Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 18:34   #1
Voltino ?

nudi mi jedan znanac da od njega kupim stan U Voltinom, u Hanamanovoj ulici.
Njemu hitno treba lova i dao bi mi ga povoljno.

Nisam iz ZG pa me zanima kako kotira taj kvart obzirom na kvalitetu zivota i rejting, je ko zna,mozda cu taj stan (ako ga i kupim) morati kroz neko vrijeme i prodati ?

Zgrada je oko 30 godina stara i mislim da nema plin, da je na toplanu.

Kako inace kotiraju u ZG ti stari stanovi koji su na toplanu ?
Miletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 22:56   #2
To ti je socijala teška. Kao što ti rekao, prastare zgrade, ali ne mora značit da je gradnja loša. Ukoliko ti treba trajan smještaj u Zagrebu mislim da ne bi bilo loše da ga kupiš i urediš, pa možda i iznajmljuješ. Ukoliko ga misliš prodavati namučit ćeš se isto ko i onaj koji ga tebi prodaje. Kvart je miran, još uvijek prevladavaju obiteljske kuće, postoji škola, dom zdravlja i ostalo, do grada te prevozi bus za Mažuranićev trg (HNK), tramvaj je malo dalje...
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:15   #3
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
To ti je socijala teška. Kao što ti rekao, prastare zgrade, ali ne mora značit da je gradnja loša. Ukoliko ti treba trajan smještaj u Zagrebu mislim da ne bi bilo loše da ga kupiš i urediš, pa možda i iznajmljuješ. Ukoliko ga misliš prodavati namučit ćeš se isto ko i onaj koji ga tebi prodaje. Kvart je miran, još uvijek prevladavaju obiteljske kuće, postoji škola, dom zdravlja i ostalo, do grada te prevozi bus za Mažuranićev trg (HNK), tramvaj je malo dalje...
Ne znam zakaj bi to bila teška socijala? Voltino je super kvart. Kaj se tiče povezanosti taj bus kaj vozi na Mažuranac je fenomenalna kombinacija, a i tram ne mora biti tak daleko- ovisi koji dio voltina. U svakom slučaju iz Voltina si u centru prije nego iz recimo...Novog Z. Nemam ništ u Voltinom ali znam brdo škvadre i škola mi je tam bila pa znam o čemu pričam. Kupuj ak je povoljno!
kreson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:04   #4
Voltino, kao kvart je čist OK! Na dobrom je položaju. Javnim prijevozom (bus) si u samom centru grada za 15-ak minuta (bus vozi vrlo često), a do Jaruna ti treba autom 5 minuta. Žila kucavica grada (Ljubljanska avenija) prolazi uz sam kvart, pa možeš autom stići u bilo koji dio grada vrlo brzo. Do tramvaja ima 15-ak minuta pješice (Črnomerec ili Horvaćanska)
E sad, kaj se tiče Hanamanove ... te zgrade su stare preko 40 godina i nisu baš vrh ponude, ali ako se stan lijepo preuredi, to može biti sasvim druga priča.
__________________
Ako ne možeš pomoći, smetaj! Važno je sudjelovati!
Belfastchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:44   #5
Quote:
Belfastchild kaže: Pogledaj post
Voltino, kao kvart je čist OK! Na dobrom je položaju. Javnim prijevozom (bus) si u samom centru grada za 15-ak minuta (bus vozi vrlo često), a do Jaruna ti treba autom 5 minuta. Žila kucavica grada (Ljubljanska avenija) prolazi uz sam kvart, pa možeš autom stići u bilo koji dio grada vrlo brzo. Do tramvaja ima 15-ak minuta pješice (Črnomerec ili Horvaćanska)
E sad, kaj se tiče Hanamanove ... te zgrade su stare preko 40 godina i nisu baš vrh ponude, ali ako se stan lijepo preuredi, to može biti sasvim druga priča.

