Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2016., 15:39   #261
Moze opis za
mjesec,jupiter i pluton u 8 kuci
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 15:39   #262
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
-venera u jarcu
osobe sa ovim položajem venere u ljubavi djeluju hladno i konzervativno. Imaju strah od razočaranja pa zato mogu ljubav i osjećaje skrivati, i više pažnje pridavati materijalnom i društvenom statusu. Praktični su u pristupu prema braku i partnerstvu. Seksualno sazrijevaju kasnije, tako da je bolje da se što kasnije udaju (žene), najranije između 28-30g. (saturnov ciklus). Dok su mlađi privlače ih stariji partneri a kasnije obrnuto(mlađi). Teško ulaze u ozbiljne veze, ali kad se jednom odvaže su ozbiljni i vjerni. Trebaju tražiti čistu ljubav i zanemariti društveni status partnera, samo tako će se kroz vezu zajednički razvijati.
Hm, i moja je venera u jarcu i apsolutno se ne pronalazim u ovom opisu, ali baš ni po čemu.

Ne znam, možda zato jer je u konjukciji s neptunom pa onda sve idealiziram i puno lakše se prepustim osjećajima.
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 16:04   #263
Ovo je topic na kojem se opisuju položaji planete u određenom polju. Takvi opisi ne uzimaju u obzir vaše individualne karte, niti mogu svojim opisima obuhvatiti svu moguću simboliku koja bi se mogla određenim položajem u polju izraziti u individualnoj karti. Zato se takvi opisi niti smiju niti trebaju čitati i shvaćati doslovno. Oni služe kao generalni iskazi i treba imati sposobnost malo šireg poimanja i pogleda na sebe kako bi se shvatilo kako određeni arhetip funkcionira i iskazuje sebe kroz određeno područje života kod nas samih.

Primjera radi uzeti ću ovaj "iskaz":

Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Ovo mi ne drži vodu s Neptunom u 3. kući Škorpiona. Naime, kad pričam, a pričam jako puno, okolina savršeno dobro razumije što govorim.
Evo npr. ono što sam vidjela napisanog od tebe samo tu na forumu vidjeh kako jako puno Neptuna iz 3. polja kako progovara iz tvoje komunikacije. 3. polje se naime odnosi i na naš način komunikacije...npr. morala sam izbrisati cijeli niz tvojih postova jer nikako nisi uspijevala razumjeti na koji način treba komunicirati i postavljati pitanja na određenim topicima unatoč uputama, čak i uz detaljne upute putem PM-a.

Također, naravno da individue koje imaju istaknut znak blizanca posebno s Merkurom i Suncem i Jupiterom u tom znaku imaju potrebu da komuniciraju i stalno i puno pitaju jer im je um živahan, promjenjiv i pokretan...pa se kod njih Neptun u 3. polju najčešće ispoljava kroz kaos koji stvaraju u komunikaciji i "nespojenost" s okolinom s kojom se komunicira. Npr. postovi koje pišeš mahom su nerazumljivi, toliko toga navedeš u jednom postu, to valjda samo ti možeš razumjeti i shvatiti smisao napisanog, evo primjer jednog takvog posta:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=274


Tako da ono...probajte ne shvaćati sve doslovno i probajte "proniknuti" malo dublje u ono što je napisano. Na taj način ćete i moći spoznati kako u vašoj karti funkcionira određena planeta u polju a ne da bi copy/paste nekog generalnog opisa išli doslovno primjenjivati na svoju individualnu kartu. To nema preveć smisla.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 14:58   #264
Mjesec u 8. polju






Ako na trenutak zamislimo da je svako polje natalne karte zapravo razvojni segment jednog ciklusa koji se pak u svojoj nadovezanosti na prethodni nadopunjuje i širi...onda smo u trenutku kada dođemo do 8. polja zagazili u jedno doista osjetljivo područje. Nasuprot 2. polju znaka bika u kojem se naše fizičko tijelo razvija dobivajući oblik i masu, ovdje ono to isto gubi. Nasuprot 2. polju bika koje učvršćuje i hrani novi život, 8. polje predstavlja njegovu smrt, ono ga razara i dekonstruira.

