Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 18:54   #41
Quote:
antej kaže: Pogledaj post
Normalna osoba tako ne može otići pa taman da si je tukao! Ponavljam, normalna osoba. ona to očigledno nije. Ne možeš ostaviti svoje dvoje djece i nestati'?? Kako se djeca osjećaju kad misle samo na minut da im se mama, recimo ubila?? Ovo sa sto poruka u danu ne bih ni komentirao?! Ludača, izvini na izrazu pa ti je svakako bolje što je otišla. Otvori šampanjac!
U svakom slučaju je bolje, bez dileme, tek sam detaljnom analizom svega šta je bilo medju nama zaključio da je ovako i bolje, samo ovo šta se djece tiče sa njezine strane apsolutno sebično
salevart is offline  
Old 01.12.2016., 19:04   #42
Quote:
nisamtoja kaže: Pogledaj post
Pa komentiram čisto zato što mislim da nema veze.

Da možemo po horoskopu,svak bi od nas znao di će u govno ugaziti,ali ne znamo

Ima veze kao i neurodermatitis, neke vrste dijabetesa, povišen tlak i tako to...

Situacija ti je koma, i odlično je hendlaš, ali ove racionalizacije mi nisu smislene, osim ako je tebi tako lakše, onda ok.

Žena (bivša) ti je nesređena u glavi, koji god da je tome uzrok. Odi sa djecom ipak koji put još dječjem psihologu, nije mala trauma, koliko god to oni sad ne ispoljavali. Želim vam svu sreću u životu.
Hvala na dobrim željama.....uspio sam se podići i oporaviti pa sad mislim da već i sasvim u redu funkcioniram...a ovo gore horoskop lav i to, to su neke moje analize, jer sam sve analizirao šta nije bilo dobro tako da se na neki način odriješim svega toga, naravno da svaki čovjek ima svoju analizu života i naravno da nije uvijek sve baš tako kako si i sam pojedinac to predoči
salevart is offline  
Old 01.12.2016., 19:30   #43
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Evo da i ja podijelim svoja iskustva premda mislim da kod mene i bivše supruge nije bilo uopće nijednog vida zlostavljanja već su bili drugi problemi u pitanju...

Znači ono šta mogu reči da je moja bivša supruga definitivno imala više samopouzdanja od mene,i zato je i prekinula nasu vezu nakon šta mi je rekla da više nema ljubavi i da nije sretna samnom, vjerojatno sam joj postao dosadan jer se naš brak sveo na neku monotoniju koja čovjeku prije ili kasnije dosadi, pogotovo onome koji je pun života.......i tako smo se mi s vremenom kako su godine išle počinjali sve više svadjati,ponajprije zbog njenog nezadovoljstva,jer ja sam radio a ona je bila kod kuće sa djecom, ono šta sam sa godinama uvidio da je ona osoba koja nemože biti na jednom mjestu, već joj treba prostor i druženje, naravno kad god je htjela je išla kamo je htjela,nikad joj ja nisam nikakve zabrane davao ili tako nešto,samo šta nije skoro uopče radila pa joj se i tu nakupljalo njeno nezadovoljstvo jer nije imala vlastiti novac,već sam ja jedini privrijedjivao za obitelj,možda se osjetila manje vrijedna...

