je on pravi za mene I da cinim dobru odluku.
Medjutim, ovaj je svojom pojavom sve uzdrmao. Sva sam u nekom zanosu, cas zelim bezglavo uletjeti u vezu s njim I iskusiti novi zivot s njim, a s druge strane mi se stegne srce pri pomisli da povrijedim sadasnjeg decka koji se bezbroj puta dokazao kao covjek koji ce mi uvijek cuvati ledja I biti uz mene. U cudnom sam grcu izmedju zanosa zaljubljenosti I osjecaja krivnje I samoprijekora.
obožavam u filmovima gledati strastvne fatalne ljubavi.
koliko sam skužila većini sudionoka nisu donijele-ništa dobra-
bez obzira što sam navijala za glavnu junakinju-gotovo u pravilu-na pola filma-
promijenila sam mišljenje o glavnoj junakinji -i prestala navijati za nju...

za razliku od njega(stječem dojam da je iskusniji i stariji od autorice-
obzirom na njenu impresiju njegovim životom)-početna pozicija autorice usporedbi sa njegovom pozicijom-je puno lošija.
isto tako,autorica u svemu ovome puno više stavlja na kocku-čitav odnos sa
sadašnjim partnerom-što je također lošija pozicija.
ako se uzme u obzir da njemu ovo sve može biti-izazov-to je već-
3:0 za njega-u samom startu..
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:36   #34
Hvala svima na misljenjima. Bojala sam se da ce me docekati hrpa osuda, drvlja I kamenja, te sam pozitivno iznenadjena da sam naisla na zapravo pametne I konstruktivne savjete. Zeljela bi na dosta njih odgovoriti, cim nadjem malo vremena.
Stvarno vam hvala, stavili ste mi stvari u perspektivu (perspektive).
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:56   #35
Imam dojam da te taj novi tip mulja. Dozivjela sam nesto slicno kao studentica: zanimljiv, stariji tip koji mi je imponirao. Nakon prvog spoja mi je priznao da je ozenjen s djetetom. Nisam htjela nista dalje s njim, al je on nastavio pisat mi srce drapajuce ljubavne mailove. Umire bez mene, nasa svemirska ljubav,bla bla truc. Pomogla mi je frendica kojoj sam pokazala pisma.

Proslo od tad desetljece. Srela fatalnog. Boze bezveznjaka, gdje mi je pamet bila. Tak mi smrdi i tvoj: ne moze se maknut od tebe, u tjedan dana je uvidio da ste srodne duse. Vuce mi to na manipulativnog drama kinga.

Odmakni se malo i daj sansi hormonima da se smire pa onda vidi da li je bas tako kozmicki divan ili te samo malo ponjelo. Normalno je to, al nemoj brzat radi malo leptirica.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:09   #36
Ne znam zasto ste odmah pretpostavili da je stariji tip. Zapravo sam ja starija, I to dosta. Sram me I napisati koliko.

Ok, 6 godina.
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:20   #37
6 godina je idealna razlika
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 23:47   #38
tko tu koga?

Na sto sam muka.
U dugogodisnjoj sam vezi koja uskoro treba biti okrunjena brakom. Volimo se I iako smo dugo zajedno, zadrzali smo svjezinu odnosa, jos osjecam leptirice, odusevljava me I uzbudjuje I mastam o njemu kad nismo zajedno.

Nedavno sam upoznala novu osobu. Prvo sam odusevio svojom zivotnom pricom, cak mi I ulio neko strahopostovanje, divim mu se, imponira mi, od prvog trenutka smo se mentalno prozeli. Da sam solo djevojka, 100% bi se upustila u nesto vise s njim.

I on se zaljubio u mene. Jebemu, stvarno se sve odigralo gotovo kozmicki. Privlacnost je na najjace, osjecamo da smo se morali upoznati. Rekla sam mu da sam zarucena prije nego sam uopce znala za njegove osjecaje. Tek tada ih je otkrio. Bio je povrijedjen, tuzan I ljut, I prvo sam mislila- tu je kraj naseg poznanstva.
Medjutim, danas mi javlja da moze zivjeti s tim, da ce preci I preko toga sto sam prakticki pred oltarom, da me ne moze izgubiti sad kad me jednom nasao.

Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=60747059&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=17698015&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=60848107&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=10932823&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=26534221&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=9728243&postcount=1
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:19   #39
Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=60747059&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=17698015&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=60848107&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=10932823&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=26534221&postcount=1

https://www.forum.hr/showpost.php?p=9728243&postcount=1[/QUOTE]

Cini se da si, inace, prilicno zbunjena.
Cas je veza na izdahu, cas je divna i pred oltarom?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 00:48   #40
Zajebi to. Užasno je teško naći osobu koja ti tolko paše kak mi se iz prvog posta čini da tebi paše tvoj zaručnik.
Nemoj riskirat nešto tako rijetko i lijepo zbog nekog prolaznog balavca.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.