Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 13:53   #61
robinzonomono

Bili mi susjedi ili ne ... ali mislim da je pošteno svim za kupnju stana u Centru Bundek reći da se dobro "naoružaju" živcima... sve krene s osmijehom i romantičnim snom o savršenom stanu preko puta parka i samo 10-tak minuta od centra grada, ali onda, kada krene... "predugovor" iz pakla... odabir "vrhunske" ponuđene keramike, "antikne" sanitarije (i to sve u posebno uređenom "Show room" - prolaznom sobičku s ostalom sniženom keramikom u Stipić-u)... i za to se sve morate odlučiti u par dana... za svaku i malu sitnicu koju bi željeli promijeni u stanu, već vam pišu predračun za dodatne radove...
... glavu držim gore, gledam prema zgradi, i žao mi je ovih par radnika koji se trenutno smrzavaju na jednoj od "propuh" dilatacija, i mislim si... da baš peh, ove godine ljeta i lijepog vremena skoro da nije i bilo, pa nisu uspjeli barem zgradu vanjskom stolarijom zatvoriti prije zime...
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 12:32   #62
Thumbs up

Quote:
68ovca kaže: Pogledaj post
Bili mi susjedi ili ne ... ali mislim da je pošteno svim za kupnju stana u Centru Bundek reći da se dobro "naoružaju" živcima... sve krene s osmijehom i romantičnim snom o savršenom stanu preko puta parka i samo 10-tak minuta od centra grada, ali onda, kada krene... "predugovor" iz pakla... odabir "vrhunske" ponuđene keramike, "antikne" sanitarije (i to sve u posebno uređenom "Show room" - prolaznom sobičku s ostalom sniženom keramikom u Stipić-u)... i za to se sve morate odlučiti u par dana... za svaku i malu sitnicu koju bi željeli promijeni u stanu, već vam pišu predračun za dodatne radove...
... glavu držim gore, gledam prema zgradi, i žao mi je ovih par radnika koji se trenutno smrzavaju na jednoj od "propuh" dilatacija, i mislim si... da baš peh, ove godine ljeta i lijepog vremena skoro da nije i bilo, pa nisu uspjeli barem zgradu vanjskom stolarijom zatvoriti prije zime...
Slažem se sa svim ovim šta si napisao i ja sam im zbog tih sanitarija pisao žalbu da ne misle da smo ovce. A nadam se da će se i drugi pobunit po tom pitanju i da nisam uvijek samo ja taj koji nešto prigovara. Prodaju sve kakti markirano ali brate mili kolekcija sanitarija iz 2007 godine se ne uklapa u ekskluzivnu cijenu kvadrata. Dat ću ih u novine ako u buduće bude još kakvih podvala A i te dodatne radove koje smo naručili - oni se plaćaju na kraju kad sve bude završeno a ne bude li nešto kako treba sigurno neće vidjet te pare od mene!
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 22:27   #63
Thumbs up SANITARIJE ?

Ne kužim kakva je to frka sa sanitarijama i dodatnim radovima. Ja i supruga smo isto kupili stan u Centru Bundek . Odmah smo se dogovorili za pregradni zid sa vratima . Dobili smo ponudu sa cijenom koju smo i prihvatili . Nitko nije uopće spominjao nekakvo plačanje unaprijed . Obračun dodatnih radova obračunava se i plača na kraju , prije useljenja kada se plača i zadnja rata za stan . Vezano uz cijenu dodatnih radova , pa ako se tko razumije u građevinu (a i u ostalim granama industrije - proizvodnje je isto) , sve što se razlikuje od unaprijed definiranog i zacrtanog plana zahtijeva i dodatno angažiranje "ljudstva i tehnike" što naravno i košta . Pa i kada kupujete auto dodatna oprema prilično je skupa u odnosu na osnovni model . Što se tiče sanitarija, godište 2007 - 2006 ili neko slično godište , pa jeli to problem ? Ako Vam se ne sviđa lijepo kupite školjku-umivaonik , ... po želji i platite nekom majstoru da Vam to zamijeni . Vjerojatno budete prošli puno jeftinije nego da to radite kao "dodatne želje" u ovom trenutku izgradnje .
Onom koji piše da su stanovi na vjetrometini preporučam da se malo prošeće oko gradilišta pa da vidi ako daleko su stigli radovi sa aluminijskom stolarijom i fasadom . Ja sam bio tamo prije mjesec dana i na velikom broju stanova (gotovo svi koji gledaju u dvorište - vrtić) sa zatvoreni a i veliki dio onih koji gledaju na park su već u onom trenutku bili ostakljeni . Također se i fasada već radila .
Uostalom , baš me briga za komentare na forumu , ja svoj stan već imam .
Cicothemajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 23:59   #64
Quote:
Cicothemajstor kaže: Pogledaj post
Uostalom , baš me briga za komentare na forumu , ja svoj stan već imam .
tehnički, imaš samo zidove. ne znam kakvu sanitariju vi svi spominjete, jel to uopće stavljeno pod krov?
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 11:36   #65
Cicothemajstor

