Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2016., 16:26   #81
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
meni crossfit izgleda kao super vježba ako si želite uništiti tijelo, a posebno zglobove
joj ne opet

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ja moram priznati da su meni vježbe snage bile poprilično dosadne i iz tog razloga više sam bila posvećena kardio treninzima. Ali nisam bila loša ni u jednom ni u drugom.

Onda se desio preokret. Stjecajem okolnosti upoznala sam sjajnog trenera i potpuno prešla na crossfit. Jedino što mogu reći je da sam se preporodila. Još uvijek ne vjerujem sama sebi šta sam postigla za relativno kratak period.
kojeg?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:37   #82
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
meni crossfit izgleda kao super vježba ako si želite uništiti tijelo, a posebno zglobove
Dajte se molim vas manite non-argumentiranih izjavi po uzoru na mnoge hejterske izjave po "internetima".


Cross-fit je, ako govorimo o rekreativcima (a govorimo), u potpunosti siguran i odličan sport uz dobrog trenera, poslušnost i trud.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 18:12   #83
samo sam rekao svoje mišljenje. e, da, i bmk za vaše mišljenje. (uzajamno, ne!?)


i ne sviđa mi se ovakva generalizacija:
"Cross-fit je, ako govorimo o rekreativcima (a govorimo), u potpunosti siguran i odličan sport uz dobrog trenera, poslušnost i trud."

ak je vama ok - go for it. bmk još jednom.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 20:07   #84


Ne-argumentirano, nejasno i arogantno.
0 bodova.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:23   #85
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Cross-fit je, ako govorimo o rekreativcima (a govorimo), u potpunosti siguran i odličan sport uz dobrog trenera, poslušnost i trud.

ovo boldano je najbitnije, trud je kao i u svemu, ako se trudis tada potizes i rezultate a ako ti je svejedno onda mozes "trenirat" u nedogled.

Najveci problem je upravo poslusnost i najcesc problemi proizlaze upravo iz svojeglavosti klijenata koji ne zele poslusata trenerove savjete o pravilnom izvođenju određenih vjezbi. A kada se dogodi neka ozljeda ondaa je na zalost uvijek trener kriv cak i kada nije jer je najlakse okrivit njega a ne sebe. Al to su stvari koje su svakodnevne u svakom tipu rekreacije
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:05   #86
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post

ovo boldano je najbitnije, trud je kao i u svemu, ako se trudis tada potizes i rezultate a ako ti je svejedno onda mozes "trenirat" u nedogled.

Najveci problem je upravo poslusnost i najcesc problemi proizlaze upravo iz svojeglavosti klijenata koji ne zele poslusata trenerove savjete o pravilnom izvođenju određenih vjezbi. A kada se dogodi neka ozljeda ondaa je na zalost uvijek trener kriv cak i kada nije jer je najlakse okrivit njega a ne sebe. Al to su stvari koje su svakodnevne u svakom tipu rekreacije
Imam ja jedno pitanje za tebe. Mislis li za sebe da znas pravilno izvesti snatch i clean?

I BTW, kakav je to trener ako nema autoritet nad svojim klijentima i ako vidi da netko nesto krivi radi, pa sto on radi onda, spreha cure?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:24   #87
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Imam ja jedno pitanje za tebe. Mislis li za sebe da znas pravilno izvesti snatch i clean?

I BTW, kakav je to trener ako nema autoritet nad svojim klijentima i ako vidi da netko nesto krivi radi, pa sto on radi onda, spreha cure?
Znam pravilno izvesti i hvala na pitanju , i to ne samo po mom viđenju nego i po rijecima trenera, btw: mislis na sipku ili girju

đabe tebi autoritet trenera kada ima ljudi koji su njapmetniji na svijetu i ne hebu ni 5 % savjete istog. Nakon nekoliko uzastopnih opomena i objasnjena trener jednstavno odustane jer vidi da objasnjava zidu i daje ti 2 opcije: 1. zabrani ti da to radis ili 2. objasnjava ti da sve to sto radis suprotno napomenama da radis na vlastitu odgovornost - isto kao i svugdje drugdje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 15:36   #88
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Znam pravilno izvesti i hvala na pitanju , i to ne samo po mom viđenju nego i po rijecima trenera, btw: mislis na sipku ili girju

