Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 13:13   #41
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ma ne shvaćam kao napad.

Nego jednostavno ja ne kužim u čemu je važnost ili čar jednog komada papira...
jednostavnost je u tome da tebe i djecu nitko ništa ne pita (zašto, kako)
Coldplay25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:42   #42
Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
jednostavnost je u tome da tebe i djecu nitko ništa ne pita (zašto, kako)
Jednostavnost je reći nekome da to nije njegova briga.

(a i stvarno: nije...)



Inače, osobno mislim da ljudi koji pitaju takve stvari, kada na jedno svoje glupo i nepristojno pitanje ne dobiju odgovor koji bi im omogućio nastavak guranja nosa i moraliziranja, pronađu drugo, treće, peto itd. takvo pitanje. Tako da ni oni u braku nisu zaštićeni od pametnih pitanja, savjeta, mišljenja, osuda, tračeva...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 15:39   #43
Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
meni nekako se čini da ljudi ne potpisuju papir jer nisu sigurni u trajnost zajednice
Možda neki i da ali to nije nužno razlog...neki su ljudi jednostavno po prirodi anarhisti, neki imaju druge razloge...sigurno da je u nekom postotku razlog i ovo, ali ne u svim slučajevima.

Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
ne znam koji bi bili razlozi, osim ako on ili ti već niste bili oženjeni pa niste priveli razvod kraju i formalno ste još u braku
Haha, nismo bili u braku nijedno, ovo nam je oboma prva prava veza. Prekomplicirano je i jednostavnije nam je ne ženiti se

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A ja u navedenom kontekstu ne razumijem zašto bi papir bio nužan.

Inače, u vanbračnoj zajednici, klinka od 4,5 god, bilo je nekih glupih pitanja, komentara u obitelji i sl., ali kada su skužili da ih ne tepemo ni pola posto, prihvatili su to kao nešto normalno. Klinka nema nikakvih problema u vrtiću, tete su normalne, sve je OK.

Jedino ja na poslu imam par svetica koje jedva čekaju da se pokažu kao moralni stupovi lokalne zajednice. Njima sam objasnila da je njih zadovoljila forma, a ja sam htjela sadržaj.

A bude li mi itko ikada zbog toga zajebavao djete, bar ću imati odličnu priliku da joj na primjeru pokažem koliko ljudi u masi ponekad mogu biti glupi, primitivni, zatucani i plitki, i da je nekada bolje i humanije i biti usamljen u različitosti nego budala u čoporu.
Evo još pozitivnih iskustava Nadam se da se s lošim iskustvima ne javljaju jer ih nema, iako sumnjam
Mi živimo u maloj sredini u kojoj još uvijek cijelo 'selo' mora znati da se neko ženi, kolone, trubljenje, mladenci na prozorima auta i slične stvari u kojima se ja ne mogu zamisliti

Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
ali zasto ne potpisati papir, dakle super vam je volite se obitelj ste, zašto ne i na papiru i da se ne trebaš brinuti da će tvoje dijete zajebavati, a hoće jer su takva djeca, pogotovo ako potječu od primitivnih roditelja
To bi bila linija manjeg otpora. Društvo uvijek vrši pritisak jer čak i kad se oženiš kreću pitanja kad će dijete, pa kad dođe prvo pitaju kad će drugo itd...a moja je teorija, ako neko dijete zajebaje, zajebavat će iz bilo kojeg razloga...radije bih djetetu objasnila svoja uvjerenja i važnost ljubavi i poštivanja nego zadovoljavala društvene standarde da nas netko ne bi zajebavao
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:08   #44
Poznamo nekoliko parova koji zive u izvanbracnoj zajednici,neki imaju klince,neki ne.

Nismo culi da imaju probleme pravne prirode zbog toga.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:56   #45
Ja sam u braku, ali zaista nemam ništa protiv izvanbračne zajednica.

Kad se već pita oko pravnih problema u vezi izvanbračne zajednice:

Istina je, da smo mi s sklapanjem braka rješili hrpu problema, koji bi bili malo kompliciraniji da se nismo ženili. Naime ja sam u ono vrijeme ne živjela u Hrvatskoj i nisam imala hrvatsko državljanstvo. Sam postupak sređivanja papira zame je trajao cca 1,5 godine, a da sam se samo doselila, sam bog zna koliko bi trajalo, jer bi se vjerojatno sve zakompliciralo već kod stalnog boravka, koji je uvjet za državljanstvo (po bilo kojoj osnovi)
Na osnovi braka su ti postupci dosta jednostavni i relativno brzi (iako sam ja rodila već drugo dijete dok sam dobila državljanstvo).

