Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2008., 13:44   #1
Postavljanje pločica

planiram u podrumu 6*4 m postaviti pločice 33*33 cm
podloga je betonska, ali nije najkvalitetnija, ima neravnina do 10 mm, a podrum je u upotrebi desetak godina
Molim savjet ta postupak
temeljito čišćenje od nečistoće
impregnacija ?
poravnajne neravnina, ili sve to rješiti ljepilom
molim za savjet
Misko iz centra svij is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:29   #2
Quote:
Misko iz centra svij kaže: Pogledaj post
planiram u podrumu 6*4 m postaviti pločice 33*33 cm
podloga je betonska, ali nije najkvalitetnija, ima neravnina do 10 mm, a podrum je u upotrebi desetak godina
Molim savjet ta postupak
temeljito čišćenje od nečistoće
impregnacija ?
poravnajne neravnina, ili sve to rješiti ljepilom
molim za savjet
zali prvo masu za niveliranje pa onda pločice. Ili napravi klasičnu glazuru, stiropor + estrih.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:34   #3
a kaj će mu u podrumu niveliranje ili stiropor bilo bi predobro

nisu prevelike neravnine. ak misliš dat majstorima, oni ti poravnaju cementnim mlijekom i lijepe istim, koji to zna

ak misliš sam raditi sam, možeš direktno lijepiti samo ti treba špahtlica s velikim zubima, od centimetra
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:56   #4
preporučam ti da svakao prvo pometeš čisto pod, zatim uzmeš prajmer za upijajuću podlogu, premažeš cijeli pod i nakon toga samonivelirajučom masom MUREXIN ILI MAPEI , jako su kvalitetne,
izniveliraš sve neravnine.
preporučam ti da si prije pregledaš pod al.letvom od cca 2 - 2,5 m i vagneš si sve padove i neravnine..
kad si to sve izniveliraš, drugi dan uzmeš gleter sa zupcima 10 mm i samo pićiiiiii
pod obavezno uzmi flexibilno ljepilo i nemaš brige...
Preporučam ti križiće bar 4 mm , s obzirom da si početnik , a i vjerovatno nisi uzimao neke bijesno skupe pločice koje su u kalibru tako da će ti pomoći veći križići
Sretno
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:14   #5
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
preporučam ti da svakao prvo pometeš čisto pod, zatim uzmeš prajmer za upijajuću podlogu, premažeš cijeli pod i nakon toga samonivelirajučom masom MUREXIN ILI MAPEI , jako su kvalitetne,
izniveliraš sve neravnine.
preporučam ti da si prije pregledaš pod al.letvom od cca 2 - 2,5 m i vagneš si sve padove i neravnine..
kad si to sve izniveliraš, drugi dan uzmeš gleter sa zupcima 10 mm i samo pićiiiiii
pod obavezno uzmi flexibilno ljepilo i nemaš brige...
Preporučam ti križiće bar 4 mm , s obzirom da si početnik , a i vjerovatno nisi uzimao neke bijesno skupe pločice koje su u kalibru tako da će ti pomoći veći križići
Sretno
Potpisujem, iako bih ja stavio križiće od 5 mm, na tako velike pločice ljepša je šira fuga. Križiće nemoj postavljati po jedan na sjecište pločica, već ih stavljaj po jedan na svaku fugu. Tako možeš poneki izbaciti i namjestiti 1-2mm greške koje će ti se događati zasigurno ako se tek učiš.
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 08:53   #6
Hvala svima na pomoći , u petak startam, kad završim javim rezultate
Misko iz centra svij is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 22:14   #7
He he, i mene čeka postavljanje pločica u podrumu, ali manja kvadratura je u igri jer preuredjujem kotlovnicu. Ali zato lijepim knauf ploče na zid umjesto žbuke.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:49   #8
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
preporučam ti da svakao prvo pometeš čisto pod, zatim uzmeš prajmer za upijajuću podlogu, premažeš cijeli pod i nakon toga samonivelirajučom masom MUREXIN ILI MAPEI , jako su kvalitetne,
izniveliraš sve neravnine.
preporučam ti da si prije pregledaš pod al.letvom od cca 2 - 2,5 m i vagneš si sve padove i neravnine..
kad si to sve izniveliraš, drugi dan uzmeš gleter sa zupcima 10 mm i samo pićiiiiii
pod obavezno uzmi flexibilno ljepilo i nemaš brige...
Preporučam ti križiće bar 4 mm , s obzirom da si početnik , a i vjerovatno nisi uzimao neke bijesno skupe pločice koje su u kalibru tako da će ti pomoći veći križići
Sretno
šta će mu gleter sa zupcima 10 ako je sve samoiznivelirao? ako je to učinio dovoljni su mu zupci 6...

