Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2012., 17:07   #101
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Vi i dalje me neslušate. Ja kažem napišite podatke, avi meni nešto nepotpuno ,onako pa da sad ja nagađam.
Pa idemo redom . Vjerojatno ima FA? /fibrilaciju atrija??/ i valjda je uzima-la antiaritmičku th+antikoagulans.
Ti edemi su valjda bili na amlopin?.
Jeli joj rađena EGD/gastroskopija/? Šta uzima IPP,H2 bokator?
Lacipil je predpostavljam od 4mg?
Uzimali th . za glaukom?
Dali još kakve lijekove uzima? Vi meni misite da kažete uzima nešto za to da ja odmah znam o čemu se radi
I zašto baš mora uzimati blokator Ca kanala,ko da nema drugog izbora.
I nakraju ima 73g.očito se esencijalnoj oscilatronoj? hipertenziji.
Ja bi joj dao ACE inhibritor npr. Ramed 2.5 mg pa pratio učinak,pa smanjio ili povećao th.
Da, bili su na amlopin, on je bio učinkovit, ali oticale su noge i doktor ga je ukinuo.
Rađena je gastorskopija, uzima Controloc 40 mg
- za tlak uzima ujutro lacipil 1/2 tablete a navečer Ramed 5 mg, s time da ukoliko je tlak ujutro nizak 80/40 ne uzima lacipil do iza podne.
- za glaukom uzima Cosopt i Pilocarpin kapi
- Pigrel poslije jela 1x dnevno 75 mg
- Praxiten 1 ujutro + 1 uvečer
- Cordarone 200 mg 1/2 tablete ujutro + Concor 2,5 mg ujutro

Čini mi se da je taj Pigrel unio kaos od kad je na njemu, skoro da je bilo bolje kad je bila na Marfetarinu.
No mene zanima, šta bi moglo uzrokovati tu nestabilnost (osciliranje) tlaka ?
Koju dijagnostiku još napraviti ? Ne moram napominjati da ne jede slano, slatko, KS je idealna, bubrezi BO, štitnjača isto.
I još nešto, internist kod koga je bila prije (otišao u mirovinu), inzistirao je da Lacipil uzima navečer, a novi je rekao da ne nego isključivo ujutro.
Lp i hvala.
lemilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 21:40   #102
Quote:
lemilica kaže: Pogledaj post
Da, bili su na amlopin, on je bio učinkovit, ali oticale su noge i doktor ga je ukinuo.
Rađena je gastorskopija, uzima Controloc 40 mg
- za tlak uzima ujutro lacipil 1/2 tablete a navečer Ramed 5 mg, s time da ukoliko je tlak ujutro nizak 80/40 ne uzima lacipil do iza podne.
- za glaukom uzima Cosopt i Pilocarpin kapi
- Pigrel poslije jela 1x dnevno 75 mg
- Praxiten 1 ujutro + 1 uvečer
- Cordarone 200 mg 1/2 tablete ujutro + Concor 2,5 mg ujutro

Čini mi se da je taj Pigrel unio kaos od kad je na njemu, skoro da je bilo bolje kad je bila na Marfetarinu.
No mene zanima, šta bi moglo uzrokovati tu nestabilnost (osciliranje) tlaka ?
Koju dijagnostiku još napraviti ? Ne moram napominjati da ne jede slano, slatko, KS je idealna, bubrezi BO, štitnjača isto.
I još nešto, internist kod koga je bila prije (otišao u mirovinu), inzistirao je da Lacipil uzima navečer, a novi je rekao da ne nego isključivo ujutro.
Lp i hvala.
Zanima me EKG nalaz i nalaz EGD tj. gastroskopije.
E sad su stvari puno jasnije.
EGD me zanima zbog uvida u defekte sluznice zbog primjene klopidogrela i IPP,u slučaju manjih promjena ja bi joj dao H2 blokator Ranix,zbog interakcija odnosno smanjenog djelovanja klopidogrela.
Neznam zašto se inzisitira na Lacipilu/blokatoru Ca kanala?
Dozu Rameda bih prepolovio tj. 2x 2,5mg. Eventualno povisio dozu BB.
Padove tlaka može uzrokovati antihipertenzivna terapija i rijetko se javlja klopidogrela /Pigrela.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:27   #103
Poštovani Hrvoje dr.

da li Vam mogu poslati nalaze koje imam i može li se iz njih uvidjeti radi li se o Parkinsovoj bolesti.Ranijim postom uputili ste me na Holter i pregled kod interniste zbog problema s RR .
Na internistički pregled kod nas u OB se čeka do 2 mjeseca.I dalje imam stalne vrtoglavice, RR mi je konstantno nizak. U izuetnim , uglavnom stresnim situacijama ,vrlo je visok Napravila sam dosta nalaza : kompletne laboratorijske pretrage, doppler karotida, EMNG, CT mozga i kralježnice, slikala štitnjaću i dr.
enke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 16:11   #104
Quote:
enke kaže: Pogledaj post
Poštovani Hrvoje dr.

