Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2016., 07:42   #1581
Quote:
strogoff kaže: Pogledaj post
Ali šalu na stranu,valjda bi trebao da radi u interesu hrišćana a ne direktno protiv njih.
A interes hrišćana su podjele među ljudima i postojanje ljudi kojima su hrišćani krivi za nedaće?
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Kako mi je drago što sam napustio katolicizam. Hvala ti Sveti Oče.
Sad si neznabožac ili si spoznao nekog svog boga?
Quote:
strogoff kaže: Pogledaj post
Papa je očigledno na nekim teškim drogama.
Često tako proroci izgledaju neukom narodu
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:07   #1582
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
A interes hrišćana su podjele među ljudima i postojanje ljudi kojima su hrišćani krivi za nedaće?

Sad si neznabožac d ili si spoznao nekog svog boga?
Često tako proroci izgledaju neukom narodu
Ne. Ali mi se rodnovjerje čini prikladnim.

Odbacio sam autoritet Katoličke Crkve po moralnim pitanjima. Pitanje izbjeglica ne spada u tu domenu.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 15:57   #1583
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Najveći i najproduhovljeniji čovjek koji diše na ovoj Zemlji u ovom trenutku, papa Franjo ...
@flumene, jesi li što čuo hoće li se Zadarska nadbiskupija konačno vratiti u okrilje Crkve u Hrvata, tj. postati normalna hrvatska nadbiskupija? Ili će i ovaj najproduhovljeniji čovjek zavlačiti i dozvoliti da se dalje vuku čudne posljedice iredentističkog Rapalskog sporazuma: https://hr.wikipedia.org/wiki/Zadars...t_nadbiskupije

Kad je Italija u Rapalu "dobila" Zadar, odmah su se prekrajale granice.
Ali kad je Italija 1945. Zadar izgubila, nema takve žurbe, pa ni od 1991. otkad je Zadar u samostalnoj Hrvatskoj, nego je Zadarska metropolija još uvijek "podvrgnuta izravno Svetoj Stolici". Jesu li Hrvati i najvećem i najproduhovljenijem čovjeku samo moneta za podkusurivanje talijanske kurije?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:18   #1584
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
o čemu ti?

Što bi poglavar katoličke crkve trebao uraditi po tvom mišljenju?
Prestati poticati priljev izbjeglica, razaranje njihove matične države i snažno apelirati na Zapad da prestane s muljažnim operacijama na Bliskom Istoku (aka svrgavanje legitimno izabranog predsjednika jedne države) koje potiču ove migracije.
Migracije koje uzrokuju nasilan sukob kultura koje su kao nebo i zemlja.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 23:30   #1585
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
"Želim reći samo jednu riječ kako bi bio jasan. Kada govorim o ratu, ja govorim o stvarnom ratu, ne o ratu religija, ne. Postoji rat za interese, postoji rat za novac, postoji rat za prirodne resurse, postoji rat za dominaciju nad narodima: to je rat. Netko može pomisliti: "On govori o ratu religija". Ne. Sve religije žele mir. Drugi žele rat. Da li vi to razumijete?"

http://w2.vatican.va/content/frances...lo-andata.html
Ne postoji rat religija, sve religije žele mir, bla bla...

Je li on poglavar Svete crkve katoličke ili svih religija? Zašto govori u ime svih? Što god mislili o njima, nitko ne može reći da islamisti nisu dobro potkovani u islamu i sigurno ga bolje poznaju od pape.

Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Ovo je toliko jaka izjava, toliko otvorena, toliko raskrinkava ovaj svijet i njegovu suštinu. Papa je sa ovim rekao sve. Ne, ne postoji nikakav vjerski rat, to je ludost. Postoje samo oni koji u pohlepi za moći, bogatstvom i vlašću zavađaju narode, no to nisu pripadnici religija i zaista, nikada nisu niti bili! To su bili ljudi koji služe izravno tzv. bogu ovoga svijeta - Sotoni. Oni su huškači, oni su zavjerenici, oni stvaraju kaos, a onda govore, pazite na one, oni su zli, vi ste dobri, oduprite se, ubijete ih, otjerajte... Nema vjerskih ratova, postoje samo oni ljudski, od ovoga svijeta, a svakom je u podlozi - materijalno. Najveća izjava povijesti, najveće raskrinkavanje mitova čak i tzv. znanosti koja se naziva - povijest.

Muhamed je vodio ratove. Je li on onda bio sluga sotone?