đabe tebi autoritet trenera kada ima ljudi koji su njapmetniji na svijetu i ne hebu ni 5 % savjete istog. Nakon nekoliko uzastopnih opomena i objasnjena trener jednstavno odustane jer vidi da objasnjava zidu i daje ti 2 opcije: 1. zabrani ti da to radis ili 2. objasnjava ti da sve to sto radis suprotno napomenama da radis na vlastitu odgovornost - isto kao i svugdje drugdje
E vidis, to ti mene jebe isto kod crossfita. Ja se kladim da ne znas. I nisam jos vidio crossfit trenera koji to zna sam napraviti kak spada. U Zagrebu. Jedine osobe koje to znaju izvesti kako spada su ljudi koji su trenirali wl. Onako, odmalena. A to su zbilja opasne vjezbe ako se ne radi kako spada. Imaju svoju funkciju, znaju biti dobre, moze se bez njih, ali ako se rade, o kako ti treba dobra forma. Mislim na sipku, s girjom je lakse. I opet, gledam ljudi rade te vjezbe tako olako i bez kompleksa, tjednima, mjesecima, godinama i onda za 5 godina, artroza, nema hrskavice. Treba biti oprezan zbilja. To nisu urodene vjezbe ljudima.

Pa da sam ja trener ja takvoj osobi ne bih uzimao novce i ne bih je trenirao. Mislim, o cemu mi tu sad pricamo, to je njegov posao. Ne mozes biti trener i pomiriti se da te netko ne slusa. Pa ti si odgovoran za tu osobu ako je ti treniras.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 16:01   #89
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
kojeg?
Ne živim u Hrvatskoj tako da sumnjam da bi ti ime nešto značilo.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 21:13   #90
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post

Treba biti oprezan zbilja.

To nisu urodene vjezbe ljudima.
+1

svaka čast onome tko zna,
ali, kladio bih se da je 70% panjeva na tim treninzima
(kao što si i rekao - za 5 godina nema hrskavice)

s druge strane, što se trenera tiče - fakat je ped**ski uzet nekom lovu i ostavit ga ko invalida.
tj, ne potjerat ga u startu i zabranit mu da se više pojavi.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:34   #91
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
E vidis, to ti mene jebe isto kod crossfita. Ja se kladim da ne znas. I nisam jos vidio crossfit trenera koji to zna sam napraviti kak spada. U Zagrebu. Jedine osobe koje to znaju izvesti kako spada su ljudi koji su trenirali wl. Onako, odmalena. A to su zbilja opasne vjezbe ako se ne radi kako spada. Imaju svoju funkciju, znaju biti dobre, moze se bez njih, ali ako se rade, o kako ti treba dobra forma. Mislim na sipku, s girjom je lakse. I opet, gledam ljudi rade te vjezbe tako olako i bez kompleksa, tjednima, mjesecima, godinama i onda za 5 godina, artroza, nema hrskavice. Treba biti oprezan zbilja. To nisu urodene vjezbe ljudima.

Pa da sam ja trener ja takvoj osobi ne bih uzimao novce i ne bih je trenirao. Mislim, o cemu mi tu sad pricamo, to je njegov posao. Ne mozes biti trener i pomiriti se da te netko ne slusa. Pa ti si odgovoran za tu osobu ako je ti treniras.
ti misli sto zelis ali ja ti govori ono sto znam i iza cega stojim.... i nabacaj i snach radim sa meni "umjerenim tezinama" (nabacaj 40 kg, snach 30kg), nekome su to smijesne tezine ali za mene trenutno cisti OK i ne misilim ih trenutno povecavat jer kod vecih tezine vidim i sama da radim greske , pogotovo ne mislim povecavat tezinu kod snach-a - (postepenost i umjerenost su bit svega)

Sto se tice uzimanja love - u to ne ulazim jer nisam trener i bas me briga za taj dio necijeg posla ali isto je kao i u teretanama gdje postoje treneri tj. voditelji koji su tamo da ti pokazu pravilno izvođenje vjezbi ali neki ljudi ih ne fermaju nimalo i nisma do sad cula da je netko protjeran iz teretane zbog istog.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 10:54   #92
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post

ovo boldano je najbitnije, trud je kao i u svemu, ako se trudis tada potizes i rezultate a ako ti je svejedno onda mozes "trenirat" u nedogled.

