Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2016., 15:13   #41
Ajoj. Čim ti otvaraš još od 2014-e teme o toj vezi, to je dovoljan znak da nisi sretna i da to nije veza za tebe. :/
I ne želiš valjda cijele tridesete potratiti na njega.
On se neće, jebiga, ne-će, promijeniti. Može ti samo lagati i sam sebe lagati i doživjeti kratkotrajno prosvijetljenje, ali to što vidiš svaki dan-to je on. Nema boljeg, nema drukčijeg. Zaboravi ono na početku veze, ono je njegova poboljšana verzija. Da opet krenete samo dejtati, moguće da bi zaboravila kakav je on zapravo i vidjela samo segmente. Svatko može staviti masku na par sati, čak i nesvjesno, da nekog impresionira.

Ali tko je netko, vidiš tek kad živite skupa.
I zaboravi izlike, vidjeh da si u prošloj temi govorila da mu je stresno, da ovo da ono, ne, to nije izlika zašto si ti s njim nesretna. Normalni ljudi prođu zajedno i kroz stresne periode bez da se jedna osoba konstantno osjeća nevoljeno. I možeš sebi još dugo lagati da se osjećaš voljeno i tražiti sitnice koje to podupiru jer te strah samoće u tridesetima, ali onda će on jednog dana ili odlučiti da je njemu dosta, a tad ćeš biti daleko umornija nego sad ili ćete tako živjeti do kraja života. Ne znam što je gore.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:15   #42
Treba njega nogom u g.... ili trpi to još iducih 40 godina.
Ja bih to putovanje organizirala s frendom ili kolegom s posla a prije toga bih mu nabila na nos da on nije zelio sa mnom i da u cemu je problem da vec imam dogovor i da ja imam obraz i obecano ispunjavam a on nek se zapita..ali za neki iduci put. Nema teorije da me neko za moje novce zajebava i da mi propadne putovanje. Iz iskustva s takvim kao tvoj decko koji otkazuju nikada ne bih planirala put.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:18   #43
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ajoj. Čim ti otvaraš još od 2014-e teme o toj vezi, to je dovoljan znak da nisi sretna i da to nije veza za tebe. :/
U jbt, onda je to nešto sasvim drugo.
Rip tražilica, bila je korisna.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:19   #44
,,Ne uči svinju da pjeva-gubiš vrijeme a i nerviraš svinju." Tako nekako. Moraš prihvatiti svog dečka takvog kakav je.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:21   #45
S druge strane, možeš se pomiriti s tim da te "on voli na svoj način". Ljudi se pomire s koječim. S ljudima kojima je lakše otići u rov nego reći "volim te", s ljudima koji prožive život na kauču, s ljudima koji ničim ne pokazuju svoju ljubav pa se traže sitni dokazi. Ali onda propuštaš dvije bitne stvari. Jedna je životno zadovoljstvo i zadovoljstvo sobom koje može doći tek kad se riješiš takve osobe, a drugo je potencijalni neki drugi koji bi te iznenadio kartama za putovanje koje je smišljao sam unaprijed jer zna da to voliš. Karikiram, ali you got the point. Ne možeš znati čega sve ima i što ti se još može desiti ako ne riskiraš.

Dakako, možda zaključiš i da je ta mrtva veza bila najbolje što ti se ikad dogodilo, a u tom slučaju ne brini, on će biti na istom kauču na kojem si ga ostavila. Ako ne on, neki drugi takav, takvog je bar lako naći, nije nezamjenjivi unikat.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:23   #46
yep, takvih po kaučima ima puno, i oni tu drukaju da su takvi sasvim dovoljno dobri

vidi da li ima drugih stvari kojima on dovoljno pridonosi da ovo uravnoteži. jer da će se promijeniti, neće sigurno - ne na bolje.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:27   #47
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
yep, takvih po kaučima ima puno, i oni tu drukaju da su takvi sasvim dovoljno dobri
Nekom jesu. Meni nisu. Njoj nisu. Problem je što znaju odigrati vrlo šarmantnu ulogu na počecima i odglumiti skeč. Kao žene koje se šminkaju i friziraju dok se ne udaju.
I onda ne možeš povezati da je to ista osoba kao ona na početku i to te drži u zarobljeništvu. A zapravo, ako imaš iskustva i dobro oko, sve se to vidi i na početku, samo se ne želi vidjeti.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:28   #48
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post