I sad ono najbitnije šta je uzrokovalo prekid uz gore navedeno...znači prije nego mi je dala doznanja da više ne želi dalje živjeti samnom rekla mi je da me uopče nije voljela kad smo stupali u brak, već da je više tad voljela dečka iz prijašnje veze, a bili smo u vezi više od godine dana,tako da se do tad sigurno mogla odlučiti ako joj ja nisam odgovarao da prekine samnom, i tako je naš brak funkcionirao prve 2 ili 3 god u redu,i mislim da je bila donekle sretna,premda to ja nemogu znati,to samo ona zna,a onda dalje je postalo sve gore,u medjuvremenu smo dobili dvoje djece,i sad prije prekida samnom si je pronašla preko interneta nekog novog partnera i jedan dan samo nestala,djecu je ostavila kod svojih roditelja,bila je potraga za njom od strane policije i bili su ju pronašli ali se nikom nije htjela javiti,tad još nisam prošao onu proceduru na czss-u,pa ju nisu niti priveli jer svaka osoba ima pravo na slobodu da radi šta hoće i javlja se kome hoće,medjutim pošto ona ima djecu sad kasnije pokrenuta je potraga putem interpola,jer uopće nije ni došla na raspravu za djecu koju je sama pokrenula,nit je jednom pitala za djecu i javila se djeci koja su sad samnom,već su mi rekli na czss-u da ja moram pokrenuti tužbu za razvod braka da krene temeljitaa potraga za njom...nešto sam načuo od njenog brata da je možda sa tim dečkom otišla u njemačku,ali ni on nezna gdje je jer se nikome od rodbine ne javlja....

Želio bih baš čuti ženska mišljenja o ovoj situaciji..već su mi neke rekle da je da se očito psihički slomila i da više nije mogla podnijeti tu situaciju u kojoj je bila, ali svi se čude kako ne pita za djecu,razumio bi da ju je netko pretukao ili tako nešto ali nije bilo uopče nasilje u pitanju već očito njeno nezadovoljstvo u vezi mene praktički od početka braka...
Pročitao sam ovo do kraja i jedini logičan odgovor koji ti mogu dati je:
Nažalost bio si sa osobom koja je (oprosti na izrazu ali...) oštećena od prethodne veze i nije te mogla do kraja prihvatiti, a što se djece tiče, vidiš da njoj do njih nije ni stalo.Ima jedan američki izraz, rebound, koji jasno kaže da nekad kad osoba dođe u vezu s nekim tko je tako oštećen da će se prije ili kasnije htjeti izvući iz te veze.E sad, nakon toliko vremena što je s tobom bila, i brak i djeca i sve, to je već teže za objasniti, kao da ni ona sama nije znala što hoće.Drago mi je da si sada bolje, nemoj da te ovo sve upropasti jer siguran sam da bolji dani dolaze
Ingvar25 is offline  
Old 01.12.2016., 19:53   #44
I promijeni brave ako ne želiš ostati bez djece...

Poslano sa mog HTC Desire 310 koristeći Tapatalk
laguna808 is offline  
Old 01.12.2016., 19:57   #45
Pretužno.
Nastojim biti tolerantna, međutim kada su u pitanju postupci prema djeci, sve tolerancije ovog svijeta mi padnu u vodu.

Možda se zaljubila. Možda je opet osjetila leptiriće i sjetila se neke sebe na koju je zaboravila jer je bila domaćica doma s djecom.
Mnogo je žena koje ne žele djecu i odluka da se djecu ne ima je poštena kao i odluka da se djecu ima.
Odluka donešena bez preispitivanja same sebe, imanje djece samo zato što ih i drugi imaju i čine nam se sretnima je manje-više stvar svakodnevice, neke se žene na kraju pronađu kao majke, neke nikada.

Napisao si da je bila ok prema djeci, pa sam s aspekta majke, sigurna da noću ne spava. Seks, strast, ljubav, bilo što... ne može zamijeniti osjećaj da su tvoja djeca pored tebe i da ćeš dati sve od sebe da ih zaštitiš u svakom trenu. O kakvoj god (ne)majci da se radi, vjerujem da svaku to stigne. Prije ili kasnije.

Iskreno, nje mi je jako žao. Možda još nije u agoniji koja je vrijedna žaljenja, no, svakako će biti...

