Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2012., 21:12   #581
@anita - hvala na odg zasto si se odlucila za croatia dopunsko a ne dodatno ti? koji si paket uzela?
ja racunam da mi je glupo placat 130 kn hzzo dopunsko i za to dobivat samo besplatne ljekove koje ionako rijetko koristim i da mi je bolje placat tipa 150kn pa onda dobit u tome neke spec preglede, tipa ginekologa, dermatologa, vadjenje krvi ili nesto...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 00:43   #582
@Feno_Men

Ja sam operirao bruh krajem 9. mj. Inače, ja imam dopunsko od HZZO-a, ali sam svejedno kod otpusta iz bolnice dobio račun (koji zbog dopunskog nisam morao platiti). U račun je ušla svaka jedinica koju sam dobio u bolnici, računajući od injekcije, braunile, anestezije (spinalna), konca itd... i on je iznosio između 990 i 1100 kn (nemam trenutno taj papir pri ruci da bih ti dao točan iznos). Ali to ne znači da bi i tebe koštala jednako. Ako te baš zanima svaka stavka, javi mi se na pp, pa ću potražiti taj račun gdje je sve to navedeno.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 01:15   #583
Ako je npr. dijagnoza K43.0, odnosno trbušna kila s opstrukcijom, bez gangrene, a terapijski postupak 30403-01-Popravak ostalih hernija trbušnog zida onda ti je cijena po DTS-u 5319,14, odnosno toliko bolnica može fakturirati hzzo-u. Ne znam koliki dio se mora participirati s vlastitim sredstvima, odnosno koliko bi ti morao platiti, ali to je valjda neki fiksni postotak.

Inače, ako se može - preporučujem da to obaviš u jednodnevnoj kirurgiji - izoperiraju te i isti dan ideš doma. Inače se hernije mogu tako raditi i rade se u nekim bolnicama. Kaj buš se tam saftao ako ne moraš.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 16:18   #584
thx, ipak sam predao za dopunsko hzzo-u ali sa manjom cifrom (80kn) pa da vidimo što će biti. Da li će mi već kod upisa skužiti da mi je plaća iznad 5000kn

Trebore, kakvo iskustvo ti imaš s tom operacijom, jel si se brzo oporavio, jel možeš sad sve normalno ili imaš neka iograničenja - npr ne smiješ dizati ništa teško, trčati...
Feno_Men is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 20:45   #585
Kako mogu provjeriti stanje dugovanja za svoju policu osim na onaj info telefon? Jel ima negdje na webu gdje se moze to provjerit?
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 18:19   #586
Nema na webu.

Možeš nazvati nadležni Područni ured HZZO-a ili tražiti da ti pošalju analitičke kartice na kućnu adresu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 19:31   #587
pozdrav! totalno sam neupućen što se ovoga tiče - u ponedjeljak sam došao u doktora i medicinska mi je sestra rekla da izvadim karticu dopunskog osiguranja da ne plaćam participacije. sad me zanima, pošto sam učenik, odnosno, osiguran sam preko majke, trebam li kao i ona plaćati 130 kn svaki mjesec ili je kartica čista formalnost? još da pitam gdje, što i tko treba uraditi da dobijem zdravstvenu knjižicu kakvu ima cijeli normalni svijet u lijepoj našoj? dakle, ja imam a4 papirušinu, a ne karticu poput osobne iskaznice. majka je par puta išla o tu moju knjižicu u tajništvo na poslu i onda su to oni nešto kemijali i svaki put joj daju taj a4 papir. gdje mogu dobiti normalnu knjižicu, mogu li ja to uraditi sam ili to ona treba uraditi? hvala .
__________________
"Sad kad živim u tuđini moje srce samo vene, pa mi dođe da te pitam da li sliči bar na mene..."
Camestres is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 10:24   #588
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
@Feno_Men

Ja sam operirao bruh krajem 9. mj. Inače, ja imam dopunsko od HZZO-a, ali sam svejedno kod otpusta iz bolnice dobio račun (koji zbog dopunskog nisam morao platiti). U račun je ušla svaka jedinica koju sam dobio u bolnici, računajući od injekcije, braunile, anestezije (spinalna), konca itd... i on je iznosio između 990 i 1100 kn (nemam trenutno taj papir pri ruci da bih ti dao točan iznos). Ali to ne znači da bi i tebe koštala jednako. Ako te baš zanima svaka stavka, javi mi se na pp, pa ću potražiti taj račun gdje je sve to navedeno.
ja sam operirala bruh prije godinu dana i imam dopunsko i nisam dobila račun za ništa

Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ako je npr. dijagnoza K43.0, odnosno trbušna kila s opstrukcijom, bez gangrene, a terapijski postupak 30403-01-Popravak ostalih hernija trbušnog zida onda ti je cijena po DTS-u 5319,14, odnosno toliko bolnica može fakturirati hzzo-u. Ne znam koliki dio se mora participirati s vlastitim sredstvima, odnosno koliko bi ti morao platiti, ali to je valjda neki fiksni postotak.

