Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2011., 22:21   #21
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
za školu u zapruđu mora prijeći ulicu sr njemačke (6 traka bez podhodnika), mora prijeći i preko zebre na sjevernom kraju ul. brune bušića kod bundeka i trumbićevu ulicu u zapruđu.
Imas praf zaboravila sam na sr njemacku, al u moju obranu, taj dio ulice je stvarno slabo prometan, kao i ulica brune busica.
Ma tak mi je svejedno za taj centar bundek, kak su krenuli s gradnjom, zgrada bu se zgradila za dve godine.
Meni je bitno da mi niko ne zrusi onaj kineski restac pored
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 11:00   #22
Svaka čast na hrabrosti ovima koji su tamo već kupili ili kaparili stan; mi nimo imali muda za to i odustali smo. Ne samo zbog ipak previsokih cijena za današnje vrijeme nego najviše što je tu previše rizika u igri. Nakritičniji dio gradnje tek dolazi a to je kad krene unutarnje uređenje i peripetije sa podizvođačima, neplaćanjem pa onda sve stane. Tko ti garantira da će ti vratit pare ako projekt ne bude završen i ne dobije papire? Tri investora u igri i to je opasna zona. Popusti su im nikakvi kao i penali za kašnjenje. A kad se Središće još izgradi sa zgradama matice itd. bit će stanova ko na Laništu. Kvart ipak ima i dosta nedostataka što se tiće škola itd. Isto tako veliki minus je što ne možeš koristiti državne poticaje a i cijene velikih stanova bi im trebale valjda biti niže a oni digli za svaki kat sto eura bez obzira na koju stranu stan gleda. Mogu razumit da su ovi koji gledaju na jezero skuplji ali zašto i ovi koji gledaju u dvorište ili na druge strane? Mislim da će tu biti još stanova sa ekstra popustima jer ne vjerujem da će uspjeti to sve prodati do proljeća. Sretno svima koji su ušli u ovu rizičnu igru!
Ruznimarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 20:23   #23
ja imam prijatelja inženjera koji se muvao po gradilištu na bundeku i rekao je da je bundek jaaako loše građen, navodno je korišteno 7 (sedam) različitih vrsta/kvaliteta betona u gradnji stanova i poslovnih prostora, dakle radi se o teškom fušeraju. Jedino su kvalitetno građene vile. Pa tko voli...
aishia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 20:36   #24
koje vile
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:45   #25
Kompleks Centar Bundek uključuje par dvokatnica - eksluziva, najbliže Bundeku. Pretpostavljam da je na to mislio pod "vile".
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 01:13   #26
tamo prolazim svaki dan i nema nikakvih vila

edit: sad sam vidio na renderu na kaj se točno misli pod vile..
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 09:52   #27
Prvih par katova zgrade ništa ne vidi od tih "vila"

A koliko vidim na gradilištu nema značajnijih pomaka zadnjih mjesec dana
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 14:01   #28
Quote:
Yorkshire kaže: Pogledaj post
Prvih par katova zgrade ništa ne vidi od tih "vila"

A koliko vidim na gradilištu nema značajnijih pomaka zadnjih mjesec dana
Glavno da su platili ogroman članak u večernjem ili jutarnjem gdje piše da svakodnevno više od 300 radnika tam gradi i radi ja sam ih vidjela možda desetak i to je to.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:26   #29
Ima kaj novo s ovim?
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 03:54   #30
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Kompleks Centar Bundek uključuje par dvokatnica - eksluziva, najbliže Bundeku. Pretpostavljam da je na to mislio pod "vile".
upravo to
aishia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 12:49   #31
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Kompleks Centar Bundek uključuje par dvokatnica - eksluziva, najbliže Bundeku. Pretpostavljam da je na to mislio pod "vile".
Točnije - Vile dosta blizu jako prometnim cestama uz Bundek
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 13:20   #32
Evo,samo da prijavim da smo i mi nastavili trend,te odustali od kupnje stana u Centru Bundek
Bili smo ozbiljno zagrizli za jedan stan, no nakon dosta negativnih komentara, išli smo malo zagrebati pod površinu cijele priče, da se ne bi sve svodilo na rekla-kazala. Preko prijateljava prijatelja stupili smo u kontakt sa jednim tipom koji radi na izgradnji tog objekta i on nam je,nažalost,potvrdio sve te špekulacije o kojima se i ovdje pisalo.
Dakle, štede dosta na kvaliteti izvedbe, materijali su sumnjive kvalitete,a rokove bi navodno trebali ispoštovati, ali opet na uštrb kvaliteti i početnoj ideji i projektu. Ti stanovi su trebali biti luksuzni,u smislu izvedbe i materijala, no financijska situacija se dosta poljuljala i završni radovi će biti,u najmanju ruku prosječni. A dati preko 2 soma eura za kvadrat prosječnog stana je glupost. Pa za te novce si kupim prosječan stan na puno boljoj lokaciji, i napravim od njega vrhunac luksuza i komfora!
U početku sam bila prilično razočarana,jer sam u glavi već i namjestila taj stan , no sad mi je drago da smo odustali. Definitivno precijenjeni stanovi za ono što dobiješ za uzvrat.
__________________
Nije loše...
olivera0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 14:06   #33
Ako ne zatvore prije zime biće sranja.

