Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 02:06   #1
27 godina - osjećam se staro, depresija

Kao što naslov kaže..27 mi je godina i nekako se osjećam već starim
za izlaske, ludovanja s ekipom, pijančevanja, barenja po vani, flertove, avanturice, putovanja i sl.
nisam se nešto pretjerano istrošio u mladosti glede nabrojanih stvari i iskreno mi fali još toga no s 27 godina na leđima osjećam ko da mi nije vrijeme više za takve stvari..glede izlazaka..ono što vidim po vani, 95% ekipe vani je u dobnom rasponu 19 - 25 godina, najviše onih u ranim dvadesetima i već sad se vidi razlika između njih i mojih vršnjaka..starim se osjećam i za neke flertove po klubovima vani,one night standove i pijančevanja, mislim da to osoba treba u ranoj mladosti sve proživjet i iživit se, kažu studentski dani su najbolji dani u životu kad imaš najviše vremena za sve..putovanja..nisam se naputovao u studentskim danima kad sam imao vremena napretek no neću ni sada kada radim
najviše me pogađa samo starenje, fale mi dani mladosti, osjećam se neiživljenim glede nabrojanih stvari..kak vi gledate na ovo, kak se osjećate glede svojih godina, kad ste se prestali smatrat mladima?
rgigs111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 02:15   #2
Ja se isto osjećam staro, a imam čak malo manje godina nego ti.
Doduše, taj osjećaj starenja/starosti više pripisujem svom trenutnom mentalnom stanju. Mislim da to proizlazi upravo iz toga što u kasnim dvadesetima počinjemo preispitivati svoj život jer više ne možemo biti djeca/adolescenti/mladi nego trebamo postati odrasle i potpuno samostalne osobe. To je ponekad teško i potpuno zdravom čovjeku, a kamoli nekome tko je zapao u apatiju.
Ja sam se recimo iživio i proživio odlične trenutke tijekom studentskog života, ali sad mi već neko vrijeme život stagnira. Kad sam depresivan, samo se sjetim da sam živio i lakše mi je. Ali htio bih to natrag, mislim da se tada više ne bih osjećao staro ili barem ne bih to doživljavao kao nešto negativno.
Poanta je da je sve stvar percepcije, a ne da smo stvarno stari.
realself is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 07:12   #3
Nije 27 godina neka starost, iako kad pogledaš vani neke klince, može tako djelovati. Neke odgovornosti moraš preuzeti, ali samostalno biraš kako želiš živjeti i zabavljati se. U tome te može blokirati samo tvoj stav i prioriteti, ali godine ne.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 08:40   #4
Ima jedna pjesma od Ivice Serfezija i Ljupke Dimitrovske Godine nisu vazne.

Godine nisu vazne
Tako se barem uvijek kaze
Vazno je to sto sad
Nosis u srcu svom
Tajna je mladosti bas u tom.

Eh, da kako poprilicno slusam staru glazbu, pa i citam neke starije clanke na internetu, a i vrlo slabo izlazim, tad da se i ja osjecam barem pet godina starije od ovih 24 kaj imam.

Inace, npr. ovo svjetsko prvenstvo kaj je zavrsilo pred dva tjedna, meni se cini kao da je bilo pred ono dva mjeseca, ono, neka neobicna nostalgija.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 09:04   #5
Ako naličiš mlađe, onda furaj spiku da si mlađi.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 15:12   #6
Godine, realno gledajuci su samo broj.
Star si koliko se osjecas starim a tim svojim misaonim aktivnostima postarat ces se za jos 5 godina.

27 godina je mladost. Sta ces mislit kad ces imat 40?? Hoces se ubit tad???
Probudi se i nemoj najljepse godine zivota provest u depri zato jer si "star".
To zaista i jesu najljepse godine zivota, samo ako si nasao.sebe.
Zapravo tu se krije.sva sreca.

izlasci, partijanja, pijancevanja i barenja... mene je ta zelja prosla s 18g... taj stil zivota sam vodila mozda 1god i nikad mi vise nije falilo niti ce, jer to nisam ja.
Isto tako postoje osobe kojima NIKAD nije bilo.do toga i nikad nisu pozalili sto nisu bili takvi.

To sto se tebi to vise neda, pripisujes godinama, u biti to nema veze s godinama.
Prihvati sebe takav jesi.