Najveci problem je upravo poslusnost i najcesc problemi proizlaze upravo iz svojeglavosti klijenata koji ne zele poslusata trenerove savjete o pravilnom izvođenju određenih vjezbi. A kada se dogodi neka ozljeda ondaa je na zalost uvijek trener kriv cak i kada nije jer je najlakse okrivit njega a ne sebe. Al to su stvari koje su svakodnevne u svakom tipu rekreacije
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post

Pa da sam ja trener ja takvoj osobi ne bih uzimao novce i ne bih je trenirao. Mislim, o cemu mi tu sad pricamo, to je njegov posao. Ne mozes biti trener i pomiriti se da te netko ne slusa. Pa ti si odgovoran za tu osobu ako je ti treniras.
Da... pa - evo iz prve ruke iskustva kao vježbač i kao trener.

Što se tiče oli dizanja na treninzima funkcionalnog treninga - tu treba biti jako pažljiv.
Ja sam osobno imala sreću da sam imala dobre trenere, jedan je bio profi borac koji je odlično motivirao i dizao atmosferu a drugi je kineziolog koji je uvijek s mirnog stajališta sagledavao najmanji detalj snatch-a ili nabačaja i znao je, naravno, koje vježbe pored tih treba raditi da bi se taj isti snatch poboljšao.

Natjecala sam se ali nisam imala osjećaj maničnosti i uvijek su pazili na nas. Naravno, pala sam s kutije npr. ali nisam imala ozljedu kralježnice ili slično.

Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post

đabe tebi autoritet trenera kada ima ljudi koji su njapmetniji na svijetu i ne hebu ni 5 % savjete istog. Nakon nekoliko uzastopnih opomena i objasnjena trener jednstavno odustane jer vidi da objasnjava zidu i daje ti 2 opcije: 1. zabrani ti da to radis ili 2. objasnjava ti da sve to sto radis suprotno napomenama da radis na vlastitu odgovornost - isto kao i svugdje drugdje
Ima svakakvih trenera i svakakvih vježbača.

Ja smatram da 95% vježbača out there nema što raditi sa trzajnim vježbama s šipkom. Smatram da su nabačaj i snatch izuzetno kompleksne vježbe i zaista rekreativci nemaju što s njima raditi.

Ja sam učila snatch i nabačaj kad god sam stigla, na treningu i poslije treninga od DOBRIH trenera koji ih itekako znaju izvesti pa i dalje ne smatram da je moj snatch savršen. Dobro, uzmimo u obzir da osoba mora biti jako zagrijana a to često trener u grupi nema vremena napraviti kad vodi trening.

Što se nabačaja tiče, kompleksan je i da se izučiti ali prvo treba s vježbačima odraditi vučenja, položaj prednjeg čučnja, prednji čučanj... uhuhu

Što se snatch-a tiče, nema ga se što dirati ako, po meni, nabačaj nije dobar.

Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
+1

svaka čast onome tko zna,
ali, kladio bih se da je 70% panjeva na tim treninzima
(kao što si i rekao - za 5 godina nema hrskavice)

s druge strane, što se trenera tiče - fakat je ped**ski uzet nekom lovu i ostavit ga ko invalida.
tj, ne potjerat ga u startu i zabranit mu da se više pojavi.
Ima svakakvih vježbača ali da, smatram su treneri koji ovako postupaju u krivu. Ukoliko neki vježbač ne sluša, opomeni ga jednom, dvaput i nakon toga mu više nemoj dati tu vježbu ili ga udalji s treninga.

Ja sa svojim vježbačima stvarno detaljno izučavam tehniku i ne dopuštam im da rade nešto što nismo prošli ili oni nisu savladali ali imala sam i ja prigodu kad mi je jedan dečko ignorirao što sam mu rekla. Oprala sam ga nasamo, nije se više dogodilo.

