Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2016., 12:25   #81
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
..želim neku pomoć, pošto ja ne mogu doprijeti do njega, pošto mene blijedo gleda kad mu govorim u čemu je problem, možda ako to čuje od drugih ljudi, koji nam nisu stranci, da zbilja imamo problem, možda se trgne?
da mu predložim psihologa da li bi i to bilo tužakanje psihologu?
bleji u tebe zato jer se ne može načudit što još nisi shvatila u čemu je problem, odnosno, da mu već odavno nisi napeta i da mu je cijeli brak tlaka.

Želim reći, zbilja je tragikomično da mu je sve zanimljivije od seksa s tobom i da čeka da mu se mobitel isprazni kako bi to ''obavio'' ili da mu je i najlošiji tv program bolji od tog ''zadatka''.

Izvlači se na sve mile moguće načine, pa jasno da bleji u tebe i pita se kako si tako blesava i kad ćeš napokon shvatiti u čemu je stvar.

Jest, ima neki kompleks zbog kojeg on ni u ludilu ne može i ne smije biti kriv za raspad braka, i očito je da se ne želi suočiti s njim. Bez njegove suradnje (a sumnjam da će je biti) nemoguće je riješiti taj problem, i sama to znaš.

Skrati stvar i reci mu baj-baj. Najmanje je bitno što će on tebe smatrati krivom za razvod, ti znaš istinu, a on nek se sam sa svojim problemima snalazi dalje kako zna i umije, to više neće bit tvoj problem.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 13:00   #82
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
ne znam zašto misliš da bi to bilo tužakanje?
ja sam se otvorila ovdje totalno ne poznatim ljudima sa problemom s kojim se susrećem, pa nitko nije rekao da tužakam...želim neku pomoć, pošto ja ne mogu doprijeti do njega, pošto mene blijedo gleda kad mu govorim u čemu je problem, možda ako to čuje od drugih ljudi, koji nam nisu stranci, da zbilja imamo problem, možda se trgne?
da mu predložim psihologa da li bi i to bilo tužakanje psihologu?
Ti stvarno ne kužiš razliku između foruma, psihologa i toga što želiš napraviti?
Dobro, koji je tebi vrag?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 13:04   #83
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
bleji u tebe zato jer se ne može načudit što još nisi shvatila u čemu je problem, odnosno, da mu već odavno nisi napeta i da mu je cijeli brak tlaka.
Imaš potpuno pravo. Cijelo vrijeme gledam u problem - u njemu.
a u biti je problem u meni.
Za svoje nezadovoljstvo sam kriva samo ja jer sam dopustila da
dođe do ovoga da se meni daju ultimatumi koji su mi samoj neizvedivi.
Papire za sporazumni sam pripremila, nema smisla nastavljati sa ovom farsom.
lottosara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 13:32   #84
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
Za svoje nezadovoljstvo sam kriva samo ja jer sam dopustila da
dođe do ovoga
Popravljaś se i to je dobro. Joś da napraviś adekvatni korak
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 13:39   #85
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
Za svoje nezadovoljstvo sam kriva samo ja jer sam dopustila da
dođe do ovoga da se meni daju ultimatumi koji su mi samoj neizvedivi.
Papire za sporazumni sam pripremila, nema smisla nastavljati sa ovom farsom.
bravo! Velika je stvar to shvatiti.
Mlada si, cijeli život je pred tobom, bio bi stvarno veliki promašaj da nekim slučajem (!?) ostaneš trudna s njim, i tako ostaneš duboko ukopana u lošem braku, tko zna dokad.

Njegov problem prestao je biti vaš problem i postao samo tvoj problem onog trenutka kad je on odbio sudjelovati u njegovom rješavanju.

edit: prema mojem iskustvu i životnim eskapadama, jako je važno naučiti lekciju što je čiji problem.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 15:52   #86
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
bleji u tebe zato jer se ne može načudit što još nisi shvatila u čemu je problem, odnosno, da mu već odavno nisi napeta i da mu je cijeli brak tlaka.

Želim reći, zbilja je tragikomično da mu je sve zanimljivije od seksa s tobom i da čeka da mu se mobitel isprazni kako bi to ''obavio'' ili da mu je i najlošiji tv program bolji od tog ''zadatka''.
....
ma sve je to super.
al ako je njemu ona postala to sta si gori napisala, sta i je istina, vjerovatno...
za koji mili k on njoj daje ultimatum "ili radimo dite ili razlaz"???

pazi, on njoj daje ultimatum??!!