No...svaka smrt jest transformativno iskustvo jer ujedno označava i prelazak u novu razinu postojanja pri čemu energija mijenja svoj oblik. A ona ga mijenja upravo ovdje u 8. polju, pa svako planetarno tijelo koje se u njemu nalazi na neki način izravno komunicira s tim "poljem prelaska". Zato u ovom polju i nalazimo toliko psihijatara, medijuma, "okultista" i svih onih koji se bave pitanjima duše i duha i kojima nije stran kontakt s nadljudskim i obestjelešenim.

8. polje nam dakle govori da je smrt proces odvajanja duha od materije, a da se završetak u jednoj ravni mora dogoditi kako bi mogli doživjeti prelazak u drugu. Govori o tome da u trenutku smrti dolazi do preobrazbe energije i raspada percepcijskih senzora povezanih s našim fizičkim tijelom, ali da nestajanjem tih veza ljudsko biće napušta tek dio sebe. Onaj organski, dok njegova duša nastavlja svoj put. S Mjesecom u 8. polju ti percepcijski senzori su jako osjetljivi jer postoji duboko razgranata mreža spona s prošlošću. Mjesec pamti svoj prenatalni život, materinske vode plodnosti koje predsjedaju izgradnji i rastu budućeg organizma ovdje ćute sve loše vibracije i duhove prošlosti pa te osobe neprestano prožima duboki nemir. Nešto je u prošlosti ili ranom dijelu života rezultiralo gubitkom povjerenja u život koji se onda nastavlja praćen psihološkim nemirom i osjećajem nespokoja kako od početka "nešto nije u redu". A taj tanani svijet sjećanja, utisaka i unutarnjih sličica Mjesec nesvjesno pokušava sačuvati budući da se čak i kada nije zadovoljan sobom ni svojim načinom života jedino unutar njihovih okvira osjeća sigurnima. Tj. materinske vode života u 8. polju instinktivno se povezuju s osjećajem smrti. Zato ovdje prirodna perceptivnost Mjeseca iz domene ranjivosti prelazi u "morbidnu osjetljivost" često noseći sobom zdravstvene probleme gdje su najugroženiji reproduktivni organi i sam proces trudnoće i poroda.


8. polje je povezano s djelovanjem iznimno snažnih životnih energija koje se oslobađaju iz raznih temeljnih oblika pa je Mjesec u ovom polju izložen emocionalnom trošenju i duševnom iscrpljivanju. On se dobro osjeća samo kada proživljava duboke emocije (tada jako gubi na težini bez obzira koliko hrane uzimao) jer su one za njega zapravo neka vrsta katarze. Ali isto tako i iskustva koje ga može dovesti do potpunog unutrašnjeg rastroja jer nisu svi karakteri dovoljno snažni da podnesu tako snažna čišćenja.


Vječno proganjana demonima prošlosti ovdje duša teško nalazi svoj mir. Previše je snažna veza s gubitkom i sjećanje na smrt...ta crna energija koja se uselila davno svakim novim gubitkom utiskuje se jače u sjećanje. A takav život duši nije lagan. Duša takvog čovjeka ispunjena je stalnom brigom, strepnjom i "lošim slutnjama" jer se stalno pita ima li smisla voljeti ovaj život kada je tako krvav?