za dobru procjenu bregova i dolova trebala bi mu šlauf-vaga a ne vaser-vaga. ako bi se koristila duga vaservaga treba sve smjerove dobro ocijeniti

sve ovisi što hoćeš...popločeni pod ili savršeno ravni popločeni pod. savršeno ravni pod ima svoju cijenu, a naročito ako je u startu pod nagnut ili pun velikih rupa. za velike neravnine treba i specijalna nivelir masa jer ona standardna je samo za male neravnine, koja je opet skuplja
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:32   #9
ne samo ljepilo

tam di metnes debelo ljepilo kad se osusi stisne se i povuce plocicu.ak ne vjerujes uploadad cu ti slike moje ljetne kuhinje ja ljepio.
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:39   #10
kad sve savršeno izniveliraš za koju godinu če ti se nagnuti kuča ,a nju nemreš nivelirati s ničim ,tako je kod mene i u pitanju je zgrada od 5 katova ..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:11   #11
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
tam di metnes debelo ljepilo kad se osusi stisne se i povuce plocicu.ak ne vjerujes uploadad cu ti slike moje ljetne kuhinje ja ljepio.
al radi se o podrumu, for god sake ak mu se malo i povuče, niš strašno
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:45   #12
ma ok

nis ja ne velim.ak nisi picajzla ak te nece hebat onda pici s ljepilom(najbrzi ,najjednostavniji nacin).u mom slucaju sam se ucio na ljetnoj kuhinji i svatio sam greske.sad idem na spajzu i kuhinju poucen prijasnjim greskama.postavio si pitanje vise ljudi ti je dalo vise odgovora.ti ces odlucit koja varijanta ti najvise odgovara.sretno
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 10:18   #13
kuhinja je drugo. ljepilom se nažalost ne da ravnat jer previše gubi volumen pa se dogodi to što se nažalost dogodilo tebi. majstori keramičari koji to znaju ti naprave cementni mort i mlijeko i direktno polažu pločice u to. takva smjesa ne gubi volumen pa mogu istovremeno i poravnati i zalijepiti. naravno poravnava se ravnalicama a ne samoniveliranjem pa to nije idealno ravan pod makar nećeš imati nekih rupa, prije će biti da bu se pod negdje malo dizao a negdje malo spuštao, no ako je majstor dobar to bu jako dobro, sve ovisi o njemu. ali je zato puno jeftinije. ako samoniveliraš, to sve ovisi o tome kakva ti je podloga. ako je jako dobra, ne bu otišlo puno mase, no ako su bregovi i rupe više centimetara (a to je pravo da ti kažem tipičan slučaj u hrvatskoj), i ne daj bože ako pod visi, tada te to fest košta. pa računam da se baš i ne isplati za podrum, ali ako govorimo o prostorijama u kojim stanuješ, to je druga priča. no ako čovjek želi savršeno ravan pod i spreman je za to 'idriješiti kesu', tko sam ja da se bunim?

ja sam sebi poravnavao tako da sam si napravio stazice, slično kao kod žbukanja. kompliciran posao ako se želi napraviti kako treba, no rezultat je dobar, iako bi za savršenstvo na to trebalo još hititi tanki sloj samonivelacije
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.