Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 10:44   #201
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ja joj zelim da prvo sama sa sobom nauci sto i kako zeli, te da to zna prenijeti drugoj strani. bez toga joj nikakvo okretanje novih stranica nece biti od koristi.
s obzirom da ova žena još uvijek voli svog muža, neka se pokuša zadnjim atomima snage izboriti za uspjeh tog braka. iako, ja mislim da se tu više ništa nemože napraviti. al da bi bila mirna, možda je taj bračni savjetnik i ozbiljan razgovor s mužem u kojem mu obrazlaže moguće posljedice ovakvog života mogu biti zadnja slamka spasa.
ak to ne upali...ustvari-kad to nebude upalilo.....okreći novu stranicu. al ostani u braku dok ne nađeš nekog s kim ćeš ju ispisati. znam nekoliko parova upoznatih preko interneta, sigurna sam da će naći nekog sebi sličnog.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:51   #202
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ja joj zelim da prvo sama sa sobom nauci sto i kako zeli, te da to zna prenijeti drugoj strani. bez toga joj nikakvo okretanje novih stranica nece biti od koristi.
Slažem se s tobom. Autorica je i sama rekla da želi saznati o čemu se radi, bilo bi joj lakše bez obzira na posljedice. Ako u ovakvom stanju krene s nekim drugim, nije li u tu vezu povukla ovaj problem? Ono što je muči ostat će sve dok to ne riješi.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:53   #203
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ja joj i želim da se zaljubi. i da krene ispočetka.
Mislim da ne postoji osoba koja joj to ne zeli na ovom topicu. Medjutim princevi koji ce je sa dvoje sitne djece izvuci iz njene situacije postoje samo u izvjesnim bajkama. Uz to, ubijedjena sam da ovaj njen sve to ne bi pasivno promatrao, pa bi joj se u konacnici moglo desiti da vise izgubi nego dobije.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Znam ženu koja je prošla slično, dakle muž ne jebe godinama ubijedio ju je da ona ima problem jer ju povremeno zasvrbi pička. Ona je išla u krivnju i razne fiksacije i na kraju završila sa živčanim slomom. Liječi se i danas bez nekog napretka na području sexualnosti. Čak što više tu temu nikako ne uspjeva otvoriti i biježi sa terapije ispred činjenice da joj je muž vjerojatno peder i prefrigani manipulator koji je lijepim riječima i poklonima čitavog života kupovao njenu ljubav i naklonost. Ona je slaba, bez mrve samopouzdanja, on se pobrinuo da ju učini takvom ovisnom i mislim da ona nikada neće smoći snage da prekine tu vezu....
Znam i ja par slicnih primjera zena koje su se slomile nakon spoznaje da su u braku sa homo/biseksualcem. Grozni su ti lomovi, ali i ako on spada u tu skupinu, iskreno se nadam da se to njoj nece desiti.

Ona ima dvoje male djece koja bi joj trebala biti prioritet, nada i fokus paznje. Ne smije si vise dozvoliti da ide metodom uzaludnih pokusaja prema njemu, gubeci vrijeme i energiju. Nakon izvjesnog broja pokusaja prema bilo kome (cak i ako je u pitanju najvoljenija osoba) covjek mora stati i prihvatiti neke stvari ili ide u cistu autodestrukciju. Djecu i to da njima jako treba ne smije zaboraviti, bez seksa nije umrla sve ove godine, nece ni u narednih par koliko bi joj trebalo biti dovoljno da iz ovoga izadje jaca i trezvenija.

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Jep, očigledno je stambeni prostor njegov, kad vidim da joj je opcija kretanje od podstanarstva, pa da joj se ne bi dogodilo da ostane i bez djece. Zato oprez sa savjetima o traženju sreće sa strane.

Najvažnije je ojačati vlastitu financijsku situaciju, vidjeti s kim može računati. Možda roditelji ili obitelj, ako su si dobri. Za čuvanje djece jer za svaku akciju ti treba vrijeme.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:54   #204
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Danas nemam toliko vremena, ali bacim oko tu i tamo.
Neki dobro kuže šta sam htjela reći, drugi se, pak, love za sitnice koje vade iz konteksta, ili ga baš jebu kao npr. zašto sam u naslovu izostavila slovo... Slučajno, naravno..
...
Jutros se vozimo do posla i kao da ništa nije bilo, ja šutim, a on glumi da je dobre volje, pita za mi neće biti hladno samo u toj jakni, brižan je jer i pokazuje grižnju savjesti.
...
ne, nisam ga baš jebala nego iskreno mislim da slova nisu izostavljena slučajno
kao i Azzura dolje, također ti želim da najprije sama sebe ozdraviš i to tako da skužiš čime si sama doprinijela stvaranju takve bračne atmosfere


Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ja joj zelim da prvo sama sa sobom nauci sto i kako zeli, te da to zna prenijeti drugoj strani. bez toga joj nikakvo okretanje novih stranica nece biti od koristi.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:58   #205
Psihoterapeut će u slučaju raspada sustava pomoći njoj jer joj je muž manipulator koji ju pokušava uvjeriti da je problem u njoj. Uz grizodušje oko djece, zajedničkog stvaranja koje odlazi na bubanj, straha od nepoznatog i financijske nesigurnosti, svakako bi joj savjetovala odlazak na individualnu terapiju.

