Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 02:45   #1481
Bok svima, ovo je moj prvi post pa se nadam da ne radim nešto krivo s ovim podacima....
Zanima me da li bi mi itko mogao reći što ovaj hormonalni panel govori o osobi koja je muškog spola, ima 25 godina, jede zdrave namirnice i bavi se redovito tjelovježbom...
Dalje detalje ne bih sada spominjao, možda poslije nakon prvih dojmova, da isključim vlastite dojmove o simptomima koji bi mogli ispasti samo psihosomatski. Da li se može uočiti neki očiti, poznati problem, jer ne mogu sam prevesti značenje nekih odstupanja od referentnih vrijednosti?
Ako netko zna nešto više o endokrinologiji bio bih jako zahvalan.

Krv je vađena 29.11.2010. 11:30. Nije natašte, pojeo sam obilan i zdrav obrok prije vađenja krvi (meso; proteinski shake s maslinovim uljem, jajima, vodom, i prahom od surutke), također popio D3(3X400IU), omega 3 (3x; Dietpharm EPA 180mg, DHA 120mg) i kalcij, magnezij, cink kombinaciju u tableti (2x;KAL High Potency). Zaboravih, također i 2x Silymarin zbog jetre (''za svaki slučaj''), jer sam trebao već ovih dana otići na ultrazvuk zbog malo povišenog bilirubina. Ima već neko vrijeme da sam dobio nalaze gdje mi je bilirubin bio 21 umol/l...i malo jača urea...pa sam nakon nekog vremena otišao još jedan put 8.11.2010. i urea je bila 9.3mmol/l (ref. 2.8-8.3), a bilirubin 30.5 umol/l (ref. 3-20), pa smo se ja i doktorica složili da napravim taj ultrazvuk, no još ćemo vidjeti što će biti s tim.

LH (ECL) - Rezultat:2,4 U/L Referentni interval:muškarci 1,7-8,6
FSH (ECL) - Rezultat:1,4 U/L Referentni interval:muškarci 1,5-12,4
ESTRADIOL (ECL) - Rezultat:5,0 ng/L Referentni interval:muškarci 7,63-42,6
TESTOSTERON (ECL) - Rezultat:14,07 nmol/L Referentni interval:muškarci 9,9 do 27,8
SLOBODNI TESTOSTERON (RAČ) - 321,20 pmol/L Referentni interval:muškarci 178,00 do 598,00
DHEA-s (ECL) - 8,7 μmol/L Referentni interval:muškarci 2,6-7,7
sHBG (ECL) - 34,55 nmol/L Referentni interval:muškarci14,5 do 48,4
KORTIZOL (ECL) - 634,3 nmol/L Referentni interval: prije podne 7-10h 171-536, poslije podne 16-20h 64-340
T3 (ECL) - 1,6 nmol/L Referentni interval:1,3 do 3,1
T4 (ECL) - 113 nmol/L Referentni interval:59 do 154
TSH (ECL) - 3,33 mU/L Referentni interval:0,27 do 4,2


Zahvaljujem na bilo kojoj korisnoj informaciji...

P.S. Sigurno ima još nekih odstupanja od ref. vrijednosti u nalazu laboratorijske hematologije, ali nisam toliko siguran u njihovu važnost.

Zadnje uređivanje nekianonimus : 03.12.2010. at 02:51.
nekianonimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 12:36   #1482
evo i mene za pomoc
naime nemogu docekat da mi dodu nalazi na markere jer cu iz koze iskocit
moje vrijednosti
ALT 70
AST 32
S-TIBIC 49 dakle na donjoj granici
S-kolesterol 5.3
znalci molim najbolju i najgoru soluciju
alkohol konzumiram 2x godisnje po 2 deci
masno izbjegavam mada me ima
i ne konzumiram ikakve droge
danijelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:03   #1483
Quote:
towar kaže: Pogledaj post
AST i ALT su enzimi koji, u slučaju povišenih vrijednosti, upućuju na oštećenje jetrenih stanica, iako nisu specifični samo za jetru.
Ovo nisu nekakve alarmantne vrijednosti, a mogućih uzroka stvarno ima milijun. Jesi uzimala neke lijekove u posljednje vrijeme?

Kalij može imati veze s fizičkom aktivnošću, npr u slučaju nekakvih ozljeda mišića. To bi u svakom slučaju valjalo pratiti dalje, ali ako su kreatinin i urea u redu, nebi trebalo biti ništa ozbiljnije.