da li Vam mogu poslati nalaze koje imam i može li se iz njih uvidjeti radi li se o Parkinsovoj bolesti.Ranijim postom uputili ste me na Holter i pregled kod interniste zbog problema s RR .
Na internistički pregled kod nas u OB se čeka do 2 mjeseca.I dalje imam stalne vrtoglavice, RR mi je konstantno nizak. U izuetnim , uglavnom stresnim situacijama ,vrlo je visok Napravila sam dosta nalaza : kompletne laboratorijske pretrage, doppler karotida, EMNG, CT mozga i kralježnice, slikala štitnjaću i dr.
Možete ih sikati pa posati na PP
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 14:48   #105
Možda nije tema, ali kada se već spominje tlak. Zanima me koliki je normalan krvni tlak za adolescente? Jel je meni obično oko 90 sa 60 nekad čak i 80 sa 40. Hvala!
Teen15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 18:27   #106
Quote:
Teen15 kaže: Pogledaj post
Možda nije tema, ali kada se već spominje tlak. Zanima me koliki je normalan krvni tlak za adolescente? Jel je meni obično oko 90 sa 60 nekad čak i 80 sa 40. Hvala!
Evo tu imaš zanimljiv članak o tome:http://www.braconline.com.hr/bebe/12...v15-12425.html
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 08:21   #107
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Evo tu imaš zanimljiv članak o tome:http://www.braconline.com.hr/bebe/12...v15-12425.html
Hvala . Inače bio sam kod doktorice i rekla mi je da imam nizak tlak. No ništa previše strašno, samo moram više i slanije jesti.
Teen15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 22:40   #108
Ne znam točno ima li veze sa tlakom ,ali zanima me jedna stvar..

Često mi se zna desiti, kada se ustanem, da mi se sve zacrni i kao da dobijem blagu vrtoglavicu. To traje svega 5-10 sekundi. Problem je u tlaku ili?
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2012., 23:30   #109
Quote:
dd15 kaže: Pogledaj post
Ne znam točno ima li veze sa tlakom ,ali zanima me jedna stvar..

Često mi se zna desiti, kada se ustanem, da mi se sve zacrni i kao da dobijem blagu vrtoglavicu. To traje svega 5-10 sekundi. Problem je u tlaku ili?
Vj. da,radi se o vrs. ortostatskoj hipotenziji.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 16:43   #110
Podižem temu jer mi je tražilica ovu izbacila kada sam upisala "tlak", "kava" u google.
Quote:
LadyInRed kaže: Pogledaj post
i ja imam niski tlak. vrlo niski. dođe mi na 88/52. to se riješava najbolje izotoničnim pićima jer tebi treba puno tekućine i minerali koji će se zadržati u organizmu. sama voda će napraviti još gore jer ćeš izmokriti previše tekućine, "isprati" ćeš organizam i tlak će pasti još više.
od Multilaba su ti najbolja, ali poslužiti će i svako drugo izotonično piće.
Mogu li se izotonična pića napraviti kod kuće od voća i sl.? Preskupi su mi sokovi, sportska pića i drugo.

Imam, čini mi se, problem s niskim tlakom. Pijem sada kavu. Ne znam koliko će mi pomoći. Mislim da sam već razvila "toleranciju".
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 16:18   #111
Postoje li nekakvi lijekovi za niski tlak? Tekućine popijem dosta ,ali opet sam umoran, pospan, imam vrtoglavicu i sl.
dd15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 17:27   #112
Quote:
dd15 kaže: Pogledaj post
Postoje li nekakvi lijekovi za niski tlak? Tekućine popijem dosta ,ali opet sam umoran, pospan, imam vrtoglavicu i sl.
Naravno da postoje,no zavisi o indikaciji.
Ako se radi o hipozenziji u sklopu nekog šoka,dekompenzacije srca,AIM i sl. onda je lijek izbora dopamin,dobutamin.
A ako se radi o esencijalnoj,ortostatičkoj hipotenziji (vrlo teški slučajevi) onda je lijek izbora fludrokortizon 0,1-0,2mg/dn tj. zavisno o težini i odgovoru na th.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 13:14   #113
što bi značio nizak gornji tlak?
donji je uvijek normalan, ali gornji često zna biti 100.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 09:31   #114
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
što bi značio nizak gornji tlak?
donji je uvijek normalan, ali gornji često zna biti 100.
Ništa,ljeti obično tlak bude niži..
Malo slanija prehrana i hidracija,potovo ljeti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 12:44   #115
Različit tlak na lijevoj i desnoj ruci