Ti mi djeluješ jako staloženo, čak mrvu previše, obzirom na situaciju koju ste ti i djeca prošli. Čuvaj se i pored brige za djecu, nemoj zaboraviti na sebe. Neka vam je sa srećom.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 01.12.2016., 20:14   #46
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
Pročitao sam ovo do kraja i jedini logičan odgovor koji ti mogu dati je:
Nažalost bio si sa osobom koja je (oprosti na izrazu ali...) oštećena od prethodne veze i nije te mogla do kraja prihvatiti, a što se djece tiče, vidiš da njoj do njih nije ni stalo.Ima jedan američki izraz, rebound, koji jasno kaže da nekad kad osoba dođe u vezu s nekim tko je tako oštećen da će se prije ili kasnije htjeti izvući iz te veze.E sad, nakon toliko vremena što je s tobom bila, i brak i djeca i sve, to je već teže za objasniti, kao da ni ona sama nije znala što hoće.Drago mi je da si sada bolje, nemoj da te ovo sve upropasti jer siguran sam da bolji dani dolaze

Teški su to emotivni trenuci, ali razgovarao sam sa ljudima i sam se ohrabrivao i mogu reč da sam se dosta podigao...
salevart is offline  
Old 01.12.2016., 20:28   #47
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Pretužno.
Nastojim biti tolerantna, međutim kada su u pitanju postupci prema djeci, sve tolerancije ovog svijeta mi padnu u vodu.

Možda se zaljubila. Možda je opet osjetila leptiriće i sjetila se neke sebe na koju je zaboravila jer je bila domaćica doma s djecom.
Mnogo je žena koje ne žele djecu i odluka da se djecu ne ima je poštena kao i odluka da se djecu ima.
Odluka donešena bez preispitivanja same sebe, imanje djece samo zato što ih i drugi imaju i čine nam se sretnima je manje-više stvar svakodnevice, neke se žene na kraju pronađu kao majke, neke nikada.

Napisao si da je bila ok prema djeci, pa sam s aspekta majke, sigurna da noću ne spava. Seks, strast, ljubav, bilo što... ne može zamijeniti osjećaj da su tvoja djeca pored tebe i da ćeš dati sve od sebe da ih zaštitiš u svakom trenu. O kakvoj god (ne)majci da se radi, vjerujem da svaku to stigne. Prije ili kasnije.

Iskreno, nje mi je jako žao. Možda još nije u agoniji koja je vrijedna žaljenja, no, svakako će biti...

Ti mi djeluješ jako staloženo, čak mrvu previše, obzirom na situaciju koju ste ti i djeca prošli. Čuvaj se i pored brige za djecu, nemoj zaboraviti na sebe. Neka vam je sa srećom.

Volio bi kad je pronadju, ako je uopče pronadju, (tko zna gdje je i šta je sa njom) da se dogovorimo oko djece, nebih joj sudio ništa i naravno da bi joj dopustio da vidja djecu, to su još mala djeca, koja ovo sve još niti ne shvaćaju, sigurno bi bili jako sretni kad bi ju vidjali jer su većinu vremena provodili sa njom i sigurno vlada velika tuga u njihovim srcima bez obzira šta se sasvim dobro drže sa svime time, zaigrani su i dosta veseli pa možda uz tu igru i ne misle toliko o njoj...

A šta se mene tiče, radio sam na tome da budem što smireniji, da djeca ne primjećuju na meni neke promjene, sam sa sobom radim kao neku psihološku terapiju, i proučavam kojim koracima naprijed da bude djeci što lakše i da se osjećaju voljeno i paženo jer to im sad sigurno treba.....naravno da me uhvati tuga ponekad iz pogleda kad ih nekad vidim i pomislim si kako ih je mama ostavila, sigurno vlada velika tuga u njihovim srcima, tu se ponekad skoro da i rasplačem ali onda se smirim.
salevart is offline  
Old 01.12.2016., 20:30   #48
Nedavno sam bila na interesantnom seminaru u sklopu kojeg je bilo riječi o nemoralnim postupcima ljudi i napuštanju.
Ljudi napuštaju obitelji, partnere, poslove, školovanje...

