Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 14:30   #41
Quote:
lord_voldemort kaže: Pogledaj post
da instaliraj si negdje sipku za zgibove to nije neka investicija a vjezbe su brutalne....uski zgib, siroki zgib....

s bučicama možeš fakat sve zivo radit....posebno naravno ruke i ramena....

jedino sto bi mozd bio problem je rad za prsa jer ti treba klupica kako bi mogao spustat bučice skroz u ravnini prsa, kuzis...probaj si napravit neku klupicu ravnu to ti nebi smjeo bit problem...
mozes probat recmo da jos skupis para u kupis si jednu obicnu klupicu koju mozes podizat i spustat tak da imas i za kosi i ravni i jos da si kupis jednu sipku e onda bi bio na konju, jos si napravis 2 stupića neš slično onom kad pečeš prase da se natakne sipka na kojoj je prase..napravis to postavis s svake strane klupe i imas bench...

znaci bucice imas, nabavis jednu sipku i klupu, sipka ti kosta nekih 150-200kn i klupica mozd nes vise, za nekih 600-700kn mozes napravit sve i jos dodat neke utege, a utege kasnije dokupujes kolko oš...
Upravo to i pričam. samo još mi program fali
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:58   #42
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
ne kažem da ga ne radiš, samo kažen od čega ćeš više ojačat
A okej
Vjerujem ti na riječ, ali sam i dalje tvrdoglava
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:10   #43
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Upravo to i pričam. samo još mi program fali
dao ti je silent u prvom postu link na fantastične programe C. Waterburija

evo još par:
Starting Strength: http://startingstrength.wikia.com
Stronglifts http://stronglifts.com/
HST http://www.bodybuilding.com/fun/paul4.htm
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:13   #44
Quote:
IcedEarth kaže: Pogledaj post
je, al ja radim svaki dan skoro sa maksimumom i stalno pokušavam više

to ti prilagodi cns samo tako

naučiš koristit sve žive mišiće, samo da bi diga i automatski se pojačaš u gornjem dijelu tijela

neće ti pumpanje sa malom kilažom ojačat sve ko dizanje maksimalnih težina

sve to, plus se izlučuje masa testosterona više nego 'malim vježbama' i on djeluje na sve mišiće u tijelu, pa sve raste, a ne samo noge.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:48   #45
Puno dezinformacija ovdje. Cucnjem neces ojacati gornji dio koliko bi ga ojacala radeci vjezbe za gornji dio. Za gornji dio tijela radi vjezbe za gornji dio tijela, da, ukljucujuci zgibove.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:54   #46
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Puno dezinformacija ovdje. Cucnjem neces ojacati gornji dio koliko bi ga ojacala radeci vjezbe za gornji dio. Za gornji dio tijela radi vjezbe za gornji dio tijela, da, ukljucujuci zgibove.
nisu dezinformacije, ali ajd, nije baš ni prezno rečeno.
ovako je bolje: ako radiš čučanj uz vježbe za gornji dio tijela, više ćeš ojačati gornji dio tijela nego ako radiš samo vježbe za gornji dio tijela.

iz dva navedena razloga - izometrijska vježba (i) gornjeg dijela, hormonski učinak
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:58   #47
Znam, bio sam precizan u svom odgovoru.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 19:47   #48
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Puno dezinformacija ovdje. Cucnjem neces ojacati gornji dio koliko bi ga ojacala radeci vjezbe za gornji dio. Za gornji dio tijela radi vjezbe za gornji dio tijela, da, ukljucujuci zgibove.
direktno ne, ali se slažem da čučanj i DL ojačavaju cijelo tijelo, ipak cijelo tijelo djeluje kao jedan dio i stabilizatori rade i trup i noge i ostalo, samo ne direktno i naravno da treba nadopunit gornji dio makar bench,zgibovi/veslanje i stojeći potisak...