Da sam ja u ono vrijeme živjela u Hrvatskoj, kao i on i da je on želio izvanbračnu zajednicu, a ne brak, ne bih imala ništa protiv. Nit mi je muka bilo ženiti se, nit mi je muka bilo ne ženiti se. Jednostavno sam htjela biti s njim.

I zaista mislim da je to osobna odluka para i da nikoga ništa ne briga, kako i zašto oni žive.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:14   #46
Quote:
Coldplay25 kaže: Pogledaj post
ali zasto ne potpisati papir, dakle super vam je volite se obitelj ste, zašto ne i na papiru i da se ne trebaš brinuti da će tvoje dijete zajebavati, a hoće jer su takva djeca, pogotovo ako potječu od primitivnih roditelja


Djecu ne možeš zaštititi od života ni od primitivaca, ali ih možeš naučiti kako se nositi s primitivcima i kako ih izbjegavati. Da sam smatrala da će mi registracija veze poboljšati vezu napravila bih to zbog vlastite odluke, ali da se udajem zbog toga da bih zadovoljila primitivce ili zbog toga što netko drugi misli da se tako mora....
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:24   #47
Ima jedan problem kod izvanbračne zajednice, a koji bi se mislim dalo srušiti na osnovu obiteljskog zakona o izjednačavanju bračne i izvanbračne zajednice, a to je porez na plaću koji imaju samci, a koji važi za sve bez potpisanog papira pa tako i za one u izvanbračnoj zajednici.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 16:15   #48
Cordelia...

Pošto si elegantno nakon što je ZgSash zatvorio temu odlučila svejedno pisati svoje postove i zatim ponovo zatvoriti temu (što je po meni krajnje iskorištavanje moderatorske pozicije i nema veze sa zdravom pameću) odgovaram ti ovdje ...

Zašto sam se okrenula tvojem naglašavanju godina, datuma a uskoro valjda i sata od kad si sa partnerom je jednostavno. Više manje forumaši pišu iz iskustva koje je nekad dugogodišnje a nekad i puno kraće. Ponekad se sazna točan broj godina a ponekad i ne. Nitko nema potrebu dokazivati svoje stavove na temelju broja dana koliko su u vezi / braku jer smo i sami svjesni da je to krajnje djetinjast pokušaj pokazivanja našeg stava ispravnim.

Kažeš vama ne treba papir. Poštujem, na kraju krajeva meni od toga nit koristi nit štete, ako se oboje s tim slažete (iako ako se sjećam pisala si u par navrata da si bila prošena od strane partnera pa bi se i o "zajedničkom" neželjenju papira dalo raspravljati). Međutim, prikazivanje tuđih veza / brakova kao nešto mizerno i labavo jer eto ti si u vezi 19 godina je pomalo... pa iritantno. Jer kao što sam rekla - godine nisu garancija, savršen primjer je moja prijateljica koja se sa 38 godina razvela nakon 15 godina braka...

Dodala bih još da mi općenito ljudi koji stalno kao argument koriste godine (bilo veze ili braka) djeluju kao vrlo nesigurne osobe koje više to ponavljaju sebi ne bi li svoje strahove umirili... neka vrsta autosugestije. Tako da ne misliš da sam se "zakačila" na tebe osobno, općenito mi je taj nivo komunikacije jako nezreo. No hard filings.
__________________
What year did Jesus think it was?
Patsy Cline is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 23:20   #49
Quote:
Patsy Cline kaže: Pogledaj post
Cordelia...

Pošto si elegantno nakon što je ZgSash zatvorio temu odlučila svejedno pisati svoje postove i zatim ponovo zatvoriti temu (što je po meni krajnje iskorištavanje moderatorske pozicije i nema veze sa zdravom pameću) odgovaram ti ovdje ...

Zašto sam se okrenula tvojem naglašavanju godina, datuma a uskoro valjda i sata od kad si sa partnerom je jednostavno. Više manje forumaši pišu iz iskustva koje je nekad dugogodišnje a nekad i puno kraće. Ponekad se sazna točan broj godina a ponekad i ne. Nitko nema potrebu dokazivati svoje stavove na temelju broja dana koliko su u vezi / braku jer smo i sami svjesni da je to krajnje djetinjast pokušaj pokazivanja našeg stava ispravnim.

