Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2014., 14:48   #201
Pozdrav!

Imam studentski AMEX, 2000 kn limita, trajni nalog na tekucem.
Dogodio mi se gubitak posla i otisla sam u minus na tekucem do kraja, pa ne mogu podmiriti racun za amex. Znam da obracun ide 9. pa onda 17., ali do tada necu imati te novce, nego kasnije mozda. Zanima me kada ce me zvati iz odjela naplate i do kada mogu koristiti karticu?
__________________
"Može se bez Boga ići u pustinju, ali se bez njega ne može vratiti."
Kleopatrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 14:13   #202
Ima li možda netko friških iskustava s ovrhom Amexa zbog neplaćenih računa? Da li sjedaju na plaću ili sva novčana sredstva tj. račune?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 15:39   #203
pozz....

jel dobio itko ovih dana ponudu za kredit sa otplatom putem amexa?
navodno su trebali s tom ponudom krenuti sada u 6.mj.ponovno.
RadosnaJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 12:01   #204
Jučer me dočekala obavijest na bankomatu, ali mi se nije dalo čitat
Valjda će poslati nešto na kućnu adresu. Samo ne znam u čemu je fora s tim kreditima? Jesu jako povoljni ili što?
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 15:20   #205
Quote:
spoiled_brat kaže: Pogledaj post
Jučer me dočekala obavijest na bankomatu, ali mi se nije dalo čitat
Valjda će poslati nešto na kućnu adresu. Samo ne znam u čemu je fora s tim kreditima? Jesu jako povoljni ili što?
oni ti predodobre maximalan iznos kredita a otplata ide mjesečno plaćanjem računa amexu. kakva te to obavijest na bankomatu dočekala? ja bi baš da mi nešto ponude, počekati ću još koji dan pa ako ništa ne bude onda ču ih nazvati.
RadosnaJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 07:19   #206
Quote:
RadosnaJura kaže: Pogledaj post
kakva te to obavijest na bankomatu dočekala?
Kad sam ubacio karticu na ekranu je pisalo da mi je do 31.08. odobren gotovinski kredit s otplatom preko American express kartice. Ako stisnem gumb za "više informacija" ponudi mi unos broja telefona na koji će me nazvati osobni bankar.
Nisam ništa unosio jer nisam zainteresiran.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:48   #207
Bok, molim pomoc amex korisnike. Vezano za gotovinski kredit-mogu li ga dobiti ako nisam u pbz banci? I gdje je podignem tu lovu ako mi ga odobre?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:58   #208
Gotovinski kredit putem amex kartice možeš realizirati u bilo kojoj pbz poslovnici nakon što ti na kućnu adresu stigne predodobrenje. Dovoljno je otići u poslovnicu s karticom i osobnom. Uvjet je da otvoriš tekući račun u pbz jer na njega mora ići isplata kredita, ali ne moraš preusmjeriti primanja na njega.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 15:25   #209
super, hvala na odgovoru. Moram li biti korisnik kartice odredeno vrijeme ili ga mogu dobiti odmah? I placanje kredita - racuni dolaze od amexa ili moram placati u poslovnici pbz-a?
Hick-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 00:17   #210
Pravo se ostvaruje tek nakon godinu dana (urednog) korištenja kartice. Rate se naplaćuju na računu od AmExa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 12:39   #211
Hitno ! Racun za amerikan mi sjeda 20 og u mjesecu ja sam zaboravila da je danas neradni dan pa sam preko internet bankarstva uplatila isti. Dali mozda znate s kojim ce se datumom knjiziti uplata. Hvala
dache is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 21:40   #212
Piše u nalogu... Ako je s PBZa, ide današnji datum, ako je neka druga banka ide sutrašnji. Obzirom da je sutra 20., nema razloga za brigu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 07:45   #213
otplata duga na rate

Imam dogovor s Amexom o otplati duga na rate i danas mi je zadnji dan za plaćanje rate za ovaj mjesec, međutim imam dovoljno novca za otrilike 2/3 dogovorene rate, a ostatk bi imala za par dana. Već nekoliko mjeseci uredno otplaćujem, no sad sam malo kratka s lovom pa da li ima netko takvih iskustava tj. da li bi mi izašli u susret ako ih nazovem i pojasnim situaciju pa da me pričekaju koji dan bez da šalju ostatak duga na ovrhu?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 07:28   #214
Sve se lako dogovori, bitno je samo da ti njih zoveš, ne oni tebe... A i obzirom da se radi o zadnjoj rati, ne vidim razloga zašto bi slali na prisilnu naplatu...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 08:46   #215
Nazvala sam i sve dogovorila, bili su baš ljubazni. Slažem se, treba biti fer prema njima, javiti se ako ima nekih problema i sve se može riješiti.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 17:22   #216
Moram ih pohvaliti jer su i meni jednom izašli u susret. Važno je samo javiti na vrijeme i iskreno reći.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:29   #217
Zašto ne mogu izvršiti kupovinu na stranici koja podržava plaćanje Amexom? Sigurna sam da nemam prekoračen limit i slično, jedino što nemam na tekućem računu PBZ-a novce, je li to utječe onda i na Amex? Iako nije mi jasno kako ako je Amex zapravo tu u tom slučaju kad se nema novaca na tekućem.
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 22:54   #218
Može biti problem u stranici, u kartici ili u nekom koraku u kojem griješiš. Nazovi Amex i provjeri da li imaju zabilježen pokušaj transakcije, ako da, zbog čega je odbijeno.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 00:48   #219
Za slucaj da pricas o studentskom amexu, njega nemozes koristiti na stranim web stranicama nego jedino na hrvatskim web shopovima.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 00:18   #220
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Za slucaj da pricas o studentskom amexu, njega nemozes koristiti na stranim web stranicama nego jedino na hrvatskim web shopovima.
Na Amazonu sam nešto našla, nisam to znala do sad, hvala
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.