Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2011., 23:06   #41
Da, ziher !!!

Sad bi mi trebali povjerovati da zgrada kojoj su jedva digli nedavno sve etaže, ti već dogovaraš gdje će biti koja utičnica i koju ćeš školjku staviti

I kako si ti prepoznao tu kvalitetnu gradnju? Na temelju betona, cigli, čega???? Kako znaš kakvu će npr izlolaciju kasnije staviti

Ma svom srećom da C.B. ima kupce poput tebe pa i može nešto prodati
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:24   #42
Šta ga vas dvojca baljezgate, majko moja. Po čemu je to Zaba vlasnik centra i Bog i batina

C/P
Vlasničku strukturu Centra Bundek, 80 milijuna eura vrijednog kompleksa uz samo jezero, čine IGH i Konstruktor s po 40 posto te Stipić Grupa s 20 posto udjela. U ovoj transakciji društvo Adepto, koje je u 100-postotnom vlasništvu IGH, prenijelo je 10 posto temeljnog kapitala Stipić Grupi za nešto manje od 10 milijuna kuna.

A to što je Zaba dala kredit i vjerojatno upisala hipoteku to joj nedaje nikakvo pravo da odlučuje o ičemu, dok god joj se vraća kredit zaboli Zabu za Bundek i stanove i dal će se gradit ili neće ili šta će tamo biti.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba!
Aces is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:46   #43
Ne morate vjerovati i briga me u ostalom; mi smo narucili preinake u stanu i dodatne uticnice ili bolje receno instalacije struje i rasvjetu po nasoj zelji i to se narucuje upravo sada u ovoj fazi kad su postavljeni pregradni zidovi itd. a ne kad sve bude gotovo da se stvara prasina. Prosli tjedan smo odabrali plocice i sanitarije u Stipic interijeru. Sto se tice price sa Zabom oni nisu suvlasnici ali imaju deal. Bas bi Zaba isplatila lovu investitorima bez da je sigurno da ce se sve izgraditi i biti kako treba da upisu hipoteku jer samo moja placa bas i nije neka sigurnost. A ugovor o kreditu je potpisao Investitor , Zaba i ja kao kupac i u njemu su navedene sve obaveze investitora u svezi upisa hipoteke, tabularne izjave i bla bla sc
sve sto ide uz to. Ljudi koji zele kupit stan nisu valjda blesavi da tako veliku zivotnu odluku donesu na temelju pisanja forumasa. Svatko mora uci sam u srz svega i sam procijeniti. H
Ja samo opisujem svoje iskustvo i briga me dsli netko vjeruje ili ne jer nemam nista od toga. Ako ima jos kupaca i buducih susjeda neka se onda jave na pp pa da ne bude zabune.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 08:26   #44
Quote:
Aces kaže: Pogledaj post
A to što je Zaba dala kredit i vjerojatno upisala hipoteku to joj nedaje nikakvo pravo da odlučuje o ičemu
Je, kak da ne. Ko da si živio nekoliko godina ispod kamena, pa ne znaš da su banke glavni kočničar da građevinari rasprodaju stanove. Puno se već pisalo o tome kako banke diktiraju cijene i uvjete prodaje.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 13:41   #45
Quote:
robinzonomono kaže: Pogledaj post
... a i cijenom s popustom koji smo dobili jer smo kupili stan u ovoh "rohbau" fazi tako da nas kvadrat stana izađe malo iznad 1800,- EURA.
Hoćeš reći da ste kompletnu cijenu za nedovršeni stan isplatili unaprijed, i to platili 1860 Eura?
Nije nešto (potpuno plaćanje nedovršenog stana unaprijed) za hvalit se i savjetovat u ova vremena.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 02:01   #46
Ocito vama nista ne valja! Pa di je taj raj na zemlji u Zagrebu di bi vi zivjeli? Bez obzira na cijenu!!
sredisce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 09:03   #47
...sigurno ne uz onako prometnu cestu i kompleksu prepunom dućana, kafića i galame Nekome je to možda lokacija iz snova, meni nije
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 22:42   #48
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da ste kompletnu cijenu za nedovršeni stan isplatili unaprijed, i to platili 1860 Eura?
Nije nešto (potpuno plaćanje nedovršenog stana unaprijed) za hvalit se i savjetovat u ova vremena.
Kao prvo nikome nista ne savjetujem niti se icime hvalim. Smeta mi kad se ovdje pisu lazi i pljuje od strane osoba koje uopce nisu usle u srz svega. Ja sam kupio stan i znam o cemu govorim i ponavljam nitko nije valjda lud da donosi odluku na temelju pisanja forumasa. Sto se tice isplate cijene ona naravno ide po fazama kako se koji dio zavrsi tako slijedi dio po dio isplate a posto je Zaba u igri puno se sigurnije osjecam inace bas se u danasnje vrijeme nebi usudio kupiti stan na taj nacin u roh bau fazi. Cijena sa popustom je tocno 1810,- Eur i kad krenu opet drzavne subvencije prijavljujem se za njih tako cu iskoristit i popust i nadam se subvencije tako da ce nas kvadrat izaci mozda jos puno jeftinije i to je jedan od razloga zasto smo sada usli. Kad sve bude gotove nema sanse za subvencije jer ce cijene biti puno vise.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:06   #49
ja ne kužim zašto se ovog ne banira, registrira dva nicka da bi drukao da mu se stanovi prodaju.