Dakako, možda zaključiš i da je ta mrtva veza bila najbolje što ti se ikad dogodilo, a u tom slučaju ne brini, on će biti na istom kauču na kojem si ga ostavila. Ako ne on, neki drugi takav, takvog je bar lako naći, nije nezamjenjivi unikat.
Pazi, on s kauča ne ide, znači teško da će ku taj ljenivac varati jer za to je ipak potrebno nekakav pomak. Ima to i svojih dobrih strana.
__________________
Poput lopova zgrabim trenutak i učinim ga svojim.
''Facta, facta, non verba!''
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:29   #49
mene više jebe kako ljudi ne vide da ti isti krumpiri i te kako skaču s kauča kad im je netko jako privlačan. najednom se ima i vremena i volje i energije. ma kako to?

ovo je bilo upućeno ex anais i autorici teme, a ovo Mme sad vidim, i kažem - varaš se. uvijek se nađe načina. između izlazaka s muškim frendovima, posla, i interneta, uvijek ima gdje i kad.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:33   #50
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
mene više jebe kako ljudi ne vide da ti isti krumpiri i te kako skaču s kauča kad im je netko jako privlačan. najednom se ima i vremena i volje i energije. ma kako to?

ovo je bilo upićeno ex anais i autorici teme, a ovo Mme sad vidim, i kažem - varaš se. uvijek se nađe načina. između izlazaka s muškim frendovima, posla, i interneta, uvijek ima gdje.

Ne, ne, dugoročno ne skaču. Skaču kad se jako zaljube, da, skaču na tom početku veze. Ali čim prvi leptiri odu, osoba postane opet što je i bila. Nema toliko privlačne osobe da ih trajno zadrži u promijenjenom stanju. Osim ako je nekom ego boost da je od kukuljice jednom u životu na jedan dan napravio leptira.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:35   #51
Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
Pazi, on s kauča ne ide, znači teško da će ku taj ljenivac varati jer za to je ipak potrebno nekakav pomak. Ima to i svojih dobrih strana.
Ja bih između tipa koji me ne vara, ali me ne jebe i ne putuje sa mnom i nigdje ne ide sa mnom i onog koji me možda vara, ali radi sve ovo ostalo, izabrala drugog. Bar bih neko vrijeme bila sretnija. Dakako, to je lažan izbor.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:36   #52
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
yep, takvih po kaučima ima puno, i oni tu drukaju da su takvi sasvim dovoljno dobri
There's no place like home
Evo pokrila sam se po ušima, treba prije pročitati ovu temu, dečko je ipak pacijent: https://www.forum.hr/showthread.php?p=55575003

Quote:
Mme kaže: Pogledaj post
Pazi, on s kauča ne ide, znači teško da će ku taj ljenivac varati jer za to je ipak potrebno nekakav pomak. Ima to i svojih dobrih strana.
Hahahah, jao, glavno da ne vara
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:37   #53
pa, vjerojatno si u pravu i ima i takvih pravih trutova, ali vjeruj mi ima i ljudi koji su dulje od par mjeseci oduševljeni svojim partnerom.

no, s obzirom na raspon godina koji lubenica opisuje, to da je njen dečko samo takav po karakteru već bi valjda uočila i prihvatila, zar ne?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:40   #54
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pa, vjerojatno si u pravu i ima i takvih pravih trutova, ali vjeruj mi ima i ljudi koji su dulje od par mjeseci oduševljeni svojim partnerom.

no, s obzirom na raspon godina koji lubenica opisuje, to da je njen dečko samo takav po karakteru već bi valjda uočila i prihvatila, zar ne?
Ima, ali to nisu ti isti ljudi. Ako je netko kauč potato ili bilo što negativno i takav je čitav život i nema cure prema kojoj je bio pun ljubavi, zašto misliš da je takav sposoban biti više od par mjeseci oduševljen partnericom?

Ima ona jedno pet tema o njemu i sve su jednako melankoličnog tona. Meni sasvim dosta da zaključim o njemu. A ona misli da je on super samo zato jer je prije imala još gore debile.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:41   #55
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

No, s druge strane, ako se vratimo na onaj dobro poznati kompromis u vezi, jbg, trebao bi imati nekog osjecaja i za tebe, tocnije pokusati i sam sebi dati priliku da pokusa malo uzivati i s tobom.

