Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 17:31   #81
možda se plan promjenio u međuvremenu
gle ja ne bih slala susjedu inspekciju bez debelih razloga, ipak tu češ živjeti još duuuugo, pa ako nemaš razloga nemoj izazivati vraga (može ti napakostiti na miljon načina)

jel možeš skenirati ili uslikati situaciju iz lokacijske? da vidim kako ste povezani ti i susjed oko puta
ak ti nije problem
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:19   #82
Evo šaljem slike.

Ovo je naša parcela na kojoj se nalazi stara kuća, ljubičasto je idejno riješenje za novu parcelaciju sa odricanjem za put.
http://img137.imageshack.us/my.php?i...ijadwg4jv4.jpg

Ovo je parcela sa odricanjem gdje mislimo graditi novu kuću.
http://img100.imageshack.us/my.php?i...ijadwg3du7.jpg

Ovo je idejno riješenje od susjeda koje je predao za lokacijsku.
http://img144.imageshack.us/my.php?i...jedcopygo8.jpg
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:32   #83
ovako: popričaj opet s ovima s općine, jer ono što traže od vas nije u skladu s zakonom, traže od vas da pomičete svoju ogradu zbog susjedove bespravne ograde, što vas stavlja u poziciju da prijavite tu ogradu inspekciji, a to znači probleme svima (možda susjed bezbrižno gradi jer su mu iz općine dali zeleno svitlo) , a sve se to može izbjeći poštivanjem odredbe plana: od osi 3,5m na svaku stranu
dozvola mu je odbijena jer je od ruba planskog puta udaljen 4,2m , a ne 5m
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:35   #84
ili ima veze ili je jako nasilna osoba
pitaj referenta da li bi možda mišljenje ministarstva poništilo negativno mišljenje općine, ili ih sama nazovi
kod nas se ne traži mišljenje općine ... blesavo mi je to, oni su izglasali plan pa neka ga se drže ili mjenjaju
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:42   #85
Pokušali smo razgovarati sa gradonačelnicom koja je doslovno rekla da se možemo žaliti kome hoćemo ali da nam ona neće dati pozitivno mišljenje.
Onda smo stupili u kontakt s gđom Abramović koja potpisuje lokacijske dozvole, međutim ni ona ništa ne zna, a njezin sin radi na općini sa gradonačelnicom pa se ona valjda zbog toga neće mješat.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:49   #86
onda zovi Ministarstvo
to je mišljenje, ne suglasnost, ne vidim pravni utjecaj .. hm
a da pitaš kojeg odvjetnika pravni status mišljenja u odnosu na suglasnost?
krajnja opcija je da sve riješi ministarstvo, ali to traje
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 20:54   #87
¸informirali smo se ne ministarstvu-može se urudžbirat žalba i da to traje...ono što me plaši je činjenica da su oni svi međusobno povezani pa nije isključeno da bi ministarstvo uopće razmotrilo tu žalbu. najveći peh u cijeloj priči je taj što je spomenuta gđa Abramović nadležna za ispostavu Samobor ali i za cijelu zagrebačku županiju i jedina je kompetentna da to riješi ali zbog navedenih razloga neće ili ne želi ili ne smije ili....
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:09   #88
aaaaaaaaaaaa
skužila sam ih
da pogodim: susjed je već imao sagrađenu neku kuću prije traženja lokacijske? no udaljenost kuće od regulacijske linije (crta ograde) ne odgovara planu, tj. manja je od 5 m ako je regulacijska linija na 3,5m od osi
pa su došli na ideju: ako se cesta pomakne prema vama, onda će njegova kuća biti na legalnoj udaljenosti i moći če se legalizirati

tako da Vas pritisne
sad je jedno pitanje: imate li vi vremena, npr. 6-24mj?,
jer susjed ne smije dobiti priključak vode ili struje na bespravnu kuću, ne smije je ucrtati u katastar, ne smije etažirati, ne smije ništa prodati ... vrijeme je na vašoj strani
a kad voida dođe do grla susjedu, doći će i gradonačelnici i onda vi postajete ti koji određujete uvjete
samop je pitanje: imate li dovoljno vremena?