Ostali u grupi me slušaju, jednom se desilo previše pričanja pa su raditi "EMOM - every minute on the minute" sa burpeejima i skokovima i sklekovima i .... trening 20 min kao kaznu. Nisu ponovili :klap:

_____________________________

Pardon na poduljem postu ali tema je ozbiljna.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 22:13   #93
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Ja smatram da 95% vježbača out there nema što raditi sa trzajnim vježbama s šipkom. Smatram da su nabačaj i snatch izuzetno kompleksne vježbe i zaista rekreativci nemaju što s njima raditi.

Ja sam učila snatch i nabačaj kad god sam stigla, na treningu i poslije treninga od DOBRIH trenera koji ih itekako znaju izvesti pa i dalje ne smatram da je moj snatch savršen. Dobro, uzmimo u obzir da osoba mora biti jako zagrijana a to često trener u grupi nema vremena napraviti kad vodi trening.

Što se nabačaja tiče, kompleksan je i da se izučiti ali prvo treba s vježbačima odraditi vučenja, položaj prednjeg čučnja, prednji čučanj... uhuhu

Što se snatch-a tiče, nema ga se što dirati ako, po meni, nabačaj nije dobar.
.
A kad dodes u zagrebacke boxove, svi rade snatch i to ne onako kako se radi snatch, nego na pulsu od 140, skoro po aerobno. Zasto to rade, pitaj boga, valjda jer im je to fora. A to je fakat vjezba koja se ne radi iz fore. Cak i ne kuzim zasto bi netko radio snatch s 30 kg, ne kuzim smisao. Ali ok, briga me. Ne znam, svaki put ostanem zgrozen kolicinom neinformiranosti i nebrige za vlastito tijelo. Mozda je u Rijeci drugacije.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 05:29   #94
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A kad dodes u zagrebacke boxove, svi rade snatch i to ne onako kako se radi snatch, nego na pulsu od 140, skoro po aerobno. Zasto to rade, pitaj boga, valjda jer im je to fora. A to je fakat vjezba koja se ne radi iz fore. Cak i ne kuzim zasto bi netko radio snatch s 30 kg, ne kuzim smisao. Ali ok, briga me. Ne znam, svaki put ostanem zgrozen kolicinom neinformiranosti i nebrige za vlastito tijelo. Mozda je u Rijeci drugacije.
i u mom ZG boxu je drugačije
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 08:19   #95
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
i u mom ZG boxu je drugačije
Tan se prije radio snatch stalno.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 11:45   #96
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
A kad dodes u zagrebacke boxove, svi rade snatch i to ne onako kako se radi snatch, nego na pulsu od 140, skoro po aerobno. Zasto to rade, pitaj boga, valjda jer im je to fora. A to je fakat vjezba koja se ne radi iz fore. Cak i ne kuzim zasto bi netko radio snatch s 30 kg, ne kuzim smisao. Ali ok, briga me. Ne znam, svaki put ostanem zgrozen kolicinom neinformiranosti i nebrige za vlastito tijelo. Mozda je u Rijeci drugacije.
Nije stvar do Rijeke nego do trenera.
I nije stvar u pokretu koji se odrađuje kako kažeš u "aerobnim uvjetima" jer to je pokret koji UVIJEK zahtjeva snagu i aktivaciju većeg broja mišića nego u tome kako se odrađuje.

I u Rijeci (neki) rade snatch u sklopu treninga i u tome nema ništa loše ukoliko vježbač zna tehniku snatch-a te ukoliko to nije visoka težina nekoj njegovoj maksimali (ja osobno smatram da ne bi trebalo dalje od 60%).
Treba znati tko može tko ne i to je to.
Dobro, tu već govorimo o mogućim natjecateljima - da se razumijemo.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:04   #97
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Nije stvar do Rijeke nego do trenera.
I nije stvar u pokretu koji se odrađuje kako kažeš u "aerobnim uvjetima" jer to je pokret koji UVIJEK zahtjeva snagu i aktivaciju većeg broja mišića nego u tome kako se odrađuje.