Ja sam to u svojoj vezi prosla, both ways.
Ja njega odvukla u planine, pa on shvatio da ima tu i nesto lijepo. On pak mene malo vise odvukao u mirni svijet novina i kave u kaficu, dok vani puse vjetrina. Ili van, pa je ispalo da su neki od izlazaka na filozofsku cugu u neki ok birc znali ispasti fakat ok. A ja nisam vidjela svrhu ispijanja kave ili vina vani kad mozemo doma , ali eto, dala sam sansu, i uopce nije lose. Mozda ne svaki vikend, ali recimo ponekad, to sam mu i dala do znanja, on je prihvatio i ne gnjavi me vise previse, ali isto tako, ja ispunim obecanje kada mu obecam da cemo tad i tad nekamo izaci, pokusavam ne ispasti pizda. (ovo s vasim godisnjim i otkazivanjem mi fakat nije oke)

Ne mislim da je dobro kada jedan tupi po svome bez da uopce i pokusa provesti neko kvalitetno vrijeme s partnerom. Pa cak i ako mu se ponekad ne da. Mozda ipak skuzi da to i nije takav horor kako si je zamisljao
Problem je što on ni ne pokušava dati šansu tom njihovom vremenu skupa. Ne vidi se taj trud koji si ti ilustrirala na svom primjeru.

Quote:
lubenicalu kaže: Pogledaj post
Jer ja se toliko radujem nekoj aktivnosti i onda me toliko spusti i dotuce to kad bez ikakvog objasnjenja sutradan kaze samo, e za ono sto smo gledali, hajde ipak drugi put - I onda naravno vise nikada to ne dodje na dnevni red.
Ako već želiš ostati u toj vezi, onda se zainati, pa počni više vremena provoditi vani kad ti se nekud ide, zabavljaj se i dolazi kući s osmijehom. I prihvati da je on takav kakav jest.



Kakav vam je seks?
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:43   #56
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ima, ali to nisu ti isti ljudi. Ako je netko kauč potato ili bilo što negativno i takav je čitav život i nema cure prema kojoj je bio pun ljubavi, zašto misliš da je takav sposoban biti više od par mjeseci oduševljen partnericom?

Ima ona jedno pet tema o njemu i sve su jednako melankoličnog tona. Meni sasvim dosta da zaključim o njemu. A ona misli da je on super samo zato jer je prije imala još gore debile.
pa mislim da trebaju prekinuti i svatko si naći partnera s kojim će biti oduševljen, bilo na kauču bilo na kajakarenju, umjesto ovog kohabitiranja iz nužde i navike i lijenosti i straha.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:44   #57
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
mene više jebe kako ljudi ne vide da ti isti krumpiri i te kako skaču s kauča kad im je netko jako privlačan. najednom se ima i vremena i volje i energije. ma kako to?
Vidim ja to, to me i muci. Da on zbilja nema energije i ne zeli nigdje ni s kim, ja bi rekla sebi - OK ovo je nesto gdje nam se interesi ne podudaraju. Moze li se i dalje imati sretna veza ako je tu problem - pa moze - jer postoje prijateljice, obitelj, neki vec drugi nacin kako se moze otici i na izlet i proputovati svijet. Voljela bi s njim, ali njemu je to mucenje- ne zelim ga muciti - i tako, on sretan i ne izmucen, ja zadovoljna i provedem i vrijeme s obitelji ili prijateljima instead.

ALI - on moze da putuje, znam da je volio da putuje, zeli da vidi razna mjesta - ali ne sada. Drugi put. Ako frend kojeg pozna pola godine (to je krace nego moja zelja da odem tamo btw) pita da idu - onda je to taj put. Tada ima energije. Ne zelim ni da pomisljam sto bi bilo da upozna neku novu zenu s kojom mu je sve novo - a mislim bas to sto i ti - s njom bi bez problema i sa pjesmom prozivio sve te aktivnosti ii mjesta koja sa mnom odgadja i to u prva tri mjeseca. Eto u tome je problem.
lubenicalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:45   #58
Sad vidim da si sumnjala i da je gej. Ajoj.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:47   #59
lubenice, nemate djece, nemate ekonomskih okova, ne ovisite jedno o drugome. ne gubi više vrijeme u toj vezi. idi s mirom.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 15:57   #60
Kaj je ovo? Neka zajebancija ? Jučer su skupa bili godinu dana,a sad su već tko zna koliko i ona sumnja da je homić? Autorice si ti troll?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.