Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 01:40   #21
Opcenito o tantri ces naci ovdje - http://forum.anandamarga.hr/

Na temi tantra i yoga imas pod temu o aghora tantri.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:15   #22
A konkretno sto bi to bilo VamaChara Tantra za tebe i koji dio ti je interesantan?
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 12:46   #23
Općenito mi je lijevi put puno prisniji...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:54   #24
Jesi li probao taj lijevi put? Jer ako ti je prisniji to ne znaci nuzno da je dobar za tebe.
__________________
Yet we are afraid of the better and cling to the worse.
This is our stupidity, verging on insanity.
Kron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 18:48   #25
Lijevi put duhovnosti jesam; i znam da je dobar za mene; a lijevi put tantre - tek se informiram...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 17:16   #26
Buddha je rekao da postoje 4 uzroka pada na duhovnom putu...

Prva dva su da se slijedi ono sto nam se svidja, i izbjegava ono sto nam se ne svidja. Druga dva su da robujemo zabludi i strahu.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 18:20   #27
Kontradiktorno. Onda bi Buddha bio VamaChara tantrik, zar ne? Ili barem "mirise" na to.

@vlad
ako si probao ljevi put, onda bas i nema puno razlike izmedju tog puta koji si probao, i ljeve tantre

No, mozda tebe interesuje seksualna praksa u toj ljevoj tantri. Koju mozda nisi imao u tom ljevom putu koji si probao.
A da bi dosao do seksualnog rada u Vamachari, ako je ona prava, a ne sex mix zapadnih seksulno idokriniranih tragaoca, treba ti par godina. I to prakse desnog puta. A nema razlike u tim osnovnim praksama izmeju desnog i ljevog puta. Temelj je isti, ostalo su nijanse.
__________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.Bahirava-Deva
JivanMukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 00:27   #28
Hvala na informacijama! Slobodno napisite još nešto.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:03   #29
Quote:
Karuna kaže: Pogledaj post
zna li neko ovdje nesto vise o tantri? Znam za par ljudi koji imaju tecajeve, procitala nesto u knjigama ali ne znam nikog tko ima iskustva i tko se ozbiljno time bavi. Znate vi mozda nekog?
Tantra je širok pojam. Vjerovatno si mislila na tantru gdje se koriste seksuani rituali. Odnosno ljevu tantru (vama marga). Poći stazom vama marge nije tako jednostavno. Teško je naći kvalitetnog učitelja. Ja bi ti predložio da je to žena. Žene imaju tu posebno ulogu. Još bitnije je tradicija. Vama marga je najači put pa je zato potrebna opreznost.

Ali moje mišljemnje je da kad se već koristi sex u svakodnevnom životu, zašto to nebi bilo u duhovne svrhe. Maithuna je sasvim nešto drugo od običnog sexa. Tu fizička privlačnost ne igra bitnu ulogu, tu se radi sa suptilnim energijama. Sa posebnim tehnikama se podiže seksualna energija s kojom onda manipuliramo.

U školi kdje sam se ja učio, na prvom stupnju su skoro svi odustali. Pogotovo oni koji se nikada nisu bavili jogom. Jednostavno je prejako. Ima toliko testova da jednostavno ne možeš dalje. Ali ako ipak ideš dolazi puno loših stvari na površinu uma. Tu mislim na put vama marge ne samo na seksualne obrede.

Na kraju vama marga je predivan put.
shiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:55   #30
Dajte me malo prosvijetlite. Ekipa prica o lijevom putu, a nisam sigurna da imam tocnu predodzbu sto je to.
Iako, svaka predodzba je samo predodzba, ali pustimo to.
Odgovore od znalaca molim!
__________________
I think we should DDoS this server.
Orgonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 13:16   #31
Quote:
Orgonica kaže: Pogledaj post
Dajte me malo prosvijetlite. Ekipa prica o lijevom putu, a nisam sigurna da imam tocnu predodzbu sto je to.
Iako, svaka predodzba je samo predodzba, ali pustimo to.
Odgovore od znalaca molim!

Ne znam dali sam ja znalac, ali pored svoje sadhane prakticiram i vama margu.

