Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 14:55   #201
Quote:
Vesna8888 kaže: Pogledaj post
Da li tko zna da li su predvidjeli negdje u zajednickim prostorijama mali gym, ili teretanu? Za stanovnike, naravno.
Jesu... mali gym je uspinjanje i spuštanje po hodnicima zgrade prema/iz stana i tračanje po gradilištu za majstorima... ima i teratana, nošenje, vrećica s cugom za iste i kutija s zamjenskim pločicama
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 16:28   #202
Quote:
Vesna8888 kaže: Pogledaj post
Da li tko zna da li su predvidjeli negdje u zajednickim prostorijama mali gym, ili teretanu? Za stanovnike, naravno.
Teretana u sklopu centra bi bila savršena stvar. Veliki Konzum i teretana i mogu slobodno zaboravit na auto
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 09:06   #203
Ima li itko ideju kako Centar Bundek misli dovršit radove?
Izvođač radova (Konstruktor) je posljednju godinu proveo valjda 90% vremena u blokadi računa....
Čini mi se da su vlasnici prije cca. godinu dana izradu staklene fasade financirali predajom udjela u projektu/firmi (IGH, Konstruktor i Stipić grupa je svaki dao po 5% firmi KFK Tehnika). Tako su financirali fasadu i vanjsku stolariju, a kako će preostalo (uz dodatni problem polovice vlasnika u blokadi - Stipić grupa i Konstruktor)?
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 18:43   #204
Kao i slični projekti (npr. Zgrada u Voltinom na koju je sad sjela Erste, dovršila i prodaje), Zagrebačka će sjesti na sve, platiti nešto sitno da se dovrši i to prodati uz debeli profit...
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 10:42   #205
OK. Kopajući malo s druge strane, čujem da se u plaćanju izvođača Konstruktor zaobilazi, pa Centar Bundek direktno plaća podizvođače.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 09:59   #206
[QUOTE=Slay;41060780]Evo ovako, raspitah se ja. Što se tiće penala,dobit ćemo obrazac koji ćemo morat ispunit.

Jel dobio tko taj obrazac? Penale ne spominju, ali uredno šalju račune za dodatnu opremu...
Bio sam na gradilištu, neće nažalost biti gotovo prije 12 mjeseca...
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 10:16   #207
Ma nećete vi bit gotovi do idućeg proljeća. Žalosno, ali istinito.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 10:35   #208
Moj stan spada među 'manje prioritetne', a u njemu treba samo ugradit sanitarije i prelakirat parkete. Kad bi stvarno zapeli, mogli bi bit gotovi za 3-4 tjedna, a i grad kad jednom konačno krene asfaltirat to ide brzo. Valjda nemaju para pa pimplaju mao po malo, a onda ostaje otvoreno pitanje, mogu bit gotovi u 11., 12. ili 5. mjesecu. Nadam se ovoj srednjoj varijanti.
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 14:52   #209
jesu ikome vec naplatili prvu ratu kredita? nama jesu..totalno bezveze a kljuc jos nismo dobili
ellicapufonjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:20   #210
E stvarno ga sad već pimplaju tjednima oko te ceste, voda još nije priključena, nemaju ime ulica, za sve se navodno čeka grad a bogme ni oni nisu ažurni po pitanju dovršetka stanova. Kako su za tu susjednu zgradu dobili sve brzo i bez problema a oni mjescima čekaju grad za ovo i ono. Nek priznaju da kasne u svemu i plate već te penale! Gledam onu susjednu zgradu to se puši od bušenja i radova čak i vikendima a ovima se ne žuri. Stvarno nekorektno da plaćamo kredite a nismo uselili, dovest će nas na prosjački štap jer tko si može prisuštiti plaćanje 2 stana?
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 09:59   #211
Napokon betoniraju cestu, počeli su od strane kineskog restorana. Moj stan finiširan, parket polakiran jupiiii Ulaz u zgradu isto skoro gotovo popločen, vrt između dviju vila skoro gotov, dvorište izravnato. Nema više puno toga i moram priznati da mi se objekat i sve okolo sve više sviđa.... Šljakeri govore kak je super radit jer je objekat suh jer je sporo rađen he he koja ironija mi se načekali a njima super jer nigdje nema vlage
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 12:45   #212
Tehnički navodno za 2 tjedna...
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 16:11   #213
[QUOTE=crnaosmica;41646777]
Quote:
Slay kaže: Pogledaj post
Evo ovako, raspitah se ja. Što se tiće penala,dobit ćemo obrazac koji ćemo morat ispunit.