Ima teorija prema kojoj se ljudi osjete da nisu dovoljno dobri i da samim svojim prisustvom škode ostalim članovima. Pa kako bi spriječili daljnju štetu, jednostavno odu.
Odlasku prethode nemoralni postupci, nekad potpuno beznačajni i benigni, a ono što osobu potakne da ode je snažno grizodušje i strah da će ostankom ugroziti ostale članove.

Nije mi to baš imalo smisla, sada, kako sam čitala sve što si pisao, sjetila sam se toga. I sve skupa mi je još više tužno...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 01.12.2016., 20:35   #49
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
...
A šta se mene tiče, radio sam na tome da budem što smireniji, da djeca ne primjećuju na meni neke promjene, sam sa sobom radim kao neku psihološku terapiju, i proučavam kojim koracima naprijed da bude djeci što lakše i da se osjećaju voljeno i paženo jer to im sad sigurno treba.....naravno da me uhvati tuga ponekad iz pogleda kad ih nekad vidim i pomislim si kako ih je mama ostavila, sigurno vlada velika tuga u njihovim srcima, tu se ponekad skoro da i rasplačem ali onda se smirim.
Upravo ovu situaciju sam imala pred očima kada sam čitala što si pisao i to je fakat najmučniji i najbolniji segment svega skupa.

Nije ih ostavila zbog njih ili zbog tebe, ostavila ih je jer je bila nezadovoljna sobom. A oni tu nisu ama baš ništa krivi. Mišeki mali...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 02.12.2016., 08:06   #50
Menintvoja zena djeluje kao duboko nesretna i nezadovoljna zena. I vjerojatno. Ce umrijeti nezadovoljna jer trazi od drugih da joj serviraju srecu. A zivot se ne igra tako jel.
Zapravo znam za identican slucaj, mojoj obitelji bliska osoba je isto bila ostavljrn od majke.tada je imao 4 godine i zena se jedan dan samo pokupila. Brzo je nasla i drugog muskarca i sa njim zasnovala novu obitelj, dvoje djece je dobila. Sve to jedva 10 km od kuce di je sa bivsim zivjela. Nikad nije pitala za dijete, jednostavno ga je izbrisala kao da ne postoji.

To su valjda ljudi toliko nezadovoljni svojim zivotima da su sposbni sve ostaviti. Drugi ljudi su im samo alati njihove srece ili nesrece. Valjda ih zato i tako lako ostave.

Moj savjet ti je da djecu redovito vodis psihologu, pokusaj ju izbrisati sa svoje adrese i dobiti potpuno skrbnistvo jer mi nesto govori da njezina sreca sa novim ljubavnikom nece biti trajna. U slucaju da nece imati igdje drugdje mogla
Bi se pokusati vratiti.
Pravno zastiti sebe i djecu.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 02.12.2016., 08:31   #51
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Napisao si da je bila ok prema djeci, pa sam s aspekta majke, sigurna da noću ne spava. Seks, strast, ljubav, bilo što... ne može zamijeniti osjećaj da su tvoja djeca pored tebe i da ćeš dati sve od sebe da ih zaštitiš u svakom trenu. O kakvoj god (ne)majci da se radi, vjerujem da svaku to stigne. Prije ili kasnije.
Mislim da, zasad bar, ako i ne spava uzrok tome nije patnja za djecom već novi ljubavnik.
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Iskreno, nje mi je jako žao. Možda još nije u agoniji koja je vrijedna žaljenja, no, svakako će biti...
Ovo je ziher. Kad tad kad se aktualne "strasti" smire i splasne ushićenje sjetit će se svih nepovratnih šteta koje je napravila. Sjetit će se da više natrag nema i da će njezin postupak spominjati i njezini unuci.

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Ima teorija prema kojoj se ljudi osjete da nisu dovoljno dobri i da samim svojim prisustvom škode ostalim članovima. Pa kako bi spriječili daljnju štetu, jednostavno odu.
Odlasku prethode nemoralni postupci, nekad potpuno beznačajni i benigni, a ono što osobu potakne da ode je snažno grizodušje i strah da će ostankom ugroziti ostale članove.