I u Rijeci (neki) rade snatch u sklopu treninga i u tome nema ništa loše ukoliko vježbač zna tehniku snatch-a te ukoliko to nije visoka težina nekoj njegovoj maksimali (ja osobno smatram da ne bi trebalo dalje od 60%).
Treba znati tko može tko ne i to je to.
Dobro, tu već govorimo o mogućim natjecateljima - da se razumijemo.
Kako nije stvar u pokretu koji se odraduje u aerobnim uvjetima? Ne znam koliko treniras aerobno, ali kad radis nesto sto zahtjeva veliku koncentraciju i koordinaciju, tj. maksimalnu smirenost tijela prije pokreta, to nikad nemas u aerobnim uvjetima. Jer maksimalna smirenost proizlazi iz disanja. Znaci, disanje pretpostavlja odradivanje, ovo sto ti kazes.

Snatcha, ne snatch-a
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:16   #98
Iz prostog razlog jer postoji studija da je tijelu potrebno oko 15 000 ponavljanja da neki pokret u potpunosti usavršni.

I ukoliko je vježbač prošao puno treninga vježbajući sa šipkom ili malom kilažom i onda ukomponira snatch s razumnom kilažom koja mu nije, realno, teška (kažem, ne više od 60% IMO) to onda rezutira još boljim treningom.

Medo, sve je u cross fit-u kombinacija aerobno/anaerobnim pokreta, po tome i je izazovan i težak ali zato i "trenira" sve aspekte fizičkih kretnji.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:34   #99
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Iz prostog razlog jer postoji studija da je tijelu potrebno oko 15 000 ponavljanja da neki pokret u potpunosti usavršni.

I ukoliko je vježbač prošao puno treninga vježbajući sa šipkom ili malom kilažom i onda ukomponira snatch s razumnom kilažom koja mu nije, realno, teška (kažem, ne više od 60% IMO) to onda rezutira još boljim treningom.

Medo, sve je u cross fit-u kombinacija aerobno/anaerobnim pokreta, po tome i je izazovan i težak ali zato i "trenira" sve aspekte fizičkih kretnji.
Covjek trci. Urodeno mu je trcanje. Cak je evolucijski napravljeno tako da poboljsa trcanje na duge pruge. Pa opet, u nekoj prosjecnoj utrci, kad puls naraste, trkac ima losiju formu u odnosu na pocetku i na sredini trcanja. Padaju mu ramena i zdjelica. Znaci, pokret koji nam je evoucijski i kojeg smo napravili stotine tisuca puta, svejedno ga lose radimo kad lose disemo. Kad sam umoran ne mogu vise razmisljati o pravilnoj formi, tijelo mi jedino pokusava sacuvati energiju. Pravilna forma nekad zahtjeva vecu energiju.

Eto, jedan od razloga zakaj je crossfit banana. Nitko nema pravilnu formu kad je u aerobnom modu. Nemoguce je da ima.

Ovo sto ti pises da postoji studija o 15 000 pokreta da se nesto usavrsi. To je, naravno, neka prevara. Pitanje je uopce moze li individualac usavrsiti neki pokret. Isto primjer na trcanju. Imas profesionalne trkace koji trce krivo i nikad nece trcati pravilno. Ne znam kog sam ono citao, jedan od onih ludih Etiopljanina, Hajle Gebreselaise koliko se sjecam, on je isto krivo trcao. Imao je krivi polozaj ruke i bio je toga svjestan i nikad to nije mogoa promijeniti jer se navikao tako odmalena.

Ljudsko se tijelo samo maksimalno adaptira na pokret, tako da na njega potrosi najmanje energije, ali pritom ga nuzno ne usavrsi.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 12:48   #100
Podcjenjuješ nas, ljudski rod.

Nema problema s time da netko u kombinaciji vježbi odradi 5x snatch s razumnom težinom koji je tehnički izučio.

Zastane se na trenutak, razmisli o formi, disanju i izvođenju. Zatim se izvede. I tako 5x.

Ja sam itekako za to da se uvijek radi pravilno i sigurno (što CF često nije, no tu ne govorimo o tome) ali ti već lagano povlačiš za jezik.


Podupri mi to sa nekom vrednovanom non-troll studijom pa ćemo razgovarati.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.