Kad ti partner pruža ono što misli da tebi treba, a ne ono što ti želiš, šalje ti suptilnu poruku da te ne prihvaća takvim kakav jesi. Kako te to naravno čini nesretnom, pomisliš kako će se stvari promijeniti, ako se i ti sama tim njegovim željama prilagodiš. Pa veza traži kompromis, to ti svi govore, jel tak. I onda vrlo brzo eto te tamo. Na početnom dijelu nizbrdice kojom jurišaš u strašnu frustraciju, koja će na kraju presuditi oboma.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:05   #206
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Mislim da ne postoji osoba koja joj to ne zeli na ovom topicu. Medjutim princevi koji ce je sa dvoje sitne djece izvuci iz njene situacije postoje samo u izvjesnim bajkama. Uz to, ubijedjena sam da ovaj njen sve to ne bi pasivno promatrao, pa bi joj se u konacnici moglo desiti da vise izgubi nego dobije.



nije nerealna da traži princa. samo novog muškarca. koje je tvoje rješenje ukoliko ne uspije s bračnim savjetnikom i razgovorom?
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:26   #207
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
nije nerealna da traži princa. samo novog muškarca. koje je tvoje rješenje ukoliko ne uspije s bračnim savjetnikom i razgovorom?
Vec sam napisala u par prethodnih postova ali evo samo za tvoje oci - procitavsi temu o njenoj nezavidnoj financijskoj poziciji, moj savjet joj je da u potpunosti prebaci fokus s njega (narcisoidnog Njega koji vise ne primjecuje da ona postoji), na sebe i djecu.

Takodjer sam joj savjetovala da taj fokus mirno odrzava dok ne bude spremnija osloniti se na vlastite snage i sa djecom izaci iz tog braka. Tesko da se nova ljubav moze isplanirati, ali novi muskarac bi joj mogao zivot u njenoj situaciji jako iskomplicirati. Ukratko, neka se pouzda u sebe, to joj je moj savjet.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:30   #208
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Vec sam napisala u par prethodnih postova ali evo samo za tvoje oci - procitavsi temu o njenoj nezavidnoj financijskoj poziciji, moj savjet joj je da u potpunosti prebaci fokus s njega (narcisoidnog Njega koji vise ne primjecuje da ona postoji), na sebe i djecu.

Takodjer sam joj savjetovala da taj fokus mirno odrzava dok ne bude vise spremna osloniti se na vlastite snage i sa djecom izaci iz tog braka. Tesko da se nova ljubav moze isplanirati, ali novi muskarac bi joj mogao stvari u njenoj poziciji jako iskomplicirati. Ukratko, neka se pouzda u sebe, to joj je moj savjet.
ok...al ne vidim kako bi se oslonila na vlastite noge. zarađuje 4000 kuna, nerealno je ženi reči nek si nađe posao za 7000 kuna uz koje bi eventualno mogla preživjeti mjesec. to su stvari koje teško može promijeniti kao što ni ne može raditi dva posla ako je sama s djecom. lako je reči "osloni se na vlastite snage"....što to konkretno znači?
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:33   #209
Quote:
Amelie12 kaže: Pogledaj post
Žena sam od cca 30 g. Ukupno 10g živim s mužem, i Sex nam je, ako izuzmemo prvu godinu, izuzetno rijedak, bolje rečeno da ga nema. Ako se i dogodi jednom u 2-3 mjeseca onda je to isključivo na moju inicijativu.
Sve i braku drugo zštima, dobar je otac, radi, ne izlazi, pomaže oko djece i NE VARA ME, u to sam sigurna.
1000 puta sam pokretala razgovor, on ga i nakon toliko godina ili izbjegava i pravi se da je umoran, ili plane da ga poštedim filozofije, da ja želim bajku itd.
Prije bi se, nakon toga, uglavnom danima ljutio, sad zna doći i reći da me voli i zašto mi stalno to mora dokazivati, da je umoran.. Ok, puno radi, jebogamiš, može li netko biti umoran 7-8 godina? I još mu kažem da ne mora on ništa raditi, kužite jel.., ali Ne!

Uglavnom, ja sam vrlo empatična osoba, u privatnom i poslovnom okruženju dobro funkcioniram s ljudima i dobro čitam između redaka, i frustrirana sam jer ne mogu doprijeti do osobe s kojom živim 10 g.