Kao prvo ne znam tko je danas lud da kupuje stan u rou bau fazi, a pogotovo kad znaš tko su investitori i kakvih je sranja s tim projektom bilo.

lokacija se nekome sviđa nekome ne, što je razumljivo jer bi živio pokraj jedne od najprometnije ceste u zg-u, jezera koje je odličan izvor rekreacije i zabave što donosi jednak broj komaraca koliko i ljudi i nedostatka parkirnog mjesta.
A i ne zanemariti da bi živjeli u šoping centru.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:25   #50
Quote:
robinzonomono kaže: Pogledaj post
Kao prvo nikome nista ne savjetujem niti se icime hvalim. Smeta mi kad se ovdje pisu lazi i pljuje od strane osoba koje uopce nisu usle u srz svega. Ja sam kupio stan i znam o cemu govorim i ponavljam nitko nije valjda lud da donosi odluku na temelju pisanja forumasa. Sto se tice isplate cijene ona naravno ide po fazama kako se koji dio zavrsi tako slijedi dio po dio isplate a posto je Zaba u igri puno se sigurnije osjecam inace bas se u danasnje vrijeme nebi usudio kupiti stan na taj nacin u roh bau fazi. Cijena sa popustom je tocno 1810,- Eur i kad krenu opet drzavne subvencije prijavljujem se za njih tako cu iskoristit i popust i nadam se subvencije tako da ce nas kvadrat izaci mozda jos puno jeftinije i to je jedan od razloga zasto smo sada usli. Kad sve bude gotove nema sanse za subvencije jer ce cijene biti puno vise.


Znaci kupio si stan, a sad ces se jos prijavit za subvencije NAKON kupovine stana?
HRJAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 23:32   #51
Quote:
robinzonomono kaže: Pogledaj post
Sto se tice isplate cijene ona naravno ide po fazama kako se koji dio zavrsi tako slijedi dio po dio isplate a posto je Zaba u igri puno se sigurnije osjecam inace bas se u danasnje vrijeme nebi usudio kupiti stan na taj nacin u roh bau fazi. Cijena sa popustom je tocno 1810,- Eur...
Čekaj, prema njihovom cjeniku daju popuste ako platiš lovu unaprijed odmah ili do kraja godine, a ti tvrdiš da ćeš plaćati u fazama i da si dobio popust do 1810 Eur
Kolka je originalna cijena stana po njihovom cjeniku?
Pitam jer obično tamo di je Zaba i Zane prisutna nema pregovora.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 01:27   #52
Maximalno što je mogao dobit je 7% popusta i to da je kupio prije 3,4 mjeseca.

I ne znam koji je to stan kupio, kad uredno na stranici ima cjenik stanova, niti jedan nema ispod 1900 eura po kvadratu.

I ne znam pod šta misli na robau.

Meni je lokacija ok, ali trodioba vlasničkih odnosa od kojih su neki u totalnoj poslovnoj banani mi ne ulijeva povjerenje.

