Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2017., 20:16   #2841
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Uglavnom i jedem zdravo/zdravije. Imam cca 8 obroka dnevno. Pojacala sam malo proteine. Odlucila sam se poceti baviti tjelovjezbom da se dovedem u neki odredjeni oblik (prvenstveno oblikovati trbuh i guzu). Inace imam 50kg na 173 cm i dosta brz metabolizam. Izbacila sam slatko maksimalno, a smanjila opcenito UH. No stalno sam nekako gladna,kao da se ne mogu bas najesti bez vecih kolicina ugljikohidrata :/
U najgoroj fazi (prije nekih 4 godine) imala sam 46kg na 170cm. Sada sam na 56-57kg.
Samo jedi zdravo, vježbaj, pazi da si u kalorijskom suficitu i sve će doći na svoje.
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:52   #2842
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
U najgoroj fazi (prije nekih 4 godine) imala sam 46kg na 170cm. Sada sam na 56-57kg.
Samo jedi zdravo, vježbaj, pazi da si u kalorijskom suficitu i sve će doći na svoje.
Stvar je u tome da ja sebi uopce nisam pretjerano mrsava. Oduvijek sam bila te gradje i to mi je skroz normalno. Koja kila gore bi mi bila ok,ali nije mi to cilj,vec mi je cilj malo ucvrsnuti tijelo. Pocelo je s fiksacujom na guzu, a sad zelim oocenito doci u neku formu i osjecati se super! Samo ne zelim gubiti kile.

Hvala na komentaru anyways
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:15   #2843
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ja sebi uopce nisam pretjerano mrsava. Oduvijek sam bila te gradje i to mi je skroz normalno. Koja kila gore bi mi bila ok,ali nije mi to cilj,vec mi je cilj malo ucvrsnuti tijelo. Pocelo je s fiksacujom na guzu, a sad zelim oocenito doci u neku formu i osjecati se super! Samo ne zelim gubiti kile.

Hvala na komentaru anyways
Nisam kile spomenula zbog estetike, nego prvenstveno zbog zdravlja.
Ali..., kao što si spomenula, želiš učvrsnuti tijelo, tj. dobiti mišiće. Logika je da ćeš time dobiti koju kilu, ali i izgledati i osjećati se bolje.
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 00:41   #2844
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Nisam kile spomenula zbog estetike, nego prvenstveno zbog zdravlja.
Ali..., kao što si spomenula, želiš učvrsnuti tijelo, tj. dobiti mišiće. Logika je da ćeš time dobiti koju kilu, ali i izgledati i osjećati se bolje.
A gle..zdrava sam poprilicno, super se i osjecam jer realno jedem dosta i nisam nesto ekstremno mrsava kako to zvuci kad napisem kilazu i visinu.

A to da, super ako dobijem koju kilu misica, nemam nis protiv
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:22   #2845
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
A gle..zdrava sam poprilicno, super se i osjecam jer realno jedem dosta i nisam nesto ekstremno mrsava kako to zvuci kad napisem kilazu i visinu.

A to da, super ako dobijem koju kilu misica, nemam nis protiv
za koju kilu mišića moraš biti u suficitu, a ne gladovati. pojačaj proteine, oni će ti dati osjećaj sitosti. i nemoj totalno izbacivati ugljikohidrate, samo biraj one pametne
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:31   #2846
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
za koju kilu mišića moraš biti u suficitu, a ne gladovati. pojačaj proteine, oni će ti dati osjećaj sitosti. i nemoj totalno izbacivati ugljikohidrate, samo biraj one pametne
pametni ugljici. that's a new one!

trebaju imati obicnu inteligenciju ili onu emocionalnu?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:32   #2847
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
za koju kilu mišića moraš biti u suficitu, a ne gladovati. pojačaj proteine, oni će ti dati osjećaj sitosti. i nemoj totalno izbacivati ugljikohidrate, samo biraj one pametne
Meni proteini ne daju osjecaj sitosti. Masti daju. Odnosno, kombinacija masti i proteina.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:51   #2848
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ja sebi uopce nisam pretjerano mrsava. Oduvijek sam bila te gradje i to mi je skroz normalno. Koja kila gore bi mi bila ok,ali nije mi to cilj,vec mi je cilj malo ucvrsnuti tijelo. Pocelo je s fiksacujom na guzu, a sad zelim oocenito doci u neku formu i osjecati se super! Samo ne zelim gubiti kile.

Hvala na komentaru anyways
Pogledaj si malo LCHF recepte, uglavnom su visokokaloricni a namirnice koje se koriste su zdrave. Ja sam po tim receptima pekla "kruh", pogacice i svasta nesto kad nisam htjela gubit na kilazi.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:59   #2849
Quote:
Mrs.Sepsa kaže: Pogledaj post
Uglavnom i jedem zdravo/zdravije. Imam cca 8 obroka dnevno. Pojacala sam malo proteine. Odlucila sam se poceti baviti tjelovjezbom da se dovedem u neki odredjeni oblik (prvenstveno oblikovati trbuh i guzu). Inace imam 50kg na 173 cm i dosta brz metabolizam. Izbacila sam slatko maksimalno, a smanjila opcenito UH. No stalno sam nekako gladna,kao da se ne mogu bas najesti bez vecih kolicina ugljikohidrata :/
Ja bih se na tvom mjestu koncentrirao na vrstu ugljikohidrata. Proguglaj malo o vrstama UH, povrću i vlaknima.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 22:20   #2850
kada jedete ribu tipa srdele, tunjevina.. jedete li kruh s time i ako da ,koji i koliko?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 00:08   #2851
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Meni proteini ne daju osjecaj sitosti. Masti daju. Odnosno, kombinacija masti i proteina.
meni je kikiriki maslac pomalo izašao na nos...
bila me uhvatila faza kad sam ga ful tamanila,sada ga je zamijenilo voće...ni blizu ista kategorija al šta ćeš,sreća sezona smokava ne traje još dugo...