A kolko vidim, stoje na istom već dobra 2 mjeseca.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:42   #34
Thumbs up BUNDEK - STANOVI

Mislim ljudi , pa jeli netko od Vas uopće bio blizu gradilišta ? Kakve su to priče da nema nikog na baušteli . Normalno da se sa ceste ne vide kada svi rade unutra . Ja sam bio nekoliko puta na gradilištu jer me interesira kupnja stana . Radnika ima hrpa i većinom rade unutra na završnim radovima od -3 etaže pa sve do vrha . Neko piše o kvaliteti gradnje , pa jel se taj kuži u to ili je "čuo od nekog koji je to čuo od ..." ili je vidio "na vlastite oči" ? Rokovi završetka ? Od kada je ZG banka "bog i batina" na gradilištu sve funkcionira kako je predviđeno i svima je u interesu da se projekt završi . Cijene stanova ? Da ima i jeftinijih stanova (vidi "bandičevce" u Sesvetama , ...) . No s obzirom na lokaciju i opremu stanova (npr. klima , pločice - pipe - parket - po izboru , portafon , kabelska , protuprovalna vrata , alu stolarija , zatamnjena izo low - e stakla , ...)pa do sadržaja koje centar Bundek bude nudio (vrtić , pošta , banka , kafići , podzemne i nadzemne garaže , spremišta za svaki stan u podrumu , blizina bus-tramvaja , park i jezero preko ceste ....) cijena je i više nego povoljna . I sigurno neće biti jeftinijih kvadrata u toj blizine , čisto iz razloga cijene zemljišta , lokacije i naravno gradnje , bez obzira tko bude tu blizu gradio , to sigurno neće biti socijalni stanovi . Da i cijena je niža nego prije dvije godine kada je počela gradnja zbog toga jer je to uvjetovala ZB banka . Poplava ? Pa kada je bila zadnja poplava u Zg , negdje oko 60. godina ? Pa sa druge strane Save su kuće , naselje praktično na nasipu . Proslave na Bundeku tokom ljeta ? Pa gdje je jezero u odnosu na poziciju same zgrade ?
Naravno da pošto je ZB banka praktično vlasnik centra Bundek ona diktira i uvjete kredita , sadržaj predugovora , ......i sve ostalo . Tko želi može prihvatiti a tko ne želi ne mora . Ima stanova u Zagrebu koliko želite . Pitanje je kakvih , gdje i naravno koliko koštaju .
Sve ovo gore navedeno je iz prve ruke , moje ruke jer sam bio nekoliko puta na gradilištu , razgovarao sa portirom / zaštitarom na ulazu , preko radnika do osobe zadužene za prodaju stanova (svi su rekli otprilike isto ) .
Također , savjetujem onima koji žele kupitiu stan tu u centru Bundek da dogovore posjet gradilištu te da se sami uvjere u stanje na gradilištu i sve ono što ih zanima . Do sada je prodano više od 60 % stanova , zanimljivo je da su svi najskuplji stanovi najprije prodani (od urbanih vila pa do penthousea na zadnjem katu) , zato ukoliko želite mogučnost biranja požurite .
I na kraju , da ne zaboravim , ja i supruga smo kupili stan u centru Bundek , ima pogled na park . Već planiramo unutarnje uređenje .
Cicothemajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 11:14   #35
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
za školu u zapruđu mora prijeći ulicu sr njemačke (6 traka bez podhodnika), mora prijeći i preko zebre na sjevernom kraju ul. brune bušića kod bundeka i trumbićevu ulicu u zapruđu.
samo sam se htjela osvrnuti na ovo
Solar je u pravu glede škole u Zapruđu i malih Središćanaca.
Trenutno uređujemo nas stan i kod sveki smo vec neko vrijeme u Središću - u ovih dva mjeseca koliko smo tu, stvarno nemam nikakvih zamjerki na kvart, sve je blizu, dosta sadržaja, puno parkova, baš je naselje napravljeno za ugodan život.
Ali škola - to je druga priča
Svu djecu mladje dobi iz Središća roditelji vode u Zapruđe u školu, bez iznimke, koliko sam ja vidila - prevelike su to brzine na cesti da bi ih pustili same, a nema pothodnika.
Ne znam da li će se nešto mijenjati po pitanju OŠ u tom kvartu (navodno je planirana, još davno, gradnja škole tamo di je bejzbol igralište, tako mi sveki priča... al da li će od toga šta biti )
Stvarno šteta, jer kvart je, ponavljam, zbilja ugodan za obiteljski život.
Klara 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 12:44   #36
Pridružujem se kupcima stana u Bundek centru; prezadovoljni smo prvenstvenom lokacijom ,kvalitetom a i cijenom s popustom koji smo dobili jer smo kupili stan u ovoh "rohbau" fazi tako da nas kvadrat stana izađe malo iznad 1800,- EURA. Razlog što smo prihvatili ovaj "rizik" da kupimo već sada stan je upravo zato što ZABA stoji iza ovog projekta i neće dozvoliti kašnjenje i to da si oni ne mogu uknjižiti hipoteku na taj stan koji je kupljen jer to im je jedina sigurnost. Također kreditni uvjeti preko Zabe bez ikakvih troškova procjene vrijednosti, bez interkalarne kamate, hipoteka samo na taj stan, bez sudužnika i jamaca, kamata fiksna 4,5 % u prve 4 god. itd. su išli u prilog našoj odluci. Radovi na Bundek centru idu više nego dobro, mi smo tražili i neke preinake u stanu, sami odabrali pločice, boje vrata, parketa jedino ponuđene sanitarije nisu baš nešto. Sve drugo od alu stolarije, opreme, grijanje na toplanu (znatna ušteda na plinu) ugrađena klima itd. a sadržaju u Bundek centru (velika smoposluga tipa Konzum, banke, kafići, pošta, kiosk, pekara, voćaran ird. i vrtić te uređenje dvorišta baš za djecu su veliki plus. prometna povezanost fantastična, dijete će mi disat zrak, voziti bicikl i rolati se na Bundek bez da mislim dali će ga pregazit auto. Avenue mall u blizini ma sve super. Minusom smatram jedino to što nema škola.
Smatram da je sada pravo vrijeme za kupnju stana. Cijeli taj potez uz jezero Bundek će biti izgrađeni luksuzni stanovi (pogledajte npr. str. Hellae) i cijena kvadrata trenutno u Bundek centru je super niska kakva će tek biti kad prođe kriza. A i znamo da su stanovi u svim svjetskim gradovima koji se nalaze uz velike parkove posebno na cijeni tako da vjerujem da ćemo samo moći profitirati u slučaju prodaje u budućnosti.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 15:39   #37
ostavio sam ove postove novih forumaša - malo je čudno da su im to prvi i jedini postovi na forumu.