ako nemate vremena , onda je jedina opcija inspekcija i rješenje od rušenju, e onda će voda gradonačelnici doći do grla , jer će je ovaj napasti da mu je ona dala garanciju ... he-he
a izbori su blizu .. možda i novine nisu lošija opcija
nema smisla išta od toga govoriti gradonačelnici jer je ona možda u šaci susjeda, pa bi vas mogla nekako preduhitriti u namjeri

kako me samo takvo bahato ponašanje prema malim ljudima izbaci iz takta

moja prvi savjet je čekati
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:15   #89
Quote:
oluja77 kaže: Pogledaj post
ministarstvo uopće razmotrilo tu žalbu. .
zaprimljenu žalbu Ministarstvo mora rješiti

gle, daj do znanja gradonačelnici (odi na još jedan info razgovor, sve super ljubazno i onda joj saopči tu tužnu odluku jer nemaš izbora) da šalješ ministarstvu žalbu i da češ čekati njihovo rješenje, pa makar bilo za dvi godine
i odi kući

i čekaj
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:20   #90
kaj je najžalosnije-susjed ima i vodu i plin i kanalizaciju i struju sve sa stare kuće. da stvar bude gora tu kuću je na proljeće kupio neki Bosanac i još nadozido sve i svašta. ni meni ne ide u glavu kako je sve to moguće.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:27   #91
može kupiti staru kuću ali ne može je legalizirati bez vašeg povlačenja
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:34   #92
Hvala na pomoći, ovo što si napisala ima smisla. Odlazimo kod pravnika da nam kaže jesmo li po zakonu dužni se pomaknuti onoliko koliko oni traže. I kada dobijemo odgovor odlazimo kod gradonačelnice i drugačije ćemo se razgovarati.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:32   #93
mi smo ti davne neke godine dali zemlju za cestu i nije da nam nitko nije platio nego kad su starci isli dignut kredu za proširenje nisu mogli jer oni to 5 godina provode na gruntovnici i onda kako nam je bilo hitno odvjetnik je gurnuo pinku nekom i sebi(mora i on zaradit)(ukupno 4500 kn).
izadi u susret drzavi i ona te sjebe ali kad se u dubcu za okretište isplaćuju astronomske svote to je ok.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:39   #94
oluja 77 ovako ti je to moguće;
kad ti je stari bivsi partijas a svugdje po katastru,općina,gruntovnica i okolo ti radi stara garnitura i
kad ides raditi kuću po propisima a susjed ti smulja papire pa to vračaš 2 god,u katastru ti kažu šta se vas to tiče dolaze 3 put mjerit bez ikakvih izvještaja,
pa on ima ilegalno izgrađenu kuću od 80 i nesto % parcele,krov u tvomu,balkon u tvomu,elektru prek tebe i prozore na međi(a moraju biti min udaljeni 3 m),i onda se žali na tvoju građevinsku dozvol jer imas 48 posto izgrađenost parcele sve po propisu i nama govori da smo kupili građevinski a otvoreno je mom starom rekao kad je stari krenuo da ce radit kuću kao ugradbeni objekt na sto ima zakonski pravo a to bi njemu prozore zatvorilo-plati nekom da radis drukčije i ja sam.
samo treba biti uporan i tvrdoglav i berlinski zid je stajao dok ga nisu srušili.
a o izlaženju inspekcije na teren necu ni pričti.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 21:56   #95
Question kupnja zemljišta, građenje, ishodovanje dozvola...

ljudi pomagajte!!!

kupio sam zemljište od općine škabrnja u zadru koje moja obitelj korisi još od...stoljeća sedmog .
kako na tom zemljištu planiram sagraditi kuću, uz čiste papire, morao sam odkupiti to svoje zemljište.
parcela koju sam kupio je dio je kat. čestice u vlasništvu općine
sad imam ugovor o kuoprodaji zemljišta.
e sad...
koji je slijedeći korak, što sa ugovorom, da li na uknjižbu, da li na parcelaciju, di da idem koga da zovem ???

hvala
francek_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 22:47   #96
Odnesi Ugovor u gruntovnicu i uknjizi zemljište na svoje ime. Izvadi vlasnički list jer ti je on uvjet da zatražiš lokacijsku dozvolu s uvjetima gradnje. odi kod projektanta da ti izradi idejni projekt.

Kasnije, kad dobiješ lokacijsku, ići ćeš na izradu glavnog projekta i njegovu ovjeru (tada možeš gradit). nema više građ. dozvole.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:48   #97
sad sam malo zbunjen.....

svak mi tumaci da nema vise lokacijske niti gradevne dozvole (do 400m²)


ali opet se spominje Lokacijska

???????????
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:28   #98
hebemu, pa nečeg mora bit. šta bi ti da nema ničeg !?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:32   #99
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
hebemu, pa nečeg mora bit. šta bi ti da nema ničeg !?


bi ja bi sritan da jos ima Lokacijske
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 23:40   #100
onda si sritan
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.