Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 16:29   #1
Nestati poput duha?

Danas čitam:
http://www.jutarnji.hr/kukavicluk-be...duha-/1392905/

Brojni su ljudi prošli kroz iskustvo ostavljenog partnera, no sve češće se događa da partner koji prekine vezu nestane bez traga, kao da je u zemlju propao, a Amerikanci su već za to našli i odgovarajući pojam - "nestati poput duha".

To je noviji fenomen, a partner koji prekine vezu doslovce "odsječe" svaki mogući kontakt, potpuno odbijajući javiti se na telefonski poziv ili odgovoriti na e-mail ili SMS poruke.
To kukavičko ponašanje zabilježeno je u različitim slučajevima - nakon samo nekoliko izlazaka ili dugogodišnje veze, a pribjegavaju mu i muškarci i žene.
Fenomen je sve učestaliji, potvrdili su stručnjaci.



i onda sam se sjetio moga rođaka koji je to sam iskusio:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...8&postcount=62

Imao je čovjek neku svoju drugaricu (60 godina), koja ga je napustila na način dostojnog jednog meditanata. Naime on ima kuću na otoku gdje su skupa živjeli. Ustao se on jednog dana u 7 sati, a njegove drugarice nigdje. Kada ono na stolu pismo. Gospođa se ustala u 5 sati, uzela jedan kufer i otišla nepovratno brodskom prugom u 6. I ostavila mu pismo da ga se zasitila.


Da li tko ima takvih iskustava?
I zašto su oni sve češći ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:44   #2
zato što je povezanost kojekakvim elektronskim mrežama postala daleko veća nego ikad u povijesti planete, i potpuno pretjerana za normalan život. ništa od toga ne bi bilo neobično do prije par desetljeća. zašto bi bili u kontaktu sa svojim bivšima, ako vas ne vežu djeca ili posao ili imovina? jesu li tvoji roditelji ostali u kontaktu sa svojim bivšima? to ako se čulo za nekoga da se oženio u Americi i ima troje djece, bilo je puno podataka. kakvi kontakti, kakvi bakrači.

dodajem edit: hm, ja nisam shvatio da je tu lajtmotiv da se ne zna kako i zašto je osoba nestala, nego da se potpuno izolirala nakon prekida. gore u primjeru lijepo piše da je postojalo oproštajno pismo. nije neka misterija u pitanju.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:45   #3
Prebanalno je postavljena tema. Ne nestaje nitko bez razloga,koliko god se to bezveze čini.

Moju poznanicu je bez riječi ostavio dugogodišnji dečko,a ona je mislila da mu se nešto dogodilo. Jednostavno je nestao. Kasnije se ispostavilo da je otišao živjeti u drugi grad, kod druge žene.

Mene je na taj način davno "ostavio" jedan mladić,samo je nestao. Imala sam veliku grižnju savjeti da sam ga možda čime povrijedila ili nešto krivo napravila.
Na kraju se javio poslije par godina sav sretan sa drugom curom, tada sam ja bez riječi nestala iz njegova života. Ne iz osvete, nego nisam ga mogla gledati sa drugim curama.

Nekako je to nestajanje više sklonije muškarcima. Ali neću generalizirati.
Nestajanje nije način kojim se rješavaju problemi. Tako da to ne podržavam.
A događa se jer su neki ljudi slabi i boje se suočiti sa problemima.
Linija manjeg otpora.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:58   #4
Ja mislim da je ovaj fenomen sve izražajniji iz prostog razloga što se moraju ipak zadovoljiti neki "tehnički" preduvjeti.
Tj. osoba koja namjerava šmugnuti bez javljenja mora biti fizički malo dalje i mora biti samostalna od roditelja, posla i sl.
Vjerojatno je i prije bilo ovakvih tendencija, ali je bilo teže biti fizički distanciran i preko noći promijeniti sve što je bilo zajedničko.
Ako neki žive oboje u istom kvartu i kod roditelja , teško će moći preko noći prekinuti sve veze a da nitko ništa ne pita i da te nitko više ne gnjavi.
Mome rođaku je upravo bilo otežavajuća okolnost što mu je "drugarica" imala stan i njemačku penziju.
Pa je mogla šmugnuti preko noći. Daleko i van dometa svoga dragoga !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:09   #5
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Da li tko ima takvih iskustava?
I zašto su oni sve češći ?

Ja tako prekidam, crta i šlus...
Oboje kužimo da nejde i šta sad.. da se kotrljamo kao govna mjesecima..
Prekineš dok još sve nije totalno u banani, i ne postane jakoružno..
Doneseš odluku, odeš na kavu, razgovaraš, ponekad i sms, poziv, i tako..
Mislim to je bilo prije 10-15 godina.. sad je to još brže, napredovali smo..
Ma tko koga još jebe dva posto koji ti je vrag...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 23:10   #6
To mi se ne čini kao kukavičko, već kao psihopatsko ponašanje. Film Gone Girl to odlično prikazuje.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 23:14   #7
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
To mi se ne čini kao kukavičko, već kao psihopatsko ponašanje. Film Gone Girl to odlično prikazuje.
Najjebenija scena ubojstva ikad...
https://www.youtube.com/watch?v=f22IIkj5JkQ
Odličan i jako uzbudljiv film, samo treba izbacit prvih 20 minuta žive dosade...

