Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 12:17   #81
Quote:
caps kaže: Pogledaj post
UPU Bundek - Elitni prostor, tik do Bundeka, koji su desetljećima urbanisti čuvali za društvenu namjenu, prenamijenjen je u mješovitu zonu.

Pitao sam za ovo; kažu da je Bundek građen na parceli koju su oni kupili a koja je već odavno bila namjenjena kao građevinsko zemljište i definirana GUP-om i UPU-om od 1998. godine i da nema nikakve veze sa promjenama i prenamjenama iz 2006. godine iliti otkad Bandić dirigira time. To je čisto novinarsko napuhavanje i senzacionalizam!
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 23:31   #82
Tihhannaaa, mogu vas pitati kako ste stavili Centar Bundek kao sudužnika? zvuči zanimljivo! razmišljam o kupnji stana u Bundek centru na kredit.
Victorine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 10:20   #83
Quote:
Victorine kaže: Pogledaj post
Tihhannaaa, mogu vas pitati kako ste stavili Centar Bundek kao sudužnika? zvuči zanimljivo! razmišljam o kupnji stana u Bundek centru na kredit.
To vam ide automatski ako uzimate kredit preko zabe; oni to traže kao dodatno osiguranje. Bundek centar je sudužnik do trenutka dok sve ne bude gotovo izgrađeno i dok se ne dobiju uredni papiri za uknjižbu vas kao vlasnika i zabe tj. hipoteke na stan kad bude upisan u zemljišne knjige. Nakon toga naravno Bundek je ispunio obavezu i gasi se sudužništvo. Mislim da je to super stvar jer se time dodatno drži investitora u šaci da mora sve napraviti kako treba i dovesti projekt što prije do kraja.


Što se tiće ovih napisa oni su presmiješni; kao prvo to se ne odnosi na parcelu Bundek centra nego na parcelu između muzeja i Bundek centra gdje se planiraju graditi one sindikalne zgrade matice. Kao drugo kako se može očekivati da na građevinskom zemljištu koje je već 15 god. u privatnom vlasništvu bude izgrađena neka društvena zgrada. Pa neće nitko na svom zemljištu koje je kupio graditi školu ili bolnicu-naravno da će graditi komercijalno. Uostalom ako pregledate sve papire vidjet će te da su oni ishodovani puno prije izmjena GUP-a2006. i Bandićevih navodnih malverzacija.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 10:25   #84
Thumbs up

Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Vidis, ja se ne bi kladio na to. Jos desetak godina oporavka nece biti a i kada dodje do njega, ne vjerujem da ce ikada vise cijene stanova biti na onim razinama od prije par godina. Mozda jednoga dalekoga dana kada tvoji klinci budu imali klince...