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Kako mi je drago što sam napustio katolicizam. Hvala ti Sveti Oče.
Zbog pape ili? Jer to bi bilo glupo...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 15:36   #1586
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
@flumene, jesi li što čuo hoće li se Zadarska nadbiskupija konačno vratiti u okrilje Crkve u Hrvata, tj. postati normalna hrvatska nadbiskupija? Ili će i ovaj najproduhovljeniji čovjek zavlačiti i dozvoliti da se dalje vuku čudne posljedice iredentističkog Rapalskog sporazuma: https://hr.wikipedia.org/wiki/Zadars...t_nadbiskupije

Kad je Italija u Rapalu "dobila" Zadar, odmah su se prekrajale granice.
Ali kad je Italija 1945. Zadar izgubila, nema takve žurbe, pa ni od 1991. otkad je Zadar u samostalnoj Hrvatskoj, nego je Zadarska metropolija još uvijek "podvrgnuta izravno Svetoj Stolici". Jesu li Hrvati i najvećem i najproduhovljenijem čovjeku samo moneta za podkusurivanje talijanske kurije?
Prvo, ne postoji ništa takvo kao "Crkva u Hrvata". Mislim, možemo neformalno govoriti o rimokatoličkoj crkvi među Hrvatima, no "Crkva u Hrvata" ne postoji. Postoji Hrvatska biskupska konferencija i Biskupska konferencija BiH ukoliko si mislio na ustrojstvo rimokatoličke crkve na područjima koje autohtono napučuju Hrvati.

Što se Zadarske nadbiskupije tiče, ona nije nikakav raritet. Zaista, ona je spletom povijesnih okolnosti ostala podvrgnuta izravno Vatikanu, no tu zaista ne vidim nikakav problem, tim više što Zadarska biskupija praktično sve svoje poslove i inicijative usuglašava sa HBK.

Kada impliciraš postojanje određenih nazovimo iredentističkih okolnosti, podsjetit ću te na dva detalja:
1. Vatikan i Republika Italija jesu dvije zasebne države i provode zasebne politike
2. Kada bi pričali o proiredentističkoj politici Vatikana, pa zar za talijanski iredentizam nebi bile važnije Porečka i Pulska biskupija i Riječka nadbiskupija od Zadarske?

Kada sam spomenuo kako Zadarska nadbiskupija kao izravno podređena Vatikanu nije raritet, na umu imam npr. nadbiskupiju Lucca u Italiji, nadbiskupiju Strasbourg i biskupiju Metz u Francuskoj, biskupije Basel, Chur, Sankt Gallen i dr. u Švicarskoj itd., itd. Sve one su izravno podvrgnute Vatikanu, pa nitko od Talijana, Francuza, Švicaraca, ne pravi dramu oko toga, a niti smatra da se time ide na ruku nekoj drugoj državi.

Istina, možda bi bilo praktičnije kada bi Zadarska nadbiskupija postala punopravnom sastavnicom HBK, no suštinski to nebi značilo nikakvu promjenu za vjernički puk, a niti bi ta nadbiskupija postala više hrvatska, a manje talijanska jer takav problem u toj nadbiskupiji ne postoji.

Općenito, ne vidim niti jedan razloga zašto bi se ovo pitanje potezalo, pače protivnik sam toga jer mi je dosta i previše zlorabljenja crkve od strane nacionalista, bilo nacionalistički nabrijanog dijela svećenstva, bilo nacionalista pohoditelja crkve. Nacionalizam i kršćanstvo dvije su nespojive kategorije, pače suprotstavljene su jedna drugoj.

Ja učestalo vidim kako bi neki, na ovoj temi mnogi, htjeli vidjeti crkvu upregnutu u promicanje nacionalnih interesa, pro-business (čitaj kapitalističkog) ustroja i tendencija, rasističkih stremljenja, trvenja s drugim vjeroispovijedima, čuvanja tzv. zapadnih civilizacijskih tekovina i sl. To nije jabuka za crkvine zube jer crkva nije zapadnjačka, ideološki obojana, hrvatska, talijanska, njemačka ili filipinska, već institucija koja za cilj ima evangelizaciju, okupljanje malog stada, slavljenje Svemogućeg, te pripremu za drugi Spasiteljev dolazak. To su temeljne zadaće crkve, a ne ovozemaljsko ludovanje i stavljanje na stranu jednog ili drugog u materijalističkim sukobljavanjima. Istina, crkva je bila višekratno povijesno uvučena u ovosvjetske ludosti i gluposti, no kako sve više napreduje ateizacija svijeta, to i crkva uviđa svoje prošle greške, povlači se iz aktivnog sudjelovanja u svjetskim neredima, no svakako daje svijetu do znanja što jest istina u duhu evanđelja, baš kao što je to papa Franjo rekao otvoreno vezano uz aktualne svjetske ratove.

