Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 15:17   #21
Ma znam kako je kad sinusi bole,ovo definitivno nije to. No dobro,hvala ti na savjetima. Uživajmo dok nema glavobolje! Pozz
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:19   #22
pa nisam ni mislila piti te tablete u trudnoći,a ne vjerujem ni da bi van trudnoće. Inače se jaako bojim lijekova,pogotovo tako jakih
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:21   #23
Ma sve OK!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:23   #24
Sretno ti u trudnoći,to je najljepše razdoblje u ženinu životu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:20   #25
Glavobolje

trudna sam 13 tjedana, od prošlog tjedna me muče jake glavobolje. pitala sam u apoteci i dali su mi lupocet, i da smijem popiti pola tablete. prije trudnoće sam isto imala česte glavobolje, ali onda bi popila cafetin i to cijeli, i to mi čak nekad ne bi pomoglo.

imate li kakvih savjeta, izluditi ću ovako? nisam dobro spavala noćima, i stvarno se želim odmoriti napokon.
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:29   #26
i mene u zadnje vrijeme muče ali ja se ne usudim popiti ikakvu tabletu. ginekologica mi je rekla da, ako baš moram, popijem lupocet ili nešto drugo na bazi paracetamola. kad sam ju to pitala bila sam u 7.tjednu. e sad, ti sama procijeni...za neke druge metode ublažavaja glavobolje ne znam, možda da ti netko izmasira glavu ili nešto sl.... e, fakat ne znam....ali znam kak ti je.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:33   #27
ajde bar nisam sama i ja izbjegavam popit i taj lupocet, mislim čemu kad mi ionako neće pomoći. dragi mi masira glavu i to pomaže samo dok je masira, čim prestane opet boli. valjda će proći samo od sebe kao što je i počelo
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:41   #28
Ja sam od 13 do 18 tjedna imala skoro svakodnevne glavobolje. Očajnički jake. Pila sam cijelu tabletu lupoceta ali mi nije pomagalo. Provjereni lijek za to: slkuahj si tursku kavu (onakvu kakvu inače voliš) i u nju nacijedi malo limuna i popij. Ne moraš popit cijelu šalicu, dovoljno ti je 5-6 gutljaja jer je kava ubitačna sa limunom. Ali pomaže, za cca. 20 minuta glavobolja ko rukom odnešena. Umjesto turske (koju ja nisam mogla pit) možeš si napravit i ness i isto si nacijediš limuna. Do djelovanja treba malo više cca. 30 minuta. Uglavnom, kada popiješ odi si prileć malo.
Pitala sam ginića da li je to u redu. On je rekao da je i da je u svakom slučaju bolje od tableta. Inače spoj kave i limuna ti djeluje kao prirodni kafetin. Nije štetno ni tebi ni bebi. Probaj pa javi
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:45   #29
hvala juliška, probati ću, tursku ne mogu piti zbog mučnine, ali probati ću s nesom samo da pomogne
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:47   #30

samo javi da li je pomoglo.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:51   #31
da, za to sam i ja jednom davno čula da je super, sori ali tek sam se sad sjetila kad sam tu pročitala... ja nažalost ne smijem piti kavu zbog tlaka
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:52   #32
zašto visok ti je? meni je nizak jako, znači onda je i poželjno?
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 09:57   #33
da, osobe s hipertenzijom (visokim tlakom) nebi smjele konzumirati kofein jer podiže tlak
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 10:40   #34
evo i mene s tim problemom!
ja imam jake napadaje migrene vec 15 godina cak sam i na posebnim tabletama bila i tako...da ne duljim...sada naravno ne smijem nista odtoga..imala sam napad neki dan i dtrajao je skoro 5 dana!
gin mi je rekao da slobodno mogu popit lupocet (naravno ne pijem to jer znam da mi ne pomaze) al i da mogu popit apaurin i ici lec! ja to i probala i mogu vam recda pali...isla spavat i ujutro seprobudila super..naravno da to necu pit za svaku malu glavobolju,al kadtopostane nesnosno..to je moj lijek!
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 11:11   #35
Quote:
funnys kaže: Pogledaj post
trudna sam 13 tjedana, od prošlog tjedna me muče jake glavobolje. pitala sam u apoteci i dali su mi lupocet, i da smijem popiti pola tablete. prije trudnoće sam isto imala česte glavobolje, ali onda bi popila cafetin i to cijeli, i to mi čak nekad ne bi pomoglo.

