Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2006., 16:36   #21
a šta ću ja onda? neću valjda radit 8h za plaću upola manju od zarade na kladi?
__________________

Svaki neuspjeh je korak bliže uspjehu
soul_of_sidartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 16:43   #22
Quote:
soul_of_sidartha kaže:
a šta ću ja onda? neću valjda radit 8h za plaću upola manju od zarade na kladi?
Pa ako se tako pametno kladiš i možeš vladati svojim porivima - a sam nisi vlasnik kladionice - onda zarađuješ na lakomosti vlasnika kladionica koji zarađuju na upropaštavanju ljudskih sudbina... dakle, još uvijek si pozitivac, u minskom polju, doduše.

Međutim, ako otvoriš vlastitu kockarnicu, onda si negativac, naravno.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 16:53   #23
Ne znam tko je u svijetu zadužen za postavljanje moralnih vrijednosti. Ali zvučiš mi kao oni ameri koji tuže mcdonald's jer su debeli. Svijet ide naprijed i kao što je prije tisuću godina opstanku presuđivala snaga tako danas vlada pamet. Svi imamo izbor i možemo raditi toliko toga. Nažalost, oni koji ne koriste sivu tvar neće još dugo. Žao mi je ali tako je
__________________

Svaki neuspjeh je korak bliže uspjehu
soul_of_sidartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 17:13   #24
Quote:
soul_of_sidartha kaže:
Ne znam tko je u svijetu zadužen za postavljanje moralnih vrijednosti. Ali zvučiš mi kao oni ameri koji tuže mcdonald's jer su debeli. Svijet ide naprijed i kao što je prije tisuću godina opstanku presuđivala snaga tako danas vlada pamet. Svi imamo izbor i možemo raditi toliko toga. Nažalost, oni koji ne koriste sivu tvar neće još dugo. Žao mi je ali tako je
Da, u pravu si... oni koji koriste sivu tvar, da bi drugima podmetali klipove u kotače, su posljednja riječ evolucije čovječanstva.
Na žalost.

Inače, što se tiče morala, moj matematički čip istodobno služi za raspetljavanje (i) moralnih dvojbi... čudno.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 17:26   #25
Na svijetu će uvijek biti zadvoljnih i nezadovoljnih. Ja ću se truditi da budem u prvoj skupini. Mislim da ako ostvariš uspjeh, a način na koji si ga postigao nije u skladu sa tvojim moralnim uvjerenjima, nećeš biti zadovoljan. Možeš glumiti ali ti znaš pravu istinu.

Ali moralni stav nekog društva nije skup moralnih stavova pojedinaca nego nametnuti moralni stav. Različiti dijelovi svijeta = različiti stavovi i uvjerenja. A Hrvatska je na vjetrojebini puteva i ne zna ni sama gdje bi. Uzimamo malo od jednih, malo od drugih, uzimamo malo dobroga i puno lošega. Tako je bilo oduvijek
__________________

Svaki neuspjeh je korak bliže uspjehu
soul_of_sidartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 05:13   #26
Quote:
soul_of_sidartha kaže:
Postoji li za vas razlika u trgovanju dionicama i sportskom klađenju? Kod pravljenja portfolia ulažeš 5% ukpne sume. Sa mojih trenutnih 85% pogodaka ja napredujem. Normalno da ima tjedana kada ne mogu ništa dobiti. Cilj svega je upravljati ulaganjima i rizikom.
I ja kad bi totalno bankrotirao bio bih u minusu ravno 100kn. S toliko sam naime počeo.

Ovisan možeš biti i o slanju SMS-a, kupovini,cigaretama,alkoholu, lottu, TV, forumu, internetu. I šta sad bi trebalo sve to zabraniti?

Ti si još zelen. No, sazorit ćeš. I promijeniti priču..zajedno s nickom.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 19:11   #27
A do tada ti radi 8 sati dnevno za mizeriju od plaće. pozdrav
__________________

Svaki neuspjeh je korak bliže uspjehu
soul_of_sidartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 02:05   #28
Ne radim.

Ajd smiri malo doživljaj.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 01:15   #29
kao prvo i ziher provjereno, sa pitanjem sam i mislila na ove koji pocinju sa sitnim, ali vrlo vrlo brzo to postaje sve krupnija lova dok se konacno ne ulovis da gubis pojam o lovi...vise sto kuna nije nikakvo veselje i zahvalnost, jer si mozda imao seriju gubitka od nekoliko puta po sto kuna pa se probudis i kazes si da ces samo jos danas stavit sto kuna na kocku, jer ezto mozda ti je bas danas lucky day...i o tome pricam, nikad kraja zapravo...mozda bas danas. a ako dobijes, opet te bas briga jer si pol izgubljenog zaboravio i mislis samo na friski dobitak a to je tak i onak lova od kocke pa nije bad uvalit 200kn recimo, jer eto opet mozda poduplas ti 200 pa imas za sat vremena 400....a apetit s vremenom opasno raste i pojam o lovi nestaje. da ne duljim, kuzite kaj velim. super je to zabava, ali di je kraj tome? i kaj kad fakat ne vidis nacin da prestanes i organiziras kraj tome svemu jer te zdere uvijek ili mozda dobijem danas ili idem probat vratit ono popuseno?
kaj onda? kam onda?
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 19:03   #30
Vjerovali vi ili ne, većini ljudi klađenje predstavlja zabavu.
U kladionici stječu prijatelje s istim interesima, ulažu po pet kuna, smiju se svojim gubitcima. I većina od njih nije u nekim gubitcima, obično mjesecima gube po sitno i onda im uleti neki dobitak. Dakle, većina ljudi u kladionicu ne odlazi zbog zarade već zabave. Ima ljudi koji pametno ulažu, dugo promišljaju, upoznati su sa svim mogućnostima oko događaja na koje se klade...a ima na žalost onih koji nepromišljeno bacaju novac, zaglibe i gube, sve više i više, no oni su u manjini. I zašto bi zbog manjine većina morala ispaštati.

