Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2010., 17:08   #201
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Aparat ti ima trofazni ispravljač na ulazu. Iza njega ima kondenzatore na kojima je oko 600V DC. Iza njega ima switcher izvor s nekoliko pomoćnih istosmjernih napona.
I na kraju, tu je glavni energetski switcher, koji tih 600V pretvara u 60-tak V (zavisno je prijenos energije transformatorski ili induktivni) i izlazni ispravljač.
To je uglanom to.
Hvala na objašnjenju to je ovaj aparat http://www.panerisewelding.com/produ...d=45&classid=6 Veoma solidan za svoju cijenu danas sam ga otvorija da bi promjenio dovodni kabel za duži od 10m i da ima 4 kondezatora elektronike a u biti sva težina mu je u ogromnom hladnjaku.Ma kako ga naprave za tu sitnu lovu nije mi jasno Eu/USA rade isti aparat ista cijena repromaterijala a razlika u cijeni 500 %
Drugu sedmicu ako bude lipo vrime čemo radit non stop pa ču dat utiske u višesatnom radu.

Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Bojim se da si zagrizao u oprosti jedno veliko gov......
Kako traverza da pukne i to po dužini mora ona izdržati nosivost 2,5 puta više od svoje nominalne nosivosti, a ako puca po dužini onda nešto ne odgovara u strukturi materijala same traverze
Tu ti zavarivanje neče puno pomoči nego samo šarafi, ali bojim se da ispravljaš krivu drinu jer je sve od početka loše napravljeno
Ogromno govno.da sam zna nebi ni u ludilu to radija.Izgubija sam i gače na montaži i nikad kraja.Nikad više u životu neču montirat ništa šta je proizvedeno na mediteranu.Samo germani šta su radili
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 20:42   #202
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Znam za tvoj slučaj
Puno smo o tome razgovarali u euroarcu, jer ako svaki aparat prođe kontrolu kako je to moguće da se krivo spoji
To je bilo prije nekih 3 tjedna ako je to taj slučaj
Meni osobno nije jasno nešto drugo:
Ti si navodno več nešto zavarivao (uspješno) pa nije se aparat sam prespojio
Prije mjesec dana sam trebao napraviti jedna vrata za šupu, tada je trebao pokazati "što može".

Regulator napona ima 6 položaja. Nekak je trkeljao na šestom, ali ne uvijek(blizu sam trafostanice 243V), tada sam se zapitao ćemu 6 stupnjeva napona kad radi samo na šestom!
Na dvije faze proban je prvi puta u servisu (ovdje u SK nemam trofazni napon)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 21:02   #203
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Prije mjesec dana sam trebao napraviti jedna vrata za šupu, tada je trebao pokazati "što može".

Regulator napona ima 6 položaja. Nekak je trkeljao na šestom, ali ne uvijek(blizu sam trafostanice 243V), tada sam se zapitao ćemu 6 stupnjeva napona kad radi samo na šestom!
Na dvije faze proban je prvi puta u servisu (ovdje u SK nemam trofazni napon)
A to je to
Znači aparat je radio samo sa jednom desetinom snage a ti mislio gle radi

Ajde molim te taj aparat mora da puca od snage kada je sve u redu, i mislim da je to stroj za čitav život
Ali da ima nedostatak:
-Nije inverter zato ima samo -+15% korekcije napona
-Bez trofazne struje beskoristan
-Težak je (radionički stroj)
-Ograničen je samo na Fe materijale

Ali dobro ako te zadovoljavaju njegova ograničenja stroj je pun pogodak
Moj je stroj ipak ipak slabiji 180A max. ali lišen svih tih ograničenja ali i skoro duplo skuplji i opet mislim da je i moj pun pogodak
Znaš da čak ameri upotrebljavaju EWM izvore za svoj robotiku
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 09:38   #204
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
....-Ograničen je samo na Fe materijale...
Za to najčešće i treba. Za ostalo imam Fronius-a TIG 1500, a ovaj tvoj je "prekasno" izrađen (ovogodišnji)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 21:37   #205
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Za to najčešće i treba. Za ostalo imam Fronius-a TIG 1500, a ovaj tvoj je "prekasno" izrađen (ovogodišnji)
Kako misliš prekasno izrađen

