Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2014., 23:25   #1
Kako se pomiriti sa životom kojega nikada nećete imati?

S obzirom na moju dijagnozu i stanje,ne vjerujem da će se išta posebno promijeniti u mojem životu,ali opet.. kad vidite sve te ljude oko sebe,koji vode iole normalan život,koji je uvijek bio ono što ste vi željeli. 3 i pol' sekunde kasnije,nalet suza i duboki osjećaj žaljenja radi toga jer vi taj život vrlo vjerojatno nikada nećete imati. Kako se pomiriti s tim da je gotovo? Da se neka viša sila voli igrati s vama,a vi mazohistički uživate u tome. Kada je pravi trenutak za reći: "Tell me that you've had enough ..".
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 23:58   #2
u zadnjih sedam dana sam na fejsu naletio na profile dva invalida u kolicima koji imaju uber žene i putuju po svijetu a nisu prevara poput onog srboaustralca bez ruku i nogu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:56   #3
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
u zadnjih sedam dana sam na fejsu naletio na profile dva invalida u kolicima koji imaju uber žene i putuju po svijetu a nisu prevara poput onog srboaustralca bez ruku i nogu
to sta je netko zdrav ili nije u kolicima/invalid/tesko bolestan,ne znaci da je ujedno i zadovoljan/zadovoljna svojim zivotom.

ne znamo kakve tko bitke vodi sam sa sobom iako naizgled drugima djeluju kao skroz "normalne" osobe...nikad ne znas sta se odvija u necijoj glavi soooo...malo je bedasto govorit nekome tko je u banani zbog sjebanog zivota (jer ocito ima razlog za to),pa ako su dva lika u kolicima ili netko drugi tko je u goroj situaciji uspjeli,zasto ne bi i ti!

razliciti smo,razlicito dozivljavamo zivot i probleme na koje naletavamo,te se i razlicito nosimo sa svim tim jel tak?!

nekima je dosta jer ne vide izlaz iz svega,svaki dan im je borba a nemaju vise razloga za istom...nist im se lijepoga ne dogadja,cak niti kada rade na tome da to promijene.
nekome je potrebno samo malo ohrabrenja,par lijepih rijeci i u stanju su se podici na noge,pronaci neki smisao a drugima opet treba puno vise,neki trebaju dotaknuti dno dna,ostati tamo i odluciti dal ce se dici ili preci preko ruba.

zalosno,ali je tak...
Diag-nonsense is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 01:04   #4
Teško je, boli, kad misliš da si na samom dnu, stvori se još dublja rupa. Možda se nikada nećeš pomiriti s time, ali jedino šta ti preostaje je naučit živjet bez toga.
AnnaKarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 05:43   #5
Quote:
Diag-nonsense kaže: Pogledaj post
to sta je netko zdrav ili nije u kolicima/invalid/tesko bolestan,ne znaci da je ujedno i zadovoljan/zadovoljna svojim zivotom.

.
jasno ali otvarač se žali da postoje nesavladive prepreke do njegove sreće a kolica su valjda jedna od najgorih pa velim eto
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 05:46   #6
evo ja ko padobranac, nema veze s temom ali nova sam i zanima me kako se otvara tema,pls ima li netko ljubazan da me uputi.hvala
monicabeluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 06:55   #7
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
S obzirom na moju dijagnozu i stanje,ne vjerujem da će se išta posebno promijeniti u mojem životu,ali opet.. kad vidite sve te ljude oko sebe,koji vode iole normalan život,koji je uvijek bio ono što ste vi željeli. 3 i pol' sekunde kasnije,nalet suza i duboki osjećaj žaljenja radi toga jer vi taj život vrlo vjerojatno nikada nećete imati. Kako se pomiriti s tim da je gotovo?
Samo je jedan način da saznaš što će sve život donijeti - živi ga. Upoznao sam dosta ljudi kojima je cijeli život bio kaos, a onda se u godinu dana potpuno promijenio. Sve je moguće, i obično takve promjene nastupe kad se najmanje nadaš.

