Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 00:56   #81
Quote:
RockaRolla kaže: Pogledaj post
Pretpostavljaš da zaručništvo nije posljedica iste bolesti?
Zaljubljenost, ako preživi prelazi u ljubav. Većina zaljubljenosti ne preživi. Je li razumno mijenjat nešto čvrsto za nešto klimavo?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:59   #82
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Zaljubljenost, ako preživi prelazi u ljubav. Većina zaljubljenosti ne preživi. Je li razumno mijenjat nešto čvrsto za nešto klimavo?
Ako se preživljavanje dogodilo jednom, zašto ne bi i drugi put?

Jel to razumno razmišljanje?
__________________
Izmislili su milion načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi. Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš nisu neka vremena za zaustavljanje.
RockaRolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 02:01   #83
Quote:
RockaRolla kaže: Pogledaj post
Ako se preživljavanje dogodilo jednom, zašto ne bi i drugi put?

Jel to razumno razmišljanje?
Nije.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:29   #84
Neki od nas kada se "zaljube" ne vidu ništa, ko da su sljepi, postanu skoro ludi da karikiram. Zapamti ljubav NIJE osjećaj. Ljubav je IZBOR.

Poradi na sebe, poradi na svoju vezu ja bih rekla koliko god divan tvoj sadašnji dečko bio, fali ti uzbuđenja snjim.
Prvo poričaj sa sobom o tomu što ti fali u vezi, a da ti je ovaj drugi ponudio, onda popričaj sa dečko o svojim potrebama emotivnim, psihički i fizičkim.
Brak je momente težak, ali još teži ako ti partner emotivno zapostavlja i ne komunicira stobom na način kako ti razumiješ ljubav.

moj savjet je da počneš čitati knjige o braku prije nego što se udaš evo par, promjenit će ti pogleda na brak i o tomu što je ustvari ljubav općenito:

The Five Love Languages by Gary Chapman
The Seven Principles for Making a Marriage Work by John M. Gottman
Hold Me Tight by Dr. Sue Johnson
I Do, But I Don’t by Kamy Wicoff
Non-Violent Communication: A Language of Life by Marshall B. Rosenberg.
Getting the Love You Want: A Guide for Couples by Harville Hendrix.
Why Marriages Succeed or Fail - John Gottman
The sex-starved marriage - Michele Weiner-Davis
Attached - Dr. Amir Levine and Rachel Heller


Sretno
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:11   #85
Kako biste se vi osjecali da saznate da vaš zarucnik/zarucnica je zaljubljen/a u nekog drugog i razmislja da vas ostavi?
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:13   #86
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Kako biste se vi osjecali da saznate da vaš zarucnik/zarucnica je zaljubljen/a u nekog drugog i razmislja da vas ostavi?
Sretno. Jer se nije desilo nakon potpisa.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:14   #87
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Kako biste se vi osjecali da saznate da vaš zarucnik/zarucnica je zaljubljen/a u nekog drugog i razmislja da vas ostavi?
vjerojatno si sam kriv. (tm)
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:29   #88
Ne pitam za sebe.
Samo drugi kut ove teme. Po tvom odgovoru, zanimljivo kako nitko onda nije rekao autorici da je njen parner "sam kriv" za to sto se ona zaljubila u nekog drugog.
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 22:35   #89
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Ne pitam za sebe.
Samo drugi kut ove teme. Po tvom odgovoru, zanimljivo kako nitko onda nije rekao autorici da je njen parner "sam kriv" za to sto se ona zaljubila u nekog drugog.
ja se zajebavam. zbog susjedne teme. gdje si si sam kriv ako ti se ista desi.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:18   #90
Ne želim upirati prstom i biti nositelj ne znam kakvih vijesti, ali nakon što sam pročitao sve što si autorice napisala u ovoj temi, kad se udaš za svog sadašnjeg zaručnika nakon što ovog trenutnog fatalnog frajera pokušaš smetnut s uma i istisnut iz bliskog života, garantiram da ćeš u roku keks početi razmišljati što bi bilo kad bi bilo s tim fatalnim frajerom i izjest će te vrlo brzo i onda ćeš prevarit svog budućeg muža s tim fatalnim frajerom ili jednostavno raskinut s njim zbog tog fatalnog frajera. Svjedočio sam takvoj situaciji već!
Oraško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:16   #91
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Na sto sam muka.
U dugogodisnjoj sam vezi koja uskoro treba biti okrunjena brakom. Volimo se I iako smo dugo zajedno, zadrzali smo svjezinu odnosa, jos osjecam leptirice, odusevljava me I uzbudjuje I mastam o njemu kad nismo zajedno. Nedavno sam upoznala novu osobu. Prvo sam odusevio svojom zivotnom pricom, cak mi I ulio neko strahopostovanje, divim mu se, imponira mi, od prvog trenutka smo se mentalno prozeli. Da sam solo djevojka, 100% bi se upustila u nesto vise s njim.
I on se zaljubio u mene. Jebemu, stvarno se sve odigralo gotovo kozmicki. Privlacnost je na najjace, osjecamo da smo se morali upoznati. Rekla sam mu da sam zarucena prije nego sam uopce znala za njegove osjecaje. Tek tada ih je otkrio. Bio je povrijedjen, tuzan I ljut, I prvo sam mislila- tu je kraj naseg poznanstva.
Medjutim, danas mi javlja da moze zivjeti s tim, da ce preci I preko toga sto sam prakticki pred oltarom, da me ne moze izgubiti sad kad me jednom nasao.

