Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 06.02.2008., 19:56   #11
Quote:
centarsut kaže: Pogledaj post
nemoj sada cjepidlačiti i tražiti dlaku u jajetu...znači sada bi se trebao rokati tabletama do kraja živote da ti bude dobro, ma nemoj...tu dobivaš samo kontra efekat...i kava je isto ovisnost (coffein) ali to je narodna ovisnost...

nikome nije sve savršeno...moj ti je savjet uživaj u životu i ne gledaj te sitnice, i onda će tlaka biti super...


jebemu,da si pročitao što sam prije napisao skužio bi da upravo nemogu uživati u životu zbog toga,i hipotenzija nije mala sitnica,daleko od dlake u jajetu,hipotenzija is a bitch,evo ti članak pa ga čitaj

Quote:
Krvni tlak prirodno raste s godinama, pa najviše niskotlakaša ima među djecom te mlađim muškarcima i ženama. Najčešće se na niski krvni tlak posumnja kada osobu muči osjećaj umora, malaksalosti ili je depresivna. Najpoznatiji simptom je omaglica koja vodi gubitku svijesti, a pojavljuje se npr. kad oboljeli ustaje iz kreveta ili se diže sa stolca. Često se omaglica pojavljuje i nakon obroka. Niski tlak može biti 'zamaskiran' sindromom kroničnog umora ili praćen nespecifičnim simptomima poput glavobolje, poremećaja sna, anksioznosti te znojenja.

Iako je većina niskotlakaša upoznala gotovo sve poznate simptome, oni nisu dovoljni za postavljanje dijagnoze. Niski tlak se, kao i svaki drugi, dijagnosticira pomoću više mjerenja krvnog tlaka tijekom istog pregleda, ili 4 mjerenja kroz dva tjedna. Tek ako ta mjerenja pokažu niske vrijednosti tlaka, može se reći da osoba pati od niskog tlaka.

Iako niski tlak zagorčava život oboljelima, o njemu se rijetko govori. 'Od niskog tlaka nitko neće ozbiljno oboljeti, niti će on dovesti do ozbiljne bolesti' - objašnjava prof. dr. sc. Željko Reiner, predstojnik Klinike za unutarnje bolesti KBC 'Rebro' - 'pa se o njemu ne govori tako često kao o visokom tlaku'.

Drugi se razlog krije u načinu liječenja, bolje rečeno u uzimanju lijekova. Postoji svega nekoliko lijekova koji pomažu kod niskog tlaka. No oni se ne mogu uzimati preventivno već se koriste u dogovoru s liječnikom, i samo onda kada je tlak izrazito nizak. Kako niski tlak često prate i psihički poremećaji, po potrebi se prepisuje i psihološka pomoć. Budući da se ne može izliječiti, već s niskim tlakom treba živjeti 'do kraja', oboljelima se prvenstveno preporučuje uzimanje većih dnevnih količina tekućine i soli, promjena načina prehrane, bavljenje fizičkim aktivnostima te izbjegavanje 'okidača' niskog tlaka.
boldane riječi su sve redom moji simptomi,depresija bezvoljnost,nenametljivost,itd.,ali da bi situacija bila gora,kada se nalokam bambusa ili nakljukam kave nova sam osoba,ali to se rijetko događa i ta razliika me ubija,ne očekujem čarobno riješenje jer ga ni nema,ali topla riječ nebi škodila
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.