Na ovaj MCHC se nemoj obazirati, to je praktički normalno.

hvala na odgovoru

dan prije sam pila neofen 400 mg, može to bit uzrok povišenih AST i ALT?
mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:06   #1484
Molim Vas ako mi netko moze proanalizirati moj nalaz krvi na koji me poslala dr. reumatolog

SEROLOGIJA AUTOIMUNIH BOLESTI
anti dsDNA 1
ENA screen pozitivan
anti ss a/ro 23
anti ss b/la 3
anti sm 4
anti sm/rnp 7
anti jo 1 6
anti scl 70 133
anti histoni 9

Posebno me zanima ENA screen pozitivan jer u nalazu pise da bi trebao biti negativan, sto to znaci? takodjer me zanima anti scl 70 je 133, pise da je normalno u granici od 100-120!
ako mi netko moze pomoci bila bih mu zahvalna...
hvala unaprijed
kiara-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:03   #1485
Quote:
nekianonimus kaže: Pogledaj post
Bok svima, ovo je moj prvi post pa se nadam da ne radim nešto krivo s ovim podacima....
Zanima me da li bi mi itko mogao reći što ovaj hormonalni panel govori o osobi koja je muškog spola, ima 25 godina, jede zdrave namirnice i bavi se redovito tjelovježbom...
Dalje detalje ne bih sada spominjao, možda poslije nakon prvih dojmova, da isključim vlastite dojmove o simptomima koji bi mogli ispasti samo psihosomatski. Da li se može uočiti neki očiti, poznati problem, jer ne mogu sam prevesti značenje nekih odstupanja od referentnih vrijednosti?
Ako netko zna nešto više o endokrinologiji bio bih jako zahvalan.

Krv je vađena 29.11.2010. 11:30. Nije natašte, pojeo sam obilan i zdrav obrok prije vađenja krvi (meso; proteinski shake s maslinovim uljem, jajima, vodom, i prahom od surutke), također popio D3(3X400IU), omega 3 (3x; Dietpharm EPA 180mg, DHA 120mg) i kalcij, magnezij, cink kombinaciju u tableti (2x;KAL High Potency). Zaboravih, također i 2x Silymarin zbog jetre (''za svaki slučaj''), jer sam trebao već ovih dana otići na ultrazvuk zbog malo povišenog bilirubina. Ima već neko vrijeme da sam dobio nalaze gdje mi je bilirubin bio 21 umol/l...i malo jača urea...pa sam nakon nekog vremena otišao još jedan put 8.11.2010. i urea je bila 9.3mmol/l (ref. 2.8-8.3), a bilirubin 30.5 umol/l (ref. 3-20), pa smo se ja i doktorica složili da napravim taj ultrazvuk, no još ćemo vidjeti što će biti s tim.

LH (ECL) - Rezultat:2,4 U/L Referentni interval:muškarci 1,7-8,6
FSH (ECL) - Rezultat:1,4 U/L Referentni interval:muškarci 1,5-12,4
ESTRADIOL (ECL) - Rezultat:5,0 ng/L Referentni interval:muškarci 7,63-42,6
TESTOSTERON (ECL) - Rezultat:14,07 nmol/L Referentni interval:muškarci 9,9 do 27,8
SLOBODNI TESTOSTERON (RAČ) - 321,20 pmol/L Referentni interval:muškarci 178,00 do 598,00
DHEA-s (ECL) - 8,7 μmol/L Referentni interval:muškarci 2,6-7,7
sHBG (ECL) - 34,55 nmol/L Referentni interval:muškarci14,5 do 48,4
KORTIZOL (ECL) - 634,3 nmol/L Referentni interval: prije podne 7-10h 171-536, poslije podne 16-20h 64-340
T3 (ECL) - 1,6 nmol/L Referentni interval:1,3 do 3,1
T4 (ECL) - 113 nmol/L Referentni interval:59 do 154
TSH (ECL) - 3,33 mU/L Referentni interval:0,27 do 4,2


Zahvaljujem na bilo kojoj korisnoj informaciji...

P.S. Sigurno ima još nekih odstupanja od ref. vrijednosti u nalazu laboratorijske hematologije, ali nisam toliko siguran u njihovu važnost.
Poštovani nekianonimus,

Iako bih želio odgovoriti na pitanje o čemu se radi kod Vas na temelju navedenih nalaza, to nažalost nije moguće.