S druge strane tu je ta duboka potreba 8. polja da se istraži patnja (tamna strana duše)...zato kada se Mjesec nađe u 8. polju onda se osoba najčešće interesira se za stvari koje većina ljudi smatra morbidnim. Smrt, stvaranje, razaranje, ponovno rađanje, praiskonsko porijeklo života, zagrobni život, parapsihološke moći, snažne seksualne želje...teme su njegovih interesa. Žemska genetika ovdje kao da je povezana sa smrću, kao da postoji neko prokletstvo po žemskoj liniji u obitelji, a mislim da se u prošlosti radila neka sistematična statistika žena koje su proglašavane vješticama da bi pozamašan broj njih bio upravo one koje imaju Mjesec u 8. polju. Iz ove perspektive je mislim i posve jasno zašto su proglašavane vješticama - pomoću kontakta s zagrobnim svijetom povećava se razina taktilnih sposobnosti, a sve što držimo magijom i okultizmom najčešće je u vezi s ovom razinom. Tj. sve je tu "vještičje"...kontakti s zagrobnim svijetom u kojem se nalaze duše umrlih, osjećaj i senzibilitet za stvari koje se fizički ne mogu opipati a kada čovjekove loše slutnje imaju moć da prodru na fine razine kao što to ima Mjesec u 8. polju onda se vjerojatnost realizacije te moći višestruko povećava...i eto "vještice".

Nije ni čudno što su se u ritualima osim biljki koristile ljudske izlučevine te specifični dijelovi tijela, Mjesec naime osim što opisuje kretanje unutrašnjih tekućina opisuje i zakone rasta biljnog svijeta (kosa i nokti egzistiraju po zakonima biljnog svijeta (rastu i nakon čovjekove smrti)).


Stoga...za razumijevanje onog što se na duhovnom planu događa u ovom polju moram reći da škorpion koji vlada ovim poljem jest i "znak hostije". Tj. dajući žrtvovanju uzvišenu vrijednost iz toga crpi životnu energiju...no pod utjecajem snažnih energetskih stimulansa čovjek teško može ostvariti duševni mir.

Budući da istinski osjećaj duševnog mira Mjesec u 8. polju može postići tek spoznajom najdubljih zakonitosti i neumitnosti života...promatrajući razvojno možemo reći da Mjesec u 8. polju predstavlja stupanj dubokog transformativnog iskustva koje iako nosi duševnu patnju ima za cilj osloboditi nas uvjetovanosti karme. Odnosno onih modela života koje je duša odabrala prije rođenja (kada "pravi nacrt budućih iskustava i lekcija" koje mora proći).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 15:06   #265
znam djevojku sa mjesecem u lavu u 8oj

jaka vezanost za majku, ne vidim neke dubine osjecaja, niti skorpionskih interesa

ali da je vjestica, da i to zla vjestica

operacija reproduktivih organa pod prijetnjom steriliteta

moze venera u 8?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 16:00   #266
ajme sad san se pripala zbog ovog o tome da su ugroženi reproduktivni organi
sve ostalo stoji i previše,al sa plodnošcu nadam se da necu imat problema ,mislin da se to više meni odnosi na to da me u životu prati smrt žena u obitelji ili odlaženje onih žena koje su mi bile drage ,opcenito sad sam i okružena lošim ženama u životu (prije cu rec da nisam ja vještica nego sam okružena vješticama )
Opsjenutost morbidnim i odvratnim je tu ,ka i fascinacija tjelesnim tekucinama ..
a ovo sa plodnošcu me pripalo jer plodnost povezujem sa tim da ako i umreš ,ostace neko sa tvojim genima na Zemlji,opet ces u neku ruku bit tu ,tako da je to nešto šta bi volila imat u životu,djeca i obitelj opcenito

al ono ocito je da me karma skroz sjebala u životu ,ni krivu ni dužnu
borim se koliko mogu sa njom al je teško baš,posebno kad je okruženje zasiceno lošom energijom ,a to je opet povezano sa mjesecom u škorpiji
(i znam da se ovde ne komentira svoja natalna niti ,al sam trebala napisat ovo)
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 16:46   #267
Nevera, besmisleno je da se brineš oko plodnosti samo zbog tog mjeseca, ne mora se on baš kroz to na taj način ispoljavati.
Evo, da te utješim, ja znam samo jednu žensku s mjesecom u 8. polju, i to još u jarcu, oštećen sa svih strana i žena je zatrudnila i rodila bez ikakvih problema, čak je bila neželjena trudnoća. A uz tu je još dvije trudnoće najmerno okončala, dakle radi se o očito iznimnoj plodnosti.
A to da joj se mjesec pokazao s nekim mračnim osobinama, itekako je, ali ne kroz reproduktivne organe. ;-)
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 17:11   #268
@ Nevera HC

Ne znam gdje si vidjela riječ plodnost.