Svatko ima svoj način da potegne crtu, a prekid nije nimalo ugodna stvar...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 02:35   #8
Koga nema, bez toga se može.
Otišao/otišla?
Eto, mašem maramicom i još naručujem pjesmu "ženi majka svoga sina"...
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 02:47   #9
U situaciji u kojoj jasno vidim nepoštovanje i nedostatak ljubavi i životne radosti uz određenu osobu, a nedaj bože i kakvo grubo, nekulturno ili nasilno ponašanje uz to, ja bih također samo otišla.

Zapravo, svatko ima pravo otići, ako to želi, ma iz kojeg god razloga. Skroz je glupo nazivati to kukavičkim, psihopatskim, ovim, onim. Osoba odlazi jer je nezadovoljna i nesretna. Nešto joj ne paše, nešto joj fali...ili je nešto gore od toga. I svatko ima pravo instant poduzeti što god smatra nužnim da poboljša svoje stanje. Ostalo su debilne gluposti koje si je svatko zabrijao da ima pravo zahtijevati (tipa objašnjenja, razgovori, druge šanse...).
__________________
“In the small matters trust the mind, in the large ones the heart.”
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 13:51   #10
Otići bez ikakvog objašnjenja je nekulturno i bahato, ništa više. Nestati bestraga, ili poput duha, se vjerojatno događa relativno rijetko i može značiti samo psihopatiju, zato što je to nemoguće učiniti tek tako. Takvo što mora se planirati, pripremiti, odlučiti i otići s namjerom da povrijediš ne samo tu osobu nego i sve ostale oko sebe. To je bolesno.
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 13:56   #11
Ne bih rekla. Iz osobnog iskustva-nestajala sam kada sam se najela govana, kada sam bila lagana i manipulirana i morala sam se nekako zastititi jer visegodisnja objasnjavanja i oprastanja vise jednostavno nisu imala smisla.
To je ipak drukcija situacija od one kada je sve bajno i krasno pa jedna strana nestane. Ali ponekad je takav rez nuzan zbog vlastitog zdravlja.

Naravno, prica s djecom poprima jednu drugu dimenziju koja zaista je grozna i opravdanja nema.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 15:57   #12
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Otići bez ikakvog objašnjenja je nekulturno i bahato, ništa više. Nestati bestraga, ili poput duha, se vjerojatno događa relativno rijetko i može značiti samo psihopatiju, zato što je to nemoguće učiniti tek tako. Takvo što mora se planirati, pripremiti, odlučiti i otići s namjerom da povrijediš ne samo tu osobu nego i sve ostale oko sebe. To je bolesno.


Narcizam i egocentričnost postaje sve više obilježje suvremenih individua
veselidabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 16:04   #13
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
Iz osobnog iskustva-nestajala sam kada sam se najela govana
Možeš li opisati kako je to nestajanje izgledalo?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 16:11   #14
Osobno sam doživio nešto slično, da čvrsto zatvore oči i ponadaju se da ćeš nestat, da više ne postojiš. A ne nestaneš.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 16:39   #15
Takav postupak se može opravdati ako ga je napravila osoba koja je žrtva zlostavljanja (fizičkog ili psihičkog).

Ali ako se ne radi o takvoj situaciji, onda je takav postupak prilično bezobziran.
Adrian Mole is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 16:58   #16
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da li tko ima takvih iskustava?
I zašto su oni sve češći ?
Prekid s jednim bivšim je bio sličan tome...moje nekakvo objašnjenje za to je nemogućnost artikuliranja kaj te smeta kod druge osobe ili želja da ne rastežeš ili jednostavno totalna iziritiranost drugom stranom.

Kod veza i vezica preko neta, dopisivanja mi to ide pod normalno jer uvijek postoji mogućnost da ti se netko javi opet ili komunkacija zamre pa se nastavi, a i ta neka poznastva koja naprasno krenu se znaju isto tako i završiti bez prevelikih objašnjavanja i razloga...a ni nemaš potrebu nekome tko ti je još skoro pa stranac objašnjavati zašto mu se nisi javio tu večer (dal si bio preumoran radi posla ili ti se nije dalo ili si vozio mamu u bolnicu na hitnu).

Ali da netko s kim planiraš brak ili neke ozbiljne korake ili da ti član familije ispari samo tako - tu je nekaj zbilja pomaknuto, ne znam dal bi to nazvala psihopatskim ponašanjem al to nije uravnoteženo ni prihvatljivo.

Pa još dok smo klinci te nauče da je pristojno pozdraviti na dolasku ili odlasku tako da mislim da nitko ne očekuje ili ima pravo na pismeno objašnjenje na tri stranice koje govori o razlozima prekida komunikacije ali barem reći da više neće biti viđanja, druženja, suživota je neki minimum minimuma što se tiče nekih osnovnih socijalnih vještina i uvažavanja drugih.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:11   #17
Najmekši i najtopliji momak me ostavio bez dodatnog objašnjenja.... nije odgovarao na SMS,na pozive,a uvijek je bio tu za mene.