Ajmo zabraniti alkohol, jer gle ima jedna budala u mojoj ulici koja se napije pa nas sve maltretira!!!!
Galatea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 19:14   #31
Quote:
VelmaX kaže:
Da, u pravu si... oni koji koriste sivu tvar, da bi drugima podmetali klipove u kotače, su posljednja riječ evolucije čovječanstva.
Na žalost.

Inače, što se tiče morala, moj matematički čip istodobno služi za raspetljavanje (i) moralnih dvojbi... čudno.
Ovo je stvarno odlicno razmisljanje.
Kao sto poruka kaze " daj covjeku ribu i jest ce jedan dan a sutra mu daj pistolj da se ubije "
Da nema toliko Glupih kockarnica ljudi nebi toliko kockali.
Naglasak na Glupih.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 08:34   #32
Quote:
Galatea kaže:
Ajmo zabraniti alkohol, jer gle ima jedna budala u mojoj ulici koja se napije pa nas sve maltretira!!!!
A zbog čega, u stvari, ne bismo zabranili alkohol?

Ili barem manje tolerantno gledali kako ga se prodaje klincima?

BTW, kad je alkohol već legalan, zašto nisu legalne i ostale droge?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 11:40   #33
Nije stvar niti u kockanju niti alkoholu niti drogama, jer onaj tko je skoln pretjerivanju i ovisnistima uvijek će pronaći nešto
Galatea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 14:57   #34
pretjerivanje je isto sto i ovisnost? pa onda su bez daljnjega gotovo svi ovisni...cmon, pa svi pretjeruju u necemu...no dobro, to na stranu, ali nisam vidjela da je netko odgovorio na pitanje da li postoji nekakva terapija za one koji su vec ovisni o kocki? ili je shema drustveni psihic i onda taj proslijedi na nekakvu kemiju/tablete i slicno/?
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 16:32   #35
recimo ja imam tendenciju da pretjerujem u gomilanju materijalnih dobara filmova... ali to nije društveno štetno (osim po filmske kompanije) niti razara domove a i može se opet fino zaraditi na daljnoj distribuciji

međutim kada bih bio gladan i kada bih zadnju paru dao za filmove... eh to bi bio problem
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 20:37   #36
Jao čitam sve ovo i pronalazim sebe...da li sam ovisnik o kockanju? par puta sam zbilja zaglibila i ušla u minus radi toga, ali išla sam i dalje...razmišljam i sada o kockarnici i čim više razmišljam to me više vuče, a nisam bila već dobrih par mjeseci uffff.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 21:32   #37
Quote:
403_chick kaže:
pretjerivanje je isto sto i ovisnost? pa onda su bez daljnjega gotovo svi ovisni...cmon, pa svi pretjeruju u necemu...
Tko je to rekao?
Postoji li umjerena ovisnost? Ne znam, možda postoji, ali ako čovjek može biti umjeren u svojoj ovisnosti, ako ju može kontrolirati, gdje je tu ovisnost?
Galatea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 22:32   #38
pa ovisan si o cigaretama recimo, ali ipak se kontroliras da ne popusis 3 kutije dnevno...kaj ne? ili se napusis jednom pa si u komi i vise to neces napraviti jer ti je bilo lose. ali dalje ces pusiti...i kockas dok se ne uvalis, pa onda neces jedno vrijeme jer ti je bilo koma bez para...ali na kraju balade fakat kaj je onda ovisnost uopce? i kaj znaci kontrolirana ovisnost? da si ovisan ali do neke granice je u redu onda?
403_chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:12   #39
moje dečko je imao problema sa kockom dvije godine dok nije razje... čitavu imovinu te se zadužio poznatima i neopznatima.
jednostavno ta kriza, koju je on proživljavao nije graničila sa normalnošču.padale su mu svakave ideje na pamet od pljačka i krađa, dok se jednog dana jednostavno nije skluirao i počeo sve stavljat u red. od toga je prošlo dvije godine i još nije riješio sve dugove, još nije u mogućnosti da si kupi bolji auto ili boilo što.
on je sebi sam pomogao jednostavno je rekao ne i tako je bilo, iako je to pokušavao i prije nekoliko puta ali na sreću eto zadnji put je ispunio moja očekivanaj i već dvije godine nije kročio u niti jedan tip takvog objekta.

mislim da si osoba koja ima problema sa takvim stvarima , može sama pomoć jer je dovljno jaka da prebrodi krizu jer tko god ulazi u to nije PIČKA! ))

Sretno !
sarah_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:32   #40
ja sam ovisan o kocki tj o roulletu prije sam volio i kladionice samo ja uzivotu tam nisam dobio nista a na roulletu za njim sam lud.. puno izgubim i puno dobijem pa onda puno izgubim i odlucim ne ic pa onda kojim slucajem odem sa 20 kn i dobijem 250 e pa onda odem sa 200 pa sve spusim pa stavim 400 da vratim pare pa i to spusim i to tak ide gore dole gore dole.. jedini moj problem kod rouletta je kaj u principu i da dobijem 1000 kn onda bi htio dobit 10 000 jednostavno sam ovsan o andrealinu i osjecaju kad pogodis broj...fock dobar mi je taj feealin ist ko kad hrvatska repka zabije odlucujuci gol u zadnjoj minuti 8)... ali mislim da bi trebali zatvorit kockarnice ovak i onak jer kad vidim kako ljudi se kopaju i ukapaju u govna dodje mi zlo..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.