Naime, što se endokrinološkog nalaza tiče, iz ovoga su vidljiva blaža odstupanja u vrijednostima kortizola i dehidroepiandrosteron sulfata. Međutim, samo jedan nalaz ovakvih vrijednosti, nije dovoljan da bi se odgovorilo na pitanje o čemu se radi. Blaže povišene vrijednosti kortizola bazalno, tj. ujutro, mogu govoriti za nespecifični stres.

Nadalje, niste naveli kakve tegobe imate te zašto je zatraženo određivanje hormona. Zbog toga je još teže bilo što komentirati.

Treba spomenuti i kako drugi čimbenici mogu biti uzrokom povišene razine kortizola, pa i tjelesni napor.

Naravno, također postoji i niz bolesti koje mogu biti uzrokom povišenih vrijednosti kortizola, npr. Cushingov sindrom. Međutim, obično su vrijednosti više, a da bi se postavila dijagnoza treba biti ispunjeno nekoliko kriterija: od kliničke slike (tegobe i karakterističan izgled bolesnika) do rezultata određenih pretraga. Pritom treba još jednom naglasiti: jednokratno izmjerena razina kortizola u krvi nije nam dovoljna da bismo postavili dijagnozu.

Zbog toga, Vi ćete se trebati konzultirati sa specijalistom endokrinologom koji će, s obzirom na to koje tegobe imate, utvrditi je li potrebna daljnja obrada i koja.

Drugi dio pitanja odnosio se na povišene vrijednosti bilirubina i ureje. Povišene vrijednosti ukupnog bilirubina opet, same za sebe, neće nam dati odgovor na pitanje o čemu se radi. Potrebno je znati i vrijednosti konjugiranog (direktnog) bilirubina te je li riječ o izoliranoj hiperbilirubinemiji (osim bilirubina nisu poremećeni drugi pokazatelji jetrene funkcije, nema znakova hemolize, tj. raspadanja crvenih krvnih stanica) ili su i neki drugi parametri također poremećeni. Jedan od poremećaja, koji je dosta zastupljen u populaciji, a kojeg karakteriziraju blaže povišene vrijednosti bilirubina a bez prisutnosti drugih poremećaja funkcije jetre i bez hemolize, jest Gilbertov sindrom - dobroćudna bolest, koja zahvaća muškarce 5 puta češće nego žene, a ne zahtijeva liječenje. Radi li se o tome kod Vas, to ne mogu reći jer nemam dovoljno podataka a osim toga potrebno je provesti dodatnu obradu, što vidim iz Vaših navoda da liječnica i namjerava.

Povišene vrijednosti ureje a uz urednu funkciju bubrega mogle bi biti odraz prehrane bogate proteinima (a u Vašem upitu navodite proteinski shake...), ali ni to ne mogu sa sigurnošću tvrditi.

Iz svega navedenoga očito je da trebate temeljiti specijalistički pregled koji bi trebao dati odgovor na pitanje o čemu se radi.

Pozdrav i želim Vam svako dobro.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:06   #1486
Quote:
danijelas kaže: Pogledaj post
evo i mene za pomoc
naime nemogu docekat da mi dodu nalazi na markere jer cu iz koze iskocit
moje vrijednosti
ALT 70
AST 32
S-TIBIC 49 dakle na donjoj granici
S-kolesterol 5.3
znalci molim najbolju i najgoru soluciju
alkohol konzumiram 2x godisnje po 2 deci
masno izbjegavam mada me ima
i ne konzumiram ikakve droge
Poštovana danijelas,

Osvrnut ću se najprije na nalaze aminotransferaza koje Vas najviše muče. Pretpostavljam da ovo nije prvi nalaz jer se prije detaljnije dijagnostike u ovakvom slučaju svakako treba još jednom ponoviti određivanje aminotransferaza, npr. nakon nekoliko tjedana od nalaza na kojemu je najprije uočeno odstupanje od referentnih vrijednosti ili prema procjeni Vašeg liječnika.

Ukoliko i novo mjerenje pokaže odstupanje, tada se mora razmotriti zašto je do toga došlo. Dakle, pretpostavit ćemo da je i nakon ponovljenog nalaza ALT povišen. Što nam govori ovakav nalaz? Govori nam o oštećenju jetrenih stanica. Pri tome je ALT specifičniji od AST-a. Međutim, samo na osnovi ovakvog nalaza ne možemo zaključiti koji je uzrok oštećenja jetre.