Jel dobio tko taj obrazac? Penale ne spominju, ali uredno šalju račune za dodatnu opremu...
Bio sam na gradilištu, neće nažalost biti gotovo prije 12 mjeseca...
Evo da svima koji su platili i nisu se uselili na vrijeme malo osvježim dan!

Moj kolega je kupio stan od tvrtke Pionir 1994 godine. Useljenje je kasnilo 10 mjeseci. Cijena stana je u ono vrijeme bila cca 900 DEM/m2 dakle stan od 75 m2 trosobni koštao je 67500 DEM. Zbog kašnjenja kolega uzima advokata i tuži tvrtku Pionir na sudu u Mariboru za penale i naknadu štete (advokat pristaje da se naplati kad dobiju slučaj od onoga što će ostvariti na sudu - advokat je Slovenac).

Ostali vlasnici nisu nikoga tužili i nisu potraživali ništa jer su bili sretni da su se uselili.

Nakon 5 godina suđenje završava i odluka suda je u korist mojeg kolege. Dobio je na ime penala i naknadu štete (plaćanje podstanarstva kroz vrijeme dok nije mogao koristiti stan) 12000 DEM. Advokat je od toga uzeo 20%!

Na kraju ga je stan koštao 740 DEM/m2.

A susjedi koji nisu tužili nisu ništa dobili čak niti penale za kašnjenje na koje su po ugovoru imali pravo!

Dakle zaključak je da se isplati tužiti!
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 21:26   #214
e kad bi bilo bilo bi super..... znas li mozda da li je gotova cesta oko zgrade...kad ce biti primopredaja????
kicofico is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 13:58   #215
Quote:
kicofico kaže: Pogledaj post
e kad bi bilo bilo bi super..... znas li mozda da li je gotova cesta oko zgrade...kad ce biti primopredaja????
Ceste su gotove i fino iscrtane, ali oko njih je hrpa blata. Ne obazirem se previše na njihove informacije o rokovima jer ni sami sigurno ne znaju što će kada bit, ali realno to sve može biti gotovo ovaj mjesec. Ali koliko god malo posla ostalo, može se otegnuti i do proljeća s obzirom na to kojim tempom rade od ljeta.
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 10:38   #216
Ak nam ne plate penale trebamo svi u zajedničku tužbu! Ceste su gotove još fali ulaz u garažu. Ja sam jućer prošao tamo i šokirao se kad sam vidio bagere da kopaju i radi se čak i nedjeljom. No bez obrzia stvarno je sve to sporo išlo. Katastrofa što nije spojena cesta do kraja sa Središćem; morat ćemo po blatu hodat ako hoćemo prečicom u kvart. Moj stan je gotov ali od useljenja ništa dok ne prođe tehnički. Realno mislim da to bude krajem 11ili početkom 12. mjeseca. Bilo bi fer i korektno da se i oglase oni sami jer nitko mi niš ne veli osim tamo šljakeri ali to je sve rekla kazala...
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:54   #217
http://www.vecernji.hr/zagreb/pocinj...-clanak-473052

Najviše mi se 'sviđa' zadnja rečenica - Iako je kompleks na Bundeku već trebao biti završen, sve se odužilo, doznajemo, zbog gradnje prilaznih cesta za koje je zadužen Grad Zagreb
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:55   #218
tehnicki bude 30.11. molite se da ih vrijeme posluzi pa da vise dovrse tu cestu i rijese se blata..nakon toga useljenjeeee weeee
ellicapufonjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:40   #219
Jel zna netko koliko uopće traje taj tehnički? U ugovorima su si ostavljali mjesec dana za tehnički... A i primopredaja 150 prodanih stanova sigurno neće trajat jedan dan. Ak nas ne usele do polovice 12. mj. neće zbog blagdana ni do polovice 1.
crnaosmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 11:29   #220
Kolko znam, tehnički pregled inače može trajati nekoliko dana. Ali ja sam shvatio da je 30.11. samo nekakav inicijalni pregled.
Bit će to sve OK, iako ima zasad (bar) jedan ozbiljan problem. Tko je po gradilištu već zna (hint: -3). Mislim da bi bilo pametno tko god je kupio stan da malo prati i ostatak zgrade, sve to će postati naše (su)vlasništvo.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.