nije nesto s njim bas cisto. al ono...zesce.
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 15:54   #87
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
Imaš potpuno pravo. Cijelo vrijeme gledam u problem - u njemu.
a u biti je problem u meni.
Za svoje nezadovoljstvo sam kriva samo ja jer sam dopustila da
dođe do ovoga da se meni daju ultimatumi koji su mi samoj neizvedivi.
Papire za sporazumni sam pripremila, nema smisla nastavljati sa ovom farsom.
Da vidimo što si naučila iz ove priče..:
1. Ne znaš komunicirati sa partnerom, to do sada u životu nisi naučila i to je evidentno iz tvojih postova. Dakle bez obzira o kojem se budućem jebaču radi velika je šansa da ćeš nakon nekoliko godina veze ponovo na svoja leđa navući pizdarije
2. Naučila si da se svatko jebe na početku veze, kako će biti nakon godinu, pet, deset to nitko ne zna niti ti za to može dati garanciju
3. Naučila si da se od problema bježi a ne da ih se pokušava riješiti, od problema ćeš bježati i dalje kao i posljednjih 6 godina
4. Nakon rastave biti ćeš "rastavljena željna kurca" možda ni to nije loše za promjenu ali nikad dugoročno u tvojim godinama
5. Nakon prekida sljede životna sranja i podjela imovine, egzistencijalna pitanja, skupljanje sebe i samoća uz povremene jebače.. Danas imaš mnogo manje šanse naći dobrog partnera nego prije 6,7 godina..
6. Ja sam uvijek za to da ljudi sami padnu i sami ližu krv sa usana... no žao mi je ako tako svejedno ništa ne nauče, a mislim da ti nećeš naučiti ...

Inače pljesak za forumsku ekipu koja viče RASTAVA za svaki malo veći problem u vezi, a kako uvijek ima budala to je i ovdje upalilo. Sada će se dušebrižnici uvući u svoje postelje i nataviti se ševiti sa svojim partnerima što i inače učestalo i svakodnevno rade...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:16   #88
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
Imaš potpuno pravo. Cijelo vrijeme gledam u problem - u njemu.
a u biti je problem u meni.
Za svoje nezadovoljstvo sam kriva samo ja jer sam dopustila da
dođe do ovoga da se meni daju ultimatumi koji su mi samoj neizvedivi.
Papire za sporazumni sam pripremila, nema smisla nastavljati sa ovom farsom.
Kad si ih pripremila? Danas? Sinoć? Pa jučer si još pisala o potrebi za pomoći i razgovoru sa frendovima ili psiholozima? Kako si tako brzo uspjela doć do betonirane spoznaje o razvodu?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:19   #89
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kad si ih priremila? Danas? Sinoć? Pa jučer si još pisala o potrebi za pomoći i razgovoru sa frendovima i ili psiholozima? Kako si tako brzo uspjela doć do betonirane spoznaje o razvodu?
Pa žene se ne vode razumom već osjećajima...
Ima na netu, isprinta formulare, popuni podatke i eto, 10 minuta posla...
Nikad nije problem potpisat papir, papir sve trpi i svaka budala se zna potpisati na njega... treba znati rješavati probleme...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:36   #90
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
Imaš potpuno pravo. Cijelo vrijeme gledam u problem - u njemu.
a u biti je problem u meni.
Za svoje nezadovoljstvo sam kriva samo ja jer sam dopustila da
dođe do ovoga da se meni daju ultimatumi koji su mi samoj neizvedivi.
Papire za sporazumni sam pripremila, nema smisla nastavljati sa ovom farsom.
Ok, jedan "problem" ćeš riješiti u tom slučaju, ali pitanja i dalje ostaju ista.

Znaš li izabrati partnera? Jesi ikad imala ikog normalnog?

I na kraju, i da nađeš nekog tko je super, problemi će naići, pa će biti jako važno da si ih sposobna i riješiti.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:47   #91
ma nece ona te papire predavat.
to je samo da mu pokaze pa da se on trgne
pa se on malo ka trgne.
pa opet nista na kraju, sve se uzme zdravo za gotovo za par dana.

cak je i olakotna okolnost sta nemaju dice
tako da, ako ne ide ne ide...moze pokusat s nekim drugim.
s obzirom da je sad u 30oj, nek sve rjesi s ovim kroz god dana.
jbg, to se zna navlacit, jos malo tamo vamo ocu necu.
nek upozna nekog kompatibilnog za reprodukciju kroz po godine.
jos jedno 1 ipo godine veze da su sigurni
do neke 33ce moze dite rjesit.

eto
nije ni to tako lose kad se stavi sve na papir
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:53   #92
ma ne...jebote sinulo mi je.
nek mu pokaze mu papire kad su joj plodni dani.
onda nek iskoristi to njegovo trganje tih par dana...jer posli sve ode opet u apatiju..
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 17:11   #93
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
treba znati rješavati probleme...
Jesi li śto rijeśio kod sebe/Vas?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 17:32   #94
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
...
Majko mila
Run Forest run... trust me, run as fast as you can.
Bježi da ne pošandrcaš. Od toga ti ne bude ništa. Samo jad.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:15   #95
Joj radical...koji put pišeš ka da ti je sunce dobro udrilo u glavu.

