Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 16:59   #81
.. dobro ondak .. jebiga bože ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 18:41   #82
.. pogleč ovo .. isto zanimljivo .. .. praktično suprotno .. od ovog mudoveznog elitizma ..

.. četri djevojčice .. i ne tako male .. 14 i 15 godina .. pretukle jednu manju .. 13 godina .. jer je stalno ljepše obučena ..

.. dakle .. da se prisjetimo istorije ..
.. buržuji su dizali revoluciju protiv feudalaca .. i nasljednih prava .. jer da nije pošteno da se neko .. rodi .. kao gospodar ..
.. pošteno je da ima ako zaradi .. ali .. i imovina je svetost najsvetija .. dakle .. i nasljeđivanje ..

.. ove sad cure .. idu u novu revoluciju .. kako može ova da bude ljepša samo zato što joj je otac bogat ..
.. treba ju prebiti ..
.. jer onda svi dečki trče za onom .. što je kurčina .. dakle .. sumrak demokracije ..

.. ali .. jebiga .. opet se ne zajebavam ..
.. mislim da je ispravno .. da se malu pretuče .. mislim da ni takav neki elitizam neće moći zauvjek ..

.. ove koje tuku ne znaju filozofiju .. kažu .. samo su zavidne ..
.. ali dovoljno .. samo neka one tuku i svijet će se uskladiti ..
.. za sada neka tuku .. a poslije će se već izmudrijašiti .. šta treba ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 00:44   #83
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. dobro ondak .. jebiga bože ..
Jebiga Boze... Kada malo bolje razlislim, jebiga Joze... Rimuje se, a i konteksti su slicni!

Jeste da je Jozek imao ovakve ljude poput krvnika koji su [s]lepo izvrsavali njegove zapovijedi (svaka dZemokraCija ima takve ljude, moderatore za Drustvo, a ponekad za Prirodu)... Ali to su radili bukvalisticki, vise fatalisticki, misleci/ostajuci u ubudjenju da sluze Narodu!

I tako, ti si coveku rekao ocigledno, socijalnom uzrecicom... A to sto je tu uzrecicu krvnik protumacio krivo, nije kriv Jozek... Mozda je kriv sam Ivan POdovan, sta ti mislis?

_nobody_

Zadnje uređivanje _nobody_ : 29.01.2010. at 00:54.
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 11:24   #84
.. za kurac priče koje ne pričaju ništa ..

.. ovo je vrijeme putovanja .. do dna .. na dnu je sam .. i prije toga sa sotonom najbližih ..

.. matematika događanja je ova ..jebiga .. prilično jednostavna .. .. i da .. boga vjerovatno ima ..

.. čovjek mozga je star ..
.. čovjek misli je jedan nivo čovjeka .. jebi ga .. valjda je to čovjek ..
.. ali poslije njega ima još ..

.. taj čovjek je čovjek jednih osjeta i jednih djela .. u stvari stroj koji skuplja informacije prerađuje i djeluje ..
.. taj je stroj .. stroj jedne zemljane sredine .. svoje informacije i svoja djela ima u toj zemljanoj sredini .. .. ta se sredina kroz povijest mjenjala ..
.. danas je to čovjek .. nakačen .. na drugog čovjeka .. čovjek komšiluka .. drugi mu je čovjek sve .. i uzor i pomoć i sredstvo .. praktično žive u simbiozi i stalno žele smrt jedan drugom .. tako da nastavak nije moguć ..

.. ali postoji izlaz .. .. izlaz je smrt mozga ..
.. misli djeluju kao sjena .. kojom .. ja .. preživljava .. onaj djelatni .. u meni ..
.. ali misli djeluju i kao nesreća .. sjena koja nastoji mene .. usmjeravati .. koja sa mnom gospodari ..
.. a to gospodarstvo osjećam kao teror ..

