Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2004., 14:27   #201
magic, ali tu neme trece. kaj da ja napravim kad nemam nikakvu potrebu imati dijete. na silu ici za tim? zbog koga ili cega. zbog odina, drustva, mame koja ocekuje unuke...

da li instinkt uvijek dodje ili ima onaih par primila bez-instinktnih zena, ja ne znam.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:29   #202
Pa zato sam to i napisala, ja to razumijem.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:32   #203
Quote:
Billi kaže:
magic, ali tu neme trece. kaj da ja napravim kad nemam nikakvu potrebu imati dijete. na silu ici za tim? zbog koga ili cega. zbog odina, drustva, mame koja ocekuje unuke...

da li instinkt uvijek dodje ili ima onaih par primila bez-instinktnih zena, ja ne znam.
ima ih, sigurna sam... iako je dio zena bez djece jer ih muzevi nisu htjeli (imam takvu situaciju u obitelji)...

mozda me, kad se s nekim skrasim, jednog dana i lupi taj feeling... za sada ga nemam...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:33   #204
Quote:
atlantis kaže:


mozda me, kad se s nekim skrasim, jednog dana i lupi taj feeling... za sada ga nemam...
Mozhda i hoce.

A mozhda te onda i definitivno prodje...jer zhivot kad jednom dodju djeca nikad vishe nije isti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:42   #205
Quote:
atlantis kaže:

mozda me, kad se s nekim skrasim, jednog dana i lupi taj feeling... za sada ga nemam...


To si već toliko puta objavila, kao da će se nešto promijeniti ako malo šutiš o tome!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:46   #206
Quote:
maristella69 kaže:
To si već toliko puta objavila, kao da će se nešto promijeniti ako malo šutiš o tome!
ne brini se ti za mene

imam djeda, facu i mazu na brizi... sigurno mi jos duuuze vrijeme nece pasti na pamet tako suluda ideja da si uz sve postojece brige josh i tu navalim na vrat
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 14:55   #207
Quote:
Billi kaže:
da li instinkt uvijek dodje ili ima onaih par primila bez-instinktnih zena, ja ne znam.
Evo, ja mogu reci da nisam imala instinkt, vec sam nekako po defaultu nakon tri godine braka odlucila rodit.
Bas ko prava majka roditeljica
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:11   #208
kažu da se taj instinkt javlja zajedno s trudnoćom....i nakon rođenja djeteta....

sve je to u hormonima....

prije toga bi se eventualno moglo govoriti o želji...

ustvari, te sve stvari su jako relativne...

radije bih se skoncentrirala na odgvornost....i zrelost...emocionalnu i psihičku...

i neke stvari sređene u životu...meni bi svaka ideja o djetetu bila odbojna u slučaju da nemam sređene neke druge stvari u životu...prvo neke čisto materijalne uvjete, a drugo neki osjećaj da sam dovoljno spremna posvetiti se nečemu od danas pa idućih dvadeset godina...pa i više...jer što god da moje dijete bude proživljavalo, i ja ću u tome sudjelovati...

ja na to gledam tako, ako sam zadovoljna sama sobom, onda imam manji strah od odgovrnosti za još jedno biće....

znam žena koje su svjesno odlučile da ne žele djecu...i ja ih potpuno podržavam...znam da bi baš te bile divne majke, ali to je jednostavno njihova odluka...i one imaju na nju potpuno pravo...
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 15:30   #209
Meni je sad pravo vrijeme i sad zelim dijete, ali nekako sve oko mene ne dozvoljava da se to dogodi-i pocinjem prilicno tesko gledati na sve to(danas jos malo teze jer mi se sve nakupilo). Od spontanog, od posla, zdravlja, obitelji, svega...i briga me hoce li se samo "desiti" ili cemo posteno planirati-ja jednostavno samo hocu dijete-da ga mogu voljeti i pruziti mu sve sto je u mojoj moci.
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:10   #210
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
atlantis kaže:
recimo da si musko i da ti nikako ne odgovara okus pive... dal bi je narucivao s nadom da che ti se bash ta flasa zuje svidjeti?
Ne postoji žena bez majčinskog instinkta i ne postoji muškarac koji ne voli pivu.

Recimo, kad si klinka, i staviš ruku u vatru, povučeš ju, mada ti nitko nije ni rekao da je vatra zlo.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:14   #211
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
walter kaže:
Ne postoji žena bez majčinskog instinkta i ne postoji muškarac koji ne voli pivu.