No ako zalis za tim... neka te godine ne sputavaju (iako mi je to smjesno rec zna nekog od 27god... mislim... ti je mladost, estradnjaci u 27 oj, najvise i lumpuju)
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 20:57   #7
sve ti je to medijska laž. sve ti to facebook, sve ti to one republic . counting stars.
radi što ti rečeno...
misliš da neiživljeni ikad postanu iživljeni, pronađu sreću i žive vječno to sreću.

budi sretan to što imaš, probaj to sačuvati, eventualno nađi nekog da tvoja sreća se dijeli na dvije duše.
no nemoj tim putem ići, studentski dani, kad zaradiš svoje, kad imaš svoju slobodu, kakvi studentski dani.
drži se bolje sebe i toga što imaš i nađi nekog za sebe da imaš još više, a studentske dane u slobodnim godinama, zaboravi.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 12:29   #8
imam 28, i također bi želio imat opet 21 hahaah , također se teško nosim sa godinama, problem je kad ljudi počmu analizirat stvari i uspoređivat se sa drugima, žalim što sam tako malo izlazio u ranim dvadesetima, nije bilo para, ekipa sva neka bzv .. skoro ništa, živio sam kao neki starac xD ... sad izađem ali nije mi više to isto, osjećam se kao da su najbolje godine prošle već ...

al dobro što je tu je, od kukanja nema ništa, bolje i sa 28 g. zabavljat se i provodit nego sa 38 hah

i da, prije mjesec dana su me u jednom klubu tražili osobnu, tako da izlgledam puno mlađe, još stignem sve nadoknadit samo da je više love ..
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 06:01   #9
Meni se čini da ti je bolje sada nego u 21. godini Nešto si naučio i iskusio, te se sada znaš bolje zabavljati.

Najvažnija je naša percepcija. Ako se smatramo mladima, i zadržimo spontanost i vedrost, uvijek ćemo se dobro uklopiti u društvo mladih ljudi.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:10   #10
Mislim da nisi jedina osoba po tom pitanju, također imam toliko godina i upala sam u taj kalup razmišljanja, također i neki drugi mojih godina..

Mislim da je to ta analiza, i ta analiza je dovela do toga, imam toliko godina i svi ste ispituju; djeca, brak, gotovo je, što si obavio si obavio, bla, bla, bla.

Zašto?
Idi svojim tempom, ok, proživio si nešto, želiš još.
Avanturice? Zašto ne?
Kako se kaže; da sam onda imao onu pamet, iskoristi to.

Pola toga nam je nametnuto, i zato dođemo u te godine i padnemo u depresiju radi nečega jer su časpoisi krcati; stvari koje morate učiniti do 30-40-50...
Osjećati se mlado u xx godinama...

Radit ono što želiš, bez da razmišljaš što će drugi misliti, i stvarno što je smoky napisao, što će biti u 40-ima?

Svih dođe ova faza, samo se treba trgnuti iz nje, ja sam također radi toga loše, i uspoređujem svoj život s drugima i tuđima, ali nema pomoći od toga nikakve.
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:23   #11
Šta bi ja trebala reći. Imam već 36 godina, bez posla sam, ali nadam se jednom poslu u jesen. Ostala sam bez mame i imam ponekad užasno krizne dane kada mi je svega dosta. Imam već i sjede u kosi. To je sve od stresa od kada je mama relativno iznenada umrla prošle godine.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:29   #12
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi jedina osoba po tom pitanju, također imam toliko godina i upala sam u taj kalup razmišljanja, također i neki drugi mojih godina..

Mislim da je to ta analiza, i ta analiza je dovela do toga, imam toliko godina i svi ste ispituju; djeca, brak, gotovo je, što si obavio si obavio, bla, bla, bla.

Zašto?
Idi svojim tempom, ok, proživio si nešto, želiš još.
Avanturice? Zašto ne?
Kako se kaže; da sam onda imao onu pamet, iskoristi to.

Pola toga nam je nametnuto, i zato dođemo u te godine i padnemo u depresiju radi nečega jer su časpoisi krcati; stvari koje morate učiniti do 30-40-50...
Osjećati se mlado u xx godinama...

Radit ono što želiš, bez da razmišljaš što će drugi misliti, i stvarno što je smoky napisao, što će biti u 40-ima?