.. strah ili mržnja su gadne situacije .. ali čije .. i za koga .. ?
.. praktično djeluju kao .. nebeske ..
.. to što ja znam uvjete .. to ih stvara u meni .. to u drugome može stvoriti ponešto drugaćije .. ali velikih razlika nema ..

.. ako ima neko u meni .. koji nad sobom neće priznati vlast straha .. taj neće priznati ni vlast svojih misli .. neće priznati ni vlast komšiluka .. .. e taj .. taj je čovjek boga .. .. mislim .. doslovno ..

.. na putu .. oslobađanja .. strah i mržnja samo su sa vrha sante leda .. poslije dolaze svakakva djela .. sva ona koja su .. izbrazdana .. navikama .. .. i bog je tek na kraju .. ali .. čeka .. u to nema sumnje ..

.. ova priča je za one koji znaju sotonu na dnu .. i nikako drugačije nije moguće .. inače bi razni pizdeki do boga došli slučajno ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:39   #85
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ako ima neko u meni .. koji nad sobom neće priznati vlast straha .. taj neće priznati ni vlast svojih misli .. neće priznati ni vlast komšiluka .. .. e taj .. taj je čovjek boga .. .. mislim .. doslovno ..
Ako taj neko ne priznaje vlast svojih misli, taj ima samo jedan izlaz... Svoju Smrt! A da li ce ga njegova Smrt pribliziti Bogu, doslovno ostaje da se posmatra!

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 14:40   #86
Quote:
.. ali postoji izlaz .. .. izlaz je smrt mozga ..
Meni je u tren palo na um 'Kad su oblaci puni, ispuste kisu na zemlju'...kad se umrtvi taj mozak, kas zasuti, moze li se ocekivati 'kisa'...skrivene istine?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:30   #87
.. to nije kiša skrivene istine .. to je kiša skrivenog postojanja .. potisnutog .. a mozak nije samo mozak .. on je način našeg postojanja .. njega sluša i ruka .. na primjer ..

.. priča nije za tebe nobodi .. nikad ju nećeš znati ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:03   #88
Zar bash ja moram da znam sve price?

Strah ili mržnja jesu gadne situacije... Znam, jer sam mnogo puta bio u bezizlaznoj situaciji... Ali uspeh je u takvim situacijama imati vlast nad svojim mislima, imati kontrolu nad sobom, svojim unutrasnjim ja... Imati snaznu negativnu povratnu spregu nad vlastitim strahom i NE dozvoliti da isti porodi mrznju...

Vlast osluskuje puls onih koji su na dnu... I nece im dozvoliti Put Oslobadjanja... Jer ce ih kupiti nekim sitnim ustupkom, nekim socijalnim programom koji ce obezbediti Mir, pa makar privremeno...

Tvoj Put Oslobadjanja, Put ka Bogu je na dugom stapu, alime... Moras pobediti Satana na dnu... A to nije lak zadatak...

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 16:51   #89
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. to nije kiša skrivene istine .. to je kiša skrivenog postojanja .. potisnutog .. a mozak nije samo mozak .. on je način našeg postojanja .. njega sluša i ruka .. na primjer ..
dobro... moze i skriveno postojanje...zasto je ono skriveno, od cega se skriva?

ima to u tome da mozak slaze pricu...ali kako to da to radi, ako je to nesto sto nije relevantno?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:20   #90
.. ovo nije priča o vlasti .. iako su sve priče povezane ..

.. skriveno je ono što još nije otkriveno .. čovjek je u odnosu na životinju .. veće .. više otkriveno postojanje .. veće ..
.. otprilike onim što nazivamo prostor i vrijeme .. mozak može to koristiti da bi složio svijet koji je bitno veći od onog koga slaže životinja .. i životinja živi u svom svijetu .. čovjek u svom .. u onom koji je bitno oblikovan mozgom ..
.. i sada to više nije dovoljno .. mozak je doveo čovjeka .. sa jedne strane da nakalemljuje na sebe najveće moguće veličine .. vidi najdalje čuje ljude u australiji kao da su tu .. a sa druge strane je od čovjeka stvorio takvog jadnika kakav još nije postojao ..
.. ovaj čovjek mora biti prevaziđen .. a njegova nesreća je misao .. ono najbolje što je imao ..
.. ako se naziva istina ono što treba vidjeti .. onda se može reći vidjeti .. ili osjetiti .. za način na koji će se znati ..
.. ali još nije potrebno ništa siliti ..