To što zaba stoji iza njih ne znači da će nadgledat radove, samo je pokazatelj uvaljanosti konstruktora i igh u financijske dubioze kad ne mogu sami dovršit projekt započet prije par godina.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:02   #53
Quote:
marqox kaže: Pogledaj post
Čekaj, prema njihovom cjeniku daju popuste ako platiš lovu unaprijed odmah ili do kraja godine, a ti tvrdiš da ćeš plaćati u fazama i da si dobio popust do 1810 Eur
Kolka je originalna cijena stana po njihovom cjeniku?
Pitam jer obično tamo di je Zaba i Zane prisutna nema pregovora.
ZANE je prodavala i Tehnopaneli na Zavrtnici i ja sam pregovarala i uspjela spustiti cijenu. Na kraju sam odustala zbog drugih razloga od te zgrade, ali može se pregovarati
appres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 11:51   #54
MIRNI KVART

lokacija se nekome sviđa nekome ne, što je razumljivo jer bi živio pokraj jedne od najprometnije ceste u zg-u, jezera koje je odličan izvor rekreacije i zabave što donosi jednak broj komaraca koliko i ljudi i nedostatka parkirnog mjesta.
A i ne zanemariti da bi živjeli u šoping centru.[/QUOTE]

Mislim da ako netko želi stvarno mirno mjesto za stanovanje da je to lokacija "bandićevaca" U Sesvetama . Tamo stvarno nema ničeg osim praznih zgrada . Pa i cijena je vjerojatno povoljna . Za izbirljive stvarno super mjesto.
Cicothemajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 12:27   #55
"Budi optimista pa čak i ako se nalaziš usred oluje". Negdje sam to pročitao, ne znam da li je to poslovica ili nije, ali otprilike sam ja sada u toj situaciji... Kupio sam stan u Centru Bundek, a sada sam stvarno u "oluji", ali se i nadam da će doći lijepo vrijeme i da ću s svojeg skupo plaćenog prozora U Centru Bundek ubrzo ugledati sunce.
Osoba koja je ili će svoju odluku o kupnji donijeti, u ovom slučaju stana, određenih "emocija" i "iskustava" i "znanja" i "životnih okolnosti" (itd), i siguran sam na, baren ne odlučujućoj, preporuci virtualnog savjetnika (čitaj forumaša), smetati će postovi tipa "prezadovoljni smo kupovinom, kreditni uvjeti su fantastični, imam sreće da su stan prodali meni jer njih osmero je isto baš htjelo taj stan, ... , ali će mu i biti smiješni ako netko napiše ... odustao sam od kupnje jer mi je od prijatelja prijatelj, koji je njemu njegov prijatelj rekao da je u izgradnji korišteno 47 vrsta betona ili odustajem jer nisam siguran koliko je čvrst savki nasip, ili nametati svoje, na ničemu temeljeno mišljenje...
Ono čemu se ja veselim, je, npr. otvoreni pogled prema Zagrebu i park kojeg imam preko puta ceste, ali isto tako netko drugi će reći, da ću sigurno imati problem s lišćem s Bundeka i prašinom s hipodroma koje će vjetar nositi u stan, i da su to za njega i više nego dobri razlozi da ne kupuje tamo stan...
Konkretno, iz prve ruke, aktualno stanje, da istina je stanovi nisu i neće biti tako ekskluzivni (prvenstveno mislim na ponuđenu osnovnu opremu stana) kako ih "znalački" i egocentrično prodaju, jer moj kvadrat svakodnevno poskupljuje kada sam prisiljen umjesto umivaonika koji je Duravit izbacio iz proizvodnje prije petnaestak godina izabrati drugi, koji bi ipak bio primjereniji mom stanu iz "snova" i onome što sam si ja vizualizirao i za što pretpostavljam da je iznad standarda "socijalne gradnje". Popis mojih "razočarenja" s kupnjom je već povelik , ali i dalje mislim (optimista po prirodi) da nisam pogriješio.
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:55   #56
Thumbs up

Quote:
Yorkshire kaže: Pogledaj post
...sigurno ne uz onako prometnu cestu i kompleksu prepunom dućana, kafića i galame Nekome je to možda lokacija iz snova, meni nije
Mnogima je lokacija iz snova centar grada po cijeni kvadrata od 3000,- EUR gdje ti je svakodnevna buka gužva galama i rijeka ljudi pod prozorom 24 h dnevno. To je stvar ukusa i poštujem svačiji ukus pa i tvoj da to tebi nije.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:02   #57
Konkretno, iz prve ruke, aktualno stanje, da istina je stanovi nisu i neće biti tako ekskluzivni (prvenstveno mislim na ponuđenu osnovnu opremu stana) kako ih "znalački" i egocentrično prodaju, jer moj kvadrat svakodnevno poskupljuje kada sam prisiljen umjesto umivaonika koji je Duravit izbacio iz proizvodnje prije petnaestak godina izabrati drugi, koji bi ipak bio primjereniji mom stanu iz "snova" i onome što sam si ja vizualizirao i za što pretpostavljam da je iznad standarda "socijalne gradnje". Popis mojih "razočarenja" s kupnjom je već povelik , ali i dalje mislim (optimista po prirodi) da nisam pogriješio.[/QUOTE]