Svih dođe ova faza, samo se treba trgnuti iz nje, ja sam također radi toga loše, i uspoređujem svoj život s drugima i tuđima, ali nema pomoći od toga nikakve.
ma kad bolje razmislim, stvar je u žaljenju. A ono se javlja kada znaš da si mogao neš napravit, bolje se zabavit, proživjet život a nisi jer si bio glup iskoristit prilike ili nisi imao muda. Nema goreg osjećaja od osjećaja žaljenja za propuštenim prilikama, prilike koje su se nudile no nisi ih znao iskoristit a znaš da bi bio zadovoljniji da si ih iskoristio. Ili se nisi sam potrudio ih stvorit. A sve jer kroz život hodaš uplašen.
rgigs111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 17:37   #13
Obracavsi preveliku pozornost na propustene stvari,vrlo vjerojatno stvara se ne bas dovra situacija, mozda i neka melankonicna nostalgija.

Treba ici postepeno, iako postoji i vrlo vjerojatna zelja za ubrzanjem.

Odluke su tu da se pokusaju izvesti, ideje dodju pa odu, ali neke i ostaju, barem u nekoj podsvijesti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 00:32   #14
Quote:
rgigs111 kaže: Pogledaj post
ma kad bolje razmislim, stvar je u žaljenju. A ono se javlja kada znaš da si mogao neš napravit, bolje se zabavit, proživjet život a nisi jer si bio glup iskoristit prilike ili nisi imao muda. Nema goreg osjećaja od osjećaja žaljenja za propuštenim prilikama, prilike koje su se nudile no nisi ih znao iskoristit a znaš da bi bio zadovoljniji da si ih iskoristio. Ili se nisi sam potrudio ih stvorit. A sve jer kroz život hodaš uplašen.
Istina, istina, istina.
I sama sam, kažem opet, u zadnjih mjesec pa i više u tom stadiju.
Stalno prokopavam po prošlosti, što bi da bi, kako bi i uplela sam se u to do faze napetosti i teško se izbaciti iz tog vrtloga, meni barem.

Točno; jer hodaš uplašen, treba ponekada riskirati i izići iz svoje kože, iz kutije, iz okvira, pa bi možda drugačije gledali na neke stvari, ali bi barem rekli da; probao sam, neću žaliti.

Ako ima ičega takvoga, onda je sada vrijeme da se to iskoristi, jer nisu ovo godine za baciti ..
Možda je baš to prilika za početi nešto novo i ako se smatra to takvim; ispraviti "greške" koje su se radile do sada?

U svakom slučaju, biti pametniji za dalje, iz grešaka se uči...
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:05   #15
Quote:
rgigs111 kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže..27 mi je godina i nekako se osjećam već starim
za izlaske, ludovanja s ekipom, pijančevanja, barenja po vani, flertove, avanturice, putovanja i sl.
nisam se nešto pretjerano istrošio u mladosti glede nabrojanih stvari i iskreno mi fali još toga no s 27 godina na leđima osjećam ko da mi nije vrijeme više za takve stvari..glede izlazaka..ono što vidim po vani, 95% ekipe vani je u dobnom rasponu 19 - 25 godina, najviše onih u ranim dvadesetima i već sad se vidi razlika između njih i mojih vršnjaka..starim se osjećam i za neke flertove po klubovima vani,one night standove i pijančevanja, mislim da to osoba treba u ranoj mladosti sve proživjet i iživit se, kažu studentski dani su najbolji dani u životu kad imaš najviše vremena za sve..putovanja..nisam se naputovao u studentskim danima kad sam imao vremena napretek no neću ni sada kada radim
najviše me pogađa samo starenje, fale mi dani mladosti, osjećam se neiživljenim glede nabrojanih stvari..kak vi gledate na ovo, kak se osjećate glede svojih godina, kad ste se prestali smatrat mladima?
Meni je razdoblje faksa dosad najbolnije razdoblje zivota u kojem sam imao izrazite suicifalne misli I jos pun kurac toga ali ono treba se izivit to stoji ali opet ne treba za nicim zalit I biti sretan s onim sto imas ja se osjecam trenutno dosta starije a imam 23 godine jedino bih jos u zivotu zelio izivit se sa zanskama skojima mi nimalo ide I volio bi se izvuc iz depre I funkcionirat normalno bez lijekova sto se tice izlazaka tu sam vec dozivio vrhunac tak da sam miran sto se tice toga
Daracpoparac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:37   #16
Meni su 33 i osjećam se poprilično mlad, a još uvijek izlazim u klubove i slušam trance glazbu zato jer me to privlači, ako sam nekome tko ima 18 godina star, pa nek sam.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:49   #17
Quote:
rgigs111 kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže..27 mi je godina i nekako se osjećam već starim
za izlaske, ludovanja s ekipom, pijančevanja, barenja po vani, flertove, avanturice, putovanja i sl.
nisam se nešto pretjerano istrošio u mladosti glede nabrojanih stvari i iskreno mi fali još toga no s 27 godina na leđima osjećam ko da mi nije vrijeme više za takve stvari..glede izlazaka..ono što vidim po vani, 95% ekipe vani je u dobnom rasponu 19 - 25 godina, najviše onih u ranim dvadesetima i već sad se vidi razlika između njih i mojih vršnjaka..starim se osjećam i za neke flertove po klubovima vani,one night standove i pijančevanja, mislim da to osoba treba u ranoj mladosti sve proživjet i iživit se, kažu studentski dani su najbolji dani u životu kad imaš najviše vremena za sve..putovanja..nisam se naputovao u studentskim danima kad sam imao vremena napretek no neću ni sada kada radim
najviše me pogađa samo starenje, fale mi dani mladosti, osjećam se neiživljenim glede nabrojanih stvari..kak vi gledate na ovo, kak se osjećate glede svojih godina, kad ste se prestali smatrat mladima?
Ma nisi star, što ti je.
Imaš krivu sliku u glavi. Možeš što god hoćeš, no samo je pitanje: želiš li dovoljno.