Mjesec u 8. polju generira probleme s reproduktivnim organima na razini onog što ga povezuje s 8. poljem (operacije, spolno prenosive bolesti, spolne "rane", raspad/regeneracija tkiva, bakterijske infekcije, miomi, ciste, tumori...).

U ranim danima život bebe (isto kao i život ljudske vrste) kontroliran je od sila instinkta. Ti "preživljački" pra-instinkti koji imaju svrhu da očuvaju život u astrologiji su upravo simbolizirani Mjesecom. No on istovremeno čuvajući život stvara emocionalne obrasce koji nas oblikuju i obilježavaju kroz generacije. Drugim riječima pokušavajući prije svega sačuvati netaknutim tanane niti spona s našim predcima on ih prenosi u naslijeđe, pa su ti problemi ovdje i posljedica "loše žemske genetike".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:46   #269
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Nevera HC

Ne znam gdje si vidjela riječ plodnost.

Mjesec u 8. polju generira probleme s reproduktivnim organima na razini onog što ga povezuje s 8. poljem (operacije, spolno prenosive bolesti, spolne "rane", raspad/regeneracija tkiva, bakterijske infekcije, miomi, ciste, tumori...).

U ranim danima život bebe (isto kao i život ljudske vrste) kontroliran je od sila instinkta. Ti "preživljački" pra-instinkti koji imaju svrhu da očuvaju život u astrologiji su upravo simbolizirani Mjesecom. No on istovremeno čuvajući život stvara emocionalne obrasce koji nas oblikuju i obilježavaju kroz generacije. Drugim riječima pokušavajući prije svega sačuvati netaknutim tanane niti spona s našim predcima on ih prenosi u naslijeđe, pa su ti problemi ovdje i posljedica "loše žemske genetike".
Ma ja to sve povezujem sa neplodnoscu ko posljedicom tih problema, al svakako u obitelji nisam imala toga, vise sam imala nezeljenih i iznenadnih trudnoca, evo sam i ja zaceta u okolnostima koje nisu povoljne bile...
Svakako, negdi sam procitalq da je 3 planete u jednoj kuci il istom znaku pokazatelj slave ili zivotnog poziva vezanog uz kucu i taj znak-znaci ja sam po tome predodredena za nesto vezano uz 8 kucu ili ?


Poslano sa mog LT26i koristeći Tapatalk
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:42   #270
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Previše je snažna veza s gubitkom i sjećanje na smrt...ta crna energija koja se uselila davno svakim novim gubitkom utiskuje se jače u sjećanje. A takav život duši nije lagan. Duša takvog čovjeka ispunjena je stalnom brigom, strepnjom i "lošim slutnjama" jer se stalno pita ima li smisla voljeti ovaj život kada je tako krvav?
Uhh. Ovo je baš teško. Iako, ja volim život Recimo, baš sam noćas imala san kako mi je baka za koju sam strašno vezana umrla. Točno sam se probudila osjećajući neku otupljenost I taj san se ponavlja i ponavlja Nije to pesimizam nego baš to - neki nemir. Meni i u obitelji općenito smrt nije tabu pa često baki ili nekome znam reći da mi moraju doći Voljela bih to.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 20:07   #271
Jupiter u 8. polju







Ljudi tijekom života doživljavaju različite traume tijekom i nakon kojih nije lako zadržati vjeru u život. Nakon proživljenog gubitka i smrti teško je imati pozitivan stav.