Inače, ako se može - preporučujem da to obaviš u jednodnevnoj kirurgiji - izoperiraju te i isti dan ideš doma. Inače se hernije mogu tako raditi i rade se u nekim bolnicama. Kaj buš se tam saftao ako ne moraš.
mislim da najveći iznos koji može platiti ako nema dopunsko je 3000 kn.
a što se tiče saftanja u bolnici, bude se 2 dana.dakle ako je ujutro operacija, dođeš večer prije, ujutro operiran a drugi dan ideš kući.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 10:31   #589
Quote:
Camestres kaže: Pogledaj post
pozdrav! totalno sam neupućen što se ovoga tiče - u ponedjeljak sam došao u doktora i medicinska mi je sestra rekla da izvadim karticu dopunskog osiguranja da ne plaćam participacije. sad me zanima, pošto sam učenik, odnosno, osiguran sam preko majke, trebam li kao i ona plaćati 130 kn svaki mjesec ili je kartica čista formalnost?
ako si punoljetan treba ti kartica a da li češ plačati ovisi ti o primanjima u kućanstvu. ako prelaze 1663 kn po članu kućanstva ,plaćat češ ,a ako ne prelaze nećeš plaćat.

Quote:
Camestres kaže: Pogledaj post
još da pitam gdje, što i tko treba uraditi da dobijem zdravstvenu knjižicu kakvu ima cijeli normalni svijet u lijepoj našoj? dakle, ja imam a4 papirušinu, a ne karticu poput osobne iskaznice. majka je par puta išla o tu moju knjižicu u tajništvo na poslu i onda su to oni nešto kemijali i svaki put joj daju taj a4 papir. gdje mogu dobiti normalnu knjižicu, mogu li ja to uraditi sam ili to ona treba uraditi? hvala .
zdravstvenu iskaznicu ne podižeš u tajništvu firme već odeš na hzzo i pitaš da li je došla tvoja kartica. pitat će te preko koga si osiguran i vidjet će da li je došlo na ime firme ili na tvoje osobno.
ali već više od godinu dana nisu izdavali nove kartice jer je nedostatak kartica(tako su barem nama rekli za muža)
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 10:40   #590
Izgubio sam karticu dopunskog,kako mogu dobit novu?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:02   #591
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Izgubio sam karticu dopunskog,kako mogu dobit novu?
Odeš u HZZO i kažeš, na šalteru ti daju neki papirić sa podacima, odeš u Poštu (mora se platiti baš poštanskom uputnicom), platiš Narodnim novinama 35 kn osnovni iznos + oko 9 kn pošti. Nakon toga odeš natrag u hzzo i daš tamo poš. uputnicu. Nakon 2-3 dana doma ti dođe obavijesti od NN da si prijavio izgubljenu iskaznicu i nakon otprilike tjedan dana doma dođe nova.
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:33   #592
Pitanje: kad sam pocela raditi imala sam placu ispod onih 5100 i placala sam 80 kn na mjesec, nedavno mi je placa naarasla, ali jos uvijek plaacam 80 kn. Kad to oni provjeravaju, jer kad mi je polica istekla, samo su mi rekli da dalje nastavim placati. mogu li oni meni povecati premiju bez mog pristanka, tj. mogu li me kazniti za ovih par mjeseci koje ja placam po nizoj tarifi, a trebala bi po vecoj? Jer meni je logicno da me obavijeste da moram placati po 160 kn mjesecno, tj. da oni vode brigu o tome. Nadam se da ste me uspjeli shvatiti.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:08   #593
Ne šalje se nikakva obavijest o plaćanju veće premije, odnosno HZZO ne može sam povećati premiju. Na ponudi koju si potpisala piše da o danim podacima odgovaraš pod materijalnom i kaznenom odgovornošću.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:03   #594
Ali sam potpisala kad mi je placa bila niza! O tom se radi!!

Da se razumijemo: kad sam potpisala, placa mi je bila niza i placala sam 80 kn. Onda mi je placa narasla - zasto oni to ne prate pa mi jave da moram placati vise?
Ja se sama ne mislim prijaviti da placam vise, nek oni vode brigu o tome! A kad mi jave da bih trebala placati vise, napravit cu to bez problema.
Samo mi je par ljudi reklo da cu morati platiti razliku unatrag, od kad mi je placa narasla. E to meni nema smisla, jer ja redovito placam i na njima je valjda da prate podatke o mojoj placi i sl.