Ako se tebi ne opija i ne flerta vani, zar to moraš? Ne moraš. I onda nemoj.
Može se izlaziti i bez toga.
Neka te ne brine tko je vani oko tebe, mlađi, stariji... dok god se ne diraju u tebe i gledaju svoja posla, sve 5. Pravi se kao da ih ne vidiš.


A kako gledam na to... ne osjećam se neiživljeno, ako se itko naizlazio, to sam bila ja, bilo je perioda tj. godina kad sam izlazila i po 4, 5 puta tjedno. Sad me to malo prošlo pa mi se više ne da toliko, ali barem jednom, dva puta izađem.

Što se tiče godina, osjećam se jednako kao i ranije. Krizni rođendan mi je bio s 25, a otada mi je sve super.

Starenje me baš i ne muči, mislim da će tu vše-manje sve biti na mjestu i za 10 godina, treniram, zdravo jedem, nemam poroke, i sad kad imam skoro 31, ljudi misle da imam 21, a to je sve posljedica dobrog načina života. Jedino nekad kad razmišljam "Što kad jednog dana budem baba", ali shvatim brzo da o tome nema smisla razmišljati, jer jedino mogu pasti u depresiju.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:19   #18
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ma nisi star, što ti je.
Imaš krivu sliku u glavi. Možeš što god hoćeš, no samo je pitanje: želiš li dovoljno.

Ako se tebi ne opija i ne flerta vani, zar to moraš? Ne moraš. I onda nemoj.
Može se izlaziti i bez toga.
Neka te ne brine tko je vani oko tebe, mlađi, stariji... dok god se ne diraju u tebe i gledaju svoja posla, sve 5. Pravi se kao da ih ne vidiš.


A kako gledam na to... ne osjećam se neiživljeno, ako se itko naizlazio, to sam bila ja, bilo je perioda tj. godina kad sam izlazila i po 4, 5 puta tjedno. Sad me to malo prošlo pa mi se više ne da toliko, ali barem jednom, dva puta izađem.

Što se tiče godina, osjećam se jednako kao i ranije. Krizni rođendan mi je bio s 25, a otada mi je sve super.

Starenje me baš i ne muči, mislim da će tu vše-manje sve biti na mjestu i za 10 godina, treniram, zdravo jedem, nemam poroke, i sad kad imam skoro 31, ljudi misle da imam 21, a to je sve posljedica dobrog načina života. Jedino nekad kad razmišljam "Što kad jednog dana budem baba", ali shvatim brzo da o tome nema smisla razmišljati, jer jedino mogu pasti u depresiju.
Offtopic pitanje i molba za tebe poštovana moderatorice

Najprije ti se želim najiskrenije ispričati kad sam te nedavno uvrijedio na temi međunacionalni brakovi zbog svjetonazorskih razlika, najiskrenije mi je žao zbog toga.