Davno je njemački filozof Friedrich Nietzsche izrekao svoju poznatu poslovicu: "Ono što nas ne ubije čini nas jačim"...a to bi s gledišta životne filozofije komotno mogao biti moto ove pozicije Jupitera. Ali ne na onaj fatalistički način kojim se glorificira iskustvo gubitka ili na način da se pod tim podrazumijeva nužnost patnje u svrhu jačanja. Već kao sposobnost preokreta da se nešto potpuno destruktivno preobrazi u nešto pozitivno i poticajno. Jupiter u 8. polju njeguje - Always Look On The Bright Side Of Life stav, što bi se reklo...on naprosto uvijek pronalazi načina da zapali svijeću u mraku.


Ljudi Jupitera u 8. polju mogu posjedovati "mudrost" kada je riječ o urođenom razumijevanju tajne postojanja, zagrobnom životu i životu poslije smrti. Njihova mudrost ogleda se kroz prihvaćanje i otvoren pogled na umiranje i sve ono što ima veze s njim. Pače u ovom Jupiteru postoji ona neka vrlo nonšalantna sposobnost čovjeka da se nasmije smrti u lice i da joj kaže: "Ti mi ništa ne možeš". Često koristi humor kao "protuotrov ozdravljenju". To ne znači da on taj "tamni" segment života ignorira, već da ima sposobnost da percipira drugu dimenziju u iskustvu gubitka, onu koja čini stvari relativnim. Jupiter u 8. polju uvijek drži na umu da krajnosti veoma liče jedna na drugu.

8. polje nam otvara vrata za mnoge misterije uključujući i misterij - sebe. Jupiter u 8. polju ima snažan interes za život poslije smrti i u sebi snažno podržava uvjerenje kako smrt nije kraj. On posjeduje svijest o većim društvenim/univerzalnim silama koje čine temeljni prirodni princip života/smrti i poznaje zakone koji su temelj stvaranja svega: Kako je gore tako je dolje.

A na okultno se uvijek gleda kao na neki anti-društveni fenomen, no Jupiter kao društvena planeta u ovom polju pomaže tajnu postojanja života proširiti u društvu. Jupiter u 8. polju je imao poznati indijski guru Yogananda kojem je jedna od zadaća bila da "istočne tajne" prenese na zapad. Isto kao i indijski pisac Deepak Chopra koji se "probio" na zapad izdavši veliki broj "knjiga o samopomoći". Zapravo...cijela ona polica u knjižarama s gore naljepnicom Self-help potpuno je u duhu Jupitera u 8. polju.


Jupiter u 8. polju ima neutaživu potrebu da stekne što više znanja o tome tj. interes za životne misterije. Dr. Raymond Moody koji je jedan od pionira istraživanja iskustava bliskih smrti i u neku ruku "autoritet" u tom području i sam ima Jupiter u 8. polju. U svom dugogodišnjem radu on je pokušao dati odgovor na pitanje koje muči čovječanstvo od njegova nastanka – Što se događa nakon smrti? U svojoj kultnoj knjizi Život poslije života zapravo je on taj koji je skovao termin "tik do smrti" (tkz. Near Death Experience (NDE)) koji je poslije ušao u široku uporabu.


Tradicionalno u astrologiji Jupiter ima benefičnu narav, a područje života u kojem se nalazi obasjava "pozitivom"...jednom vrstom velikodušne energije koja nosi sobom dobru volju, povjerenje i veliku vjeru u pozitivan ishod. Njegov princip je princip ekspanzije, no da bi se širio u 8. polju on se mora rješavati svega što mu više nije potrebno, posebno onoga za što zna da mu više ne pomaže da raste. Jupiter u 8. polju će se mnogo puta tijekom života morati odreći svega, no što se više odrekne njih i što više svojih spoznaja i uvida podijeli s drugima, to će više duhovno rasti.