Na lijevoj ruci ne osjeća se puls, a mjerenje tlaka pokazuje vrijednost 90/70, dok je tlak na desnoj ruci 150/100. Liječnik nakon mjerenja tlaka na lijevoj ruci daje preporuku da se prestane sa uzimanjem tableta za tlak (tritazide), da bi nakon ponovnog dolaska i mjerenja tlaka na lijevoj i desnoj ruci rekao da se nastavi sa uzimanjem tableta, te da je to normalno ????
Nadam se da netko zna nešto više o tome, ali meni se ovo svakako ne čini normalno.
Sanja FH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 21:18   #116
Quote:
Sanja FH kaže: Pogledaj post
Na lijevoj ruci ne osjeća se puls, a mjerenje tlaka pokazuje vrijednost 90/70, dok je tlak na desnoj ruci 150/100. Liječnik nakon mjerenja tlaka na lijevoj ruci daje preporuku da se prestane sa uzimanjem tableta za tlak (tritazide), da bi nakon ponovnog dolaska i mjerenja tlaka na lijevoj i desnoj ruci rekao da se nastavi sa uzimanjem tableta, te da je to normalno ????
Nadam se da netko zna nešto više o tome, ali meni se ovo svakako ne čini normalno.
1.Napišite neke podatke puput th. i ostalih dg.,dob i sl.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 04:39   #117
Quote:
Sanja FH kaže: Pogledaj post
Na lijevoj ruci ne osjeća se puls, a mjerenje tlaka pokazuje vrijednost 90/70, dok je tlak na desnoj ruci 150/100. Liječnik nakon mjerenja tlaka na lijevoj ruci daje preporuku da se prestane sa uzimanjem tableta za tlak (tritazide), da bi nakon ponovnog dolaska i mjerenja tlaka na lijevoj i desnoj ruci rekao da se nastavi sa uzimanjem tableta, te da je to normalno ????
Nadam se da netko zna nešto više o tome, ali meni se ovo svakako ne čini normalno.
1. krivo izmjeren tlak

2. stenoza arterije subklavije, eventualno "kinkking", ako nema bolova u prsima/leđima koji su intenzivni (vjerojatno nema), ct angiografija je potrebna za postaviti dijagnozu, stanje samo po sebi nije nužno opasno, ovisi o veličini stenoze i kompromitiranoj cirkulaciji.

3. ako ima jake bolove u leđima ili prsima i li gornjem dijelu trbuha baš u trenutku kad je tolika razlika izmjerena: disekcija aorte, potrebna hitna operacija.

1.-najvjerojatnije
3.- najnevjerojatnije
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 09:56   #118
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Naravno da postoje,no zavisi o indikaciji.
Ako se radi o hipozenziji u sklopu nekog šoka,dekompenzacije srca,AIM i sl. onda je lijek izbora dopamin,dobutamin.
A ako se radi o esencijalnoj,ortostatičkoj hipotenziji (vrlo teški slučajevi) onda je lijek izbora fludrokortizon 0,1-0,2mg/dn tj. zavisno o težini i odgovoru na th.
Ljudi ne mogu nabaviti dopamin ili fludrokortizon.
Osnovno je adekvatna hidratacija i treba pojesti nešto slano.
Piši jasno da ljudi razumiju o čemu se radi. Pola njih ne zna što je dekompenzacija srca i AIM
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 10:14   #119
Quote:
dd15 kaže: Pogledaj post
Postoje li nekakvi lijekovi za niski tlak? Tekućine popijem dosta ,ali opet sam umoran, pospan, imam vrtoglavicu i sl.
Osnovno je adekvatna nadoknada tekućine . Pojedi nešto slano.
Ovdje imaš link :
http://www.medikus.hr/medicina/480-h...potenzije.html
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 11:25   #120
Postovani Dr.Hrvoje
Imam problema sa visokim tlakom od 2009 dobila sam bila terapiju tenix concor i tritace radila sam ekg uzv srca slikala pluca i sve je u redu uz to imam i dijabetes.najvisi tlak mi je bio 160/100 ali imam tegobe kad se povisi na 140/90.rodila sam prije dva tjedna carskim rezom u trudnoci nisam imala tlak sto je svima bilo cudno jer sam prije trudnoce bila na terapiju cro perniva.I da bi mi se tlak vratio 5 dan nakon poroda koji mi je bio 150/100.ukljucili su mi metildopu 3x po 250 mg.i sad je problem ne znam zasto se to dogadja ne razumijem ujutro mi je nizak jucer mi je bio 90/60 da bi navecer zavrsila na hitnoj sa tlakom 140/95.Moj dr.opce prakse tom ne daje puno znacaja kaze mi da sam naviknula na niski tlak u trudnoci sto je istina tad mi je taj tlak odgovarao i nisam imala nikakvih smetnji kao sada sad me je strah svaki put kad se povisi da se nece sta desiti.sta mi je raditi i gdje da idem zbog tog tlaka?
dijana2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.