Muka mi je od svega. Nisam ocekivala ovo. Ne zelim povrijediti nikoga, a bojim se da je to vec u ovom casu neizbjezno.
Kontradiktorno je da ti se baš obojica toliko jako sviđaju. Jednog želiš ipak malo više

Pitanje je dal bi taj stranac bio tako savršen kada bi se upustila s njim u vezu. Daj si vremena i posveti se svojoj vezi, jer očito joj se temelji tresu...istraži zašto. Nakon toga odluči.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:46   #92
Quote:
RockaRolla kaže: Pogledaj post
Ja nisam vidjela takve linkove. Samo par godina stare linkove (možda se i odnose na neku prošlu vezu) i jedan od prošle godine gdje je škicala nekog boytoya na Instaču. Možda je to baš taj

Ja sam samo nabrzaka zaključila da je cura dosta emotivna i introspektivna, što znači da možda malo preveć pažnje pridaje i najsitnijim osjećajima, a kamoli ako se malo ovako zaljubi usput. Onda je teška drama

Samo se treba sjetiti da i najveće fatalnosti kad tad splasnu i sa svakim kad tad dođeš na razinu da ga psuješ 100 puta dnevno radi ovog ili onog, tako da uvijek treba odabrati onoga koji se redovito pere, zna za sobom počistiti i pospremiti, možda i skuhati, smiren je i marljiv čovjek, ne mora biti pun para (jer taj će ih sigurno na kurve trošiti), ali mora biti sklon radu, zna i voli raditi na kući i oko kuće, voli djecu i životinje, ne pije, ne puši, ne kocka, ne trči za drugim babama.....ako se misli udavat, onda mora razmišljati pametno, a ne vagnom
Jer na gore opisanog lika se ne razmislja "vagnom"?!, mene samo likovi kakve si opisala i jedino pale, ocito imam pametnu vagnu

Nemam dvije glave koje se pale na u potpunosti suprotne stvari, dapace obje vole isto
stupidisam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:14   #93
Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Jer na gore opisanog lika se ne razmislja "vagnom"?!, mene samo likovi kakve si opisala i jedino pale, ocito imam pametnu vagnu

Nemam dvije glave koje se pale na u potpunosti suprotne stvari, dapace obje vole isto
Osnovni problem mnogih ljudi je neuskladjenost zelja i potreba.

Zele ono sto ne trebaju i onda kad to dobiju, shvate da im to ne treba i onda krenu po ono sto trebaju, a kad to dobiju onda shvate da to ne zele.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:21   #94
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Osnovni problem mnogih ljudi je neuskladjenost zelja i potreba.

Zele ono sto ne trebaju i onda kad to dobiju, shvate da im to ne treba i onda krenu po ono sto trebaju, a kad to dobiju onda shvate da to ne zele.
Nemam pojma za druge, ali znam za sebe. Kad bih se zaljubila u vezi u drugog, to bi vjerojatno za mene osobno itekako znacilo da sam vrlo vjerojatni upoznala i kvalitetniju osobu( za sebe) jer jako dobro znam sto me privlaci kod ljudi, nisam zaljubljive prirode i opcenito jako malo mi se pripadnika suprotnog spola uopce sviđa.
Tako da su mi smijesne teorije po kojima se zaljubljuje vaginom i razumom odvojeno. Mene seksualno privlace samo osobe koje su mi uz fizicku privlacnost itekako karkaterno privlacne. I kad bi mi se netko svidio pokraj mog partnera, znam da to ne bi nikad bio izbor izmedju razuma i vagine, vec izmedju dva izrazito kvalitetna muska primjerka . Kad imam dobar ukus :neskromna:
stupidisam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:24   #95
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Osnovni problem mnogih ljudi je neuskladjenost zelja i potreba.

