Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 16:32   #61
[QUOTE=Wedding;13582177zastenjala tak kao da svrsavam ludjacki.............[/QUOTE]
A jesi luuuuudaaa.....
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 17:18   #62
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Drage cure, neki dan sam imala priliku provesti par sati na sv. Duhu i strašno sam se prestašila od "zvukova" koji dopiru iz rađaone. Znam da je porod bolan i da se ta bol s ničim na svijetu nemože mjeriti, ali niti približno nisam zamišljala takvo deranje, vikanje, zapomaganje. Uvijek sam mislila da žene jako uzdišu, stenju ... i da to ne zvući kao u filmu. Da li sam ja imala takvu "sreću" da budem tamo u trenutku kada rađa najglasnija trudnica na svijetu ili je svakoj tako?? Da li ste se i vi derale i u kojoj mjeri i da li se to tolerira od bolničkog osoblja? Baš sam zbunjena... ...ajde recite istinu da se znam pripremiti...
prvi put ni glasa nisam pustila.....jos se ispricala sestrama sto ih nisam slusala(za disanje i ostalo) i to ovako-drugi put kad dodem, slusat cu...one odvalile od smijeha jer kao inace ih sve psuju i kazu da nece nikad a ja par minuta nakon poroda vec pricam o "povratku"(tako je i bilo...14mjeseci kasnije)...a drugi sam put plakala, vristala, zapomagala i preklinjala...psovala nisam
vandea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:33   #63
Ja nisam vristala ni vikala... Cijelo vrijeme sam radila "disala" kako su nam rekli na tecaju da olaksaju bolove, zadnja 2 sata sam tu i tamo rekla MM da me uzasno boli pa kad dodje trud sam rekla "evo ga, joj" i disem disem... Babica mi je rekla da slobodno vristim jer je nekima lakse, ja sam kratko zamislila kako bi meni to bilo pa sam joj samo rekla da nemrem, da je meni bolje ovako.... Na kraju kad je Luka krenio van sam samo pritiskala kao da kakam Tako danas moj Luka isto radi kad kaka, valjda je cuo onda od mene
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:57   #64
ja nisam pustila ni glasa..osim mmmmm na kraju kod tiskanja...

inače nisam osoba koja bi se derala i koja je glasna pa tako sam i tamo spavala između trudova i skupljala snagu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 01:03   #65
Stravično me boljelo, vrištala sam, vikala, molila Boga da me uzme.... :-)
Nego, nisam u tim vodama pa prosvijetlite me- kako dobiti epiduralnu, ima li kakva kontraindikacija? Jel dovoljno samo zatražiti?
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:15   #66
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja nisam pustila ni glasa..osim mmmmm na kraju kod tiskanja...

inače nisam osoba koja bi se derala i koja je glasna pa tako sam i tamo spavala između trudova i skupljala snagu...
I ja sam spavala između trudova,kasnije mi je jedna rodilja rekla da to nije bilo spavanje nego trans,ipak ne mislim da bi mogla zaspati u takvim bolovima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:17   #67
Quote:
invisible f kaže: Pogledaj post
Stravično me boljelo, vrištala sam, vikala, molila Boga da me uzme.... :-)
Nego, nisam u tim vodama pa prosvijetlite me- kako dobiti epiduralnu, ima li kakva kontraindikacija? Jel dovoljno samo zatražiti?
Mene je doktor na porodu pitao oću li epi,odbila sam. Sad mi je drago što je nisam uzela,inače bi satima rađala,na dripu sam rodila za tri ure
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:20   #68
evo ja sam rodila prije 10 dana i stravično sam se bojala poroda al kad mi je doma pukao vodenjak totalno sam se umirila...priroda valjda napravi svoje.štose vikanja tiče,nisam vikala jer mi trudovi unatoč dripu uopće nisu bili jaki,čak su bili i preslabi i prekratki kad je trebalo tiskati. Svaki trud sam disala ko parnalokomotiva i stiskala ručku od kreveta iznad glave (sad mi je jasno zakaj se s nje guli farba) ..najgori mi je bio izgon bebe,onda sam malo stenjala ko da mi je jako teško al to je bilo sve