Kažeš vama ne treba papir. Poštujem, na kraju krajeva meni od toga nit koristi nit štete, ako se oboje s tim slažete (iako ako se sjećam pisala si u par navrata da si bila prošena od strane partnera pa bi se i o "zajedničkom" neželjenju papira dalo raspravljati). Međutim, prikazivanje tuđih veza / brakova kao nešto mizerno i labavo jer eto ti si u vezi 19 godina je pomalo... pa iritantno. Jer kao što sam rekla - godine nisu garancija, savršen primjer je moja prijateljica koja se sa 38 godina razvela nakon 15 godina braka...

Dodala bih još da mi općenito ljudi koji stalno kao argument koriste godine (bilo veze ili braka) djeluju kao vrlo nesigurne osobe koje više to ponavljaju sebi ne bi li svoje strahove umirili... neka vrsta autosugestije. Tako da ne misliš da sam se "zakačila" na tebe osobno, općenito mi je taj nivo komunikacije jako nezreo. No hard filings.


Nisam otvarala temu, nego nisam ni vidjela da je zaključana. Čitala sam do tvog i još nečijeg posta i odgovorila na njih. Tek sad sam vidjela da je Sash zaključao temu. Moderatori mogu pisati i po zaključanoj temi i ako previdim katančić neću ni primijetiti da je zaključana.

Meni broj zajedničkih godina i te kako ima veze u raspravi u kojoj se tvrdi da izvanbračna zajednica nije trajna, ozbiljna ili da je manje vrijedna od bračne. Naših 19 godina jest dokaz da to nije tako. Isto tako i kad se raspravlja o nekim odnosima u vezi i te kako je razlika da li je veza kratka ili duga. Ja govorim kao netko tko je u dugoj vezi i kažem koliko je to jer ne prate svi moje postove tako revno kao ti da bi trebali znati taj podatak. Uostalom i ponosna sam na naš staž. Ako se tebi to ne sviđa, tvoj problem.

A što se tiče moje veze, valjda znam da li je mom dragom papir važan ili ga ti možda poznaješ bolje od mene, morat ću ga pitati kad te upoznao. Prosio me da vidi što mislim o tome. Bilo mu je sasvim svejedno hoćemo li se ili ne oženiti. Ne drži do braka ništa više od mene, a pitanje ženidbe je i naša interna sprdnja, pa u tom okviru mogu reći da me prosio zaista mnogo puta.

Da se, poput tebe, hoću baviti jeftinom psihoanalizom mogla bih napisati kako tebe zbog nečeg grebe taj podatak da je dvoje ljudi tolike godine u izvanbračnoj zajednici i da su u toj vezi zadovoljni. Mogla bih tvrditi da sigurno postoji razlog zbog čega te toliko iritira taj podatak o 19 godina. Možda imaš problema s svojom vezom, ne uspijevaš ostvariti dugu vezu, pa si zbog toga nesigurna.
Vrlo je lako iskonstruirati priču bez da o nekome išta znaš.
Ali ne tvrdim ništa od gore napisanog. Nemam pojma zašto si se na to zakačila niti me briga.
Ako je ičija komunikacija nezrela onda je to tvoja. Da si dala neke argumente zašto misliš da je broj godina veze nevažan u raspravi o razlici između izvanbračne i bračne zajednice to bi bila normalna rasprava. Ali pokušaj spuštanja u vidu "analize" moje veze na osnovu toga što dužinu veze koristim kao argument je da budem pristojna smiješan.

Time je za mene ova rasprava završena. Ako tebe smeta moja argumentacija i to što sam, koliko ono.....(a sad cijeli forum zajedno)....19 godina, tri mjeseca i tri dana u izvanbračnoj zajednici, a ti ne čitaj moje postove.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 09:41   #50
Definitivno mi ideš na ignore jer vidim da nemaš pojma o čemu pričaš. Žalosno je da te netko morao prositi da sazna tvoj stav o braku umjesto da te samo izravno pitao... mora da si u kvalitetnoj vezi kad vam je sve igranje. I da, kad se netko ponavlja poput tebe dolazi se do zaključka da i nisi kvalitetan forumaš kao što se smatraš - lupetanje istih postova je krajnje iritantno, a da si jednostavno staviš counter u sig da svi odmah imaju uvid u duljinu tvoje veze, uštedit ćeš si copy-paste u svakom drugom postu.

