Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2012., 01:17   #601
Quote:
Maor kaže: Pogledaj post
Ok. nebumo vise spamali temu... a tebe bum zenil.. prosidba ide u inbox
Ma nemoj! Pa da me za mjesec-dva tužiš?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 01:35   #602
Moje duboke i ponizne isprike pokretaču teme i svim sudionicima. Moderatore molim da prebace na mene Maorovu lošu karmu jer on nije znao što čini.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 12:49   #603
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post

biblija ne spominje reinkarnaciju; biblija ne negira reinkarnaciju; biblija niti ne definira da je život na zemlji jedan jedini. zaključak kršćanskog nauka da je život jedan jedini možda je kriv
nisam čitala sve postove pa mi ne zamjetire ako odgovor već postoji tu.
koliko mi je poznato, Crkva je mnogo toga izbacila, prikrila i naravno da živimo u neznanju. uvijek se pitamo postoji li ovo ili ono.
gledajući neki program na tv-u, tema je bila reinkarnacija.ameri snimali, naravno. rasprava je na tu temu. kršćani su uvjereni da ne postoji jer se nigdje ne spominje u bibliji, Crkva ne podržava taj pojam kao i mnogo ostalih.
naime, prije kojih 30-tak godina, jedna cura je umrla nakon saobraćajke. nakon nekoliko godina, rođena je jedna curica u istom mjestu možda. ne znam... nakon što je navršila pet godina, približno, stalno spominjue prošli život. znala je i točnu adresu stanovanja... obavijestili su tu obitelj, i sestra preminule djevojke razgovara sa djevojčicom... mala je sve ispričala šta joj se dogodilo u prošlom životu. sestra potvrđuje da je istina. ne mora bit da taj slučaj nije lažiran, al postoji mnogo takvih slučajeva.
možda kako kažeš, ako ne odradimo sve do kraja, sve što smo trebali, opet se rodimo da usavršimo ono što smo započeli.
pozdrav!
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 15:46   #604
Quote:
karolina-lina kaže: Pogledaj post
nisam čitala sve postove pa mi ne zamjetire ako odgovor već postoji tu.
koliko mi je poznato, Crkva je mnogo toga izbacila, prikrila i naravno da živimo u neznanju. uvijek se pitamo postoji li ovo ili ono.
gledajući neki program na tv-u, tema je bila reinkarnacija.ameri snimali, naravno. rasprava je na tu temu. kršćani su uvjereni da ne postoji jer se nigdje ne spominje u bibliji, Crkva ne podržava taj pojam kao i mnogo ostalih.
naime, prije kojih 30-tak godina, jedna cura je umrla nakon saobraćajke. nakon nekoliko godina, rođena je jedna curica u istom mjestu možda. ne znam... nakon što je navršila pet godina, približno, stalno spominjue prošli život. znala je i točnu adresu stanovanja... obavijestili su tu obitelj, i sestra preminule djevojke razgovara sa djevojčicom... mala je sve ispričala šta joj se dogodilo u prošlom životu. sestra potvrđuje da je istina. ne mora bit da taj slučaj nije lažiran, al postoji mnogo takvih slučajeva.
možda kako kažeš, ako ne odradimo sve do kraja, sve što smo trebali, opet se rodimo da usavršimo ono što smo započeli.
pozdrav!
Ne vjerujem da postoji reinkarnacija u smislu da se svi moramo reinkarnirati.

Ali možda nadnaravna sila šalje neke opet u život iz njoj poznatih razloga.

Pa se onda događaju takvi slučajevi.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 16:31   #605
život je "samo" život.
sve ostalo je "u glavi".

a znate..znanje dolazi postepeno. ne može sve odmah lijevkom da ti se ubaci u srce.
dan po dan..otkrivaš.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 05:40   #606
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da postoji reinkarnacija u smislu da se svi moramo reinkarnirati.

Ali možda nadnaravna sila šalje neke opet u život iz njoj poznatih razloga.

Pa se onda događaju takvi slučajevi.