Sinoć smo opet imali epizodu... E sad- prošli tjedan smo se seksali ČAK 2 puta 😱 (naravno na moju inicijativu, a da vam još kažem- prije toga sredinom 12 mj, i jednom u 10mj. - fakat sam nezasitna 😂😂😂 ) , i kaj bi ja sad opet!
Nakon toga je krenuo odmah njegov napad-kako više nisam bolesna (imala sam virozu dan dva prije) kakve su to moje bolesti, i ne sjećam se.. Uglavnom je planuo kao nikad do sad i rekao da hoće razvod. I tu sam osjetila olakšanje! bilo je tu još besmislenih izjava s njegove strane, kao ona o mojoj virozi, izbjegava temu, traži povod za svađu ne bi li izbjegao odgovor na pitanje. I tako godinama..
Jutros kao pomirljivo došao nešto me pitati.. I sve je opet kao da se ništa nije dogodilo..

E sad vi meni recite što ne valja s tim čovjekom? Ili samnom?
Ona očite razloge sam odbacila, ne vara me, nije zaljubljen ni u koga drugog, ne pokazuje Gay sklonosti (mislim i to sam ga pitala u ljutnji 😱😁😁😤&#128548

P.S. Pokaže on prema meni nježnost i zagrli me, da mi pusu, ali to sve u prolazu u toku dana, a na večer kad klinci zaspu ne daj bože da ne bi do nečeg došlo

vis i ova moja pocela dobivati takve simptome kao tvoj muz....
Picka joj pocela sluziti samo za pisanje..
Razumim te u potpunosti kada je covjek (zena) zeljan (zeljna)..
Jebote kada bi se mi jedno drugog docepali pa te zelje iskalili...
Da mi probamo tog tvog utrapiti mojoj,svejedno su isti hehe
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:39   #210
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ok...al ne vidim kako bi se oslonila na vlastite noge. zarađuje 4000 kuna, nerealno je ženi reči nek si nađe posao za 7000 kuna uz koje bi eventualno mogla preživjeti mjesec. to su stvari koje teško može promijeniti kao što ni ne može raditi dva posla ako je sama s djecom. lako je reči "osloni se na vlastite snage"....što to konkretno znači?
Moze li se doskolovati?
Moze li poceti stedjeti svaku kunu od danas / presloziti si prioritete?
Moze li razgovarati sa roditeljima/sestrom/bratom (nekim kome je njeno dobro prioritet)?

Najvaznije (i najteze) je donijeti odluku. A kada se odluka cvrsto donese, otvore se putevi za koje nisi ni znala da postoje. Uostalom, neka trazi nekog koji ce je 'spasiti' kako joj ti predlazes - pa ce se ponovo naci u slicnoj vrsti nemoci nakon izvjesnog vremena. Dala sam joj savjet koji bih dala svojoj sestri, a to sto ce ona uciniti je njena stvar. Meni ni u dzep niti iz dzepa.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:52   #211
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Moze li se doskolovati?
Moze li poceti stedjeti svaku kunu od danas / presloziti si prioritete?
Moze li razgovarati sa roditeljima/sestrom/bratom (nekim kome je njeno dobro prioritet)?

Najvaznije (i najteze) je donijeti odluku. A kada se odluka cvrsto donese, otvore se putevi za koje nisi ni znala da postoje. Uostalom, neka trazi nekog koji ce je 'spasiti' kako joj ti predlazes - pa ce se ponovo naci u slicnoj vrsti nemoci nakon izvjesnog vremena. Dala sam joj savjet koji bih dala svojoj sestri, a to sto ce ona uciniti je njena stvar. Meni ni u dzep niti iz dzepa.
školovanje traje. pitanje je može li naći bolji posao nakon školovanja. živimo u hrvatskoj, halo. što da štedi od 4000 kuna? ok, u godinu dana će uštedit 10000 recimo, i..onda? neš ti love, neće ju to spasit.
malo mi utopistički zvučiš, budimo realni. sve se može kad se hoće? ne može.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:53   #212
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Krivo si postavila naslov teme. Nedostatak seksa nije dovoljan uvjet za razvod.
Dovoljan je. Kao i svaki drugi koji dovodi do toga da neko od partnera nije srecan.

Amelija, možeš imati ljubanika, a da deca ne znaju, zavisi koliko si im potrebna ;-) Time ces kratkotrajno resiti problem.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:55   #213
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post

Meni redovni seks znaci puno dobre volje, puno volje opcenito za bilo sto, bolji sam prema partnerici i to ne s namjerom vec jesam, seks mi je proslava ljubavi i zajednistva - tad se osjecam samo njen i ona je samo moja, osjecam se s njom kao jedno.

Seks je meni potreban i to nije moje uvjerenje jer znam kako funkcioniram s njim i bez njega u odnosu na neku osobu.