Naime, bilo koja bolest jetre u kojoj dolazi do umjerene upale ili oštećenja njezinih stanica može dovesti do blagog porasta aminotransferaza, kao u Vašem slučaju.

S obzirom da ste naveli da "Vas ima", svakako bi trebalo, između ostalog, pomisliti i na tzv. masnu jetru ili eventualno NASH, nealkoholni steatohepatitis. U prvom slučaju (masna jetra) radi se o prekomjernom nakupljanju masti u hepatocitima, jetrenim stanicama. Česti uzroci ovoga jesu debljina, potom šećerna bolest, gladovanje, nadalje alkohol itd. Ne smijemo zaboraviti niti lijekove! Kada se čimbenik koji je odgovoran za ovakvo stanje ukloni, a općenito je u većine bolesnika korisno i smanjenje tjelesne težine, dolazi do poboljšanja i ozdravljenja.

Kada se uz masnu jetru nalaze i upalne promjene, govorimo o NASH-u. I ovdje je osnova liječenja uklanjanje ili liječenje čimbenika rizika.

Nadalje, u obzir dolazi i virusni hepatitis, i to ponajprije kronični oblik. Zato ste i upućeni na određivanje tzv. markera virusnih hepatitisa.

Kada se navedeni uzroci isključe, treba tragati i za drugim jetrenim bolestima.

Iako dosta opširan, nažalost, kao što vidite, ovaj tekst ipak ne može dati konkretan odgovor na pitanje što je uzrok povišenih vrijednosti ALT-a u Vašem slučaju. Za to ćete ipak morati pričekati rezultate ostalih nalaza, a i napraviti pregled kod gastroenterologa te ostale pretrage bude li potrebno.

Vrijednost ukupnog kolesterola od 5,3 mmol/l jest blago povišena te je treba regulirati ponajprije dijetom i promjenom životnih navika, o čemu se svakako posavjetujte s Vašim obiteljskim liječnikom.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 00:50   #1487
Bok stručnjaci

Prošli sam tjedan bila na separatoru i broj trombocita je bio 414

Koliko god sam sretna činjenicom da sam super davatelj (sad kad mi je hemoglobin prenizak za punu krv) toliko sam pomalo zabrinuta zbog činjenice da se visok broj povezuje s trombozom.

Na zadnjem nalazu (9 mjesec) su bili 380.

Hvala
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:00   #1488
monukleoza ili gnojna angina?

upaljen mi je krajnik i ima u njemu gnoja,te me malo boli dok gutam.malo mi je povećan limfni čvor.doktorica mi je prepisala silapen-sumnja na gnojnu anginu,ali vadila sam krv i radila LDH da vidimo da li je možda u pitanju mononukleoza.krvna slika mi je uredna,samo mi je LDH 271,a normalno je 124-224.zaboravila sam reći da nemam temperaturu,ali me bole kosti i malo kašljem.da li je netko imao sličnu situaciju?

Zadnje uređivanje khs 500 : 06.12.2010. at 20:08.
khs 500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 20:42   #1489
što predstavlja MPV u KKS? Znači li uopće išta što je malo povišen? Doktorica nije uopće komentirala to
Sve ostale vrijednosti normalne...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:27   #1490
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Bok stručnjaci

Prošli sam tjedan bila na separatoru i broj trombocita je bio 414

Koliko god sam sretna činjenicom da sam super davatelj (sad kad mi je hemoglobin prenizak za punu krv) toliko sam pomalo zabrinuta zbog činjenice da se visok broj povezuje s trombozom.

Na zadnjem nalazu (9 mjesec) su bili 380.

Hvala
Nalaz trombocita je unutar referentnih vrijednosti tako da ovakve vrijednosti trombocita neće povećati rizik od tromboze.

Inače, broj se trombocita mijenja u ovisnosti o različitim faktorima. To nije ništa neobično. Uslijed infekcije, npr. upale grla, kao i neko vrijeme nakon izliječenja iste, broj trombocita može biti prolazno povišen. Također i kao posljedica stresa, fizičkog napora, kod žena i prije menstruacije, zatim kod sideropenične anemije (slabokrvnost uzrokovana manjkom željeza), nakon gubitka krvi itd. dolazi do povišenja broja trombocita.