Ovako nešto je jedan izuzetan prosvetljeni mahao rukama - da kad se dostigne oslobođenje, onda nema ponovnog inkarniranja, sve dotle traju tri procesa u individualizovanoj svesti Boga koji sebe poistovećuje sa impresijama koje proživljava preko različitih medijuma: evolucija kroz forme sve dok se ne stigne do forme čoveka, reinkarnacija i involucija svesti kod čoveka (oslobađanje od stega grubih, a involucija stupa kada se grube impresije zamene suptilnim a zatim mentalnim impresijama sve do poništavanja ili oslobađanja svesti od iluzornosti impresija koje su sticane kroz grube forme).

"Mada zvuči kao najimaginarnija fantazija, ipak je činjenica da sam život čoveka predstavlja veo koji skriva stvarnost večnog postojanja Boga.

Ironija je božanske sudbine u tome što Bog mora da se izgubi u čoveku da bi pronašao Sebe, i što onoga trenutka kada se čovek izgubi u Bogu, Bog spoznaje Svoju Stvarnost kao večno i beskonačno Postojanje."

~ Meher Baba
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 10:14   #607
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ovako nešto je jedan izuzetan prosvetljeni mahao rukama - da kad se dostigne oslobođenje, onda nema ponovnog inkarniranja, sve dotle traju tri procesa u individualizovanoj svesti Boga koji sebe poistovećuje sa impresijama koje proživljava preko različitih medijuma: evolucija kroz forme sve dok se ne stigne do forme čoveka, reinkarnacija i involucija svesti kod čoveka (oslobađanje od stega grubih, a involucija stupa kada se grube impresije zamene suptilnim a zatim mentalnim impresijama sve do poništavanja ili oslobađanja svesti od iluzornosti impresija koje su sticane kroz grube forme).

"Mada zvuči kao najimaginarnija fantazija, ipak je činjenica da sam život čoveka predstavlja veo koji skriva stvarnost večnog postojanja Boga.

Ironija je božanske sudbine u tome što Bog mora da se izgubi u čoveku da bi pronašao Sebe, i što onoga trenutka kada se čovek izgubi u Bogu, Bog spoznaje Svoju Stvarnost kao večno i beskonačno Postojanje."

~ Meher Baba
Ima nešto u tome.

Mislim da Bog ŽIVI kao svjesno biće preko nas, inteligentnih biča.

I to ne samo na ovoj planeti, već svugdje, gdje god postoji život.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 13:28   #608
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ima nešto u tome.

Mislim da Bog ŽIVI kao svjesno biće preko nas, inteligentnih biča.

I to ne samo na ovoj planeti, već svugdje, gdje god postoji život.
Ovaj tihi Bogočovek maše rukama još u smislu da ništa sem Boga zapravo i ne postoji, kreacija odnosno materijalni univerzume se sastoji od Ništavila, odnosno to je jedan stadijum Boga koji spoznaje sam sebe poistovećujući se sa svojim formama i impresijama, doživljava sebe kao materiju i živa bića (kamen nosi latentnu, neispoljenu svest ali svakako Svest).

Dakle, to je samo jedno od stanja Boga, on, kao Stvaralac kojeg mi štujemo da je "iznad nas" on takođe postoji na taj način u smislu njegove svesti o Sebi kao Bogu - to je naš uobičajeni Bog za kojeg znamo iz Hrišćanstva, Kurana i nekih drugih religija. Dok kroz Iluziju Kreacije On sebe pokušava da spozna kao bezgraničnog Boga kroz ta tri procesa da bi na kraju spoznao da je Jedno. A svi mi, od kamena do čoveka smo Jedna Duša, ali smo poput kapljica-duša u Bezgraničnom Okeanu.