Moj osmogodišnji brak je jako dobro, hvala na pitanju , još kad i djeca dođu a to će biti vrlo uskoro vjerujem da ćemo kao zajednica biti još čvršći . Znaš ono... zajednica, djeca, jedno prezime? Ne?


Kao što već rekoh za mene je rasprava završena, nadam se da ćemo se sad vratiti temi, to što ćeš me staviti na ignore je tvoja stvar i odluka koja sa mnom nema nikakve veze.
__________________
What year did Jesus think it was?

Zadnje uređivanje Cordelia : 17.09.2009. at 12:50.
Patsy Cline is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:24   #51
Quote:
Patsy Cline kaže: Pogledaj post
Moj osmogodišnji brak je jako dobro, hvala na pitanju , još kad i djeca dođu a to će biti vrlo uskoro vjerujem da ćemo kao zajednica biti još čvršći . Znaš ono... zajednica, djeca, jedno prezime? Ne?
Tebi tako paše? Važno ti je to isto prezime? Good for you!

Ali možda nekome nije. Možda nekome nisu važne forme i formalnosti. Možda je nekome važno da se osjeća kao član zajednice, a ne da drugima izgleda kao član zajednice. Misliš da su njihove zajednice manje vrijedne?

A ovo sa djecom je nisko. Cordelia, ako se ne varam, ne može imati djece. A čak i da može, da je njen osobni izbor da ih nema, to nikako ne znači da je njena zajednica-obitelj manje vrijedna ili krnja zbog toga.

Ono što ti želim reći je da je zajednica onoliko jaka koliko povezanosti osjećaju njezini članovi, kakve god ona etikete i nazive imala. Džaba nekima i prezimena i papiri, ako nema osjećaja zajedništva među njima. Ali ako nekome paše da mu zajednicu na okupu drži isto prezime i potpis - njegovo pravo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:13   #52
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Tebi tako paše? Važno ti je to isto prezime? Good for you!

Ali možda nekome nije. Možda nekome nisu važne forme i formalnosti. Možda je nekome važno da se osjeća kao član zajednice, a ne da drugima izgleda kao član zajednice. Misliš da su njihove zajednice manje vrijedne?

A ovo sa djecom je nisko. Cordelia, ako se ne varam, ne može imati djece. A čak i da može, da je njen osobni izbor da ih nema, to nikako ne znači da je njena zajednica-obitelj manje vrijedna ili krnja zbog toga.

Ono što ti želim reći je da je zajednica onoliko jaka koliko povezanosti osjećaju njezini članovi, kakve god ona etikete i nazive imala. Džaba nekima i prezimena i papiri, ako nema osjećaja zajedništva među njima. Ali ako nekome paše da mu zajednicu na okupu drži isto prezime i potpis - njegovo pravo.
Shtefy, odličan post & odličan stav!

Smiješno bi mi bilo da me žulja ili čini zavidnom što nečija (ne)ozakonjena veza traje duže od moje.
Naime, u vezu sam ušla zbog milijun stvari, no natjecanje u duljini staža nije bilo na popisu.


Cordeliu (budući da smo se već na njene postove "nakačili") čitam već neko vrijeme i sviđa mi se što & kako piše te bih njene postove uzimala kao relevantne i da ima osmogodišnji staž iza sebe.
S druge strane, nekima niti devetnaestogodišnji staž ne bi pomogao da zvuče suvislo.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:48   #53
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Ima jedan problem kod izvanbračne zajednice, a koji bi se mislim dalo srušiti na osnovu obiteljskog zakona o izjednačavanju bračne i izvanbračne zajednice, a to je porez na plaću koji imaju samci, a koji važi za sve bez potpisanog papira pa tako i za one u izvanbračnoj zajednici.
a da? ovo nisam znala


kolika je razlika? da vidim dal da se ženim ili ne
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 13:59   #54
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Naime, u vezu sam ušla zbog milijun stvari, no natjecanje u duljini staža nije bilo na popisu.
Točno o tome i pričam, gadi mi se kad netko svoj staž prikazuje kao daleko vrijedniji od tuđeg, a po čemu točno je vrijedniji nitko ne može sa sigurnošću pokazati.