Zele ono sto ne trebaju i onda kad to dobiju, shvate da im to ne treba i onda krenu po ono sto trebaju, a kad to dobiju onda shvate da to ne zele.
Izlazi iz moje glave
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 11:47   #96
Quote:
stupidisam kaže: Pogledaj post
Nemam pojma za druge, ali znam za sebe. Kad bih se zaljubila u vezi u drugog, to bi vjerojatno za mene osobno itekako znacilo da sam vrlo vjerojatni upoznala i kvalitetniju osobu( za sebe) jer jako dobro znam sto me privlaci kod ljudi, nisam zaljubljive prirode i opcenito jako malo mi se pripadnika suprotnog spola uopce sviđa.
Tako da su mi smijesne teorije po kojima se zaljubljuje vaginom i razumom odvojeno. Mene seksualno privlace samo osobe koje su mi uz fizicku privlacnost itekako karkaterno privlacne. I kad bi mi se netko svidio pokraj mog partnera, znam da to ne bi nikad bio izbor izmedju razuma i vagine, vec izmedju dva izrazito kvalitetna muska primjerka . Kad imam dobar ukus :neskromna:
:klap:
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 10:54   #97
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Rekla sam mu da sam zarucena prije nego sam uopce znala za njegove osjecaje. Tek tada ih je otkrio.
Meni ovo nema logike sorry ali mislim da si svjesno ulazila u takav ishod,nevinasce jel te
Ruku na srce ali da ti je zarucnik ona prava osoba za tebe ne bi ti bilo na kraj pameti otvarati svoje veliko srce prepuno ljubavi i za drugog.
Drugi ljudi ce te fascinirati na razne nacine jer svatko u sebi ima nesto,ne znaci da se moras za svakog udati.. ali dozvolit si tako nesto i planirati svadbu,daleko je to od onog pravog.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:15   #98
Ne znači da se, ako su dvoje ljudi u uspješnoj i sretnoj ljubavnoj vezi, ne može dogoditi da se jednoj od te dvije osobe neka treća osoba svidi i bude joj privlačna. Pa svijet je pun lijepih, zanimljivih, dobrih, šarmantnih i privlačnih ljudi. Također, mi ne biramo hoće li nam netko biti ili neće biti privlačan, to osjetimo. Ono što možemo, jest da taj osjećaj privlačnosti prema trećoj osobi ne hranimo. I to su odanost i vjernost osobi s kojom smo u vezi. Već je više puta ranije dobro konstatirano da onda jednako tako može doći i netko četvrti, pa peti, i tako unedogled. To je problem odlučivanja isključivo na temelju osjećaja. Sve novo bit će, barem u početku, uzbudljivije od "starog". Ali, život udvoje se ne bi trebao graditi na uzbudljivosti, iako ne mislim da treba imati tablicu za i protiv.

Kako stvari stoje, ovdje je šteta već počinjena jer se autorica nije na vrijeme odmaknula od izvora privlačnosti i sad snosi posljedice.

Ono što je meni dodatno tužno u cijeloj priči jest to da se autorica "novog dečka" razmišlja eventualno odreći isključivo zbog njegove bolesti.

Čini mi se da bi, bez obzira na to što je već daleko došla s "novim dečkom", trebala premotati vrpcu i udaljiti se od izvora privlačnosti, a nastalu situaciju iskoristiti da nauči kako se ponašati u takvim situacijama. Jer se o tome u obećanju vjernosti, bilo kroz zaruke ili kroz brak, uistinu i radi.
Mito is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 12:55   #99
Čim sam vidio riječi - dugogodišnja veza, leptirići, zaljubljenost....u istoj rečenici, odmah mi je zazvučalo neuravnoteženo.

I onda tako neprirodno prolongirana zaljubljenost (jer to je osjećaj vremenski osuđen na kraj, u suprotnom bismo izgorjeli) išćezne pri nekom običnom susretu, tj. postane žrtva "prožimanja" s nekim boljim po vrijednosnoj ljestvici autorice teme.

Daj učini uslugu tom liku o kojem stalno maštaš i ostavi ga, prelij svoju zaljubljenost u ovog koji te začarao strahopoštovanjem.
__________________
I want Flatlands
Federico Robles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.