8. polje predstavlja sredstva i energiju koja crpimo iz drugih, pa Jupiter ovdje baštini kroz druge i ukazuje na mogućnost ostavštine i sponzorstva od drugih. Novac mu često dolazi kao poklon od partnera ili kao nasljedstvo. Jupiter stoga u 8. kući teži pronaći sreću na strani tuđe investicije, tj. ulažući tuđi novac on sam može dosta zaraditi.


Jedna od strana Jupitera u 8. polju može označiti mnogo seksualnih partnera i otvoren odnos prema intimnosti ili neograničen seksualni apetit, ali prije svega može ga iznimno privlačiti istraživanje u tom području kako bi rasvijetlio "mistiku" oko seksualnosti. S druge strane, on teško ispunjava svoju svrhu kada je u stabilnoj vezi s jednim partnerom, Jupiter će prije dati puno kvalitetnog seksa s različitim partnerima. Problem s Jupiterom je obično taj da ima "previše nečega", pa bi se trebao čuvati te tendencije jer bi ovo područje života za njega moglo izgubiti čari (ako previše energije troši na na besmislene tjelesne užitke).

Individue koje imaju Jupiter smješten u "kući smrti" mogu imati koristi kroz sve povezano sa smrću, metaforički ili doslovno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:29   #272
može opis za mjesec u 1. polju i sunce u 11. polju?
hvala!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 17:50   #273
i ovde cu napisat fish hvala ,jako me dobro opisuje jer sam imala prilicno dosta tragedija u obitelji i pomalo traumatican život i dosta san onako žilava premda izgledam ko neki veseli strijelcic u neobaveznom razgovoru
,za pluton više manje znan šta znaci kad je u 8 kuci
a za price o smrti ,u mojoj obitelji se samo o materijalnim stvarima i smrti prica ,a sanjala san smrt svih bližnjih ko zna koliko puta ,kao i svi ukucani šta sanjaju samo preminule i umiranja
sad što se alternative tice ,kuca mi je kraj mjesta na kojem je bilo staro groblje i starokrscanska crkvica
ne znam jel to možda i do toga ,al svakako ,jako cudnih situacija je bilo
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 10:29   #274
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post



Ljudi tijekom života doživljavaju različite traume tijekom i nakon kojih nije lako zadržati vjeru u život. Nakon proživljenog gubitka i smrti teško je imati pozitivan stav.

Davno je njemački filozof Friedrich Nietzsche izrekao svoju poznatu poslovicu: "Ono što nas ne ubije čini nas jačim"...a to bi s gledišta životne filozofije komotno mogao biti moto ove pozicije Jupitera. Ali ne na onaj fatalistički način kojim se glorificira iskustvo gubitka ili na način da se pod tim podrazumijeva nužnost patnje u svrhu jačanja. Već kao sposobnost preokreta da se nešto potpuno destruktivno preobrazi u nešto pozitivno i poticajno. Jupiter u 8. polju njeguje - Always Look On The Bright Side Of Life stav, što bi se reklo...on naprosto uvijek pronalazi načina da zapali svijeću u mraku. .
Ovo je tako točno.
Ne prođe par dana, a da ja to ne spomenem. U to najviše vjerujem kad ljudi oko mene počnu kukati.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ljudi Jupitera u 8. polju mogu posjedovati "mudrost" kada je riječ o urođenom razumijevanju tajne postojanja, zagrobnom životu i životu poslije smrti. Njihova mudrost ogleda se kroz prihvaćanje i otvoren pogled na umiranje i sve ono što ima veze s njim..
I ovo potpisujem
Smrt nekih meni bliskih sam u pravilu doživjela kao prosvjetljenje.



Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
8. polje nam otvara vrata za mnoge misterije uključujući i misterij - sebe. Jupiter u 8. polju ima snažan interes za život poslije smrti i u sebi snažno podržava uvjerenje kako smrt nije kraj. On posjeduje svijest o većim društvenim/univerzalnim silama koje čine temeljni prirodni princip života/smrti i poznaje zakone koji su temelj stvaranja svega: Kako je gore tako je dolje.