Toliko o tome...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 17:40   #1587
Flumen - Vatikan kao politička institucija se petlja u poslove drugih država. Pitanje imigranata jest političko pitanje.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 11:49   #1588
kao što sam mislio od početka kada je izabran ovaj argentinski kriptokomunist, bolje je bilo da su u konklavi izabrali nekog nadbiskupa iz afrika, pošto taj sigurno ne bi prosipao idiotarije poput "kako se sve vjere zalažu za mir", jer bi takav osjetio miroljubljivost islama na vlastitoj koži, te koži vlastitih vjernika.
recimo iz nigerije, tamo boko haram već preko 10 godina daje prekrasan primjer miroljubljivog islama i poštivanje pripadnika drugih vjera.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 13:23   #1589
Quote:
"Ne volim govoriti o islamističkom nasilju jer svaki dan kad pogledam novine vidim nasilje ovdje u Italiji - netko ubije svoju djevojku, netko ubije svoju svekrvu. To su počinili katolici", rekao je. "Ako govorim o islamističkom nasilju, moram govoriti o katoličkom nasilju. Nisu svi muslimani nasilni", rekao je.
Quote:
"Terorizam raste ondje gdje je novac Bog i gdje je novac, a ne osoba - u središtu ekonomije", rekao je Papa. "To je prvi oblik terorizma. To je temeljni terorizam protiv cijeloga čovječanstva. O tome treba govoriti", kazao je papa Franjo.
http://vijesti.hrt.hr/345250/papa-fr...e-je-novac-bog

Ovo su izjave za antologiju.

Nevjerojatno kolika sljepoća i koliki relativizam. Ovakvo nešto ni zagriženi welcome-ljevičari danas više ne bi izjavili.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:00   #1590
Covjek dolazi iz Juzne Amerike, a barem njima nije nikada nedostajalo budala na ekononskom planu, jos nek povede kakvu revoluciju i imamo klisej. Nadam se kako ce se europski kardinali opametiti u sljedecem izboru, ne treba nam jos jedan Che.
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:03   #1591
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Covjek dolazi iz Juzne Amerike, a barem njima nije nikada nedostajalo budala na ekononskom planu, jos nek povede kakvu revoluciju i imamo klisej. Nadam se kako ce se europski kardinali opametiti u sljedecem izboru, ne treba nam jos jedan Che.
Ja isto mislim da je ovo zadnji puta da su eksperimentirali sa nekakvim hipijima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:12   #1592
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da je ovo zadnji puta da su eksperimentirali sa nekakvim hipijima.
Quote:
SergioRamos kaže: Pogledaj post
Covjek dolazi iz Juzne Amerike, a barem njima nije nikada nedostajalo budala na ekononskom planu, jos nek povede kakvu revoluciju i imamo klisej. Nadam se kako ce se europski kardinali opametiti u sljedecem izboru, ne treba nam jos jedan Che.
Ček malo, ne tvrdi li RKC da papu izabire sam Duh Sveti preko kardinala??
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:27   #1593
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ček malo, ne tvrdi li RKC da papu izabire sam Duh Sveti preko kardinala??
Ne tvrdi. To je mit koji se često ponavlja, a najviše mu nasjedaju sami katolici jer zaziv Duha Svetoga na početku svake konklave tumače kao garanciju, a ne kao molitvu.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 20:45   #1594
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ček malo, ne tvrdi li RKC da papu izabire sam Duh Sveti preko kardinala??
Tvrdi. To je naše katoličko vjetovanje. To znaju i male bebe , ali se protivnici pape hvataju za to da nije riječ o dogmatskom nauku , što je točno , pa onda valja podsjetiti što dogmatski nauk naučava o ulozi pape...


Dogma:

Papa je apsolutni autoritet u katoličkoj crkvi , ne samo po pitanju nauka , nego i po pitanju discipline i vladanja crkvom...


Dakle , papa je apsolutni šef po svim pitanjima. Ovo je vrlo važno znati jer će krivovjernici pokušati osporiti papin autoritet. Jedan forumaš na ovoj temi je navodno je branio katolički nauk od pape , a pritom je otvoreno govorio protiv gore spomenute dogme...


Gospa od anguere:

'Vjerski vođa ustat će protiv autoriteta pape...'

'Vitezovi malte izdat će crkvu...'

'Iz malte će izići trn koji će naštetiti mojoj crkvi...'


Onaj kardinal burke član je malteških vitezova , pa je riječ o potencijalnom veleizdajniku na kojeg gospa misli...