Da, meni je bitno isto prezime i brak, barem ga nije bilo strah vezati se za mene pred Bogom i državom, oboje smo to htjeli i učinili smo kako smo željeli. Nigdje nisam rekla da je izvanbračna zajednica manje vrijedna, moj post na drugoj temi se odnosio na veze gdje jedan partner to želi a drugi ne, a Cordelia je samo bila trn u oku jer je zaista dosadna sa prepucavanjem čiji je tata jači. Općenito me začuđuju žene koje se dižu na zadnje noge čim netko iskaže svoje mišljenje a ne podudara se sa njihovim...

A što se nemogućnosti imanja djece tiče toliko baš i ne pratim forum i ne znam da se i to inače objavljuje na sva zvona , meni je žao svake žene koja želi a ne može imati djecu ali da bih radi toga morala svoje stavove ublažavati i ići nekome niz dlaku - pa i ne bih.

Btw Cordelia, ne znam za tvoju moderaturu ali ovo nadopunjavanje mojeg posta da bi naglasila što mi imaš za reći je zaista jadno, ako se želiš prepucavati na osobnoj razini slobodno pošalji pp ali ne garantiram da ću je uopće pročitati...
__________________
What year did Jesus think it was?
Patsy Cline is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:04   #55
Quote:
Patsy Cline kaže: Pogledaj post
Znaš ono... zajednica, djeca, jedno prezime? Ne?
uh nek si joj rekla
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:23   #56
Quote:
Patsy Cline kaže: Pogledaj post
Točno o tome i pričam, gadi mi se kad netko svoj staž prikazuje kao daleko vrijedniji od tuđeg, a po čemu točno je vrijedniji nitko ne može sa sigurnošću pokazati.
Gle, zbilja nemam pojma zašto si ti toliko nabrijana na podatak da je netko u devetnaestogodišnjoj vezi
Zvučiš kao klinka koja bi silno htjela imati više godina jer misli da su stariji skroz cool, a od ljutnje što ju oni ne zovu sa sobom van ide ih cinkati starcima da puše iza škole.

Također, nije mi jasno zašto smatraš da je tvoj bračni staž manje vrijedan od bilo čijeg?
Iskreno sumnjam da ti je itko tako nešto rekao - više bi to bila stvar neke osobne interpretacije, a razloge zbog kojih misliš da je tvoja veza slabija od tuđih ipak najbolje znaš sama.


Quote:
Patsy Cline kaže: Pogledaj post
Da, meni je bitno isto prezime i brak, barem ga nije bilo strah vezati se za mene pred Bogom i državom, oboje smo to htjeli i učinili smo kako smo željeli.
Zar zbilja misliš da ljudi žive u izvanbračnim zajednicama zato što se boje vezati pred Bogom i državom?
Kažeš da ne umanjuješ vrijednost izvanbračnih zajednica i onda napišeš nešto ovako jadno.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore

Zadnje uređivanje Tupelo : 17.09.2009. at 14:35.
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:44   #57
Quote:
P.Candy kaže: Pogledaj post
Nastranu pravne i administrativne komplikacije, mene zanima imate li vi koji ste u izvanbračnoj zajednici kakvih problema drugačije prirode? Osuđivanje okoline, zafrkaju li vam djecu u školi i slične stvari?

MM i ja u zadnje vrijeme sve više razmišljamo o izvanbračnoj zajednici kao našem životnom izboru i kome god sam to spomenula (uglavnom prijateljice) su ostali zabezeknuti Kad ih pitam zbog čega, prvo krenu s pravnom stranom, a kad im objasnim da meni brak ne treba radi 'zaštite' jer ipak živimo u 21. stoljeću i žena je u mogućnosti sama zarađivati za život...onda krenu moralne prodike kako sam sebična jer će moja djeca biti drugačija od ostalih i kako će im to predstavljati problem u životu.

Meni osobno su to gluposti jer me nije puno briga 'što će selo reći', ali ajde da čujem još poneko neutralno mišljenje?
Evo, 13 godina izvanbracne zajeddnice. Nikad nikakvih problema osim pri dizanju kredita u nekoliko banaka. Nekoliko puta su stariji ljudi znali komentirati da to nije to. Pa bi im ja pojasnila neke stvari u zivotu.
Vjencali smo se na 13 godisnjicu.
A vjencali smo se iz kombinacije razloga, prvo, kupili smo stan i selili se pa smo i tako morali mijenjati sve dokumente i drugo, ostali smo trudni.
Da je samo jedna od tih situacija nastupila ili da su dolazile s razmakom, vjerojatno se ne bi vjencavali.