i btw. pogledaj čovjeka koji diže 200+ kila iz čučnja pa reci da je slab
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 20:08   #49
mislim da sam bio prilicno jasan u svom odgovoru. Nisam napisao da se ne jaca cijelo tijelo, nego sam napisao da je za jacanje gornjeg dijela tijela bolje i logicnije raditi vjezbe za gornji dio tijela, a ne cucanj. Dakle, ako netko hoce jacati latove primarna ce vjezba biti zgib, a ne cucanj.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 03:24   #50
Quote:
Inesy kaže: Pogledaj post
direktno ne, ali se slažem da čučanj i DL ojačavaju cijelo tijelo, ipak cijelo tijelo djeluje kao jedan dio i stabilizatori rade i trup i noge i ostalo, samo ne direktno i naravno da treba nadopunit gornji dio makar bench,zgibovi/veslanje i stojeći potisak...

i btw. pogledaj čovjeka koji diže 200+ kila iz čučnja pa reci da je slab
naravno da ih treba nadopunit

ja sam reka da sam tek počeo primjećivat napredak u gornjem dijelu tijela kad sam ubacio i čučanj i dl
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 14:13   #51
ima li kakva sabstitucija za bench a da je sa bučicama? Tj da je za prsa? Imam sad dvije doma od 20 kg, kaj mislim da je dosta ze neko vrijeme
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 14:20   #52
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
ima li kakva sabstitucija za bench a da je sa bučicama? Tj da je za prsa? Imam sad dvije doma od 20 kg, kaj mislim da je dosta ze neko vrijeme
Ima, letenje, bench jednom rukom, bench stisnutim bucicama s prednjim pokretom, pa onda dlanovi simo, tamo, vamo, razliciti kutevi. Bench je samo kontekst, u kojem mozes napraviti pa sigurno 30 vjezbi. I vise
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:16   #53
danke, jer nema di stavit doma bench klupu, a ovih 2 x 20 kg bu dosta za početak.pa dok dodjem na 2 x 40 kg to je moja masa onda bum smisljao kaj dalje
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:21   #54
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
danke, jer nema di stavit doma bench klupu, a ovih 2 x 20 kg bu dosta za početak.pa dok dodjem na 2 x 40 kg to je moja masa onda bum smisljao kaj dalje
Osim već nabrojanog možeš raditi još i pullover te sklekove naravno.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:30   #55
Ovako - uskoro prelazim na FBW.


Imam nekoliko pitanja.

Kako koncipirati trening?

"Kružni" način treniranja, ili način treniranja svake mišićne skupine pojedinačno.


Trening bih bazirao na složenim vježbama. Bench press, military press, zgibovi, deadlift, (dinamičko) veslanje, čučnjevi.

Kako sve uklopiti u jedan trening, trajanja ne dužeg od sat, sat i 15?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:22   #56
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Ovako - uskoro prelazim na FBW.

Imam nekoliko pitanja.

Kako koncipirati trening?

"Kružni" način treniranja, ili način treniranja svake mišićne skupine pojedinačno.


Trening bih bazirao na složenim vježbama. Bench press, military press, zgibovi, deadlift, (dinamičko) veslanje, čučnjevi.

Kako sve uklopiti u jedan trening, trajanja ne dužeg od sat, sat i 15?
jesi pogledao linkove s prve stranice?

meni je trening ovakav:
tri puta tjedno, naizmjenično A i B
A: čučnjevi, benč, mrtvo
B: čučnjevi, press, veslanje
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 09:19   #57
http://www.tmuscle.com/readArticle.do?id=1701042

http://www.tmuscle.com/readArticle.do?id=1702383

kružni - http://www.istvanjavorek.com/page2.html
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:06   #58
Stronglift 5x5
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:30   #59
pitanjce, da sad ne trazim puno ( a i google nemogu na poslu) , moze me netko ukjratko opisat ove tipove po konstituciji, mezo itd..
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 16:41   #60
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
pitanjce, da sad ne trazim puno ( a i google nemogu na poslu) , moze me netko ukjratko opisat ove tipove po konstituciji, mezo itd..
Tjelesni Tipovi

ali uglavnom većina ljudi ti je kombinacija 2 tipa, ne čisto jedan tip.
Inesy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.