Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 14:50   #161
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Bitn je pozvati radiestezistu koji ce pomocu specijalnih instrumenata provjeriti eventualno zračenje iz tla ili podzemnih vodotokova."Većina oboljelih od raka i drugih teških bolesti imaju krevet na području utjecaja geobioloških zračenja" (Brojs).Možete vjerovati ili ne, ali ako pozovete pet stručnih osoba i svi odreda otkriju zračenje na istom mjestu, onda je mnogo pametnije pomaknuti krevet nego voditi polemike o tome je li ili nije radiestezija znanost!
Svi će pronaći "čvor" na krevetu, kamo god ga postavio. Lova najbolje curi ako se žrtva uplaši.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 17:07   #162
Thumbs up

Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Svi će pronaći "čvor" na krevetu, kamo god ga postavio. Lova najbolje curi ako se žrtva uplaši.
U tome je problem ! Kad se pod radiestrziju danas skriva svasta !

Prodaja "dekica" i ostalih gluposti !

Najbolja i naj sigurnija zastita je Makni se sa patogenog mjesta !

Radiestezija kao takva (trazenje vodenih tokova) je jako jednostavna i dostupna svima ! Uz malo edukacije lagano se percipira !

Na taj nacin bi si ljudi sami mogli pomoci !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 00:30   #163
Thumbs up Test

Evo naiso sam na jedan stari "test" za one koji ne prakticiraju radiesteziju !


"Da biste Vi detektirali mjesta štetnih zemaljskih zračenja možete učiniti test sa šumskom paprati. Na razna mjesta na koja sumnjate postavite nemetalne posude s vodom u koje ćete staviti prirodno zelenu šumsku paprat. Flomasterom označite razinu vode u svakoj posudi i ostavite sve da odstoji. Poslije 24 sata, ako ima štetnih zračenja razina vode se nije promijenila, ali paprat se smežurala i promijenila boju – od zelene u kestenjasto-smeđu jer iz ovakve paprati je isisana orgonska energija.
Ako nema štetnih zračenja, biljka je upijala vodu i ostala zelena, jedra, puna orgonske energije. Paprat uberite u šumi ili kupite u rasadniku, provjerite kakvo je mjesto na kojem spavate. Sretno. Drevni narodi imali su na desetine sličnih metoda raspoznavanja štetnih zemnih zračenja u prirodi."
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 00:40   #164
Ajme, kakve su ovo gluposti... *facepalm*

Zar još uvijek postoje ljudi koji vjeruju u ovako nešto?
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 01:36   #165
Wink

Sumnjičavi ste prema svemu što nije “znanstveno dokazano”!?

Znanost je razvijena na pretpostavkama i to je činjenica. Znanošću se itekako da manipulirati i namještati činjenice opet po volji nekoga, nama stranoga bića. Znanost se danas prodaje kao apsolutni dokaz iako je cijela znanost opet utemeljena na čvrsto nedokazivim pretpostavkama. Propagandna mašinerija tako je okrenuta da su ismijani svi oni koji imaju drugačije poglede na svijet bili oni materijalni ili pak duhovni. Ljudi koji ne idu u korak sa znanosti i koji imaju kritički pogled na znanost često su namjerno ismijavani kako se robovi ne bi pobunili protiv onoga u što vas žele uvjeriti da je apsolutni dokaz. Ako ste vi jedan od onih koji znanost smatra temeljem nad temeljima, upali ste u matricu. Potrebno je puno više kritičkog razmišljanja prema onome što vam žele postaviti kao činjenicu.
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 01:49   #166
Znanošću se da puno manje manipulirati nego ovakvim izmišljotinama.

Znanost se temelji na dokazima...

Znanost funkcionira, za razliku od većine ostalih stvari...
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 03:37   #167
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Znanošću se da puno manje manipulirati nego ovakvim izmišljotinama.

Znanost se temelji na dokazima...

Znanost funkcionira, za razliku od većine ostalih stvari...