Pa stroj ima synergetic funkciju, stisneš broj na izborniku job liste a on sam podesi parametre

Zar ima nešto novije
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 10:05   #206
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Kako misliš prekasno izrađen
Pa već sam se kompletirao
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 17:00   #207
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa već sam se kompletirao
Ma daj kupio si zbilja dobar stroj "Mira" i obavit če savršeno svaki tvoj posao a to je najbitnije

Danas sutra če izači još noviji modeli (cold arc, dupli puls itd) pa kaj - ovaj tvoj i ovaj moj če zaraditi (s vremenom) hrpu tih novijih, samo je pitanje kada se pojavi potreba recimo za aluminijem pa ono uzmeš stroj, to ti je porezni odbitak, obaviš posao a možda i svoju "Miru" dobro prodaš nekom bravaru

Ta "Mira" ima samo jednu manu - teško se kvari pa ako se ne odlučiš za prodaju ti i "Mira" biti ćete u zajednici i sljedećih 50 godina

Ja ti se uopče ne sekiram kakav če stroj sutra izači jer kada mi se ukaže poslovna potreba (isplativost) uzet ču ga, samo da bude pouzdan tj. da odradi posao bez da razmišljam
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:28   #208
Baš imam sriče danas eksplodira motor od agregata dok smo zavarivali,Moram probat sutra sve rastavit pa poslat u Varaždin na probu jer imaju slične motore na skladištu, ali su baš prodali sve trofazne agregate
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 22:23   #209
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Baš imam sriče danas eksplodira motor od agregata dok smo zavarivali,Moram probat sutra sve rastavit pa poslat u Varaždin na probu jer imaju slične motore na skladištu, ali su baš prodali sve trofazne agregate
Daj provjeri da ti nije slab agregat za tvoj aparat za varenje, mada agregat ima svoju zaštitu, ali nikad se nezna
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 09:38   #210
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Imam stari varstroj 140A i u principu mi je dovoljan za nekaj doma napraviti, ali mi je vec s vremenom otisel kabel od mase. Rijec je o debeloj licnatij gumiranij zici/kablu na kojem mi se izolacija rastopila - ogulila na nekih 60-80 cm od aparata koju sam vec u dva navrata "servisiral" na nacin da sam gore omotal slauf razrezan u spiralu.
Interesira me zna li netko gdje bi mogel nabaviti 3-4 m tog kabla i koja mu je otprilike cijena?
Ima li ko kakvo saznanje koliko bi to otprilike moglo kostati?
100,200,500,1000 kn ili vise?
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 23:31   #211
Pitaj u Tim kabel-u.
Traži gumeni zavarivački kabel od 25mm2. Cijena nebi trebala biti veća od nekih 30...40kn/m.
Elka ti ima zavarivačke kabele od samo 16 i 35mm2.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 07:20   #212
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Ima li ko kakvo saznanje koliko bi to otprilike moglo kostati?
100,200,500,1000 kn ili vise?
Sličan problem sam rješio kupovinom kablova za staratanje auta, samo treba uzeti kablove one skuplje - deklarirane kao 400 amperski, jer imaju bakar od 16 ili 25 kvadrata i več na vrhu klemu za masu
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:36   #213
Hvala. Ipak nije tak skupo. Malo me vuklo da kupim inverter, ali je prevelika razlika prema kablu.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 13:13   #214
Pozdrav variocima! U ovom poslu sam totalni amater i namjeravam kupiti inverter aparat. Treba mi za povremene radove oko kuće(4-5 puta godišnje) prvenstveno kod izrade okvira od metalnih cijevi 30/30-40/60mm ili kutnih limove debljine stijenke 2-3mm. Molim pomoć za odabir aparata (tip i snaga) koji bih platio do 2500kn i nebih ga mijenjao narednih 20god, te pomoć oko tipa elektroda za ovu namjenu!
DANKO amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 18:03   #215
Quote:
DANKO amater kaže: Pogledaj post
Pozdrav variocima! U ovom poslu sam totalni amater i namjeravam kupiti inverter aparat. Treba mi za povremene radove oko kuće(4-5 puta godišnje) prvenstveno kod izrade okvira od metalnih cijevi 30/30-40/60mm ili kutnih limove debljine stijenke 2-3mm. Molim pomoć za odabir aparata (tip i snaga) koji bih platio do 2500kn i nebih ga mijenjao narednih 20god, te pomoć oko tipa elektroda za ovu namjenu!
ništa od toga budi pametan kupi CO2
ako baš moraš baci pare nemaveze svaka škola se plaća
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 21:13   #216
Quote:
DANKO amater kaže: Pogledaj post
Pozdrav variocima! U ovom poslu sam totalni amater i namjeravam kupiti inverter aparat. Treba mi za povremene radove oko kuće(4-5 puta godišnje) prvenstveno kod izrade okvira od metalnih cijevi 30/30-40/60mm ili kutnih limove debljine stijenke 2-3mm. Molim pomoć za odabir aparata (tip i snaga) koji bih platio do 2500kn i nebih ga mijenjao narednih 20god, te pomoć oko tipa elektroda za ovu namjenu!
Ako si totalni amater zbilja rađe uzmi co2 - 160A intermitencije 25% bi bilo dovoljno
Inverter je zlatna stvar, ali moraš imati iskustva - ako baš nemaš prakse nakon svakog varenja izgledat češ ovako