Ljubav nema veze s time. Ljubav nije ostati s nekime i biti nesretan u ime ljubavi. Ljubav znaci i voljeti sebe pa sam prvi u stanju radi ljubavi prema sebi ostaviti zenu koja mi je ljubav zivota.
Ja sam si ipak na prvom mjestu iako sam poprilicno nesebican.
Takodje, iako sam malo manje nesebicna :-)
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:57   #214
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
školovanje traje. pitanje je može li naći bolji posao nakon školovanja. živimo u hrvatskoj, halo. što da štedi od 4000 kuna? ok, u godinu dana će uštedit 10000 recimo, i..onda? neš ti love, neće ju to spasit.
malo mi utopistički zvučiš, budimo realni. sve se može kad se hoće? ne može.
Slozicemo se da se ne slazemo. Zasto bi morala ostati u Hrvatskoj nakon doskolovavanja recimo? Znam za curu koja je krenula od nicega vani, dobila jedno pa drugo dijete (od dva razlicita muskarca) a onda zavrsila odredjeni kurs, otvorila vlastiti biznis i sada financijski rastura. Ali ona je bila odlucna da izmijeni svoju poziciju nabolje. Iz moje perspektive tvoje sugestije su utopija. Ovdje cu stati jer je ocito da su nam misljenja dijametralno razlicita.
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:03   #215
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Moze li se doskolovati?
Moze li poceti stedjeti svaku kunu od danas / presloziti si prioritete?
Moze li razgovarati sa roditeljima/sestrom/bratom (nekim kome je njeno dobro prioritet)?


Najvaznije (i najteze) je donijeti odluku. A kada se odluka cvrsto donese, otvore se putevi za koje nisi ni znala da postoje. Uostalom, neka trazi nekog koji ce je 'spasiti' kako joj ti predlazes - pa ce se ponovo naci u slicnoj vrsti nemoci nakon izvjesnog vremena. Dala sam joj savjet koji bih dala svojoj sestri, a to sto ce ona uciniti je njena stvar. Meni ni u dzep niti iz dzepa.
To su sve stvari o kojima razmislja netko tko ima tri ciste u glavi i kome nije jedina zivotna zadaca naci sponzora da ga uzdrzava.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:05   #216
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Slozicemo se da se ne slazemo. Zasto bi morala ostati u Hrvatskoj nakon doskolovavanja recimo? Znam za curu koja je krenula od nicega vani, dobila jedno pa drugo dijete (od dva razlicita muskarca) a onda zavrsila odredjeni kurs, otvorila vlastiti biznis i sada financijski rastura. Ali ona je bila odlucna da izmijeni svoju poziciju nabolje. Iz moje perspektive tvoje sugestije su utopija. Ovdje cu stati jer je ocito da su nam misljenja dijametralno razlicita.
ok, ne slažemo se. al opet imaš propust, ako želi otići iz HR treba pristanak oca. nakon razvoda. opet problem. ako tata i pristane, otić sama u inozemstvo s dvoje djece? za to moraš bit kalibar. uskratit im tatu? ako je loš jebač ne znači da je loš tata. nebrojeno problema.....
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:07   #217
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
To su sve stvari o kojima razmislja netko tko ima tri ciste u glavi i kome nije jedina zivotna zadaca naci sponzora da ga uzdrzava.
ja nisam pričala o sponzoru. nego o drugom muškarcu. taj može imati istu plaću kao i ona. al će ravnopravnim sudjelovanjem tako moći otići jer nije isto kad dijeliš troškove s još nekim il sve financiraš sam. partner, ne sponzor.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:08   #218
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
To su sve stvari o kojima razmislja netko tko ima tri ciste u glavi i kome nije jedina zivotna zadaca naci sponzora da ga uzdrzava.
Iz kog dijela si zakljucio da je autorica sponzorusa? Pitam ozbiljno jer mi je taj dio promakao. Moj zakljucak je da se udala vrlo mlada i neiskusna i oblikovala se u tom braku (nazalost na nacin da se poprilicno izgubila u istom).
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:09   #219
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Iz kog dijela si zakljucio da je autorica sponzorusa? Pitam ozbiljno jer mi je taj dio promakao. Moj zakljucak je da se udala vrlo mlada i neiskusna i oblikovala se u tom braku (nazalost na nacin da se poprilicno izgubila u istom).
mislim da je na mene aludirao
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:10   #220
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Iz kog dijela si zakljucio da je autorica sponzorusa? Pitam ozbiljno jer mi je taj dio promakao. Moj zakljucak je da se udala vrlo mlada i neiskusna i oblikovala u tom braku (nazalost na nacin da se poprilicno izgubila u istom).
Ma nisam uopce mislio na pokretacicu teme.
Vec se javila ona koja se osjetila prozvanom.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:23.