Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2005., 14:50   #1
Lanište, Remetinec, Blato

gledam malo stanove po oglasniku i po netu pa sam naišao na nekoliko zanimljivih u Laništu... ima netko kakve informacije iz prve ruke kakav je kvart, kakva je gradnja?
cijene mi se čine dosta prihvatljive... da li je to zato što je naselje malo van ruke i uz autoput ili ima još razloga?

pozdrav...
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:07   #2
Uf, meni se nikako to naselje ne sviđa... često prolazim jer imam poznate u Blatu i nikako da mi bude barem malo OK!!
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 16:29   #3
rodbina mi je tamo i znam da je gradnja ne baš kvalitetna

pozicija i nije loša i kvart mi nije previše nesimpatičan ali...

...ne znam kako vi, ali ja imam jako nelagodne osjećaje vezane uz ptsp. zbog toga me peče savjest i nikako mi nije drago ali ne mogu si pomoći... naime, puno je zdrada izgrađeno za umirovljene vojnike i to su mahom relativno mladi, ogorčeni ljudi, koji su svašta u životu prošli... zato mi nije baš ugodno tamo, a imala sam i jedno neugodno iskustvo s mladim ocem, evidentno bolesnim, koji je djetešce doveo u park i skoro istukao jednu curicu koja je njegovu u igri trknula
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 14:34   #4
Lanište ti je u k.
Kvaliteta gradnje je loša, propadaju kade sa viših katova na diže i sl.

i ima puno ptspovaca.
nov je kvart al je gradnja loša, ko i u borovju.
najbolje ti je tražiti zgrade koje su građene prije 20 godina. tam si za ziher da je sve ok.
jazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 14:46   #5
a kak je s novim zgradama u susjedstvu, u savskom gaju? jedan stan nam je zapeo za oko...

tko su graditelji tih nekvalitetnih zgrada u laništu?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 13:55   #6
gradila ih je industrogradnja i niš ne valja.
savski gaj? ja mislim da je ok, al bi mogle lako biti limenke, raspitaj se kod stanara.

sve kaj je gradila industrogradnja ne valja nikako, kolko čujem.
jazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 13:56   #7
pardon, barem ovo zadnje kaj je gradila...
pozdrav
jazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 15:04   #8
alo..ja bi na vasem mjestu pobjegla od tog kvarta sto je dalje moguce..

a ona skola ..a okolica.. a napasnika..

inace ja sam neko vrijeme (prva dva razreda OŠ) živjela u blizini i išla tam u školu i kao nije me jedno 10 ak puta zaskocio iz grma neki polu goli frajer i drkajuci vikao zamnom dodji mala da se igramo..

anyhow..mozda je danas tam bolje ..al meni ne zgleda tako...

ali to je jedno vrlo subjektivno mišljenje.
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 20:20   #9
hvala svima na odgovorima...
osjecam se kao da sam iskoristio "joker publiku"
sad mi je lakse prekriziti Laniste...
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 00:55   #10
Quote:
jazza kaže:
savski gaj? ja mislim da je ok, al bi mogle lako biti limenke, raspitaj se kod stanara.
NOVE zgrade , ne stare...
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 08:51   #11
Lanište kao kvart?

Lijepi pozdrav svima na forumu!

Dakle, trebalo bi kupiti veći stan u idućih pola godine. Ispočetka smo razmatrali samo Jarun gdje smo navikli živjeti. Međutim, cijene su jako visoke pa smo počeli gledati i malo šire a opet ne predaleko
I tako smo došli i do Laništa gdje su cijene osjetno niže.
u razgovoru s agentima i prijateljima, primjetio sam određenu odbojnost prema tom kvartu, pa me zanima ima li tome neki manje vidljiv razlog (provozao sam se naseljem i pogledao neke stanove, pa sam s te strane upućen).
Posebno bi mi bilo zanimljivo čuti nešto o tom kvartu od onih koji tamo stanuju.

Hvala na odgovorima.
Kit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 09:01   #12
tamo su valjda branitelji dobivali stanove pa možda zato neki ne vole taj kvart. ali inaće jako zgodno(tiho) naselje, odsječeno je od ostalih i to ima i prednosti i nedostataka.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 09:38   #13
Zbog lokacije koja izgleda pomalo smijesno - odsjeceno, kak je papa rekao, uz sami autoput (ovima uz cestu mozes virit u stanove) , kao da nisu "stali" u zg . Zato ti se ljudi sprdaju s ti kvartom.
Inace sam polozaj, s obzirom na blizinu centra, uopce nije los.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 10:59   #14
OK je, ali pošto je tamo početak/kraj autoputa i rotor nebi baš rekao da je kvart tih, ali nije loš.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2005., 17:57   #15
Re: Lanište kao kvart?

Quote:
Kit kaže:
Lijepi pozdrav svima na forumu!

Dakle, trebalo bi kupiti veći stan u idućih pola godine. Ispočetka smo razmatrali samo Jarun gdje smo navikli živjeti. Međutim, cijene su jako visoke pa smo počeli gledati i malo šire a opet ne predaleko
I tako smo došli i do Laništa gdje su cijene osjetno niže.
u razgovoru s agentima i prijateljima, primjetio sam određenu odbojnost prema tom kvartu, pa me zanima ima li tome neki manje vidljiv razlog (provozao sam se naseljem i pogledao neke stanove, pa sam s te strane upućen).
Posebno bi mi bilo zanimljivo čuti nešto o tom kvartu od onih koji tamo stanuju.

Hvala na odgovorima.
meni su govorili da im je odbojno zbog branitelja i ptsp-a.
inače meni je kvart skroz sladak, prije bi živila tu nego u dubravi.
ne znam zašto, al nekako su mi draži južni dijelovi zagreba
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 14:19   #16
ne znam zašto nitko ne spominje lošu gradnju o kojoj su bile pune novine jedno vrijeme.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 18:05   #17
Quote:
chiquita kaže:
ne znam zašto nitko ne spominje lošu gradnju o kojoj su bile pune novine jedno vrijeme.
zato šta je to trenutno karakteristika većine zgrada unazad 4-5 godina
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 18:18   #18
osim gomile PTSP-ovaca i glupog polozaja (kraj autoputa), po televiziji/novinama se kvart povlacio uglavnom zbog izuzetno lose gradnje
zar se nitko ne sjeca slika iz zagrebacke panorame i slicnih emisija gdje su ljudi bili ocajni jer im otkad su uselili u zgradu uopce nije radilo grijanje (radilo se o barem jednoj ili dvije cijele sezone)?
mislim da je vecina zgrada tamo "POS-kvalitete" jer se radilo o stanovima koji su se dijelili braniteljima pa je svaki izvodjac "malo" ukrao na materijalu i sl (kao sto se (uglavom) radi kad je narucitelj stanova drzava)
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 22:27   #19
Meni se Lanište čini puno bolje nego Špansko ili Prečko, barem što se povezanosti s gradom tiče.

Do tramvaja (br. 14 i 7) je 5 minuta pješke po osvjetljenom šetalištu. Kakvi ljudi tamo žive, nemam pojma O stanovima također, ali povezanost s centrom je zbilja zadovoljavajuća.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 22:32   #20
Re: Re: Lanište kao kvart?

Quote:
vaci kaže:
meni su govorili da im je odbojno zbog branitelja i ptsp-a.
inače meni je kvart skroz sladak, prije bi živila tu nego u dubravi.
ne znam zašto, al nekako su mi draži južni dijelovi zagreba
možda ti je ta šupkovina od kvarta draga jer tramvajem imaš preko pol sata do trga A da ne pričam da 14-ica ide svake prijestupne
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.