Inače inverter do 130A intermitencije 25% je ok i ako imaš slabu struju doma on je zakon ali moraš imati nekoga ko će ti pokazati osnove
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 23:17   #217
Zahvaljujem na pomoći. Ipak sam do sada ponešto i zavario, iako se u ranijim postovima za slične stavri preporučavalo Varin, Einhel, Pevec-ovi, Lincoln....sa žicom ili bez, a sada ispada da treba MIG postupak. Pozdrav!!
DANKO amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 18:01   #218
REL bi preporučio samo neprijatelju
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:50   #219
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
REL bi preporučio samo neprijatelju
Nemoj tako jationmivioni

U Rel postupku napravljena je revolucija izlaženjem invertora
Nema više ljepljenja elektrode, paljenje luka mirno i stabilno, nema više prskanja niti slabog napona na mreži, elektrode su sve kvalitetnije, i možeš raditi od 1- 10 mm debljine materijala itd.

Naravno da postoje i ovdje nedostaci

Sveprisutna šljaka
Izvježbana ruka
Obavezna brusilica za izbrusiti var
Visoka cijena invertera

Znam samo koliko sam se napatio aparatima i co2 i Rel - trafo jer imam slab napon na mreži i evo otkada sam nabavio inverter posao na zavarivanju se sasvim pozitivno promjenio
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:48   #220
onaj tko je naućio zanat na REl-u svaka čast
tome je došao invertor ko budali sto eura
ta stvar sigurno mora da se pokvari
em što je kina em što je kompliciran
običan REL je sveto pismo jednostavnosti
trafo glavna sklopka i dva kabla

onaj tko danas ide ućiti REL je bezveze kreni odmah na CO2
bez obzira na cijenu i dostupnost invertora nemaveze
Usporedio bi to s auta
kad je benzinac došao do vrha tehnološki uvalili nam dizel
pa sad sve ponovno
benzina više ne troši tiho radi dobro ide što će mi dizel
kažem za primjer moj tata je sam motao REL
amperažu je mjenjao ubacivanjem jeuzre
zaradio je para navario se ograda i galanterije
njemu elektroda nije ni vlaža niti se ljepi niti ga jebe napon
vari sad po dvorištu s trafo uljanikom kao da ti pišeš olovkom
gledate previše usko proširite vidike
još bi dodao tehnologija ide dalje do četiri pet milimetri još je bolje TIG
ali preskupo za raju od plina do opreme
vjerojatno za deset godina pljujem MIG hvalim TIG
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.