Prva impresija odnosno ono što nazivamo Reč ili pitanje "Ko sam ja?" koja se ispoljila u onom prvobitnom stanju Boga gde ni on sam nije ispoljen u Samom Sebi, dakle, ono stanje gde je on potpuno nesvestan sebe, to je ta čuvena Tišina ili kako on to maše i naziva Bog sa One Strane Onostranog gde ne postoji niti ono Ništa, a u sebi nosi Sve a samim tim i to Ništa kroz koje se ispoljila ta Ćudljiva želja koja je dovela do ispoljavanja pitanja "Ko sam ja?" i odatle se prva kapljica poistovetila sa najograničenijom impresijom i dobila formu da je ispolji, i tu postepeno nastaje Kreacija koja je zapravo Ništa kako bi se stiglo do dgovora na to pitanje, ali koja je poput Božanskog sna u kojem postoje bezbroj različitosti dok smo svi mi Jedna Duša, Jedna Svest i kao Atme pokušavamo, znali to ili ne, težili tome ili ne, da se vratimo u Okean, da shvatimo sa smo Bog odnosno da sam Bog shvati da je Bezgraničan jer se On poistovetio sa sopstvenom Iluzijom Božanskog sna.

Ja malo zakomplikovao, ali ima jedna divna knjiga o tome, ja sam je samo maksimalno skratio, doduše prilično nevešto.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:20   #609
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ovaj tihi Bogočovek maše rukama još u smislu da ništa sem Boga zapravo i ne postoji, kreacija odnosno materijalni univerzume se sastoji od Ništavila, odnosno to je jedan stadijum Boga koji spoznaje sam sebe poistovećujući se sa svojim formama i impresijama, doživljava sebe kao materiju i živa bića (kamen nosi latentnu, neispoljenu svest ali svakako Svest).

Dakle, to je samo jedno od stanja Boga, on, kao Stvaralac kojeg mi štujemo da je "iznad nas" on takođe postoji na taj način u smislu njegove svesti o Sebi kao Bogu - to je naš uobičajeni Bog za kojeg znamo iz Hrišćanstva, Kurana i nekih drugih religija. Dok kroz Iluziju Kreacije On sebe pokušava da spozna kao bezgraničnog Boga kroz ta tri procesa da bi na kraju spoznao da je Jedno. A svi mi, od kamena do čoveka smo Jedna Duša, ali smo poput kapljica-duša u Bezgraničnom Okeanu.

Prva impresija odnosno ono što nazivamo Reč ili pitanje "Ko sam ja?" koja se ispoljila u onom prvobitnom stanju Boga gde ni on sam nije ispoljen u Samom Sebi, dakle, ono stanje gde je on potpuno nesvestan sebe, to je ta čuvena Tišina ili kako on to maše i naziva Bog sa One Strane Onostranog gde ne postoji niti ono Ništa, a u sebi nosi Sve a samim tim i to Ništa kroz koje se ispoljila ta Ćudljiva želja koja je dovela do ispoljavanja pitanja "Ko sam ja?" i odatle se prva kapljica poistovetila sa najograničenijom impresijom i dobila formu da je ispolji, i tu postepeno nastaje Kreacija koja je zapravo Ništa kako bi se stiglo do dgovora na to pitanje, ali koja je poput Božanskog sna u kojem postoje bezbroj različitosti dok smo svi mi Jedna Duša, Jedna Svest i kao Atme pokušavamo, znali to ili ne, težili tome ili ne, da se vratimo u Okean, da shvatimo sa smo Bog odnosno da sam Bog shvati da je Bezgraničan jer se On poistovetio sa sopstvenom Iluzijom Božanskog sna.

Ja malo zakomplikovao, ali ima jedna divna knjiga o tome, ja sam je samo maksimalno skratio, doduše prilično nevešto.
Hoćeš reći da je Bog Ništa ali i Sve istovremeno?
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 08:04   #610
Kažu da postoji pakao i da je bolje ga ne istraživati .. Ako se pak nađeš u situaciji da ti znatiželja pređe razum onda se sjeti kad budeš u paklu da se uvijek možeš pozvat na boga te će on pozvat svoje arkanđele da te izvade od tamo ..

Vjerujem da reinkarnacija postoji. Za sve znatiželjne nek samohipnozom listaju po svojim prošlim životima ..