Šta ti nije jasno kod njega?U njihovom odnosu?
Kako njega prisliti da je želi,da mu je napeta?Razgovorom?Od kad je to moguće?!
Pa,nemaju oni banalan problem tipa.....ne digne dasku,ne zna sam sebi podgrijati ručak,ne zna upaliti perilicu...
nego ima pored sebe osobu koja je ne voli i ne želi.
(Još mi je u glavi njezin opis njega,koji je čeka u krevetu,a lancun navučen do brade,a vruće za poludit)

Ovdje ima pomoći?Nema.Nikad je neće niti biti!
emily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:40   #96
ni uz najbolju volju ne mogu shvatit kako itko ovdje može mislit da je ona kriva jer valjda nije bila dovoljno strpljiva s njim, dovoljno ustrajna ili koji vrag ... možda nije imala dovoljno razumijevanja? Što, trebala se pomirit s činejnicom da je takav kakav je, jer ni u jednom braku nije sve savršeno? Još će ispast da živi u oblacima. I da je s 30 godina skoro pa za otpis, pa daj što daš, drž što imaš jer, kao, nikada neće i ne može nać boljeg, jedino usputne jebače ... kakav je, takav je, uzmi ga ne daj ga ... o bože, da ne povjeruješ.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:41   #97
Quote:
lottosara kaže: Pogledaj post
Imaš potpuno pravo. Cijelo vrijeme gledam u problem - u njemu.
a u biti je problem u meni.
Za svoje nezadovoljstvo sam kriva samo ja jer sam dopustila da
dođe do ovoga da se meni daju ultimatumi koji su mi samoj neizvedivi.
Papire za sporazumni sam pripremila, nema smisla nastavljati sa ovom farsom.
Tebi prvenstveno treba jedan duboki udah i time out.
Do jučer si pravila dijete s njim, danas si pripremila papire za razvod? Zvuči ti to logično?
Na stranu činjenica da mislim da je razvod najbolje rješenje za vas, ali ne sad i ne ovako.
Ti se prvo moraš posložiti u glavi i pronaći svoj mir, neovisno o njemu, a onda činiti daljnje korake. Ovako ćeš na sav dosadašnji 'košmar' nadodati još malo drame.
Gdje žuriš, polako, zakoči i duboko udahni. Okreni se za početak sebi, sitnica po sitnica. Svaki dan po nešto. recimo, samozadovoljavaj se danas. Moraš prvo postići mir i sigurnost u sebe, u svoje odluke i postupke, moraš se upoznati i prihvatiti. Onda neće biti dileme što želiš i zašto, onda neće biti jedan dan ovako, drugi dan onako.
Ti trenutno imaš sve, samo ne hladnu glavu, tako se odluke ne donose, čak i kada su možda ispravne.
Ništa se neće dogoditi ako za početak jednostavno ne napraviš-ništa. Da, ništa.
Odmori prvo od žicanja pažnje, odmori od bilo kakvog truda i tvojih unutarnjih previranja. Jednostavno odmori, treba ti to. Pusti papire za razvod.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 19:09   #98
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
ne sad i ne ovako.
Ionako je vjerojatno baš ovaj mjesec ostala trudna.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 19:17   #99
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ionako je vjerojatno baš ovaj mjesec ostala trudna.
Ne psuj.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 20:37   #100
Pa, najlakše je s tuđim ku..em po gloginjama mlatiti i docirati sa strane. Ali, nitko od nas se nije rodio sa unaprijed jasnim znanjem o braku i partnerskim odnosima, nego svi imamo neka svoja iskustva. Dobro je kad naučimo nešto iz njih i ne radimo iste greške. Meni se čini da ova autorica naravno jest mlada i nema dovoljno iskustva s takvim tipovima kakvog ima muža, ali da jest na putu da nešto nauči i da se trudi utabati sebi bolji put. Zato je i tražila mišljenja forumaša i savjete. Njega ionako ne može preodgajati, a bogme ne vidim niti smisla da se više ponižava s moljakanjima oko seksa, pa niti oko komunikacije. Jer, njega očito treba moliti i za razgovore oko problema koje on svaljuje isključivo na njezinu grbaču. Postaviti ultimatum takvog tipa koji je on njoj postavio jest pokazatelj itekakvog bezobrazluka, neodgovornosti i podcjenjivanja nje kao žene, ali i kao osobe. Prema tome, ne vidim razloga da ona njemu daje više ikakve kredite, osim ako to želi napraviti zbog vlastitog stjecanja iskustva u komunikaciji s bračnim partnerom, ako joj se to da s ovim samoživim narcisom. Ali, naravno da ona sama mora proraditi prvo sa sobom što zapravo želi? I onda se prema tim svojim prioritetima postaviti. Ja se ne bih previše zamarala i opterećivala s njim, jer se ni on očito ne opterećuje s njom i njezinim potrebama. Prepustila bih stvari prelijevanju preko ruba čaše, jer je očito i krenulo u tom smjeru.. I ne bih se uopće previše zamarala.. Djece nema, mlada je.. život je pred njom.. Samo treba neke puteve proći i ne osvrtati se iza sebe.. A što nas čeka iza idućeg ugla, ne možemo sa sigurnošću znati. Zato i jest život tako intrigantan i zanimljiv.!
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.