Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2016., 20:16   #81
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Već sam htjela početi ispitivati čime se bavi, koja znanja ima ali besmisleno je.

1. Nemaš vjere u njegove sposobnosti
2. Ne narušava ti se vlastiti komoditet
3. Tvoja obitelj ga ne podnosi
4. Ne poštuje dogovore.

Zašto se onda toliko boriš protiv prekida?
Mislim, ne treba ti mišljenje i blagoslov foruma da bi ti donijela odluku da niste jedno za
To ti je ono...znas a ne zelis si priznati...mislim da se puno nas vec naslo u takvoj situaciji. Al dobro....polako al sigurno dodem k sebi... :-)
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:24   #82
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
To ti je ono...znas a ne zelis si priznati...mislim da se puno nas vec naslo u takvoj situaciji. Al dobro....polako al sigurno dodem k sebi... :-)
Da, ok, svi su bili u takvim situacijama. S dvadeset. S 4 banke se takve kombinacije razbucaju same od sebe u nekom kraćem periodu. Gle, godina i pol nije malo...
Realno, ne bi mi bilo ugodno da dečko ili muž zarađuje 4, 5 puta više pa da imam osjećaj da ne mogu to pratiti, to su velike razlike.
A opet realno, po priči tvoj dečko više mari za mišljenje frendova nego za tvoje mišljenje a od toga treba bježati.

Jeste se čuli uopće od kad si postavila temu? Ili ste već prekinuli?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 15:45   #83
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
. a do sad nisam napomenula da sam ja radi te ljubavi izgubila kucu, besplatno stambeno pitanje,, posto ga moji nisu mogli smislit...i prodali kucu. Eto, zato mene toliko ljuti taj povratak....jer smo imali neki dogovor...al nema veze snacu cu se....
Ne kuzim zasto su kucu prodali? Da bi vas dvoje stan kupili ili?

Ovako, lik posto je sljaker i ima 40godina u Švedskoj moze radit do penzije i zaradit sebi Švedsku penziju i vratit se pod stare dane u Hrv i živit pristojno ko penzić. Znači za njega je bolje bit u švedskoj.
Autorica teme ipak izabire zivot u Hrv, zadovoljna je s time i njojsu primanja dobra. Pitanje je kakva ce penzija jednog dana bit.

Autorice planiraš li imat djecu?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 20:13   #84
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ne kuzim zasto su kucu prodali? Da bi vas dvoje stan kupili ili?

Ovako, lik posto je sljaker i ima 40godina u Švedskoj moze radit do penzije i zaradit sebi Švedsku penziju i vratit se pod stare dane u Hrv i živit pristojno ko penzić. Znači za njega je bolje bit u švedskoj.
Autorica teme ipak izabire zivot u Hrv, zadovoljna je s time i njojsu primanja dobra. Pitanje je kakva ce penzija jednog dana bit.
Kucu su prodali iz inata...i da potrose lovu..sta ja znam. I ne mogu tu nista, bar mi je to advokat rekao, makar sam ulozila lovu u nju al kuca je bila na starce upisana. Neka im. On , moze raditi ko do penzije tamo, al prvo treba NACI posao...i ne zeli on bilo sto raditi. Napisala sam da je vec bio tamo i jedino sto.je nasao je bilo nesto oko 3500 kn i to na crno! A i ne zeli se uopce vratiti, citiram " u ovu smrdljivu drzavu"...niti po.stare dane. Moja penzija; imam vise 10 god radnog staza u Njemackoj i radim za stranca. U Hrv ali na za Hrv tvrtku... eto...jos pitanja?
I tema je za mene osobno zavrsila.... posto, nije samo ovo presudilo al je bilo tocka na.i.
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 20:22   #85
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Kucu su prodali iz inata...i da potrose lovu..sta ja znam. I ne mogu tu nista, bar mi je to advokat rekao, makar sam ulozila lovu u nju al kuca je bila na starce upisana. Neka im. On , moze raditi ko do penzije tamo, al prvo treba NACI posao...i ne zeli on bilo sto raditi. Napisala sam da je vec bio tamo i jedino sto.je nasao je bilo nesto oko 3500 kn i to na crno! A i ne zeli se uopce vratiti, citiram " u ovu smrdljivu drzavu"...niti po.stare dane. Moja penzija; imam vise 10 god radnog staza u Njemackoj i radim za stranca. U Hrv ali na za Hrv tvrtku... eto...jos pitanja?
I tema je za mene osobno zavrsila.... posto, nije samo ovo presudilo al je bilo tocka na.i.
Onda otpili lika i tocka.
Ali i otpili starce koji ti namecu osjecaj krivnje.

Vjerovatno starci vrse pritisak na tebe oko udaje i djece.
Al nemoraš ništa radit da zadovoljis ocekivanja.