A raj, raj je u nama te ga mi našom odlukom možemo dostić i na zemlji ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 11:58   #611
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da je Bog Ništa ali i Sve istovremeno?
Više naopako, da to Sve je bukvalno to Sve i u sebi nužno mora sadržati i Ništa ili Ništavilo, to treba malo drugačije obrazložiti jer se pod tim Ništa zapravo podrazumeva sav naš materijalni Univerzum koji je iz aspekta Realnosti zapravo jedna bleda senka ili Iluzija, nešto nestvarno, a nestvarno je u tom smislu što se on stalno menja, promenljiv je, nestaje i nastaje u formi i suštini, dok je sva ta Ilutija nosi svakako onaj karakter Boga koji je Svest, od materijalnih objekata preko živih bića kakva su nama poznata na našoj planeti, ali u tom smislu po celom kosmosu postoji na taj način jedan nestalan Univerzum koji se stalno menja, nastaje, održava se i razara se, i tako stalno i iznova.

Bog nema ništa s tim Ništa doslovno sem što je to poput senkine senke. On je jedina Stvarnost i nema atribute u tom smislu nikakve ograničenosti, prolaznosti, prostora ili vremena, to je Njegovo izvorno stanje dubokog sna, sve ostalo su prosto stanja, manifestacije, takođe Njega, ali u Iliziji ili materijalnom univerzumu to ispada više poput jednog dela Boga koji se poistovećuje sa formama, sa životima, sa impresijama i prolaznim nestvarnim znanjem, ali On je i dalje bezgraničan, sveznajuć, svemoguć, Jedan izvorni, samo toga u Kreaciji Iluzije nije svestan, tek toga čovek, ili neko biće poput čoveka na nekom drugom mestu kosmosa a koje je poput čoveka (perspektivno bića odnosno završetak evolucije formi što znači da mu je svest potpuna, kao i tela, grubo, suptilno, mentalno) može postati svesno kad se prosvetli i izdigne se iznad te 'promene' postane nešto 'stalno' odnosno nešto iznad vremena koje u našem svetu samo nagoveštava propadanje, previranje.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 12:08   #612
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Kažu da postoji pakao i da je bolje ga ne istraživati .. Ako se pak nađeš u situaciji da ti znatiželja pređe razum onda se sjeti kad budeš u paklu da se uvijek možeš pozvat na boga te će on pozvat svoje arkanđele da te izvade od tamo ..
Pakao je doduše stanje svesti, on se dešava i ovde i sada, ne zavisi od nekog 'mesta' ili 'vremena'. Ja sam lično bio u takvom jednom stanju koje mogu nazvati paklom, 'prokletstvom' u svesti, i to je samo jedno ludilo, kod šizofrenih bolesnika je ono najintenzivnije, u suštini se javlja kada oboli psiha i mozak.


Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Vjerujem da reinkarnacija postoji. Za sve znatiželjne nek samohipnozom listaju po svojim prošlim životima ..
Ima jedna stvar takođe, a tiče se nehipnotičke, ili čak hipnotiče regresije, koje ne mora nužno da se odnosi na neki naš realno prošli život, jer najčešće oni nemaju skoro nikakvih dodirnih tačaka u smislu problema koje razrešavamo u ovom životu, te se čoveku pušta prosto poput filma iz viših slojeva našeg bića, a koje je tako režirano da čoveku se ukaže na probleme koje ga tište, on to treba da shvati i da razreši na osnovu spoznaje. Retko, jako retko se to poklopi sa našim nekim prošlim životom, nekima da, jako retko, a nekima ne mora uopšte.


Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
A raj, raj je u nama te ga mi našom odlukom možemo dostić i na zemlji ..
Slažem se u potpunosti, samo bih dodao da stanje Raja se više odnosi na sve ljude odjednom, kao nekakvo uređenje, odnosno nivo svesti jedne civilizacije, kao pojedinca to nije tako značajno ako su svi ostali izgubljeni slučaj.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 17:58   #613
Po meni mi već jesmo u paklu ovdje na Zemlji.Treba samo upaliti televizor pa da se odmah vidi gdje smo.Same nesreće, bilo prirodne, bilo da su ljudi krivi.

Poslije smrti slijedi škola u kojoj moramo naučiti tko smo uistinu i ZAŠTO uopće postojimo.

Raj dolazi na kraju učenja, i trajati će vječno za sve ljude.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.