ukoliko im to i ostanu jedini postovi, sve je jasno

čudno je da se takav veliki projekt pokušava ovako besplatno izreklamirati.. vidjet ćemo.

Zadnje uređivanje solar : 20.10.2011. at 16:16.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 11:26   #38
Kada upoznate prodajno osoblje i ljude koje vode ovaj projekt, način na koji oni misle prodati sve one silne stanove i poslovne prostore u Centru Bundek, s koje "visine" oni vrednuju stanove koje prodaju, bahato i ucjenjivački se odnose prema kupcima... mene puno više iznenađuje činjenica da su se uopće potrudili nešto i napisati.
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 13:07   #39
Thumbs up

Quote:
68ovca kaže: Pogledaj post
Kada upoznate prodajno osoblje i ljude koje vode ovaj projekt, način na koji oni misle prodati sve one silne stanove i poslovne prostore u Centru Bundek, s koje "visine" oni vrednuju stanove koje prodaju, bahato i ucjenjivački se odnose prema kupcima... mene puno više iznenađuje činjenica da su se uopće potrudili nešto i napisati.
S ovim dijelom da su malo bahati se slažem; nisu nam htjeli popustiti u nekim stavakama ugovora a i naplaćuju baš svaku stvar koju se ekstra naruči npr. zahtjevam dodatnu utičnicu a oni i to odmah zaračunaju ali dobro. S druge strane do kraja godine će imati 60% prodanih stanova što im daje krila da se tako malo ponašaju s visoka. Na stan koji smo mi kupili je bilo još tri kupca "na čekanju" i da ga nismo uzeli netko drugi bi kupio. Nama je isto tako pobjeglo dva stana preko ljeta koje su nam se sviđala tako da oni interesa imaju jako puno za današnje vrijeme krize pa si valjda mogu priuštiti takvo ponašanje. Ne želim ovdje nikoga reklamirati; najbolje da ode svatko sam vidjeti. Osobno mislim da je cijena sa popustima u ovoj fazi gradnje i oprema koja se dobije pristojna kupovina.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 13:33   #40
robinzonomono

... malo mi je samo čudno da si već naručio utičnice, a zgradu bi mogao srušiti propuh jer je još sve otvoreno...
... a i ta navala na stanove se baš ne vidi u oznakama stanova na njihovoj stranici koji pokazuju koliko je stanova prodano. ... a možda su te uhvatili na "foru" i rekli ti da za taj stan za koji si pokazao interes ima već kupaca koji jedva čekaju da ti odustaneš i to te dovelo u situaciju da se ipak odlučiš na kupnju? Dobri su to glumci
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.