Zadnje uređivanje alim : 31.01.2010. at 17:41.
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:42   #91
Jedno pitanje prije, ako govoris o zivotinji, pa o covjeku kao nekom prosirenju, jel se tu radi o nekom kontinuumu?

Pazi ovo je jako vazno, jer ukoliko se ne radi o istome, onda za otkrivanje skrivenog ima neki treci ili vec koji oblik postojanja, ne covjek...onda je on tu iskoristio sto je mogao u okviru svojih akvizicija, koje kao covjek, kao jedan od oblika posjeduje? Jednom rijeci ima svoje limite. Ako je pak kontinuum u pitanju, onda i zivotinja moze otvorit to trece oko, umrtviti mozak ili sto vec je kod njih na stvari, dakle taj oblik bi bio samo forma u koju je to nesto sto jest stvarno i istina, bilo zaogrnuto?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 17:52   #92
.. mislim da je to pitanje evolucije .. mislim da se bit evolucije događa na prednjoj fronti .. to znači samo onaj najrazvijeniji ide dalje .. a oni koji ne idu dalje pronalaze svoje mjesto i mogu tu ostati veoma dugo .. sve dok .. ne izumru .. ili se ne prilagode .. ili ne odu dalje ..
.. čovjek je na prednjoj fronti evolucije ..
.. kada ode dalje .. šta će se desiti .. ? .. ne znam .. možda će iza njega ostati ovaj .. kao što je ostao onaj .. majmun ..
.. veće je pitanje .. kamo misli dalje .. koji je taj nadčovjek .. dali isus .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:43   #93
.. oblaci i kiša nije naročito loša sporedba ..
.. ja više volim usporedbe tipa .. kanali za navodnjavanje i kiša .. mozak su tokovi kao kanali ..
.. to je odnos žestokih djelovanja i mirnih .. a pogotovo žestokih nagona i osjeta .. pa je to odnos životinje i čovjeka ..
.. ali .. to je odnos i energije i materije .. i fluidnosti i krutosti u tjelu .. krutosti koja vodi u bolest .. žestine koja vodi u stres .. ali i .. želje stvaranja sebe nanovo .. uzrok raku ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:08   #94
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. mislim da je to pitanje evolucije .. mislim da se bit evolucije događa na prednjoj fronti .. to znači samo onaj najrazvijeniji ide dalje .. a oni koji ne idu dalje pronalaze svoje mjesto i mogu tu ostati veoma dugo .. sve dok .. ne izumru .. ili se ne prilagode .. ili ne odu dalje ..
.. čovjek je na prednjoj fronti evolucije ..
.. kada ode dalje .. šta će se desiti .. ? .. ne znam .. možda će iza njega ostati ovaj .. kao što je ostao onaj .. majmun ..
.. veće je pitanje .. kamo misli dalje .. koji je taj nadčovjek .. dali isus .. ?
Evolucije, znaci - odvojenih grana...ili metempsihoze, necu reci duse, uzmimo jedinstvenog uma, jedinstvenog necega, neke svijsti, koji je u tom skrivenom, o kojem govoris, isti kod svake vrste, samo se radi o tranziciji, otvaranju brane koja stoji izmedu oblika i skrivenog...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 20:29   #95
.. ne .. to je drugo pitanje .. to je pitanje zna li nas bog po imenu ..