Ljeva staza koriti sexualne obrede (maithuna), koriste se i druge stvari, ali je po tome najpoznatija. Suvremena tantra prakticira sex sa samo jednim partnerom. U maithuni se manipulira sa suptilnim energijam. Oba partnera morata savladati nekoliko tehnika. Maithuna je tako nježna i suptilna da poveže oba partnera na nekom dubokom spiritualnom nivoju. Ponekad mi se čini da su si tantrički sex izmislile žene, jer se tek u njemu potpuno predaju i u cjelosti ga doživljavaju (ali to je samo moja percepcija). Ako sta oba partnera jogija onda je stvarno dobro da pored jogiskih tehnika koriste i maithunu.
shiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:24   #32
...

kao prvo tantra nije za svakoga, oni slabog uma neka ne pocinju, moj iskreni savjet.
onaj tko ju je spreman primiti, okrenut ce mu svijet
__________________
neznam za vas, ali ja zivim vjecno
don-corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:17   #33
smjelo cu pobiti vecinu danasnjih duhoovnih skola iako ih ne iskljucujem jer kako sam i rekao tantra nije za svakoga pa je tako i svaciji put drugaciji.
tantra ne iskljucuje tijelo kao nesto sta se mora nadvladati i uzaci u vise stupnjeve stvarnosti, jer budimo realni, tu zivimo, u ovoj stvarnosti, tijelo nam je materijalno i moguce ga je ignorirati neko vrijeme ali stvarnost ce nam se repetirati i shvatit ce mo da je to bila samo gluma. tijelo je krajnji izraz savrsene kreacije i kao takvo je sveto, negiranje bi bio neki grijeh...ali tantra nije ni fizicki cin seksa, niti "trening" sexa povecava seksualnu moc i izdrzljivost, to je samo nusproizvod, nazovimo to tako. tko ide tantrickim putem iz tog primitivnog i sebicnog cilja nece dobiti nista vec ce se unistiti i ta osoba nije tantrik. put tantre je sklizak put i zato opet upozorenje da nije za svakoga, tantra je umjece davanja
__________________
neznam za vas, ali ja zivim vjecno
don-corleone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:35   #34
Telema!
Ako te zanima tantra onakva kakva se podučava na zapadu, pošalji mi mail-ja tebi knjigu...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:47   #35
Quote:
don-corleone kaže: Pogledaj post
. put tantre je sklizak put i zato opet upozorenje da nije za svakoga, tantra je umjece davanja
ne don-corleone, tantra je umijeće transformiranja energije

yogi se bori sa svojim energijama on je ratnik, savladava sve što je niže u njemu (požudu, pohlepu, bijes, seks) i pokušava biti gospodar svog unutarnjeg prostora

tantrik kreće od energije kako ju je zatekao, prihvaća je i transformira. On se ne bori, on je sviješču zahvata, baca se u energetski tok i onda ga istom tom svijesnosti transformira

to je zato jer štuje i shakti (energiju) i shivu (svjesnost) i vidi ih kao neodvojive i energije i izvana i unutar sebe, i zato ne daje pozitivne i negativne predznake ničemu

ako je yogi duhovni ratnik, tantrik je duhovni ljubavnik

pod pojmom "ljubavnik" ne mislim na seks, ali ga ni ne isključujem
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 09:53   #36
Quote:
Jesam kaže: Pogledaj post
Prelazak preko ceste je veoma opasan. On obicno nema veze sa ljubavlju, mirom ili svjetloscu (ovao zadnje manje vise)
Vozaci nisu ugodni ljudi (gledajuci ocima pjesaka), niti rade ugodne stvari radi postovanja pjesackog prelaza. Prelaskom ceste dolazi se u kontakt sa neljudskim entitetima (vozaci i automobili) koji cine cuda kao npr. da vas zbrisu sa lica zemlje....

E ovoliko ima veze sve ono sto je receno do sada o tantri.
Hvala ti za ovaj post, iako tema nije moja, jer hrpu gluposti koju sam ovdje pročitala ne mogu prežvakati, tvoj post mi je pomogao da imam bolju probavu.

Ne razumijem odakle ljudima potreba da pišu o nečemu o čemu pojma nemaju i to još negativno.
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.