Recimo, kad si klinka, i staviš ruku u vatru, povučeš ju, mada ti nitko nije ni rekao da je vatra zlo.
povucem jer me boli, pece i nakon toga imam oziljke i fobiju od vatre...

ne zelim biti zena s fobijom od djece...

ok imam instinkt al mi nije josh proradio... eto zakljucka s prve strane
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:15   #212
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
atlantis kaže:
ok imam instinkt al mi nije josh proradio... eto zakljucka s prve strane
Tapš tapš po glavici.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:22   #213
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
walter kaže:

Recimo, kad si klinka, i staviš ruku u vatru, povučeš ju, mada ti nitko nije ni rekao da je vatra zlo.
Ma vatra pece pod uvjetom da imas krajeve zivcanih stanica u kozi ("antene"), inace si neosjetljiv. Ako nemas antene za majcinstvo, dzaba ti sve...
drvo - drvo
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 16:25   #214
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...

Quote:
atlantis kaže:
ok imam instinkt al mi nije josh proradio... eto zakljucka s prve strane
Opet se ponavljas, kuku tebi od maristelle.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 20:29   #215
Quote:
lucija kaže:
Ova diskusija je izvrsna!

Mislim da smo se, kao civilizacija, jako spotakli negdje u šezdesetima i sad ispaštamo, netko više, a netko manje. Mislim da nije bio odgovor odbacit brak, vjernost i obitelj, nego pronaći način , poštivanje i samopoštivanje da uz bitne stvari - obitelj, vjernost, ljubav i djecu ostvarujemo karijere, živimo svoje živote, uspostavljamo ravnopravnost i budemo upravo u ljudskoj obiteljskoj zajednici ono što jesmo.

Ja sam, nažalost, živi primjer nekoga tko je dugo mislio da se važne stvari moraju prebacit preko vlastitih, samih ramena. Sad mi je 27 i shvaćam da nisam morala bježat od veze kako bih ostvarila nešto u životu - nego da sam trebala tražit takvu vezu i partnera koji bi mi bili podrška. Da drugi put živim - već bih, kada bih našla partnera (a da sam tražila na pravi način i među pravim ljudima - našla bih ga... al ja sam volela "rockere" ) imala dječurliju. I sve što imam ljudski i karijerno.
Sad znam da se to može. Voljela bih da feminizam i svi ostali koji misle da imaju nešto ženama za reć o tome pričaju.

Ali, valjda su naslage običaja i prošlosti bile prejake, a mnogi muškarci ne bi bili tamo gdje sada nasreću jesu da cijele ove hajke nije bilo. Moram reć da su muškarci ipak u većem postotku i u velikom dijelu povijesti bili razlogom za ovakvu reakciju - koju su ipak žene platile većom cijenom...

Bravo, odlican post curo.

Doduse, jos si jako mlada i imas jako puno vremena, ali ipak, svaka cast, shvatila si neke stvari puno ranije nego ja.

Upravo tako, da se jos jednom rodim, sada bih bila u braku i imala bih djecu i sasvim drugaciji zivot. Kad si mlad drugacije razmisljas, citav je svijet tvoj, ali godine nose svoje i dodje vrijeme kad pozelis ispunjenje, mir i harmoniju. Da sam sa dvadeset godina znala ono sto znam sad, sasvim bih se drugacije u zivotu postavila.

Ne zelim da me netko krivo shvati, vidim da na ovoj temi frcaju iskre i padaju teske rijeci. Ono sto pisem moje je misljenje, moje iskustvo i ne zelim da bilo tko shvati kako ga nekom namecem.

Smatram, isto kao i Lucija, da je "vrijeme za..." zapravo uvijek i da dijete nije prepreka nicemu, cak stovise, moze biti samo poticaj. Nisu sada bitni razlozi zbog cega djecu nisam imala, zdrava jesam no moj je zivotni put malo krivudao, ali istina je da osjecam veliku prazninu zbog toga i zelim sebi vise od bilo kakva novca i karijere da mi se to i ostvari. Da prodjem kroz to i da rodim zdravo dijete. Eto. Nista mi vise u zivotu ne treba.

Opet ponavljam, ne zelim da me netko ovdje krivo shvati, mozda sam nekima smijesna, zaostala i isprazna, jer u drugi plan stavljam karijeru (politiku, novac, seksualni zivot, izlaske, modu...), ali ja doista mislim da bi to za mene bio vrhunac, nesto sto bi mi dalo...ne znam kako da se izrazim, drugaciji smisao, ustvari, sve bi mi u zivotu bilo drugacije.