A na okultno se uvijek gleda kao na neki anti-društveni fenomen, no Jupiter kao društvena planeta u ovom polju pomaže tajnu postojanja života proširiti u društvu. Jupiter u 8. polju je imao poznati indijski guru Yogananda kojem je jedna od zadaća bila da "istočne tajne" prenese na zapad. Isto kao i indijski pisac Deepak Chopra koji se "probio" na zapad izdavši veliki broj "knjiga o samopomoći". Zapravo...cijela ona polica u knjižarama s gore naljepnicom Self-help potpuno je u duhu Jupitera u 8. polju.

Jupiter u 8. polju ima neutaživu potrebu da stekne što više znanja o tome tj. interes za životne misterije. Dr. Raymond Moody koji je jedan od pionira istraživanja iskustava bliskih smrti i u neku ruku "autoritet" u tom području i sam ima Jupiter u 8. polju. U svom dugogodišnjem radu on je pokušao dati odgovor na pitanje koje muči čovječanstvo od njegova nastanka – Što se događa nakon smrti? U svojoj kultnoj knjizi Život poslije života zapravo je on taj koji je skovao termin "tik do smrti" (tkz. Near Death Experience (NDE)) koji je poslije ušao u široku uporabu.
Anita Moorjani, my best friend zadnje tri godine od kad mi je mama umrla.


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jedna od strana Jupitera u 8. polju može označiti mnogo seksualnih partnera i otvoren odnos prema intimnosti ili neograničen seksualni apetit, ali prije svega može ga iznimno privlačiti istraživanje u tom području kako bi rasvijetlio "mistiku" oko seksualnosti. S druge strane, on teško ispunjava svoju svrhu kada je u stabilnoj vezi s jednim partnerom, Jupiter će prije dati puno kvalitetnog seksa s različitim partnerima. Problem s Jupiterom je obično taj da ima "previše nečega", pa bi se trebao čuvati te tendencije jer bi ovo područje života za njega moglo izgubiti čari (ako previše energije troši na na besmislene tjelesne užitke).

Individue koje imaju Jupiter smješten u "kući smrti" mogu imati koristi kroz sve povezano sa smrću, metaforički ili doslovno.
O ovom dijelu nemam što reći zato što nisam probala pa nemam to iskustvo.
Ili mi sad pada na pamet hrana kao tjelesni užitak gdje se često borim sa neograničenim apetitom
Uglavnom, hvala na tekstu
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 13:05   #275
Može nešto o Jupiteru u 2. polju?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 16:34   #276
imaš na temi o jupiteru

https://www.forum.hr/showthread.php?t=335314&page=16
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 19:32   #277
Hocu da kazem da je za Jupiter u 8.kuci, sto je fish napisala, sve tacno, sto se mene tice...Ja apsolutno verujem da smrt nije smrt i 100% sam sigurna da zivot posle postoji...Samo jedan u nizu je moj komsija, koji je super covek, a koji je, nakon zenine smrti, doziveo neverovatno iskustvo...Naime, nedugo nakon smrti, ona mu se pocela javljati u kuci, i to je trajalo nekoliko meseci...Pricao nam je sta mu je rekla...Da je neko drugi u pitanju - ne bih poverovala, ali za njega znam da je sasvim u redu, a uz to i jako dobar covek...

Elem, smrt ne postoji...i u to nema sumnje...Oko nas je energija...a ona je besmrtna. I mi smo energija...tako da meni smrt u neku ruku deluje, ma koliko glupo zvucalo, uvod u nesto bolje...al ajd sad...ne mora se ka njoj ni zuriti...