Ispostavilo se poslije da je puno toga kupio,trpio(bez potrebe,molila sam ga da govori,da se buni,da se bori za sebe).

Probali ponovo...isti k....ne može čovjek razgovarati o problemu,želi svakome ugodit nauštrb sebe,ne radi sto on hoće,nego podilazi i gazi sebe....bez potrebe...i onda puca.

Ispostavilo se da se cilo vrime silno trudio,manje uživao(meni je to bio šok)....i na kraju se pogubio,ohladio,ispucao....a ispostavilo se i da me je nesvjesno koristio za vraćanje boli bivšoj,za osvetu..

Bio je pre predivan...a to je bilo lažno.

Kad je skinuo masku,ostalo je tvrdo srce,velik ego,kukavičje ponasanje i nula ljubavi....ali jbg tako je to.

Imao bi panicne napade kad bi mi trebao reci da nešto ne može,ne stigne...bez potrebe.
Imao je facu malog djeteta koje se zblekalo i boji se...a ja ga uvik poticala da kaže sve i da ćemo sve riješiti ...djabe...blokada,spetlja se,ukipi,ili je napola tu...i kad ga pitash sta...nista i uvijek nista,a uvijek je bilo nešto.
Jezim se na izvlačenje istine od odraslog covika,to bi me na kraju raspizdilo do kraja i onda bi se ili rasplakala ili svadjala....on bloka i nista...katastrofa.

Ispostavilo se da ne može hendlati niti jedno raspoloženje osim happy,niti jedan problem,nista....samo bajka đir i ne pitaj ništa....

Od famoznog filmskog početka do glupih,najglupljih i najbespotrebnijih,najbesmislenijih svađa ikad....ne može covik virovat.

Imao je fobije od svega...seksa(bez potrebe,sve štimalo),dogovora,djece(djeca nam super)...ma....satra se i satra me za k...

Da nisam dozivila ne bi virovala.....
gg sitna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 17:18   #18
Ja bih nestala da provedem puno mjeseci objašnjavajući u prazno. Ako se s nekim ne da razgovarati osim o stvarima o kojima bi on/ona razgovarao/la, čemu uopće pokušaji, i čemu uopće trpjeti nekog od koga samo želiš pobjeći - iz neke kurtoaznosti? Ne znam, neki su odnosi tako narušeni da mogu postojati samo u devijantnom obliku, a tad je bolje obrisat brojeve i nestati u oblačku logike.

Čist rez, nova adresa, ćao drugari.
I netko je gore naveo, zlostavljanje je također dosta dobar razlog za isparavanje. Dapače, tad je poželjno nestati čim čim brže tim tim bolje.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:23   #19
Ja sam tako prekinula dugogodisnju vezu. Pa ako sam odlucila da je kraj, to znaci da je kraj i nema povratka. A zašto nisam htjela da odgovaram na njegove pozive i SMS, razlog je taj sto nisam htjela da mu dajem laznu nadu. Nama nije islo u vezi. Neka sebi traži neku drugu. Ja sam okrenula novi list u svom životu.
mmedena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 18:33   #20
Quote:
Paradisaea kaže: Pogledaj post
Možeš li opisati kako je to nestajanje izgledalo?
Ne bih o detaljima, ali postoji okidac, odredeni dogadaj koji bi "prelio casu", ali bi druga strana znala zasto. Nije da se samo probudis i odlucis da netko za tebe vise ne postoji, jer ti je eto lakse bez objasnjavanja a druga strana ce "vec shvatiti". Govorim o disfunkcionalnim odnosima u kojima probas sve da uspije i "nestajanje" jer posljednji izbor, ali i nuzan u tom momentu jer natezanja nemaju vise smisla.

Tada nema druge nego prekinuti komunikaciju, izbjegavati mjesta na kojima se mozete sresti itd.

Quote:
jevgenija kaže: Pogledaj post
Ja bih nestala da provedem puno mjeseci objašnjavajući u prazno. Ako se s nekim ne da razgovarati osim o stvarima o kojima bi on/ona razgovarao/la, čemu uopće pokušaji, i čemu uopće trpjeti nekog od koga samo želiš pobjeći - iz neke kurtoaznosti? Ne znam, neki su odnosi tako narušeni da mogu postojati samo u devijantnom obliku, a tad je bolje obrisat brojeve i nestati u oblačku logike.

Čist rez, nova adresa, ćao drugari.
I netko je gore naveo, zlostavljanje je također dosta dobar razlog za isparavanje. Dapače, tad je poželjno nestati čim čim brže tim tim bolje.

Slazem se. Iako, vjerujem da je to nekako logicno, a ova tema mozda ima fokus na odnose koji su naizgled super i da druga strana nema pojma kako se nesto kuha.

Sada, je li stvar u tome da ovaj koji nestaje toliko dobro skriva nezadovoljstvo pa "pukne", a ostavljena osoba zivi u oblacima i ne primjecuje da drugoj osobi neke stvari u tom odnosu ne stimaju i pak nesto desto..?
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.