Ako se toliko furas na znanost,
ima na clanaka na Pubmedu
o stetnom djelovanju mikrovalnog zracenja:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?...diation+health

Mikrovalno zracenje smanjuje sintezu hormona melatonina, uzrokuje neplodnost i potice onkogenezu:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?...wave+melatonin

Quote:
Signal transduction of the melatonin receptor MT1 is disrupted in breast cancer cells by electromagnetic fields.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19882681

Zadnje uređivanje Sandiran : 05.05.2014. at 03:46.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 11:18   #168
Jačina zračenja kojom su rađeni pokusi je 300W/m^2, zračenje sunca u podne je 1000W/m^2...

Nisam baš siguran da mobiteli i radiostanice toliko zrače, trebale bi ti nuklearne elekrane za svaku radiostanicu poganjat.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 01:18   #169
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Jačina zračenja kojom su rađeni pokusi je 300W/m^2, ....................


Jel ti to netko plaća da širiš dezinformacije ili? Razine koje su korištene u studijama su u rangu miliwatta i mikrowatta, i debelo ispod službeno "dopuštenih" granica... Idemo po redu za svaku studiju:

1) At 7 days after 30 mW/cm2 microwave exposure....
2) PC12 cells were exposed to microwave radiation for 5 min at a mean power density of 30 mW/cm2.
3) Wistar rats were exposed to 2.856GHz for 5min and 15min, respectively, at an average power density of 30 mW/cm(2)
4)....microwave radiation (MR) group exposed to 1800 MHz RF at 208 microW/cm2 power....
5) ...two-week exposure to cell phone-simulated waves; iii. three-week exposure to cell phonesimulated waves; and iv. two-week exposure to cell phone antenna waves....
6) Twelve-week-old mice were exposed to non-thermal low-level 2.45-GHz MW radiation (CW for 2 h/day for 30 days, power density = 0.029812 mW/cm(2)......

itd, itd....


I onda se takvi kao ti pozivaju na "znanost" nekakvu. Tuga i jad......
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 01:36   #170
Ajde molim te pretvori 30 mW/cm^2 u W/m^2...

Nauči pretvarati mjerne jedinice, jer kao što znamo znanost ne funkcionira, izmišljena je i zla...
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 12:14   #171
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
"Da biste Vi detektirali mjesta štetnih zemaljskih zračenja možete učiniti test sa šumskom paprati. Na razna mjesta na koja sumnjate postavite nemetalne posude s vodom u koje ćete staviti prirodno zelenu šumsku paprat. Flomasterom označite razinu vode u svakoj posudi i ostavite sve da odstoji. Poslije 24 sata, ako ima štetnih zračenja razina vode se nije promijenila, ali paprat se smežurala i promijenila boju – od zelene u kestenjasto-smeđu jer iz ovakve paprati je isisana orgonska energija.
Ako nema štetnih zračenja, biljka je upijala vodu i ostala zelena, jedra, puna orgonske energije.
Imam bolju ideju!

Ovako:
- nabaviti 100 ili 10'000 papratnjača, zasaditi ih u lončanice promjera 20 cm.
- rasporediti ih na teren u obliku kvadrata, 10x10 ili 100x100 lončanica (odnosno 2x2 m, ili 20x20 m)
- ostaviti ih 24 h
- provjeriti koje su se promjene zbile i na kojim papratnjačama
- ucrtati na mapu nalazišta "štetnog zračenja"


I još moram naglasiti da je "orgon" bullshit.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:43   #172
Thumbs up

Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Imam bolju ideju!

Ovako:
- nabaviti 100 ili 10'000 papratnjača, zasaditi ih u lončanice promjera 20 cm.
- rasporediti ih na teren u obliku kvadrata, 10x10 ili 100x100 lončanica (odnosno 2x2 m, ili 20x20 m)
- ostaviti ih 24 h
- provjeriti koje su se promjene zbile i na kojim papratnjačama
- ucrtati na mapu nalazišta "štetnog zračenja"


I još moram naglasiti da je "orgon" bullshit.
Sve je tvoj odabir i sve sam odlucujes !