Samo taksativno ...
1. ako kupuješ stan vrijednosti 2600 EUR-a po m2 (u današnje vrijeme) mislim da bi ipak trebao "prokužiti" da investitor štedi ili bi htio još "malo" zaraditi, ako ti nudi "malo" demode sanitarije ili ako ti svaku i malu promjenu u stanu dodatno naplaćuje
2. propuh/vjetrometina... slika govori kao tisuću riječi (slikano prije nekoliko dana)... mislimo li mi istu lokaciju? ima li još neki drugi Centar Bundek, ostakljen s već gotovom fasadom?

3. ne znam gdje da te smjestim kupac nisi, a nisi baš niti osoba koja direktno prodaje... da sada ne idem dalje u ocjenu tvog profila i zašto dolazim do tog zaključka... ali vjeruj mi ovakvim pisanjem samo štetiš i radiš antireklamu firmi koja te plaća
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:55   #66
Ja sam baš jučer prošetao, stavljena su stakla na dio zgrade koji gleda na hotel, dvorište i kvart ali na prednju stranu još nisu. Što se tiće radova krivo si shvatio - napisao sam da se plaćaju na kraju kod useljenja ali ne bude li nešto kako treba naravno da im neću platiti. Sanitarije smo se mi odlučili uzeti u drugoj firmi jer su nam kod Stipića prekupe i oni će nam ih ugraditi besplatno. Ajde bar to je nešto. Ono što je po meni nekorektno (iako me se ne tiće jer je moj stan nije na 7 i 8 katu) su da nude iste demode sanitarije i za 7 i 8 kat koji su kak ti eksluzivni stanovi i da nisu dali veći izbor pločica. Da sam ja to kupio poludio bih da mi za cijenu kvadrata od 2600 eura ponude tako nešto. Jučer kad sam bio pred kraj ranodg vremena je izlazilo puno radnika a i svaki put kad prošetam vidim pomake tako da možda i ne ide brzo kako treba ali ide naprijed. Kašnjenja su nešto čime računam u startu. Meni ne smeta ako bude i koji mjesec azostatka- možda mi penali od kašnjenja plate dodatne radove, pločice itd.
Nadam se kad prođu ove "porođajne" muke da će mi pogled na Bundek iz dnevne sobe ublažit muke he he a i propuh u novčaniku jer vjerujem da ti kvadratići budu vrijedili puno više kad prođu krize i oluje nego smo ih mi sada platili.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:58   #67
Hvala na slici.

Čitajući cicota osjećao sam se ko da imam amneziju.

Ne da nije zatvoreno nego nije. Od stolarije ni S, a o staklima da ne pričamo.

I takvo je stanje na gradilištu skoro 3 mjeseca.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 13:17   #68
Stavljena je fasada na onaj manji dio kompleksa. Svaki dan se radi i vidi se napredak. Laprdate bez veze, a gradilište niste vidjeli ni na slikama.

A sad fino i mene etiketirajte da radim za Stipića ili IGH. Strašno!!!
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 22:15   #69
Koja invazija klonova

Ocekujem jos par novoregistriranih kupaca u toj zgradi, ajmooooo
HRJAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 18:33   #70
Centar Bundek

Pozdrav!