Quote:
monicabeluci kaže: Pogledaj post
evo ja ko padobranac, nema veze s temom ali nova sam i zanima me kako se otvara tema,pls ima li netko ljubazan da me uputi.hvala
Raspiši se malo za uvod, postavi neko konkretno pitanje, i poštuj osnove kulturnog izražavanja Prije pogledaj da li postoji neka slična tema, te nastoji otvoriti temu u prikladnom podforumu (psihologija, duhovnost, ili nešto treće).
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 08:44   #8
Da teško je al ne može se iz vlastite kože....i sa psihičkim i sa fizičkim opterećenjem većina dana prođe u unutarnjoj borbi....
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 09:24   #9
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
S obzirom na moju dijagnozu i stanje,ne vjerujem da će se išta posebno promijeniti u mojem životu,ali opet.. kad vidite sve te ljude oko sebe,koji vode iole normalan život,koji je uvijek bio ono što ste vi željeli. 3 i pol' sekunde kasnije,nalet suza i duboki osjećaj žaljenja radi toga jer vi taj život vrlo vjerojatno nikada nećete imati. Kako se pomiriti s tim da je gotovo? Da se neka viša sila voli igrati s vama,a vi mazohistički uživate u tome. Kada je pravi trenutak za reći: "Tell me that you've had enough ..".
Kažu kad shvatiš da je otpor uzaludan.Nažalost većina shvati tek pri kraju života.
Unconscious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 09:37   #10
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
S obzirom na moju dijagnozu i stanje,ne vjerujem da će se išta posebno promijeniti u mojem životu,ali opet.. kad vidite sve te ljude oko sebe,koji vode iole normalan život,koji je uvijek bio ono što ste vi željeli. 3 i pol' sekunde kasnije,nalet suza i duboki osjećaj žaljenja radi toga jer vi taj život vrlo vjerojatno nikada nećete imati. Kako se pomiriti s tim da je gotovo? Da se neka viša sila voli igrati s vama,a vi mazohistički uživate u tome. Kada je pravi trenutak za reći: "Tell me that you've had enough ..".
Mislim da svatko tu i tamo zapne u mislima; joj da mi je nečiji život, zašto oni izgledaju tako sretno, zašto ovo, zašto ono..

Ali činjenica je da možeš imati samo svoj život i stvarati ga i voditi ga ka tome kakav želiš da bude, kako se ti želiš osjećati da misliš da je najbolje.
Za svakoga je sreća nešto drugačije, i trebalo bi korak po korak, koliko god mali bio polako se voditi ka tome.
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 11:18   #11
Quote:
monicabeluci kaže: Pogledaj post
evo ja ko padobranac, nema veze s temom ali nova sam i zanima me kako se otvara tema,pls ima li netko ljubazan da me uputi.hvala
Potraži ovdje.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 12:02   #12
Autora bi samo ispravila u jednom: mi vidimo TE ljude koji vode dobar život - mi mislimo da je tako. Kako je zbilja - samo oni znaju.

Jer vjeruj mi, najčešće tuđi život nije ni približno bajka kakvom ga mi smatramo.

No, to našu patnju ne čini manjom, naravno.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 12:08   #13
@Victora: Avatar ti sliči na osobu koju sam poznavao. Zato izbjegavam gledati tu seriju.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 12:27   #14
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Autora bi samo ispravila u jednom: mi vidimo TE ljude koji vode dobar život - mi mislimo da je tako. Kako je zbilja - samo oni znaju.

Jer vjeruj mi, najčešće tuđi život nije ni približno bajka kakvom ga mi smatramo.

No, to našu patnju ne čini manjom, naravno.
Dobar savjet...a Amy Farrah Fowler, Ph.D., je koma...
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 13:45   #15
Ja se ne zelim pomiriti, ja zelim popizditi (onako pozitivno), samo jos da i muza animiram.

Dobro ljudi kazu, svi su manje vise nezadovoljni svojim zivotom samo sto ih mi gledamo drukcije.

Evo ti primjer iz moje blizine:
Osoba A je vrlo uspjesan doktor, ima love, naizgled vodi super zivot (ljetovanja, zimovanja i sve to kako ide jel, naravno da samo egzoticne destinacije dolaze u obzir, ovo lokalno je samo ponekad za preko vikenda)
Osoba B je vise umjetnicki nastrojena, u medijima je, zna jako puno ljudi, poznata je itd, ali nema bas para (vlastiti krov nad glavom ili neki godisnji odmor ne dolazi u obzir)

Naravno da je jasno kako dan da osoba A zavidi osobi B i sve bi dala da ima te neke talente, da se krece medu tom poznatom ekipom i da svih uvijek uspije nasmijati, dok s druge strane osoba B uzasno pati jer nije doktor, ne moze spasavati zivote, ne putuje i uglavnom zivotari.

Kada neka treca osoba pogleda, oni oboje pozitivno utjecu na druge ljude ali toga nisu ni svjesni (osoba A lijeci fizicki dok osoba B hrani dusu), i oboje su prije svega živi i zdravi...

I tako mozemo u nedogled... Dakle nas zivot je ono kako si ga poslozimo i kako ga dozivljavamo, nije lako jer sam i sama totalni ziheras i takoder se bojim kako ce neki moji snovi ostati neostvareni usprkos tome sto u biti uopce nisu bili nerealni vec eto, zivimo gdje zivimo, ne zivimo sami kao izolirane jedinke i malo pomalo ne ostvarimo se na nacin na koji smo htjeli.

Po meni bi dakle puno bolje pitanje od kako se pomiriti s time bilo, kako promijeniti situaciju? Kako smoci snage? Sto uciniti kada smo ipak drustveno odgovorne osobe i ne zivimo po principu u se, na se i podase?

Ovdje konkretno mislim na situacije tipa kada bi u paru jedan htio ici zivjeti van i barem pokusati ostvariti nesto, dok partner ne zeli, bila je takva tema na ZUD-u pa mi posluzilo kao inspiracija.

I sad, to je ok dok su ljudi mladi, veza je friska pa ajde, ali ruku na srce, puno vise komplicira stvari kada ste ovisni o jos jednoj osobi, bilo to dugogodisnji partner s kojim ste zaista sretni ili su vam roditelji bolesni a vi jedino dijete pa su ovisni o vama itd da ne nabrajam...