He he i mi smo izbacili Duravit i nabavit ćemo nešto po svom ukusu ali ne iz inaće preskupog Stipić interarta. To smo im jako zamjerili i pobunili se po tom pitanju tako da je sad kompromis da si sami drugdje možemo odabrati sanitarije. Smeta nas što svaku dodatnu sitnicu hoće naplatit; ono nema dobre volje da ti nekaj naprave i đabe pa makar to bilo i skinuti postavljeni pregradni zid ili staviti dodatnu struju za utičnicu.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:29   #58
Još želim reći par stvari: kao prvo kad imaš lovu i kupuješ puno kvadratića o svemu se može razgovarati i pregovarati i nitko te neće samo tako lako odbiti u današnje vrijeme pa čak ni zaba i divovske firme. kao drugo što se tiće subvencija da one su moguće i o tome si pročitajte na temi subvencija. Mnogi su kaparili stanove i zakasnili jer je lova već bila plasirana za ovu godinu ali svi se mogu prijaviti slijedeće godine kad i ako opet budu išle te subvencije. Taman u ljeto kad bude dokumentacija za stan gotova prijavljujem se za subvencionirani kredit jer mi je cijena kvadrata sa sa popustom ispod 1900,- EUR a ovaj trenutni mogu vratiti u svako doba. A pošto nisam imao nikakvih troškova za zaključivanje ovog kredita osim bilježnika to mi se isplati. Ali o tom po tom kako nam država funkcionira vjerovatno neće biti tih subvencija ali bar sam eto dobio taj popust. Imate zgradu preko puta Agram zgrade knjižnice po cijeni kvadrata od 2100 EUR na dalje sa pogledom na autoput pa eto možda je to nekome bolje od Bundeka. Ajde sad opet navalite pljuvati kako sam glup, nemam pojma, smijte se i rugajte koliko god hoćete mene ne dira jer jako dobro znam šta hoću, kako ću to ostvariti i šta sam dobio s tim jer uostalom i ja imam insajderske informacije kao i vi ali suprotne vašim. Moja namjera ovdje je bila iznijeti moje iskustvo a ne nagovarati nekoga da kupi stan; dakle ponavljam ljudi ne kupujte stan na Bundeku!!!
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 11:59   #59
robinzonomono

... stvarno me "robinzonomono" ohrabruješ... i ja bi volio biti tako "hladan" kao ti (ali ti vjerojatno snagu daju insajderske informacije, što got to značilo)...
... ali mi je malo čudno da si ipak nisi izabrao neki drugi stan, da imaš i uz dobru lokaciju i pogled i malo veći mir, jer ovako za tu cijenu koji ti navodiš si u zgradi mogao kupiti jedino stan iznad pekare ili vrtića... ali i to ima smisla, nisam o tome prije razmišljao, i ja bih volio dijete spustiti u ruke "teti" u vrtiću preko balkona
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 12:30   #60
Quote:
68ovca kaže: Pogledaj post
... stvarno me "robinzonomono" ohrabruješ... i ja bi volio biti tako "hladan" kao ti (ali ti vjerojatno snagu daju insajderske informacije, što got to značilo)...
... ali mi je malo čudno da si ipak nisi izabrao neki drugi stan, da imaš i uz dobru lokaciju i pogled i malo veći mir, jer ovako za tu cijenu koji ti navodiš si u zgradi mogao kupiti jedino stan iznad pekare ili vrtića... ali i to ima smisla, nisam o tome prije razmišljao, i ja bih volio dijete spustiti u ruke "teti" u vrtiću preko balkona
eh dragi buduci susjedu glavu gore; kad prodju sve ove oluje i krize Bundek ce vrijedit a tebi ce vjeruj narast vrijednost kvadratica pa ti nece biti zao sto si doplatio sanitarije za kupaonicu. Ja sam htio bas Bundek, da mi dijete uziva biti u prirodi i to obavezno novogradnju a ovo je trenutno jedina koja se gradi uz Bundek. Sve buduce koje budu prvi red do Bundeka ce biti duplo skuplje. A oni stanovi od Matice ako uopce budu izgradjeni me ne zanimaju. Pa svima stanovima su lokali u prizemlju a moj stan nije na diletaciji koja gleda na Kineski restoran ili vrtic nego lijepo frontalno na Bundek.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.