Zanima me da li netko ima iskustva ili bilo kakve informacije o stanovima na Bundeku?
Hvala!
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:19   #71
Mi smo se ipak predomislili. S obzriom da novogradnje baš nešto neće biti u ponudi idućih godina a sve postojeće što se prodaje je već dobrano probrano i ostali su uglavnom neatraktivniji stanovi ipak smo se odlučili za Bundek. Bitno nam je da je novogradnja i dobra lokacija i to je to. Dobili smo i dobar popust tako da je i to prevagnulo. Mana ima naravno ali rijetko u kojem kvartu će biti baš sve savršeno. Nadalje činjenica da ZABA ovdje drži palicu i da nam je Bundek centar sudužnik u kreditu sa Zabom dok god sve na zavše na projektu i sve ne bude čisto za upis vlasništva i hipoteke nam ipak daje malo više hrabrosti za ući u tako nešto u ovoj fazi.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:21   #72
Quote:
lucy07 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me da li netko ima iskustva ili bilo kakve informacije o stanovima na Bundeku?
Hvala!
Slobodno pitaj što te zanima!
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:31   #73
Quote:
Tiihaannaa kaže: Pogledaj post
Dobili smo i dobar popust tako da je i to prevagnulo.
Kolki popust? Koja je finalna cijena po kvadratu (uz osnovni info o stanu - otprilike veličina i kat)?
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 15:28   #74
I jesu li zatvorili napokon?

Upalili grijanje?

Kad im je rok završetka?
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:41   #75
Zgrada je skoro zatvorena; ostalo je par stanova sa frontalne strane koja gleda na park i one vile još stoje netaknute. Unutra se rade glazure, priključivaju cijevi za vodu, grijanje itd. rade izmjene unutar stanova koje su naručili kupci. Radi se prilazna cesta i fasada na frontalnom dijelu.
Cijene se kreću od 1900,- do 2650,- EUR ovisno o poziciji stana; naravno oni stanovi koji imaju loš pogled su najjeftiniji. Mi smo dobili popust od 7% iako smo tek sad potpisali ugovor. Ali moram reći da smo još od ljeta bili na li la dali ćemo ili nećemo pa smo jedno vrijeme odustali, gledali okolo, tražili ali jednostavno ako želiš novogradnju nema baš nekog izbora u stanovima koji su ostali a i novih sa dobrom lokacijom se baš nešto i neće puno graditi. Gradi firma Hella isto prvi red do Bundeka zgradu ali tamo će najmanji stan imati 170m3 i cijene će biti još paprenije. Što se tiće onih stanova od Matice to izgleda neće ništa biti od toga- bar ne tako skoro. Mislim da su cijene u Bundeku ok pogotovo ako se uspije dobijeti popust.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:45   #76
Sve točne informacije najbolje da pogledate na njihovoj stranici: http://www.centar-bundek.hr/
S time da moram reći da baš nije aktualizirana stranica. npr. stan koji smo mi kupili stoji još uvijek kao neprodan na njihovoj stranici.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:19   #77
Da maknemo silno reklamiranje: tvrdiš da se u pregovorima postiže (7% sam čuo i s drugih strana) cijena od 1767 € po kvadratu za najlošije stanove do 2465 € za najbolje stanove, i da je to OK.
Neki razmišljaju drugačije o tim cijenama.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:48   #78
Nama su rekli da popust 7% ide samo ako se potpise ugovor odmah i uplati 75% ukupne vrijednosti stana.
I ono sto mi je najgore je to da se mora kupiti parkirno mjesto, a najjeftinije je za 10 tis eura. Koma
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:59   #79
Quote:
robinzonomono kaže: Pogledaj post
.................................................. .............jer vjerujem da ti kvadratići budu vrijedili puno više kad prođu krize i oluje nego smo ih mi sada platili.
Vidis, ja se ne bi kladio na to. Jos desetak godina oporavka nece biti a i kada dodje do njega, ne vjerujem da ce ikada vise cijene stanova biti na onim razinama od prije par godina. Mozda jednoga dalekoga dana kada tvoji klinci budu imali klince...

Quote:
Tiihaannaa kaže: Pogledaj post
......ali tamo će najmanji stan imati 170m3 i cijene će biti još paprenije. Što se tiće onih stanova od Matice to izgleda neće ništa biti od toga- bar ne tako skoro. Mislim da su cijene u Bundeku ok pogotovo ako se uspije dobijeti popust.
Cijene sigurno nece biti paprenije jer ce u tom slucaju svi stanovi stajati neprodani. Nadam se iskreno da vam se zuri pa zato sada kupujete jer cete stanova za godinu-dvije imati na bacanje po sigurno nizim cijenama...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:15   #80
Mogli bi ga rušiti!

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...h-dozvola.html
caps is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.