Drzi se sebe. I bitno da imas unutrasnji mir makar i sama.
Probaj nac nekog u svom rangu. I nemoj da te ova losa situacija s tim momkom poljulja.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 10:24   #86
Roditelji zelje najbolje za svoju djecu. Tvoji su vec rano vidjeti,da tvoj decko nije za tebe. To sto su uradili nije lijepo i posteno od njih. Moze ih biti sram. Ali probali su utjecati na tebe i vrsili pritisak.
Tebe sigurno najvise muci, sto godine lete in sto mislis,da ces ostati sama ?
Istina je,da je tezko naci robu brez greske (muskarca) izmedju 35 i 45 godina..Ali bolje,da si sama sretna,nego nesretna u vezi sa neodgovornim.
Zamisli samo koliko zivaca bi ti islo. I koliko ce ti ih jos ici.
I cak se vec jednom preselila. Preseljenje u Hr nije greska. Ali ce biti greska ako ga ne otkantas.
Sada ti idealna prilika 😃.
Čunga lunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 21:24   #87
Quote:
Čunga lunga kaže: Pogledaj post
Roditelji zelje najbolje za svoju djecu. Tvoji su vec rano vidjeti,da tvoj decko nije za tebe. To sto su uradili nije lijepo i posteno od njih. Moze ih biti sram. Ali probali su utjecati na tebe i vrsili pritisak.
Tebe sigurno najvise muci, sto godine lete in sto mislis,da ces ostati sama ?
Istina je,da je tezko naci robu brez greske (muskarca) izmedju 35 i 45 godina..Ali bolje,da si sama sretna,nego nesretna u vezi sa neodgovornim.
Zamisli samo koliko zivaca bi ti islo. I koliko ce ti ih jos ici.
I cak se vec jednom preselila. Preseljenje u Hr nije greska. Ali ce biti greska ako ga ne otkantas.
Sada ti idealna prilika 😃.
Ovako, i ja sam roditelj... i ne mogu zamislitimda bi se odrekla dijeteta i.ucinila takve korake samo sto mi njen partner ne odgovara tj sto mislim da nije za nju. Zar nebi bilo normalnije da kazes, ok probaj, ako ne valja najuri ga. Mi.smo i dalje tu za tebe...a ne sa skoro 70.god prodat.kucu i pokusat lovu cim prije potrositi???
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 09:08   #88
E roditelji su ti onda stvarno pokvareni.
Naravno,da normalni roditelji to ne bi nikada uradili. Svatko sam odabire partnere. Jer ces ti zivjeti sa njima,a ne oni.
Si odlucila sta ces uraditi u vezi decka ?
Ili se Lassie predomislio,pa ce se vratiti u Hr ?
Čunga lunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 11:08   #89
Quote:
Čunga lunga kaže: Pogledaj post
E roditelji su ti onda stvarno pokvareni.
Naravno,da normalni roditelji to ne bi nikada uradili. Svatko sam odabire partnere. Jer ces ti zivjeti sa njima,a ne oni.
Si odlucila sta ces uraditi u vezi decka ?
Ili se Lassie predomislio,pa ce se vratiti u Hr ?
Ja sam odlucila ... da se i vrati k meni sigurno ne. A i izgleda da je prolupao, sinoc je imao neki show... i ne znam uopce koliko se to ozbiljno mora shvatit ...
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:43   #90
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Ovako, i ja sam roditelj... i ne mogu zamislitimda bi se odrekla dijeteta i.ucinila takve korake samo sto mi njen partner ne odgovara tj sto mislim da nije za nju. Zar nebi bilo normalnije da kazes, ok probaj, ako ne valja najuri ga. Mi.smo i dalje tu za tebe...a ne sa skoro 70.god prodat.kucu i pokusat lovu cim prije potrositi???
Ovo dođe kao bitna informacija za razmatranje promjene mjesta boravka i posla i tako dalje, pa mi čudno da se tek tako ubaci na ko zna kojoj strani... da li se radi o punoljetnom djetetu?
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:17   #91
Dijete si tek sad spomenula ???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:47   #92
Question

Quote:
Incongruity kaže: Pogledaj post
Ovo dođe kao bitna informacija za razmatranje promjene mjesta boravka i posla i tako dalje, pa mi čudno da se tek tako ubaci na ko zna kojoj strani... da li se radi o punoljetnom djetetu?
Dijete sam vec i prije spomenula...moje dijete, punoljetno! A imamo i kucne ljubimce...da nebi bilo da ni njih nisam spomenula.

Al opet to sve nema veze...on i dalje posao nema, krade Bogu dane i jos prijeti samoubojstvom.
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 13:55   #93
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Ovako, i ja sam roditelj... i ne mogu zamislitimda bi se odrekla dijeteta i.ucinila takve korake samo sto mi njen partner ne odgovara tj sto mislim da nije za nju. Zar nebi bilo normalnije da kazes, ok probaj, ako ne valja najuri ga. Mi.smo i dalje tu za tebe...a ne sa skoro 70.god prodat.kucu i pokusat lovu cim prije potrositi???