Zadnje uređivanje personaforumska : 15.07.2014. at 14:32.
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 23:30   #16
I ja sam došao do te točke. Shvatio sam da ću ipak voditi svoj život. Jer ga na kraju krajeva i želim.
To je očito moj put.

Znam da ću ostati sam. Znam to oduvijek. Podsvjesno. Kao što sam znao da ću sjebati sve što može pridonijeti bilo kakvoj promjeni takvog načina života.
Pomirio sam se s tim.

Takav mi je križ namjenjen.
limunska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 08:09   #17
Mene samo zanima koliko godina imate vi? Cisto pokusavam shvatiti kada otprilike nastupa taj period kada nam lade pocnu tonuti? Ja sam blizu toga da kazem: "a j* ga, nemrem vise, kako bude, bude" (imam vise od 30 god, manje od 40), ali ipak se svako toliko u meni javi onaj plamicak/inat/neopisiva zelja da ipak probam, ali da je tesko, i sve teze, pogotovo u ovim okolnostima, je.
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 08:54   #18
Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
S obzirom na moju dijagnozu i stanje,ne vjerujem da će se išta posebno promijeniti u mojem životu,ali opet.. kad vidite sve te ljude oko sebe,koji vode iole normalan život,koji je uvijek bio ono što ste vi željeli. 3 i pol' sekunde kasnije,nalet suza i duboki osjećaj žaljenja radi toga jer vi taj život vrlo vjerojatno nikada nećete imati. Kako se pomiriti s tim da je gotovo? Da se neka viša sila voli igrati s vama,a vi mazohistički uživate u tome. Kada je pravi trenutak za reći: "Tell me that you've had enough ..".
Frende ne očajavaj! Sve je u glavi i kad skontaš kako kontrolirat vugla shvatit ćeš da ono "You are the creator of your own destiny." nije samo prazna fraza. Dijagnoza je ono što netko misli da je tebi u glavi, a na tebi je red da to izmodeliraš onako kako bi htio da bude. Nitko (pa čak ni terapija lijekovima) neće preokrenuti stanje u tvojoj glavi ako ga ti sam ne preokreneš.

Ključ je u tvojoj ruci i trebaš samo naučiti kako rukovati s njim i okrenuti ga u dobru stranu. Zapamti dobro da je najlakše odustati i da to možeš uvijek, ali čak i kad sve ode u 3PM treba se probati migoljiti i izmigoljiti. Ako može crv, zašto ne bi mogao i ti? On nije ništa bolji od tebe, makar brijem da je ukusniji i nije ga ilegalno ispeći i pojesti.

Život je kao RPG i nekada moraš raditi glupe i sulude radnje da bi se digao na novi level i otključao novi perk koji ti olakšava daljnje napredovanje.

Life is all about the journey, not the destination. Final destination is the same for all of us mortals.

Ako ti se kenja odeš na WC, a ako si gladan odeš jest. Dakle ako imaš neki problem onda aktivno tražiš rješenje i poduzimaš određene radnje jer bi se u suprotnom usrao u gaće ili umro od gladi.

Long story short, there is no something from nothing. You need to start controling your brain and show the middle finger to everyone who calls you insane. Life is a miracle and you need to enjoy it while it last.

Start with this...
http://inoveryourhead.net/the-comple...giving-a-fuck/
__________________
Men only need to have two memberships, gym membership and library membership. My dream is to combine these two places into one awesome place and help you to keep your mind and body in shape. Enthusiasm moves the world and life is like a canvas. It begins blank and every day is like another brush stroke.
kontaminiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 13:40   #19
@persona: ja sam tvojih godina.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 14:31   #20
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
mi vidimo TE ljude koji vode dobar život - mi mislimo da je tako. Kako je zbilja - samo oni znaju.

Jer vjeruj mi, najčešće tuđi život nije ni približno bajka kakvom ga mi smatramo.

No, to našu patnju ne čini manjom, naravno.
Ovo je istina.

Quote:
limunska kaže: Pogledaj post
To je očito moj put.

Znam da ću ostati sam. Znam to oduvijek. Podsvjesno. Kao što sam znao da ću sjebati sve što može pridonijeti bilo kakvoj promjeni takvog načina života.
Pomirio sam se s tim.
Ja sam to osjetila tamo negdje u kasnim tinejđerskim godinama. Samo sam to osvijestila tek 10-ak godina kasnije. Jednostavno nikad nisam upoznala nekoga tko bi mi bio kompatibilan. Zato što sam čudna. I volim to, nije mi žao što sam takva, samo mi je beskrajno žao što nema više takvih ljudi. Da imam s kim podijeliti tu svoju čudnost. No što je - tu je. Za mrvu ljubavi nismo svi rođeniiii

Edit: @Kontaminiran, a što fali odustajanju? Jednostavno dođeš do točke da ti je dosta udaraca i razočaranja. Nada je prokleta stvar. Meni je dosta.
__________________
All is vanity and grasping for the wind.
Blanche Dubois is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:40.