Može proći za iznajmljivanje mada je pitanje da li je i to profitabilno. Imam frenda koji plaća jednosoban stan u Voltinom 200 eura. Kupovati nekretninu u Voltinom ne bih preporučio. Susjedni kvartovi, Rudeš i Remiza su puno bolje riješenje, ali je i cijena vjerojatno puno viša. Generalno, kupovati nekretninu bilo gdje u Zagrebu u ovom trenutku nije pametno.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 16:04   #6
Quote:
Maped444 kaže: Pogledaj post
Susjedni kvartovi, Rudeš i Remiza su puno bolje riješenje, ali je i cijena vjerojatno puno viša. Generalno, kupovati nekretninu bilo gdje u Zagrebu u ovom trenutku nije pametno.
ok, to je već d(r)uga priča (o isplativosti kupovanja nekretnine općenito)... A zašto je Rudeš bolji od Voltinog, a i Remiza? Ona je totalno prenatrpana. Voltino je jako lijep kvart, miran, i ima jako dobru povezanost s gradom, međutim ovisi o tome koliko je stara ta nekretnina. Ove zgrade u Hanamanovoj su starije pa ih zato ne preporučam, jer i kad ih urediš opet ostaje činjenica da su instalacije i cijevi u zgradi stare.
mare2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 07:23   #7
Slažem se s mare2. Teško je danas govoriti o isplativosti kupovine nekretnine. Teško je nekom vlasniku objasniti da njegov stan u zgradi koja je stara 40ak godina ne može imati istu vrijednost kao onaj koji je modernije gradnje, noviji (recimo iz 80-ih, zlatno doba). Ipak zakon tržišta je takav, tu mi ništa ne možemo. A da je kvadrat stana precijenjen u ZG i općenito u gradovima HR to je istina.
Voltino je lijep mali i relativno miran kvart. Dobro je povezan sa ostatkom grada. Samo, treba biti oprezan s tim starim zgradama zbog mogućnosti dotrajalih instalacija.
I stvarno, pa po ćemu je Remiza bolja?Ok, ima okretište tramvaja - big deal! Ili Rudeš? Rudeš je pun kućica i uskih uličica... doslovce kuća na kući .... meni je Voltino draže
__________________
Ako ne možeš pomoći, smetaj! Važno je sudjelovati!
Belfastchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:04   #8
Kupuj! ok kvart, ima zelenila i sve sto ti treba. Brzo dodjes do grada. Uskoro ce poceti i tramvaj voziti izmedju pupinovog i hanamanove tako da ce cijena porasti sigurno. Stan ako se sredi moze biti sasvim solidan.
civic12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 20:46   #9
Quote:
Miletina kaže: Pogledaj post
nudi mi jedan znanac da od njega kupim stan U Voltinom, u Hanamanovoj ulici.
Njemu hitno treba lova i dao bi mi ga povoljno.
Nisam iz ZG pa me zanima kako kotira taj kvart obzirom na kvalitetu zivota i rejting, je ko zna,mozda cu taj stan (ako ga i kupim) morati kroz neko vrijeme i prodati ?
Zgrada je oko 30 godina stara i mislim da nema plin, da je na toplanu.
Kako inace kotiraju u ZG ti stari stanovi koji su na toplanu ?
Stan star 30 godina, sa grijanjem preko toplane?
Zvuči primamljivo, jer je za pretpostaviti normalnu opsrbu toplinom zimi, ali ...

Kod kupovine stana u kojem se u nekoj budućoj perspektivi namjeravate nastaniti, bitno je doći u taj stan, vidjeti i saznati svaki detalj o njemu. Posebice, kako su izgrađeni i izolirani zidovi/stropovi/podovi, kakve su instalacije, kako se obračunavaju režije, kakvi su susjedi općenito i kako se odnose za plaćanje eventualnih zajedničkih režija.
Zašto? Promislite sami.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 19:33   #10
Nemoj da mi neko pljuje po Domovini (Voltinom)..
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 21:41   #11
Glavni problem je parking. Ima puno malih stanova građenih kad je auto bio rijetkost pa jednostavno nije predviđeno dosta mjesta.
Starudija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:17   #12
Je, fali parkinga - KRONIČNO!
Ali u kojem od kvartova nije tako!?
__________________
Ako ne možeš pomoći, smetaj! Važno je sudjelovati!
Belfastchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:44   #13
vrlo dobar kvart... planski građeno.. pa nije zgrada na zgradi. što je dobro.
ima parkova, zelenika, klada
bus, tramvaj itd...
samo ja nebi jer je stan star 40 + godina....
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 18:35   #14
koliko para trazi po kvadratu
vw71 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.