Zadnje uređivanje Velika_kokos : 11.03.2012. at 11:13.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:40   #595
Nije tema, ali ima veze sa HZZO... naime, zdravstvena iskaznica mi je istekla 2.11. 2011... i od tada ništa. U firmi kažu da će mi HZZO poslati, ništa nitko ne šalje, bila u međuvremenu kod zubara, nije bilo problema s činjenicom da mi iskaznica ne vrijedi, isto i kod doktora opće prakse... ali uskoro moram na kontrolu u bolnicu, pa se bojim da će biti problema...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:42   #596
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
..zdravstvenu iskaznicu ne podižeš u tajništvu firme već odeš na hzzo i pitaš da li je došla tvoja kartica. pitat će te preko koga si osiguran i vidjet će da li je došlo na ime firme ili na tvoje osobno.
ali već više od godinu dana nisu izdavali nove kartice jer je nedostatak kartica(tako su barem nama rekli za muža)
Sad tek vidim ovo... nemaju kartice...

Ajme svašta.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 00:28   #597
Ljudi, molim pomoć, odgovor...
Živim u kućanstvu gdje nas živi četvero, ja sada ne radim, ali prošle godine sam radio i prihod po članu kućanstva je bio iznad onih 1516 kn. Ali, tata nekidan ode u HZZO i napravi policu dopunskog za sebe i majku (koja je u obveznom osigurana preko njega) i njih dvoje imaju dopunsko na teret države. Odem ja danas u HZZO i kažu mi da ne mogu samo ja plaćat nego moraju svi u kućanstvu, zbog prosjeka. Mogu li ja nekako (osim da mijenjam prebivalište i adresu na osobnoj iskaznici) biti, nazovimo to samostalni osiguranik i plaćati sebi dopunsko, a da majka i otac imaju besplatno jer njihov prosjek prihoda je manji od 1516 kn?? Znam neke obitelji koji imaju veći prosjek po članu ali roditelji ne moraju plaćati a djeca (zaposlena) moraju. Kako? Nemam pojma, a ni oni ne znaju reći. Otac ode i prijavi sebe i ženu valjda. A to prolazi na majke mi?! Zar nemaju uvid da žive djeca s njima?! Meni je danas ovaj sve živo vidio..
Molim help!!
Hvala!
bmadjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 11:24   #598
Pozdrav svima!

Ovako ja imam jedno kratko pitanjce: kako znam dali mi je polica dopunskog zdravstvenog osiguranja obnovljiva?!? Tj. gdje to mogu vidjeti tj. saznati?!? Kada ukucam svoj OIb na stranice od HZZO, piše mi samo da vrijedi do 18.03.2012. Zanima me budući da mi je ova polica koja istiće bila besplatna (po prihodima kućanstva), no ja sam počela raditi i sad nebi htjela da mi se dogodi da mi u 12 mjesecu dođe opomena da nisam platila dopunsko budući da sam pročitrala tu na forumu da se police automatski obnavljaju...

Hvala unaprijed!!!
VranaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:00   #599
Quote:
bmadjo kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim pomoć, odgovor...
Živim u kućanstvu gdje nas živi četvero, ja sada ne radim, ali prošle godine sam radio i prihod po članu kućanstva je bio iznad onih 1516 kn. Ali, tata nekidan ode u HZZO i napravi policu dopunskog za sebe i majku (koja je u obveznom osigurana preko njega) i njih dvoje imaju dopunsko na teret države. Odem ja danas u HZZO i kažu mi da ne mogu samo ja plaćat nego moraju svi u kućanstvu, zbog prosjeka. Mogu li ja nekako (osim da mijenjam prebivalište i adresu na osobnoj iskaznici) biti, nazovimo to samostalni osiguranik i plaćati sebi dopunsko, a da majka i otac imaju besplatno jer njihov prosjek prihoda je manji od 1516 kn?? Znam neke obitelji koji imaju veći prosjek po članu ali roditelji ne moraju plaćati a djeca (zaposlena) moraju. Kako? Nemam pojma, a ni oni ne znaju reći. Otac ode i prijavi sebe i ženu valjda. A to prolazi na majke mi?! Zar nemaju uvid da žive djeca s njima?! Meni je danas ovaj sve živo vidio..
Molim help!!
Hvala!
Gledaju se primanja svih članova kućanstva, znači svi koji žive na istoj adresi ulaze u prosjek primanja kućanstva i to je vidljivo u bazi podataka HZZO-a.

Quote:
VranaI kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ovako ja imam jedno kratko pitanjce: kako znam dali mi je polica dopunskog zdravstvenog osiguranja obnovljiva?!? Tj. gdje to mogu vidjeti tj. saznati?!? Kada ukucam svoj OIb na stranice od HZZO, piše mi samo da vrijedi do 18.03.2012. Zanima me budući da mi je ova polica koja istiće bila besplatna (po prihodima kućanstva), no ja sam počela raditi i sad nebi htjela da mi se dogodi da mi u 12 mjesecu dođe opomena da nisam platila dopunsko budući da sam pročitrala tu na forumu da se police automatski obnavljaju...

Hvala unaprijed!!!
Besplatne police nisu obnovljive, ali za svaki slučaj provjeri u nadležnom Područnom uredu HZZO-a.
__________________
Post nubila Phoebus.

Zadnje uređivanje Zikomid : 18.03.2012. at 11:05.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 07:45   #600
Zikomid hvala na odgovoru!!!
VranaI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.