"Ponekad dajem savjet premda znam da ga mudrac ne treba, a glupan ne prima"
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 22:53   #173
Thumbs up

Električni svemir i Schumanova konstanta


"Riječi Nikole Tesle, malo tko pamti: “Naš cjelokupni biološki sustav, naš mozak i planeta Zemlja djeluju na istim frekvencijama."

"Utjecaj električnih dalekovoda na fluorescentne lampe bi trebao “upaliti lampice” i u našim glavama. Anomalije u ljudskom elektromagnetskom polju najčešće nastaju iz “modernih” električnih i elektroničkih izvora."

http://matrixworldhr.wordpress.com/2...ova-konstanta/
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 00:57   #174
Thumbs up GEOMANTIJA

GEOMANTIJA

Geomantija je drevno znanje o Zemlji, vještina kako komunicirati i surađivati sa suptilnim dimenzijama u prostoru. Holistički pristup Zemlji, prirodi i krajoliku. Znanje koje je gotovo nestalo iz svijesti europske tradicije i kulture i koje se sada ponovno pojavljuje u obliku holističke umjetnosti koja surađuje s prirodom....

Posljednji tragovi geomantije su pronađeni u srednjem vijeku kada su se na temelju geomantije donosile odluke kako postaviti grad, crkvu ili druge zgrade. No i u ranijim periodima su postojali stručnjaci koji su poznavali to znanje što je vidljivo iz impresivnih sakralnih građevina kao što su piramide, hramovi, katedrale....

Eto kako je to bilo tada: Ravnoteža u prirodi je bila od primarnog interesa a Zemlja je smatrana živim bićem. Naši predci su živjeli povezani s Njom, u harmoniji s prirodom i njenom suštinom. Oni su poznavali Zemlju, znali su „čitati“ vjetar, mjesec......Ona, Gea je bila poštovana i uključena u svakodnevni život. Kako smo u ovom trenutku svjedoci narušene prirodne ravnoteže, znanje geomantije se ponovno vraća kao jedan od mogućih načina iscjeljenja i vraćanja u ravnotežu.

Kao znanje koje nam omogućuje da vratimo ravnotežu u našem osobnom prostoru, u našim domovima, radnim prostorima, u parkovima povezujući prostore s izvornim kvalitetama zemljine energije. Na taj način su svi ti prostori podržani i hranjeni vitalnom energijom potrebnom za život. Tako povezani i hranjeni prostori mogu podržati ljude koji žive u njima kako bi zajedno mogli ostvariti svoju životnu ulogu i svrhu.

Radiestezija je jedan dio GEOMANTIJE !

http://youtu.be/PkoFHBeop0g
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain

Zadnje uređivanje L U N : 27.07.2014. at 01:23.
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:14   #175
A te tvoje bajke se temelje na čemu?
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 18:46   #176
Lightbulb

Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
A te tvoje bajke se temelje na čemu?
Te se vjestine ne stijecu u skolama !

Za tebe je to SF! Neka tako i ostane !
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 12:54   #177
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Te se vjestine ne stijecu u skolama !

...
A gdje se i kako "stiječu"?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 13:48   #178
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
A gdje se i kako "stiječu"?
Pretpostavljam na tripu.

Ili kao nuspojava gubitka većine (viših) moždanih funkcija...
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:05   #179
Thumbs up

Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam na tripu.

Ili kao nuspojava gubitka većine (viših) moždanih funkcija...
"Najveći neprijatelj znanja nije neznanje, već iluzija da posjedujemo znanje "Stephen Hawking.
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 18:10   #180
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
A gdje se i kako "stiječu"?
Čekam odgovor...

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
"Najveći neprijatelj znanja nije neznanje, već iluzija da posjedujemo znanje "Stephen Hawking.
Odličan primjer ironije! Ti misliš da je to znanje, no to su gluposti, lupetanja i bajke, te praznovjerja.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.