Neke birokratske stvari su jednostavnije u papirnatom braku, nazalost jos nisu u potpunosti izjednacili u svim zakonima bracnu i izvanbracnu.

Uglavnom, taj papir mi ne znaci nista, toliko mi ne znaci nista da ga mogu i potpisati.

Za dijete, ne bi mi bilo problem da je iz izvanbracne zajednice. I tako ima dva prezimena, bit ce drugacija u svakom slucaju.
Znam nekoliko klinaca ciji starci nisu papirnati pa nemaju nikakvih problema s okolinom.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 17:37   #58
Quote:
Patsy Cline kaže: Pogledaj post
Točno o tome i pričam, gadi mi se kad netko svoj staž prikazuje kao daleko vrijedniji od tuđeg, a po čemu točno je vrijedniji nitko ne može sa sigurnošću pokazati.

Da, meni je bitno isto prezime i brak, barem ga nije bilo strah vezati se za mene pred Bogom i državom, oboje smo to htjeli i učinili smo kako smo željeli. Nigdje nisam rekla da je izvanbračna zajednica manje vrijedna, moj post na drugoj temi se odnosio na veze gdje jedan partner to želi a drugi ne, a Cordelia je samo bila trn u oku jer je zaista dosadna sa prepucavanjem čiji je tata jači. Općenito me začuđuju žene koje se dižu na zadnje noge čim netko iskaže svoje mišljenje a ne podudara se sa njihovim...

A što se nemogućnosti imanja djece tiče toliko baš i ne pratim forum i ne znam da se i to inače objavljuje na sva zvona , meni je žao svake žene koja želi a ne može imati djecu ali da bih radi toga morala svoje stavove ublažavati i ići nekome niz dlaku - pa i ne bih.

Btw Cordelia, ne znam za tvoju moderaturu ali ovo nadopunjavanje mojeg posta da bi naglasila što mi imaš za reći je zaista jadno, ako se želiš prepucavati na osobnoj razini slobodno pošalji pp ali ne garantiram da ću je uopće pročitati...
Svi se moderatorski napuci pišu kao dodatak na tekst i u tome nema ništa osobno. Tvoje mišljenje o meni je off topic koji sam dozvolila samo zato da se brisanje postova koji govore protiv mene ne shvate kao zloupotreba položaja. Ali od sada brišem svaki off topic bila ja u njemu ili ne. Osobnu raspravu s tobom završila sam kao forumaš u odgovoru na tvoj post, nemam potrebe išta više dodavati
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 17:57   #59
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
a da? ovo nisam znala


kolika je razlika? da vidim dal da se ženim ili ne

Dosta je velika razlika. Ako sam dobro shvatila kako to ide (neka me ispravi netko tko bolje zna u slučaju greške) oporezivanje ide po nekakvim stopama (ne znam točne podatke pa su brojke samo da radi lakšeg objašnjenja). Np. Samacu će stopa biti najniža pa će on porez platiti već na 3 tisuće kuna plaće, kad netko prijavi ženu(ako se ne varam može čak i ako ona radi) onda ga np. oporezuju tek kad ima 4 tisuće plaću i tako se povećava na svakog uzdržavanog člana. Kad imaš samca nakon određene visine plaće ide više državi nego njemu. Tako je moj dragi imao manju plaću od oženjenog kolege koji je radio isti posao. S tim da je firma i za jednog i za drugog izdvajala isto ali je u našem slučaju veći dio odlazio državi.
Sad ako je po obiteljskom zakonu izvanbračna zajednica izjednačena, a jest onda bi se trebalo i to regulirati.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 18:19   #60
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ono što ti želim reći je da je zajednica onoliko jaka koliko povezanosti osjećaju njezini članovi, kakve god ona etikete i nazive imala. Džaba nekima i prezimena i papiri, ako nema osjećaja zajedništva među njima. Ali ako nekome paše da mu zajednicu na okupu drži isto prezime i potpis - njegovo pravo.
ovo mi je definitivno najpametnije napisano na ovoj temi

jedino mi nije jasno zašto ljudi nisu spremni prihvatiti da se svi razlikujemo i da imamo drugačije stavove, i zašto te drugačije stavove nikako ne mogu prihvatiti, nego se stalno i po svim temama samo prepucavamo oko istih stvari?

Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.