.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 21:08   #1595
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ček malo, ne tvrdi li RKC da papu izabire sam Duh Sveti preko kardinala??
Potpuno je razumljivo neslaganje dijela katolika u Hrvatskoj sa trenutnim Papom. Naime, nakon što su godinama sa oltara diljem Hrvatske bili podučavani jedino mržnji, netolerantnosti i podjelama, istinski katolički nauk, kojeg se Papa Franjo neupitno drži i kojeg promovira im je potpuno stran i nepoznat. Srećom, Franjo je još relativno mlad i ima dovoljno vremena da vrati Crkvu na pravi put.
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 21:09   #1596
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
http://vijesti.hrt.hr/345250/papa-fr...e-je-novac-bog

Ovo su izjave za antologiju.

Nevjerojatno kolika sljepoća i koliki relativizam. Ovakvo nešto ni zagriženi welcome-ljevičari danas više ne bi izjavili.
i šta je točno krivo reko?

najbogatije zapadne zemlje, čijim je ekonomskim i političkim moćnicima upravo novac jedini bog, dovele su BI u situaciju u kakvoj jest.

i kao oblik otpora, tamo su se ljudi još do prije 30-ak godina ložili na sekularni nacionalizam, arapski socijalizam i slično. taj i takav oblik otpora zapad je uništio do temelja (dakako, uz određeni stupanj samouništenja), a ostatke ostataka uništava i dalje u 21. stoljeću.

krajem osamdesetih, na ruševinama sekularnih i socijalističkih, jačaju islamistički pokreti, Hamas, al-Kaida... i šire utjecaj do Europe. sitna je različica što se zapad njih ne trudi uništit niti s 5% energije koju je uložio da uništi Nasera, PLO, Ba'ath, Gadafija...

ne samo da se zapad ne trudi nego ih posredno i podupire prodajući oružje njihovim izvorima u Saudijskoj Arabiji i Turskoj, koje onda završi znamo u čijim rukama. a u tome sudjeluje i naša Hrvatska.
Mikulenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 21:53   #1597
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ček malo, ne tvrdi li RKC da papu izabire sam Duh Sveti preko kardinala??
Pa sigurno ima ljudi koji u to vjeruju.

Posto nisam vjernik - boli me k, a papu komentiram zbog njegovih nebuloza koje u zadnje vrijeme redovito isporucuje.
SergioRamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 21:54   #1598
Quote:
"Terorizam raste ondje gdje je novac Bog i gdje je novac, a ne osoba - u središtu ekonomije", rekao je Papa. "To je prvi oblik terorizma. To je temeljni terorizam protiv cijeloga čovječanstva. O tome treba govoriti", kazao je papa Franjo.
Ko o čemu .... Ako ko ima bogatstvo što u nekretninama, što umjetninama, što u novcima onda je to ... zna se. Džaba fore sa željeznim križevima, jeftinijim papamobilima isl. Ogroman je to biznis https://abload.de/img/zupacijeli-09032014-6e4qsd.jpg

http://www.24sata.hr/news/cudo-u-vat...na-eura-396846

http://www.tportal.hr/kultura/knjize...oromanima.html i originalni link http://kath.net/news/33649 Firma ima(la) 6400 zaposlenih i godišnji promet 1,7 milijardi €.
Itd. itd. itd.

Kako ono Isus kaže? "Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? Kako možeš kazati bratu svomu: ‘Brate, de da izvadim trun koji ti je u oku’, a sam u svom oku brvna ne vidiš? Licemjere! Izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun što je u oku bratovu.."
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 22:21   #1599
Kao posljedica mudre Papine politike i Crkve općenito imamo pad katolika u Europi, sve veću ateizaciju i sve veći trend jačanja neopaganizma u čisto katoličkim državama. U Austriji i Bavarskoj raste sve veće zanimanje za germansku mitologiju, u Španjolskoj i Portugalu je pad vidljiv i po statičkim podacima, u Poljskoj dio mlađe populacije počinje slaviti Peruna i Svaroga i imaju nekakvu staropoljsku crkvu, u Italiji je sveći broj muslimana...U Brazilu konstanto pada broj katolika, jedino gdje raste je Afrika koja nema nikakvu političku moć. U SAD-u većina protestanata danas vidi Katoličku crkvu kao instrument za sve veću latinomerikanizaciju Amerike i gnjev dobrim dijelom tinja...

Pa tako se postavlja pitanje ako Jezuiti sve ovo znaju, a ovaj papa je njihov, s kojim razlogom se ovo događa?
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 10:59   #1600
Papa se u više navrata pokazao u vrlo lošem svjetlu, a u svojoj naivnosti ili možda političkoj ostrašćenosti bi nas izložio na pladnju. Loš papa.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.