...
Ovo mi zvuči kao nekakva iskonstruirana teorija, iako takvo nešto naprosto ne mogu zamisliti u praksi. Mislim, naravno da nelogična ponašanja i postupci postoje...ali mislim da su to onda već psihijatrijske dijagnoze. Jedna odrasla, iole zrela i racionalna osoba, pa i s minimalnim kapacitetom afekcije i voljenja naprosto ne može napustiti vlastitu obitelj...Kakva god psihička ili fizička agonija bila, s čim god osoba imala posla, uz obitelj je lakše...Kad ti je i najsjebaniji dan i misliš da ćeš do kraja završiti u vrapču kad ti dijete dođe i onako nevinim pogledom te pita neku "glupost", tipa "mama zašto ja nisam klokan"...Ma sve nekako splasne...Kao da si stavio melem na ranu.
Na stranu i odnosi s partnerima(oni mogu biti ovakvi ili onakvi)
Ali dječica...kome normalnom (zdravom) ona ne poprave dan?Kome ne utječu na volju za život, koga ne motiviraju na buđenje idući dan?

Problemi koji su nju mogli dovesti do ovakvog ruba su definitivno psihičke prirode. I to gadni.

Bilo da se radi o tome da je naprosto nesposobna voljeti vlastitu djecu, i da je odabrala ljubavnikovog đoku povrh njih.
Bilo da je riječ o nekoj konkretnoj psihičkoj patnji (psihoza, depresija s suicidalnim tendencijama itd...)

Naravno, u prvom je slučaju žalim mnogo manje...

Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Moj savjet ti je da djecu redovito vodis psihologu, pokusaj ju izbrisati sa svoje adrese i dobiti potpuno skrbnistvo jer mi nesto govori da njezina sreca sa novim ljubavnikom nece biti trajna. U slucaju da nece imati igdje drugdje mogla
Bi se pokusati vratiti.
Pravno zastiti sebe i djecu.
Potpis na ovo. Stvarno je potreban veliki oprez jer, svi znamo, društvo previše štiti interese majki dok pritom jako zapostavlja interese oca. Čak i u ovakvim situacijama, da se sutra vrati (nakon što novopečena ljubav splasne i shvati kako je usrala motku), ukoliko nećeš imati sve dokumentirano i riješeno po p.s.-u, mogla bi izmanipulirati sve na svoj mlin. Radi sve što ti odvjetnik savjetuje, usko surađuj s psiholozima, czs-om, poduzimaj pravovremene postupke i korake za sve, nek je sve tip-top...Sutra kad se vrati da ne može zucnuti
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul

Zadnje uređivanje Nunna : 02.12.2016. at 08:54.
Nunna is offline  
Old 02.12.2016., 16:03   #52
Tesko mi je bilo citati ovu temu..jer sam i ja djete takve osobe slicne tvojoj bivsoj..
Samo ja nisam imala ni oca..
Mislim da ces uciniti najbolje za sebe i djecu,posvetiti im se da se pinovo vratite u normalu..
Ona mozda i bolje da ne pita i nece djecu..takve mame pune su otrova,gorcine i nezadovoljne s bulo kime..
Njima ni brak ni djeca nisu ispunjenje ni sreca..
A sve to onda projiciraju na vlastitu djecu koja su uz njih nesretna takodjer kao i partner..
Nadam se samo da nece za koju god doci pokajnicki na prag bas ko da nista nije bilo..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 02.12.2016., 16:42   #53
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju je bolje, bez dileme, tek sam detaljnom analizom svega šta je bilo medju nama zaključio da je ovako i bolje, samo ovo šta se djece tiče sa njezine strane apsolutno sebično
Vidi ti se da analiziraš sve od stoljeća sedmog, što je načelno dobra i korisna osobina.
Nemoj zaboravit pustit i suzu kad te nitko ne vidi, može razum dominirati koliko želi, ali osjećaji uvijek postoje, a kod tebe su zabetonirani u temelje.