Drugo imam jedan problem, zaljubio, odnosno zapalio sam se nedavno za jednu mladu djevojku, u Hrvatskoj je relativno poznata i strankinja je, djevojka je prekrasna, ali mi je relativno nedostupna, znali smo katkad komunicirati preko fejsa i twittera, a sad sam čuo da je navadno našla dečka, meni je cura stvarno draga i volim ju iz sveg srca ma kako god završilo, imaš kakav savjet što da napravim, da ju izbrišem iz fejsa i twittera i zaboravim ju i počnem tražiti neku drugu ili što, što da napravim? Pitao bi te preko PM, pa ne primaš privatne poruke, zato te tu sad pitam i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:39   #19
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Offtopic pitanje i molba za tebe poštovana moderatorice
U redu kad tako lijepo pitaš

Quote:
Drugo imam jedan problem, zaljubio, odnosno zapalio sam se nedavno za jednu mladu djevojku, u Hrvatskoj je relativno poznata i strankinja je, djevojka je prekrasna, ali mi je relativno nedostupna, znali smo katkad komunicirati preko fejsa i twittera, a sad sam čuo da je navadno našla dečka, meni je cura stvarno draga i volim ju iz sveg srca ma kako god završilo, imaš kakav savjet što da napravim, da ju izbrišem iz fejsa i twittera i zaboravim ju i počnem tražiti neku drugu ili što, što da napravim? Pitao bi te preko PM, pa ne primaš privatne poruke, zato te tu sad pitam i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Ne mogu ti ja reći što napraviti, to samo ti možeš odlučiti.

Ja mogu reći što bih ja napravila da imam sličnu situaciju.

Prvo moraš sa sobom razlučiti što ti točno želiš: vezu, ili samo neku prolaznu avanturu, ili čak samo dopisivanje preko neta? Jer ako ćete i ti i ona i dalje živjeti svatko u svom gradu, onda se moraš zapitati koliko je to dugoročno isplativo i jesi li "za" veze na daljinu, te imaš li dovoljno sredstava za to.

Ako je ona našla dečka s kojim misli ozbiljno, onda ti tu nemaš što napraviti.

Pitanje je samo u tome, da se ne žali za propuštenim.
Pa razmisli, ako ju samo izbrišeš i ništa ne poduzmeš, hoćeš li žaliti jednog dana? Ako hoćeš, to ti je onda odgovor.

Možeš joj sve reći i predložiti susret.
Više od toga niti ne možeš napraviti.
A dalje je onda na njoj.

Ja sam osobno uvijek da se slijedi srce, ali također i da se ne ulijeće u nešto bezglavo. Dakle, puno komunikacije, i riješiti neke bitne stvari prije ulaska u takvu vezu, jer je dosta zahtjevna.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:16   #20
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
U redu kad tako lijepo pitaš


Ne mogu ti ja reći što napraviti, to samo ti možeš odlučiti.

Ja mogu reći što bih ja napravila da imam sličnu situaciju.

Prvo moraš sa sobom razlučiti što ti točno želiš: vezu, ili samo neku prolaznu avanturu, ili čak samo dopisivanje preko neta? Jer ako ćete i ti i ona i dalje živjeti svatko u svom gradu, onda se moraš zapitati koliko je to dugoročno isplativo i jesi li "za" veze na daljinu, te imaš li dovoljno sredstava za to.

Ako je ona našla dečka s kojim misli ozbiljno, onda ti tu nemaš što napraviti.

Pitanje je samo u tome, da se ne žali za propuštenim.
Pa razmisli, ako ju samo izbrišeš i ništa ne poduzmeš, hoćeš li žaliti jednog dana? Ako hoćeš, to ti je onda odgovor.

Možeš joj sve reći i predložiti susret.
Više od toga niti ne možeš napraviti.
A dalje je onda na njoj.

Ja sam osobno uvijek da se slijedi srce, ali također i da se ne ulijeće u nešto bezglavo. Dakle, puno komunikacije, i riješiti neke bitne stvari prije ulaska u takvu vezu, jer je dosta zahtjevna.
Ok, puno ti hvala, napisat ću joj poruku pa ćemo vidjeti kako dalje. Bolje da joj iskreno kažem što osjećam.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.