Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 25.06.2016., 16:45   #30
Stvarno si u groznoj situaciji za koju ste oboje pošto ste odrasle osobe odgovorni. Ipak ovaj stav tvoje žene da se vraća bez obzira na tebe je vrlo nezreo i jaaako sebičan naspram tebe i vašeg djeteta. Da, što god ti napravio situacija je za tebe loša, a i za dijete također. Jedino što vidim da je moguće je da pokušaš s njom razgovarati (iako si već vjerujem to probao). Reci joj iskreno kako se osjećaš bez svađe, naglasi da ne želiš da ti dijete odrasta u drugoj državi bez oca. Nisu sada stvari jednake kao što su bile dok ste bili sami, ona odlaskom djetetu oduzima trajno jednog roditelja! To je strašno, jer brak bi se trebao graditi na zajedničkim odlukama, a ne njenim. Ne vidim da išta može funkcionirati dok se zadovoljavaju želje jedne strane koje su još k tome i sebične. Na kraju krajeva život nekada treba i racionalizirati. Gdje imate bolje uvjete života? Gdje će dijete imati bolje okruženje za odrastanje i za školovanje, kasnije posao? To su sve stvari koje vama oboma sada trebaju biti na prvom mjestu. Živjela sam jedno vrijeme u inozemstvu i moram reći da sam se osjećala slično kao i tvoja žena, nisam tamo bila sretna. Međutim, ja sam iz te veze otišla i stvorila život ovdje. Da sam ostala u vezi s tadašnjim dečkom i s njim imala djecu, stvari bi bile postavljene drugačije, kužiš? Takve odluke se donose prije nego se dovedeš u situaciju da djetetu narušavaš mirno djetinjstvo. Tvoja žena (a možda i ti?) bi trebala razmisliti o tome i prestati sebe postavljati na prvo mjesto. S malim djetetom je jako teško sam provoditi puno vremena, tu bi možda trebao imati više razumjevanja za nju. Imao uz sebe nekog za pomoć ili ne, to je stresno razdoblje. Parovi često u njega ulaze da bi se ''ispunili'' i učinili si život sretnijim, a ne ide to baš tako. Obično se u takvim situacijama problemi samo produbljuju. Razgovaraj s njom i pokušajte naći zajedničko rješenje.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.