plava je riba teže probavljiva pa ju ja ne bi jela navečer...
meni je riba (ne nužno plava) 2x tjedno na meniju za objed....sa brdom blitve ili salatom,kruh ne jedem...
Dubrovcanka_25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:27   #2852
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
pametni ugljici. that's a new one!

trebaju imati obicnu inteligenciju ili onu emocionalnu?
mislim da je nekako ipak pametnije pojesti voće nego čokoladu, zobene nego obično bijelo brašno, povrće nego pecivo. pametni ili ne, postoji bolja i lošija varijanta ugljkohidrata, ili točnije rečeno, namirnica koje sadrže ugljikohidrate.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:27   #2853
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
mislim da je nekako ipak pametnije pojesti voće nego čokoladu
Zasto onda ti nisi "volim voce"?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:08   #2854
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Zasto onda ti nisi "volim voce"?
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 21:36   #2855
jel ovo aktivna tema?

od kolovoza sam skinula 10 kila sa blažim paženjem na prehranu. dakle gledam da mi dnevni unos bude do 1300; naravno ima dana kad je nešto više ali oko te brojke se vrtim.
problem mi je što mi je dosadio clean eating
na nos mi ide posni, jaja, piletina, tuna, kikiririki maslac itd.
samo sam se doška pojadati , niš drugo.
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 05:39   #2856
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
jel ovo aktivna tema?

od kolovoza sam skinula 10 kila sa blažim paženjem na prehranu. dakle gledam da mi dnevni unos bude do 1300; naravno ima dana kad je nešto više ali oko te brojke se vrtim.
problem mi je što mi je dosadio clean eating
na nos mi ide posni, jaja, piletina, tuna, kikiririki maslac itd.
samo sam se doška pojadati , niš drugo.
imaš par tema na Gastronomiji , uključujući i reepte https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=195
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 20:00   #2857
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
jel ovo aktivna tema?

od kolovoza sam skinula 10 kila sa blažim paženjem na prehranu. dakle gledam da mi dnevni unos bude do 1300; naravno ima dana kad je nešto više ali oko te brojke se vrtim.
problem mi je što mi je dosadio clean eating
na nos mi ide posni, jaja, piletina, tuna, kikiririki maslac itd.
samo sam se doška pojadati , niš drugo.
1. 1300 kalorija je za dijete od 8 godina
2. tko kaze da moras jesti "clean"? ne utjecen a mrsavljenje- debljanje to koje namirnice jedes, nego ukupan kalorijski unos, iskljucivo on! a sad naravno i pametan omjer makronutrienata ako zelis uz to i neki solidan izgled
Richard Gere is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 09:25   #2858
1300 zato jer sam jako neaktivna. sjedim na poslu, sjedim u autu, sjedim doma. mislim, vježbam malo svaki drugi dan ali ne toliko da bih mogla slobodnije jesti.
a što se tiče jela, sa dva posjeta pekari je vrlo lako natući dnevni dozvoljeni unos, pa sam radije odabrala ovo što sam gore navela, samo kažem da mi je dojadilo :P
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 17:26   #2859
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post

od kolovoza sam skinula 10 kila sa blažim paženjem na prehranu. dakle gledam da mi dnevni unos bude do 1300; naravno ima dana kad je nešto više ali oko te brojke se vrtim.
problem mi je što mi je dosadio clean eating
na nos mi ide posni, jaja, piletina, tuna, kikiririki maslac itd.
samo sam se doška pojadati , niš drugo.
Ja sam na otprilike 1200 kalorija zadnjih mjesec dana. U duhu teme, kako ti izgledaju obroci? Sto jedes za dorucak, sto za rucak i veceru? I koji su ti omjeri?

Moj dorucak je uglavnom 1 komad kruha, pola avokada i jedno kuhano jaje, naravno uz kavu s malo mlijeka.

Slazem se sa cistom prehranom, pogotovo u poslijepodnevnim satima ili kad sam van kuce bas mi dodje da uzmem nesto iz vrecice.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 14:07   #2860
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
vjerojatno otkrivam toplu vodu ali relativno sam nova u cijelom procesu dobivanja nekakve forme , pa mi je kolegica s posla otkrila recept za "kruhiće" od zobi.

Sastojci: posni sir, mljevene zobene+ po želji npr vlasac, kim, sol, papar,....

sastojke pomiješati u omjeru da vam se ne lijepi za prste, dakle da se može oblikovati male polpete iliti krhuhiće.
tako oblikovane, ispeći na malo neke vrste masnoće.

zaista je fino i jako zasitno, jedan kruhić veličine dlana ima oko 100 kcal.
a možeš i posni zamijeniti s bananom i ubacit unutra nekoliko badema pa imaš slatku verziju, uz dodatak (koji možeš, a ne moraš) 1 jaje, žlica jogurta i tako.

može i kurkuma, sezam, lanene. ma ti zobeni kruščići imaju tisuću varijanti.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.