Cijene sigurno nece biti paprenije jer ce u tom slucaju svi stanovi stajati neprodani. Nadam se iskreno da vam se zuri pa zato sada kupujete jer cete stanova za godinu-dvije imati na bacanje po sigurno nizim cijenama...
Slažem se da će biti stanova na prodaju ali kakvih; oni atraktivni se polako tope i ostiti će vam u ponudi oni sa lošim pogledom i raznim drugim nedostatcima. Uostalom i mi kad smo tražili stan od svih tih silnih stanova u novogradnji ostali su uglavnom samo manje atraktivni, sa nedostatcima i lošim lokacijama. Ako hoćeš novogradnju, super lokaciju, izmjene u stanu i opremu po želji i stan bez nekih velikih minusa naravno da ćeš ga kupiti u ovoj fazi (još pogotovo ako dobiješ popust) a ne kad već svi dobri budu prodani ili rezervirani. Pa nije se bez veze prodalo već pola Bundek centra. A i ja mislim da puno jeftiniju novogradnju na super lokaciji teško da će se dobiti ispod 1800,- EUR. U ostalom i u krizi se vidi da kvalitetni kvartovi i kvalitetna gradnje i danas drže cijenu a stanovi na Laništu i Sopnicu i takvi slični bi sigurno mogli biti još jefitniji.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 12:20   #85
Cijena stanova u Centaru Bundek prevelika i malo čime je to opravdano... vrlo brzo kreću rasprodaje. Savjet zainteresiranim, pokušajte pronaći u još velikom izboru stanova što bi vam možda odgovaralo, stan si rezervirajte i onda poooooooooooolako krenite u pregovaranje... svakako stopirajte unutarnje uređenje, jer njihov izbor, gotovo svega što nude u osnovnoj opremi je sve samo ne eskluziva. Veliki problem su i čudnovati tlocrti stanova, ali kako se pregrade rade u knaufu promjene su vrlo lake...
Ovo sudužništvo Centra Bundek u kreditu, bez ljutnje, Tiihaannaa, je glupost.
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 16:22   #86
Quote:
Tiihaannaa kaže: Pogledaj post
Slažem se da će biti stanova na prodaju ali kakvih; oni atraktivni se polako tope i ostiti će vam u ponudi oni sa lošim pogledom i raznim drugim nedostatcima. Uostalom i mi kad smo tražili stan od svih tih silnih stanova u novogradnji ostali su uglavnom samo manje atraktivni, sa nedostatcima i lošim lokacijama. Ako hoćeš novogradnju, super lokaciju, izmjene u stanu i opremu po želji i stan bez nekih velikih minusa naravno da ćeš ga kupiti u ovoj fazi (još pogotovo ako dobiješ popust) a ne kad već svi dobri budu prodani ili rezervirani. Pa nije se bez veze prodalo već pola Bundek centra. A i ja mislim da puno jeftiniju novogradnju na super lokaciji teško da će se dobiti ispod 1800,- EUR. U ostalom i u krizi se vidi da kvalitetni kvartovi i kvalitetna gradnje i danas drže cijenu a stanovi na Laništu i Sopnicu i takvi slični bi sigurno mogli biti još jefitniji.
Ti zaboravljas jednu cinjenicu a to je da ce puno ljudi koji su zadnjih godina kupovali nove stanove, a tako i u centru Bundek, te stanove prodavati ili ce ih prodavati banke jer vlasnici nece moci vracati kredit.

Ovo sta se danas desava je tek uvod u ono sto ce se desavati iducih godina...

Ali evo, ajmo se naci na ovoj temi za dvije-tri godine pa cemo vidjeti tko je bio u pravu
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 17:17   #87
[QUOTE]
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ti zaboravljas jednu cinjenicu a to je da ce puno ljudi koji su zadnjih godina kupovali nove stanove, a tako i u centru Bundek, te stanove prodavati ili ce ih prodavati banke jer vlasnici nece moci vracati kredit.

Ovo sta se danas desava je tek uvod u ono sto ce se desavati iducih godina...
... e nema druge nego, navući ormar preko vrata, isključiti sve telefone, zamračiti sobu, zavući se u krevet i pokriti dekicom preko glave...
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:11   #88
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Ti zaboravljas jednu cinjenicu a to je da ce puno ljudi koji su zadnjih godina kupovali nove stanove, a tako i u centru Bundek, te stanove prodavati ili ce ih prodavati banke jer vlasnici nece moci vracati kredit.

Ovo sta se danas desava je tek uvod u ono sto ce se desavati iducih godina...

Ali evo, ajmo se naci na ovoj temi za dvije-tri godine pa cemo vidjeti tko je bio u pravu
To svako za sebe mora sam procijeniti što će biti ako će biti sa njegovom privatnom financijskom situacijom. U to se naravno ne ulazi bez debelog pokrića.
A zašto se nebi dogodilo obrnuto da ulaskom u EU cijene nekretnina krenu gore pa da se možda oni koji ga sad nisu kupili kaju. Ili možda Euro padne/propadne na 4 kn pa ga dobiješ još jeftinije. I dalje sam mišljenja da će stavnovi na dobrim lokacijama držati višu cijenu.
A što se tiće onog sudužništva Bundek centra to je istina i znam o čemu pričam jer sam potpisala ugovor. Naravno nisam to ja smislila nego ZABA koja u tome ima dodatnu sigurnost.
Tiihaannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:31   #89
Quote:
Tiihaannaa kaže: Pogledaj post
To svako za sebe mora sam procijeniti što će biti ako će biti sa njegovom privatnom financijskom situacijom. U to se naravno ne ulazi bez debelog pokrića.
A zašto se nebi dogodilo obrnuto da ulaskom u EU cijene nekretnina krenu gore pa da se možda oni koji ga sad nisu kupili kaju. Ili možda Euro padne/propadne na 4 kn pa ga dobiješ još jeftinije. I dalje sam mišljenja da će stavnovi na dobrim lokacijama držati višu cijenu.
A što se tiće onog sudužništva Bundek centra to je istina i znam o čemu pričam jer sam potpisala ugovor. Naravno nisam to ja smislila nego ZABA koja u tome ima dodatnu sigurnost.