No, kao što sam već spomenuo, kod Vas je taj nalaz uredan, a ovo sam naveo samo radi ilustracije kako broj trombocita nije fiksna vrijednost nego ima svoju dinamiku, kao uostalom i drugi parametri u krvnoj slici.

Lijepi pozdrav.

Quote:
khs 500 kaže: Pogledaj post
upaljen mi je krajnik i ima u njemu gnoja,te me malo boli dok gutam.malo mi je povećan limfni čvor.doktorica mi je prepisala silapen-sumnja na gnojnu anginu,ali vadila sam krv i radila LDH da vidimo da li je možda u pitanju mononukleoza.krvna slika mi je uredna,samo mi je LDH 271,a normalno je 124-224.zaboravila sam reći da nemam temperaturu,ali me bole kosti i malo kašljem.da li je netko imao sličnu situaciju?
Ono što opisujete nije tipična klinička slika niti streptkokonog tonzilofarningitisa niti infektivne mononukleoze. Uistinu, kod oko 90% bolesnika koji su oboljeli od infektivne mononukleoze nađe se povišen LDH, ali ako samo ovaj nalaz odstupa, to nije dovoljno da bi se postavila dijagnoza. Trebat će ponoviti pregled kod Vaše obiteljske liječnice i učiniti dodatne pretrage kako bi se utvrdilo o čemu se radi.

Pozdrav

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
što predstavlja MPV u KKS? Znači li uopće išta što je malo povišen? Doktorica nije uopće komentirala to
Sve ostale vrijednosti normalne...
MPV je kratica za mean platelet volume, tj. prosječni volumen trombocita - krvnih pločica. On se tumači uvijek u odnosu na broj trombocita. Ukoliko je riječ samo o manjem odstupanju u vrijednostima MPV a ostatak krvne slike je uredan, to bih smatrao urednim nalazom na koji se ne bih posebno osvrtao, kao ni Vaša liječnica.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:57   #1491
Bit će onda da su umor i manjak željeza povisili trombocite

Hvala lijepo na odgovoru
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 13:22   #1492
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
MPV je kratica za mean platelet volume, tj. prosječni volumen trombocita - krvnih pločica. On se tumači uvijek u odnosu na broj trombocita. Ukoliko je riječ samo o manjem odstupanju u vrijednostima MPV a ostatak krvne slike je uredan, to bih smatrao urednim nalazom na koji se ne bih posebno osvrtao, kao ni Vaša liječnica.

Lijepi pozdrav.
Puno hvala
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 14:28   #1493
nalazi gastroskopije

nalaz glasi:
"primljeni materijal su četiri sitna komacića tkiva 2mm u promjeru koji su histološki dijelovi želučane sluznice prekrivene cilindričnim epitelom dok se u lamini propriji uz žlijezde koje dijelom pokazuju rekativne promjene nađe i umjereno izražena infiltracija mononuklearima.
Bojenje po Giemsi kolonizacija Helicobacterom pylori u ovom materijalu nije nađena."
jasno mi je da nema heliobakterije ali ovaj prvi dio? da li mi netko može ovo protumačiti?
hvala!
tihana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:23   #1494
imunološki nalazi

Pozdrav
Primljen sam u bolnicu 2.11.(pušten 27.11) na infektivnoj zg zbog visokih temeperatura do 41 uz užasnu tresavicu po sat vremena i kašljanje,probali su sa svim voltaren,ibuprofen sve bezveze temeperatura i dalje ostaje onda su prešli na medrol 64mg tad je prestala i nije ju bilo tijekom sljedeći 2 tjedna tada pralaze na postupno smanjivanje medrola na 16 mg-naparavili su sve moguće nalaze na sve bolesti,rentgene,ultrazvuk srca,abdomena,limfnih čvorova,snimana je i štitnjača u vinogradskoj,napravljena kolonoskopija,EKG,CT-mozga,abdomena i prsnog koša i biopsija jetre koja je pokazala da ima oštećenja(upućuje na toksično trovanje)jetreni enzimi ALT,GGT,CRP su još povišeni al u opadanju od zadnjeg puta.Mene zanimaju ovi nalazi imunološki koji su svi bili negativni kad sam došao u bolnicu nalaz iz 23.11. pokazuje da je :
ANA -negat
ANTI DS DNA-15
ENA-graničan
ANCA-pozitivan
ANTINUKLEOSOM-61