Ali, to sam ja, moj zivot i postujem svaciju odluku i stav, iako su neki dijametralno suprotni od mog.
(Iskreno, glupo se osjecam sto to stalno isticem i ponavljam, jer ovdje kao da hodam po minskom polju)

Inace, procitala sam citavu ovu temu i iskreno su me dirnule vase price iako vas ne poznam. Zato jer su istinite, iskrene i zivotne. Znam da zvucim cendravo i pateticno ali doista me se ova tema dojmila. Svako dobro zelim svima vama.

magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 20:37   #216
magdalena...

evo pogled s moje strane...

bila sam mlada, bila sam u braku, zdrava, relativno situirana...

i sada me strah same pomisli sto bi bilo da sam tada zatrudnila...

jedno bi dijete odrastalo bez jednog roditelja, a ja bi bila tko zna gdje i tko zna kako...

srecom, moj mi je instinkt govorio da se ne upustam u to, moje mi je tijelo govorilo da se ne upustam u to... kazem opet, srecom...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 20:39   #217
Quote:
magic kaže:
Imam sestru koja ce napuniti 33 godine.

I ne zheli hazardirati instinktima.

Kazhe - ako jednoga dana prorade, ima ostavljene djece kojima ce uvijek trebati mama
Upoznaj me sa svojom sekom.

ja imam 32.

I stav sličan tome.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 21:00   #218
Quote:
atlantis kaže:
magdalena...

evo pogled s moje strane...

bila sam mlada, bila sam u braku, zdrava, relativno situirana...

i sada me strah same pomisli sto bi bilo da sam tada zatrudnila...

jedno bi dijete odrastalo bez jednog roditelja, a ja bi bila tko zna gdje i tko zna kako...

srecom, moj mi je instinkt govorio da se ne upustam u to, moje mi je tijelo govorilo da se ne upustam u to... kazem opet, srecom...
Atlantis, to je u redu.
Nismo svi isti, nasi zivoti nisu isti i nikako se moj stav ne moze preslikati na tvoj zivot.

Nisam htjela reci da se treba udati pod svaku cjenu s dvadeset godina, naprotiv, imam i ja iskustva s time, nazalost (a mozda i na srecu).
Vec biti svjestan toga da s 27 nista nije isto kao i s recimo 39. I da je covjek drugaciji. Ja sam recimo s 27 godina mislila kako cu uvijek imati 27, ako me razumijes. Kako cu zauvijek biti mlada, nemirna, radoznala, ambiciozna i zeljna svakojake zabave i avanture. I kako u mom zivotu nema mjesta odgovornostima i obvezama, poput recimo braka (kojeg sam do tada vec iskusila pa mi se nije svidjelo) i djece. Sada vise nisam, nego naprotiv, sada zelim samo mir, sklad i eto, dijete (djecu). Zelim obvezu da se svaki dan ranije dizem iz kreveta, da se o nekome brinem, da se za nekog odricem, da nekom podredim svoje slobodno vrijeme, da nekog ucim pisati i citati, da nekom prenesem svoje zivotno iskustvo, da me netko voli na taj nacin, eto.
(Naravno da u tome ne zelim biti sama, ako je netko pomislio da zelim biti samohrana majka)
Inace, mozda bi mi se brak tada bio dopao da sam znala sto hocu i sto je vazno, ali nisam, nego od sume nisam vidjela stablo. No ja ovdje nisam tema niti to zelim biti.
Ono sto je point mog posta jest, nikad ne reci nikad, sve se mijenja, za koju godinu cure koje se ovdje zaklinju da se to nikada nece dogoditi, mozda ce biti okruzene gomilom slatkih malisana i biti ce sretne i zadovoljne.
U svakom slucaju, ja im to i zelim, eto.

Nemojte me razapeti, please. Samo sam u fazi kad bas zelim dijete, eto, bas si ga zelim. Pa ga onda zelim i svima oko sebe.

magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 21:10   #219
Quote:
magdalena1999 kaže:

Nemojte me razapeti, please. Samo sam u fazi kad bas zelim dijete, eto, bas si ga zelim. Pa ga onda zelim i svima oko sebe.

ne razapinjem te... oprosti ako je tako djelovao moj post (na poslu sam pa pisem u brzini)...

po tvom postu nisam skuzila da si bila u braku... pa sam samo zeljela napomenuti da brakm ladost i situiranost ne moraju nuzno buditi zelju za djecom niti garantirati 'zivjeli su sretno....'

a tebi zelim bebacha
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 21:13   #220
he he he dok se sjetim da sam ja sve ovo zakuho.

atlantis, gledaj na sve ovo s pozitivne strane, ovako možeš pričati sa kokama otvoreno o toj strašnoj temi glede udaje&djece, a onda kad ti dođe rodbina i ostali koji postavljaju takva glupa pitanja, imaš spremljene odgovore.

You go girl!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.