Nemoj me krivo shvatiti, ne poznajem te ali.. u blizoj obitelji imamo slucaj gdje je jedan clan imao hrpu losih poteza.
Svima je zao da mu starci nisu prodali nekretninu i uzivali ostatak zivota naspram onom sto im je priredio.

Tako da.. ne mozes cijeli zivot biti tu za nekoga ako je taj netko kreten. Pa bilo ti i vlastito dijete.
Penika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:02   #94
Na ovoj temi nisi pomenula dijete do strane 5, no možda me izdadoše oči ili forum šteka, ko zna.

Da, kućni ljubimci su takođe faktor. Meni bi svakako bili.

Mada, nije kao da ti nedostaje faktora za prekinuti to... sad i prijetnje samoubistvom povrh svega.

Savjet: promijeni broj telefona i začepi ostale kanale kontakta. Ta osoba ne zvuči kao neko koga ćeš se lako riješiti.
__________________
Ideja RAVNOPRAVNOSTI je da sva ljudska bića, bez obzira na razlike koje među njima postoje - a na koje ona ne mogu uticati - kao što su npr. rodna pripadnost, nacionalna pripadnost ili seksualna orijentacija - dobiju JEDNAK PRISTUP JEDNAKIM OPCIJAMA, te preuzmu odgovornost za svoj IZBOR među tim opcijama. Ako već imate tu privilegiju da ste se rodili u grupi kojoj društvo i dalje daje najveće mogućnosti izbora, cinično (i cmizdravo) zvuči da za svoje loše izbore i njihove negativne ishode optužujete "diskriminaciju".
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:20   #95
Quote:
Penika kaže: Pogledaj post
Nemoj me krivo shvatiti, ne poznajem te ali.. u blizoj obitelji imamo slucaj gdje je jedan clan imao hrpu losih poteza.
Svima je zao da mu starci nisu prodali nekretninu i uzivali ostatak zivota naspram onom sto im je priredio.

Tako da.. ne mozes cijeli zivot biti tu za nekoga ako je taj netko kreten. Pa bilo ti i vlastito dijete.

Joj gle, njihova kuca pa neka rade snjom.sto zele tj vise je nit nemaju...ali nisam im ja jedino dijete, pa su tu i unuke... ne znam bas da bar unucima nista ne ostavljas?! Ali to svaki za sebe mora odluciti....
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:24   #96
Quote:
Incongruity kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi nisi pomenula dijete do strane 5, no možda me izdadoše oči ili forum šteka, ko zna.

Da, kućni ljubimci su takođe faktor. Meni bi svakako bili.

Mada, nije kao da ti nedostaje faktora za prekinuti to... sad i prijetnje samoubistvom povrh svega.

Savjet: promijeni broj telefona i začepi ostale kanale kontakta. Ta osoba ne zvuči kao neko koga ćeš se lako riješiti.
Mozda i jesam tek kasnije dijete spomenula, ne znam ni sama...ali "dijete" je vec veliko...a kucni ljubimci su takoder dodatni faktor...sta bi se njih trebalo sad udomiti, samo tak??!!
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:33   #97
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Mozda i jesam tek kasnije dijete spomenula, ne znam ni sama...ali "dijete" je vec veliko...a kucni ljubimci su takoder dodatni faktor...sta bi se njih trebalo sad udomiti, samo tak??!!
Ok..imas dijete i ljubimce...odlican posao....u cemu je zapravo tvoj problem???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:47   #98
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
Dijete sam vec i prije spomenula...moje dijete, punoljetno! ....
što bi svom djetetu savjetovala da otvori ovakvu temu?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 14:51   #99
Sto prije daj do znanja bivsemu, da je bivsi Mislim, da ce mu brzo kapniti, da je imao diamant.
Blokiraj i ignoriraj njegove pozive, izbrisi ga iz fb, skypa......itd.
Imas sve uvjete, da zivis jedan jako aktivan i zanimljiv zivot. Dijete skoro odraslo, tako da imas i vise slobodnog vremena. Upisi kakav tecaj kuhanja, putovanja, ples, ucenje stranog jezika, predstave, izleti ...itd.
Tako ces ga brzo zaboraviti. A dok ga prebolis, vec ces upoznati nekog novog muskarca.
Onaj tko hoce ubiti se, taj ne prijeti..A iako se ubije, toliko bolje, jer onda nece moci zajebati zivota nekoj drugoj zeni.
Čunga lunga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:01   #100
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ok..imas dijete i ljubimce...odlican posao....u cemu je zapravo tvoj problem???
Pise u uvodnom postu.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.