Vjerojatnost da se ovo dogodi je ravna pronalasku zivota na Mjesecu

Stranci znaju da cemo uci u EU vec godinama i mogu kupiti nekretninu i sada sto bi i ucinili da ce cijene nekretnina zaista rasti.
A nekako ne vidim da stoje u redu ne bi li kupili stan na Bundeku koji je...hmmm...dobra lokacija
Uostalom, svatko ima svoje misljenje i ja bih sigurno pricekao jos godinu dvije a mozda i tri pa kupio po diskontu
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:35   #90
ali ovo nije tema o kretanju cijena nekretnina
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:17   #91
Quote:
A što se tiće onog sudužništva Bundek centra to je istina i znam o čemu pričam jer sam potpisala ugovor. Naravno nisam to ja smislila nego ZABA koja u tome ima dodatnu sigurnost.
Sudužnik s korisnikom kredita solidarno jamči banci da će redovito otplaćivati kredit te daje suglasnost banci da može od njih naplatiti svoja potraživanja
u slučaju neredovite otplate kredita. Sudužnik pored toga jamstva pojačava kreditnu sposobnost korisnika kredita pa je on u kreditu potreban samo onda kada korisnik kredita nije u potpunosti kreditno sposoban, u pravilu nedovoljno velika plaća korisnika kredita.
Centar Bundek ima dogovorenu kreditnu liniju s ZABOM, a ona kao jamstvo uzima stan koji se kupuje... naravno tek kada u gruntovnici podignete novi ZK izvadak s uknjiženom hipotekom banke...
Iliti jako pojednostavljeno... Centar Bundek neće niti sa jednom kunom sudjelovati u isplati vašeg kredita (biti sudužnik), jedino ako slučajno niste dogovorli da će i oni biti, novi, stari vlasnici dijela stana koji ste kupili, većim ili manjim dijelom na kredit.
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 10:54   #92
Meni je ovo glupa rasprava; o ukusima se ne raspravlja što se tiće lokacije tko što voli neka izvoli. Meni osobno ciejna od 1800,- EUR nije pre velika ali mi je prevelika 2600,- EUR ali zato nisam ni uzeo stan na visokim katovima sa "predivnim" pogledom. Ja sam zadovoljan jer sam za 1800 eur dobio potpuno isti stan što se tiće kvalitete i ugrađene opreme kao i oni na višim katovima a za puno manje novaca. Mislim da su precijenili cijenu tog famoznog pogleda i da su za dvije i nešto tisuće eurića trebali ponuditi puno više i kvalitetniju opremu nego ovima za 1800. Ali valjda ovih 120 i nešto stanara koji su već kupili stan znaju za šta su dali tolike pare.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 12:41   #93
Quote:
robinzonomono kaže: Pogledaj post
Meni je ovo glupa rasprava; o ukusima se ne raspravlja što se tiće lokacije tko što voli neka izvoli. Meni osobno ciejna od 1800,- EUR nije pre velika ali mi je prevelika 2600,- EUR ali zato nisam ni uzeo stan na visokim katovima sa "predivnim" pogledom. Ja sam zadovoljan jer sam za 1800 eur dobio potpuno isti stan što se tiće kvalitete i ugrađene opreme kao i oni na višim katovima a za puno manje novaca. Mislim da su precijenili cijenu tog famoznog pogleda i da su za dvije i nešto tisuće eurića trebali ponuditi puno više i kvalitetniju opremu nego ovima za 1800. Ali valjda ovih 120 i nešto stanara koji su već kupili stan znaju za šta su dali tolike pare.
Mislim da je ova tvrdnja da je 120 ljudi kupilo stan smijesna!
Ugovori su im puni caka i nekak sumnjam da bi se ljudi upustali samo tak u kupovinu stana koji jos nema pola dokumentacije rjesene.
A da ne pricam o tome, da su sanse da se do petog mjeseca sve zavrsi, nerealne.
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 00:38   #94
Ja imam inside informacije iz prve ruke a evo ovo je danas izašlo u medijima:
http://www.poslovni.hr/vijesti/centa...ni-192703.aspx
Dakle prodano je 110 stanova i još nekoliko su uzeli kooperanti; sveukupno je otislo oko pola stanova. vjerovatno su svih ovih 110 kupaca glupi idioti koji imaju lovu ali ništa u mozgu (samo kako su uspjeli zaraditi pare kad su tako su glupi pa ulažu u super atraktivne nekretnine). ja se uzdam u onu Sreća prati hrabre!
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 00:40   #95
Tekst Iz članka:

Za centar Bundek, poslovno-stambeni komoleks s 227 stanova i 17 tisuća četvornih metara poslovnog prostora, kaže kako bi trebao biti dovršen u svibnju, a do useljenja bi trebalo doći u kasno ljeto. Do sada je prema Müllerovim tvrdnjama za Večernji list sklopljeno već 110 kupoprodajnih ugovora za stanove, a "najskuplji su stanovi već rasprodani". Cijene su na toj lokaciji od 1900 do 2600 eura.
robinzonomono is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 14:43   #96
Quote:
robinzonomono kaže: Pogledaj post
Tekst Iz članka:

Za centar Bundek, poslovno-stambeni komoleks s 227 stanova i 17 tisuća četvornih metara poslovnog prostora, kaže kako bi trebao biti dovršen u svibnju, a do useljenja bi trebalo doći u kasno ljeto. Do sada je prema Müllerovim tvrdnjama za Večernji list sklopljeno već 110 kupoprodajnih ugovora za stanove, a "najskuplji su stanovi već rasprodani". Cijene su na toj lokaciji od 1900 do 2600 eura.
Ček vi vjerujete u reklamne članke investitora??????
Pa i Horvatinčić tvrdi da je prodao sve stanove na cvjetnom a nije prodan ni jedan ili one vile u Svetoj nedjelji...
Nego u čemu je atraktivnost tog Bundek centra ????
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 14:54   #97
Tocno to, pa imaju PR bas zato da ljude uvjere da je sve pod kontrolom. U ugovoru koji sam ja imala stajalo je da je useljenje do petog mjeseca. A sad ti kazes da do kraja ljeta.
Ajde bude realan malo, tko ce u danasnje vrijeme ulozit novac u hrpu betona bez urednih papira?
Cak i oni koji imaju para na bacanje jos vise provjeravaju sa svih strana kakava je situcija.
A i vecina tih "prodanih" stanova su zapravo samo bezecuirani stanovi, tj. dao se polog 10% dok se ne dobije kljuc u ruke.
Atraktivno je mozda samo zato sto je na Bundeku, tj. lokacija je ok. Ali sve ostalo i nije bas bajno.
Dobro smo se raspitali prije nego sto smo trebali potpisat predugovor. Srecom, na vrijeme smo odustali.
lucy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 16:58   #98
ovdje se vodi rasprava kao da je 2007. good old times

"Doći će stranci i cijene će samo rasti",

"investitori se deru da je sve SKORO prodano, brzo kupiti ovo što je ostalo"

"euro će možda na 4 kune" - ova mi je najbolja

"kupci 120 stanova nisu budale jer kako su zaradili onda novce za te stanove??!"
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 19:56   #99
Ne kužim ovu temu...

S jedne strane kupci koji sami sebe uvjeravaju da su napravili odličnu poslovnu odluku, a s druge strane potencijalni/nepotencijalni kupci koji uvjeravaju u suprotno...WTF?

Mislim da ste se malo odmakli od teme...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:52   #100
QUOTE]mcquinn[/QUOTE]

Potpuno se slažem. Iskreno meni su čudni i jedni i drugi. Prvi, kupci (iako su i neki i malo sumljivi ), jer ne mogu vjerovati da se nisu suoačili niti s jednim problemom u dasadašnjim "koracima" kod kupovine stana... od teksta predugovora , ponuđene opreme stana i da sada sve ne nabrajam sve "problematične situacije" u najblažem obliku riječi svog vlastitog iskustva.
Drugi, nazovi prije nepotencijalni, nego potencijalni kupci koji, jednostavno, previše znaju, preiskusni su i vole skromno ponuditi savjet...
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.