I sretno, svaka čast kako se držiš.

(neću komentirati nju, nju može razumjeti samo ona sama)
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Old 02.12.2016., 18:20   #54
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
(neću komentirati nju, nju može razumjeti samo ona sama)
mislim da je ona zadnja koja išta u ovome razumije, jer netko tko nešto razumije ne napušta svoju djecu. prihvaćam da sam u krivu ukoliko se ispostavi da su je oteli...vanzemaljci.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 02.12.2016., 20:35   #55
Quote:
laguna808 kaže: Pogledaj post
Ovo mi nije jasno. Ako ju je policija našla, kako to da autor ne zna gdje su je našli. Zar mu policija to nije rekla? Ipak je on njen muž, otac njene djece, valjda je on i prijavio njen nestanak?
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Da, to. I ako su je jednom našli, zašto je opet traži interpol? I da se nije javila ni jednoj prijateljici i ama baš nitko ne zna gdje je ona ili taj njen lik, a imali su uvid u poruke?
Policija je vjerojatno obavijestila kolege da pregledaju mjesta koja je znala obilaziti i uputila par poziva poznanicima. Kada su je našli ona je rekla da se ne želi vratiti i pustili su je na miru.

Tek poslije kada se nije odazvala na sud nastao je problem da se osigura njena prisutnost pa su poduzeli malo jače mjere. Barem tako shvaćam iz upisa autora.
Zek0slav is offline  
Old 02.12.2016., 22:36   #56
I meni neke stvari nisu potpuno jasne, al to nije toliko bitno. Prvo, autor se čini prilično stabilan u ovoj situaciji, što je ogroman plus. Osobno, ja ne vjerujem da bih bio toliko stabilan. Drugo, ne znamo puno o njoj, pa prosuđivanje situacije oko nje nema smisla. Treće, jako je dobra stvar da je tu pomoć od bake i dede, koji su očito uključeni u sve i mogu biti tu za njega.

Na koncu, autoru bih preporučio da se uključi koliko može i sam u psihoterapiju s njegovom djecom jer ovakav šok trajno našteti i najčvršćim osobama koje dobro poznaju same sebe.

Puno sreće novoj maloj obitelji!
vrrrana is offline  
Old 03.12.2016., 18:36   #57
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Policija je vjerojatno obavijestila kolege da pregledaju mjesta koja je znala obilaziti i uputila par poziva poznanicima. Kada su je našli ona je rekla da se ne želi vratiti i pustili su je na miru.

Tek poslije kada se nije odazvala na sud nastao je problem da se osigura njena prisutnost pa su poduzeli malo jače mjere. Barem tako shvaćam iz upisa autora.

Upravo tako, prvo se nije htjela javiti kad su je pronašli, a dalje nisam ništa mogao poduzeti dok nije prošla procedura na czss-u, a to je potrajalo 3 mjeseca, tko zna gdje je sad...

Quote:
vrrrana kaže: Pogledaj post
I meni neke stvari nisu potpuno jasne, al to nije toliko bitno. Prvo, autor se čini prilično stabilan u ovoj situaciji, što je ogroman plus. Osobno, ja ne vjerujem da bih bio toliko stabilan. Drugo, ne znamo puno o njoj, pa prosuđivanje situacije oko nje nema smisla. Treće, jako je dobra stvar da je tu pomoć od bake i dede, koji su očito uključeni u sve i mogu biti tu za njega.

Na koncu, autoru bih preporučio da se uključi koliko može i sam u psihoterapiju s njegovom djecom jer ovakav šok trajno našteti i najčvršćim osobama koje dobro poznaju same sebe.

Puno sreće novoj maloj obitelji!
Šta se tiče toga kako se držim...inače sam veliki optimist u vezi svega u životu, pa nakon prvotnog emotivnog šoka koji je bio jako velik naravno, ja sam sad već dosta bolje.