Danas mi ga je Dr. na kontroli pokazao i veli da sve upućuje na AUTOIMUNU BOLEST i daljne kontrole na REBRO

ŠTO VI MISLITE O OVOME !KAKO JE MOGUĆE DA SU SE TA ANTITJELA TAKO BRZO STVORILA,NALAZ JE BIO NEGATIVAN DOK JE TEMPERATURA TRAJALA
kalisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 12:32   #1495
bok, ljudi!

evo , molim mišljenje za ove lab. pretrage.
radi se o mom mužu, 32 godine.
on je prije mjesec dana otišao doktorici zbog upaljenog grla, međutim dva puta mu je davala po dva različita antibiotika (zadnji put je dobio neki antibiotik koji je imao samo tri tabletice, ali znam da nije sumamed).
uglavnom, ne boli ga više grlo, ali ima i dalje napadaje kašlja i iskašljava onako jako bijelu sluz.
nakon što je treći put išao doktorici, ona ga je poslala da vadi krv i urin, obavi rentgen pluća i bris ždrijela i nosa.
za sada smo dobili samo rezultate krvi, pa vas molim za vaše mišljenje.

kod enzima ima povišene
s-alt 51 (12-48)
s-ggt 69 (11-55)

kod elektrolita ima snižen
natrij 136 (137-146)

i ima povišene trigliceride 2.3 (moraju biti ispod 1.7)

unaprijed vam hvala na mišljenju.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:13   #1496
Imunološke pretrage

Pozdrav svima! Skoro svaku jesen/zimu imunitet mi je katastrofa, pokupim svaku boleštinu, obična prehlada se skoro uvijek zakomplicira, jako dugo treba da se oporavim. Nema tog pripravka koji nisam progutala za podizanje gore navedenog, ali bez većeg uspjeha. Naravno, usput sam našopana antibioticima na koje mi se, očito, organizam navikao pa i ne djeluju...Da skratim...Našla sam jednu polikliniku koja obavlja imunološke pretrage (IgA, IgG, IgM, IgE, antistreptolizinski titar), odlučila sam se napraviti to privatno, jer mi je dosta bolnica, a ni uputnicu baš ne daju...Trenutno sam završila antib. terapiju pa me zanima koliko vremena treba proći od završetka terapije da navedene pretrage mogu obaviti a da rezultati budu vjerodostojni (ako antibiotici uopće utječu na navedene pretrage)? Pliz, pomozite! U toj poliklinici mi nekako nisu bili sigurni pa molim ako ima tko stručan da mi pomogne! Hvala unaprijed!
Strelicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:22   #1497
Na imunoglobuline (IgE, IgG...) mislim da antibiotici ne utječu, ali na AST-O (antistreptolizinski titar) utječu pa bi trebala ga vaditi minimalno 2 tjedna nakon prestanka uzimanja antibiotika.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 16:49   #1498
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Na imunoglobuline (IgE, IgG...) mislim da antibiotici ne utječu, ali na AST-O (antistreptolizinski titar) utječu pa bi trebala ga vaditi minimalno 2 tjedna nakon prestanka uzimanja antibiotika.
Hvala ti na odgovoru! Onda ću pričekati! Ako neko ima neko iskustvo s oslabljenim imunitetom ili ako je radio iste pretrage, nek se javi! Jedan od mržih simptoma mi je temperatura (37, 37,2) koja perzistira i nakon što bolest prođe(naoko). Napišite i što vam je (ako je) pomoglo. Eto, pišite, raspišite se, jer većina doktora samo sliježe ramenima kad nema pametnijeg odgovora, osim-puno čaja, limuna, meda..
Strelicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 01:27   #1499
tumorski marker 19-9

pppp. da li netko nešto zna o ovome?
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 07:58   #1500
KRVNA SLIKA I MARKERI

Pozdrav svima. Imam 40.godina. Obavio sam laboratorijske pretrage.
MCV je 105 a normalno je 83,0-97,2.
MCH je 34,4 a norm. je27,4-33,9
GGT je 105 a norm. je11-55.
Tumorski biljeg Ca 19-9 je 66,7 a normalno je 33. Poslan sam na MSCT.
Jako sam zabrinut .Čak ni spavati ne mogu. Ako je netko imao sličan problem ili ako zna o tome neka mi pomogne. Da li se ovo može vratiti u normalno stanje. Molim Vas pomozite mi. Hvala.
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.