imate li kakvih savjeta, izluditi ću ovako? nisam dobro spavala noćima, i stvarno se želim odmoriti napokon.
Negdje oko 15 tjedna imala sam jedno 4 puta napadaj migrene uz povračanje (čak i od gutljaja vode). To bi se stanje iznenada pojavilo i nakon dva dana prošlo.Izludila me pomisao da bi mi tako mogla trajati cijela trudnoća
Uglavnom pila sam najblaži Dafalgan 500mg (nemam pojma da li ga ima u RH) i nekim čudom je ublažavao bol. Doktor mi je rekao da je to normalno u trudnoći i da nije razlog za paniku. E da hladni oblozi su mi pomagali, cijeli dan sam hodala s vrečicom na glavi.
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:04   #36
Hvala vam na odgovorima! i meni dođe povraćati od glavobolje, drugačije je nego kad mi je muka od hormona, grozno. čim dođem doma probati ću ovo s kavom, ako ne uspije, trpit i nadat se da će proć
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:14   #37
Drage, tako mi vas je žao

mislim da je bit da ne dozvolite da se glavobolja razmaše. Čim počne bolit- zapravo kada razlučite da je to glavobolja, ne uznemireni želudac ili spora probava, trebale bi popiti nešto (npr Lupocet ili Normabel- netko je već rekao), natočiti se nekim rijetkim i osvježavajućim napitkom i u krevet, u mračnu i hladnu prostoriju, dobro provjetrenu, neka bude tiho i bez mirisa
Pazite da ne pijete slatko, gazirano, ne prehladno ili vruće.

A ako glavobolja dolazi od želuca- savjetujem vam prstić u usta i ponovo napiti se laganim i ugodnim napitkom.
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 13:20   #38
Ja sam u 16.-0m tjednu i imala sam grozne glavobolje. Slučajno sam pročitala u knjizi "prirodna trudnoća" kako pomaže eterično ulje od lavande. I fakat pomaže - tri kapi na blazinicu i nasloniti na sljepoočnice. Meni je bila tako jaka glavobolja da me čak po noći budila. Lavandino ulje možete kupiti u bolje opremljenim ljekarnama - samo pazite da ne bude za osvježavanje prostora. Ja sam ga našla na Malešnici u Zg i košta oko 90 kuna. Vrijedi svake kune
anny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 14:56   #39
Quote:
anny kaže: Pogledaj post
Ja sam u 16.-0m tjednu i imala sam grozne glavobolje. Slučajno sam pročitala u knjizi "prirodna trudnoća" kako pomaže eterično ulje od lavande. I fakat pomaže - tri kapi na blazinicu i nasloniti na sljepoočnice. Meni je bila tako jaka glavobolja da me čak po noći budila. Lavandino ulje možete kupiti u bolje opremljenim ljekarnama - samo pazite da ne bude za osvježavanje prostora. Ja sam ga našla na Malešnici u Zg i košta oko 90 kuna. Vrijedi svake kune
a joj, mene tako strah eksperimentirati s time et. uljima... znam da je lavanda ful blaga i da je jedino et. ulje koje može direkt na kožu ali mene svejedno strah... any, doktor ti je rekao da je to ok ili si se sama odlučila za to?
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 14:57   #40
Quote:
funnys kaže: Pogledaj post
Hvala vam na odgovorima! i meni dođe povraćati od glavobolje, drugačije je nego kad mi je muka od hormona, grozno. čim dođem doma probati ću ovo s kavom, ako ne uspije, trpit i nadat se da će proć



ej pa ako te jako boli..odi kod doktora i raspitaj se...nije dobro ni trpiti,jer utječe na bebu...a ni lupoceta nemoj sad previše piti..najbolje da odes kod ginekologa i vidiš..ja sam inace imala tlak oko 115/70..a jucer bila kod dok...i imam 145/100...visok,i moram mirovat i tako...drzim fige da sve bude super,i da glavobolje produ
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.