Trudim se oko djece i to me još više smiruje, pogotovo jer su se djeca takodjer donekle oporavila i vesele se dosta, inače su veseli po prirodi,ne pokazuju preveliki emotivni šok, olakšava mi u tome dosta šta mi je materijalna situacija vrlo dobra pa nemam problema i briga na tom dijelu.

A šta se tiče psihologa trenutno ne vidim potrebu za time, raspitivao sam se kakva je situacija u vrtiću i školi sa djecom i tete i učiteljica kažu da se na djeci gotovo da i ne primjeti da im se dogodilo to što se dogodilo i rekli su mi ako bude kakvih problema da će mi reči pa onda da se poduzmu mjere sa stručnom pomoći psihologa, takodjer situacija kod kuće sa djecom je slična kao i kad je njihova majka još bila sa njima, ja sam im sve objasnio šta se dogodilo, nisam ništa skrivao od njih i oni znaju kakva je situacija, sin koji ide i drugi razred to već sve razumije, i razgovaram sa njime o tome ponekad i mislim da je tako bolje da se oslobode od emocija, da to ne drže u sebi...za razliku od mene i bivše supruge koji smo emocije držali više u sebi i to se nakupljalo sa sitnim svadjama, na greškama se uči, nažalost nemožemo se vraćat u prošlost i ispravljat ih već gledat i činit tako da u budućnosti njih bude što je moguče manje...

Zadnje uređivanje Azz : 04.12.2016. at 13:05. Reason: spajanje postova
salevart is offline  
Old 03.12.2016., 20:03   #58
Joj, užas, Salevart, baš mi je žao. Svaka čast na snazi i stavu.

Htjela sam ti samo reći da je jedna od mojih najboljih prijateljica isto dijete koje je majka ostavila, slično kao što je tvoja ex ostavila vašu djecu. Praktički preko noći se pokupila u drugu zemlju i nikad više nije pitala ni za bivšeg muža ni za svoju kćer.

Moja prijateljica se, usprkos tom tužnom iskustvu, razvila u prekrastnu osobu, nepoljuljane vjere u ljubav. Pametna, sposobna, stabilna, snažna, topla. Govori sedam jezika, među kojima su hindi i kineski, za što ju je motivirala upravo činjenica da joj je majka negdje u velikom svijetu što je i u njoj izazivalo čežnju za tim svijetom. Danas je čak i oprostila majci i imaju OK odnos.

Drži se.
Loonie. is offline  
Old 04.12.2016., 21:22   #59
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Ali čekaj...kakve veze ima da li je moja susjeda, poznanica s joge, svekrva pa čak i vlastita majka "tolerantna"na nešto što ja hoću/neću??!
Ja taj dio ne kužim...
Ako smo se ja i moj muž nešto dogovorili, ma sve i da sveti Petar siđe sa nebesa, apsolutno me ne dira. Ako je nama dobro, zasvrbi me uho. Zašto bih ja uzimala u obzir njihova očekivanja o mom tijelu, mom braku, mojoj obitelji??!

Tvrdim da to nijednoj normalnoj ženi ne bi trebalo predstavljati niti najmanju prepreku. Kamoli ju natjerati da se preispituje ili mijenja svoje odluke.

Što u ovom slučaju točno znači "pritisak društva". Što to konkretno znači za funkcioniranje u svakodnevici jedne žene? Dobiti će poneki prijekorni ili začuđeni komentar ?

Gadno. Stvarno ne znam kak se iz tog izvuć.Nema druge neg pošizit načisto.
I rodit petero
Ta tužna priča o društvenom pritisku samo služi kao opravdanje onima koji nemaju dovoljno snage ili su prelijeni da vlastiti život uzmu u ruke.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Old 07.12.2016., 15:09   #60
Salevart, skidam ti kapu do poda, ostao si u svemu što ti se izdešavalo, normalan čovjek a to nije lako. Želim tebi i tvojoj dječici svu sreću na svijetu iskreno i od srca.
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.