jedna ženicaispred mog boksa je došla ujutro kad i ja u 4,cijelo vrijeme je vrištalaiz petnih žilajer se uopće nije otvarala... ja sam rodila u pola 6 navečer a ona je još do 10 vikala. mislim da sve ovisi o tome koliko se brzo netko otvori i koliko može podnjeti bol..a i koliko kapi dripa dobije.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:44   #69
Mene zanima - može li se ta tolerancija na bol usporediti na menstrualnim bolovima? Mislim, znam brdo cura koje tih par dana menstruacije preleže, temperatura, bolovi, uzimaju tablete, itd.....a ima ih koje niti ne osjete...skaču, trče....ima li to veze i sa intenzitetom porođajnih bolova - neke od nas ih osjećaju jače, neke manje?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 19:11   #70
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
I meni su bolovi bili poprilicno trpljivi dok mi nisu dali drip. A onda.... Jednostavno, samo neprestani bol, sve do poroda.

Ipak, ni tu nisam bila previse 'zvucna', dok babica nije postala nestrpljiva - naime, prstima je, silom, da stvar brze krene, sta li, pritiskala grlic da predje preko bebine glave. (ne znam jesu ikome ovdje ovo radili?)
E to je bio bol...
Cak me je i nekakva polunesvjestica od tog bola uhvatila.


Srecom sam za nekoliko minuta rodila. Bebicu od nepuna tri kg. A rekao bi neko...

Drugi je porod bio carskim rezom, tako da ne spada u kategoriju za ovaj topic.
Meni su busili vodenjak i za vrijeme toga je radila nesto vezano uz bebinu glavicu,moze biti da je to to jer je strasno bolilo,a druge 2 sto su im busili vodenjak kazu da se jedva osjeti.
I da kod dripa je najgore kada ti susnu par kapi viska pa postanu pbez razmaka. Ali iskreno, i zacudo, vrijeme je brzo proslo. I sada imamo naseg andela. I sve bi ponovno.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 01:18   #71
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
I ja sam spavala između trudova,kasnije mi je jedna rodilja rekla da to nije bilo spavanje nego trans,ipak ne mislim da bi mogla zaspati u takvim bolovima
a ne ja baš spavala...prođe trud MM pita jel hoćeš vode..ja reko samo da malo zaspem i ode....kad krene trud on minamoči usta i opet sve ispočetka...ja sam bila svjesna svega i nije to bio pravi san, al ja sam poslje poroda bila skroz odmorna i cure u sobi nisu vjerovale da sam rodila prije 2 sata...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:55   #72
Quote:
moses kaže: Pogledaj post
Mene zanima - može li se ta tolerancija na bol usporediti na menstrualnim bolovima? Mislim, znam brdo cura koje tih par dana menstruacije preleže, temperatura, bolovi, uzimaju tablete, itd.....a ima ih koje niti ne osjete...skaču, trče....ima li to veze i sa intenzitetom porođajnih bolova - neke od nas ih osjećaju jače, neke manje?
ja osobno mislim da se mogu usporediti s tim... ja sam imala užasno bolne mjesečnice a porođajni bolovi su mi bili možda mrvicu jači od tih bolova. sve ovisi od žene do žene...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 11:01   #73
Meni uopće nisu za usporediti,mene trudovi najviše bolili iz kičme i to kao da mi netko šarafcigerom razdvaja kičmu
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 17:33   #74
ja sam samo rekla "boli" kad su me izrezali.
ova lijevo od mene je boga zazivala,a ona desno psovala mužu mater.

p.s. milkice al ti je beba slatkaaaa!
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:50   #75
bok,
ja sam rekla mm-u sad ću probat vrištat iz petnih žila da vidim da li mi je lakše....i nakon toga sam odustala od dreke, gubiš snagu, zrak i ne postižeš ništa.
Uz drip i sve ostalo prirodno, moja je cura izašla za 3 sata sa 4160g i bez ikakvog reza, boli se ni ne sjećam, tijekom truda samo dišeš i govoriš si "prođi, prođi, prođi"....he he , a mm je tijekom poroda već maštao o drugom djetetu
__________________
Ne boj se sutrašnjeg dana, Bog je već tamo
ameliee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:56   #76
Quote:
invisible f kaže: Pogledaj post
Jel dovoljno samo zatražiti?
Nije.Barem koliko ja znam.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.