.. a pitanje postojanja .. kamena i mene .. nije isto ..
.. može biti isto vrijedno .. slično živo .. ali kamen .. nema dušu .. nema dovoljan stepen svijesti .. koju možda .. mi možemo još povećati ..
.. kamen je isto .. i biće zemlje i biće neba .. svaki atom šalje stalno u svemir informacije o sebi ..
.. čovjek je čudo .. nema drugih stvari na zemlji takvih .. a možda ih ima .. na nebu ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 01:49   #96
Mozda ti ovo pomogne da izbistris svoje vizije, alime!

Avatar

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 09:53   #97
e tu opičene ekipe...moglo bi mi biti zabavno.
ne bojimo se ničega osim straha samog.
strahovi mogu blokirati,biti izlika za tapkanja na mjestu a mogu biti i izazov..nada i šansa.
mržnja razara samo onoga koji mrzi..nema utjecaj na predmet mržnje.uzaludna i nepotrebna emocija.
čudan topik
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 12:36   #98
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Avatar

_nobody_
.. jeftina propaganda u koju je uloženo mnogo para ..
(.. film promoviše američku vojsku kao čuvara slobode na zemlji ..
.. zanimljivo mi je kako niko to ne primećuje .. raja se žari i pali pričom koja je krađa bezobzirnija čak i od koeljovih krađa ..)
reinkarnirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:00   #99
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. oblaci i kiša nije naročito loša sporedba ..
.. ja više volim usporedbe tipa .. kanali za navodnjavanje i kiša .. mozak su tokovi kao kanali ..
.. to je odnos žestokih djelovanja i mirnih .. a pogotovo žestokih nagona i osjeta .. pa je to odnos životinje i čovjeka ..
.. ali .. to je odnos i energije i materije .. i fluidnosti i krutosti u tjelu .. krutosti koja vodi u bolest .. žestine koja vodi u stres .. ali i .. želje stvaranja sebe nanovo .. uzrok raku ..
da, nije loso...ni zasto covjek?...ako je sve jedno energetsko polje i sve je povezano, ako je totalna kolicina te energije uvijek u perfektnom ekvilibrijumu (nemos dodat niti oduzeti) i tece tim kanalima kako znamo da je kod covjeka 'jaca' a i zasto?



Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ne .. to je drugo pitanje .. to je pitanje zna li nas bog po imenu ..

.. a pitanje postojanja .. kamena i mene .. nije isto ..
.. može biti isto vrijedno .. slično živo .. ali kamen .. nema dušu .. nema dovoljan stepen svijesti .. koju možda .. mi možemo još povećati ..
.. kamen je isto .. i biće zemlje i biće neba .. svaki atom šalje stalno u svemir informacije o sebi ..
.. čovjek je čudo .. nema drugih stvari na zemlji takvih .. a možda ih ima .. na nebu ..

da, tu isto pitanje kao i gore...sta znaci 'ima dusu', sta znaci zivo ili mrtvo, sve sto jest jest energija...kamen-drvo-covjek samo imaju drugaciju formu, njihova 'esencija' je ista...nije li razlika samo iluzija...

nije li zapravo otvoreniji i protocniji kanal jednog hrasta, negoli covjeka...kojem kazes da treba umrtviti mozak da bi primio informaciju, da bi dotakao stvarno postojanje...drvo je otvoreno, bez sintakticno-semantickih akrobacija..direktno iskustvo...otvorena brana za protok...mozda hrast ima daleko bolju 'tehnologiju i metodu' za 'spoznavanje'?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 19:53   #100
Quote:
reinkarnirana kaže: Pogledaj post
.. jeftina propaganda u koju je uloženo mnogo para ..
(.. film promoviše američku vojsku kao čuvara slobode na zemlji ..
.. zanimljivo mi je kako niko to ne primećuje .. raja se žari i pali pričom koja je krađa bezobzirnija čak i od koeljovih krađa ..)
Ti ili nisi gledao film, ili imaš neki daleko ozbiljniji problem
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.