Posto u 8.imam ne samo Jupitera, vec i Ur, Me, Ne, a plus sve u strelcu, sve sto je naizgled zagonetno me je oduvek interesovalo...Jupiter me je vise puta spasao smrti u saobracaju...a takodje moram da napomenem da imam i prorocke snove cesto...Ju je suvladar 12...

Rezime - Ju u 8. je zaista neobican Jupiter...i hvala mu...
zvezdano nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:29   #278
Što znači sunce i mars u 8 kuci?
gamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:50   #279
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
može opis za mjesec u 1. polju?
hvala!

Oči su ogledalo duše - Mjesec u 1. polju






Točka ascendanta filtrira svako novo životno iskustvo, odnosno tu naša unutrašnja energija dobiva očitu fizionomiju. Naša energija se očituje svijetu. Ona se često opisuje i kao "ulazna vrata" jer držeći ključ za neposrednost izlaza određene energije do vanjskog iskaza, iskazuje našu osnovnu ćud. Ona je u tom smislu vrlo izražajna i očita i kroz nju izbija čovjekova nagonska priroda. Kroz nju izbija čovjekova "prva" instinktivna reakcija istovremeno ukazujući na svoje mogućnosti razvoja. No, iako točka ASC-a u svojoj osnovnoj formi predstavlja ćud, ustroj i uobličenost tijela, odnosno iskazuje se kroz fizički izgled, ipak ascendant možda neće toliko oblikovati karakter koji se nalazi ispod kože koliko to on na prvi pogled sugerira, jer istina je...ne možemo uvijek suditi knjigu prema koricama.


Sve u svemu cijelo 1. polje koje započinje točkom ASC-a dekompresirano je velikom količinom razvojne energije jer ascendant predstavlja potrebu usmjeravanja unutarnje motivacije u odnosu prema okruženju. Zato svaka planeta u 1. kući dosta jasno očituje čovjekovu narav i geste. S druge strane priroda Mjeseca je izrazito reaktivna, Mjesec uvijek predstavlja odgovor, pasivno odražavanje, uzvratno djelovanje na neku pojavnost. Pa Mjesec u 1. polju pokazuje drugima nestalnu i osjetljivu narav, izuzetnu podložnost vanjskim dojmovima, nesigurnost osobe čije raspoloženje umnogome ovisi o tome kakvu povratnu informaciju primi i "osjeti" iz okoline. Odnosno, s ovim položajem Mjeseca osoba reakciju okoline na sebe uzima preveć osobno, a može imati problema zbog toga što preveć dopušta drugima da na nju utječu i da oblikuju njeno trenutačno raspoloženje. Sve je počelo još u djetinjstvu kada je majka brižno strepila nad njom i svakim izrazom lica, a ona istovremeno s tog lica "čitala" emocije i reakcije na svoje ponašanje i prema tomu se i oblikovala. U tom smislu ovo je osobnost na koju majka ima veliki utjecaj, osobnost koja može jako sličiti svojoj majci ili baki ili pak da je puno toga fizički pobrala od nekog bliskog člana obitelji, posebno - oči.


Ovaj položaj stvara osobnost na koju se može na taj način lako utjecati i to je razlog zbog kojeg može lako postati iscrpljena, nervozna ili zbunjena nakon što je neko vrijeme provela okružena s puno ljudi, ali i razlog zašto bi njene reakcije prema okolini mogle biti sporije. Ona naime može odbiti "pozive na druženje" zbog umora uslijed neprerađenih emocija koje trebaju svoje vrijeme da se poslože i asimiliraju kroz neki vid duševnog mira.


Oni s Mjesecom na ovom mjestu često posjeduju izražajno i ekspresivno lice koje brzo na sebi prikaže trenutačno raspoloženje i reakciju na bilo koju situaciju kojoj je osoba bila izložena. Također to je lice koje naginje sjetnom i tužnom izrazu, oči mogu biti izrazito izražajne. A pojedinac istovremeno tu poziciju Mjeseca može osjećati kao najranjiviji aspekt svoje osobnosti jer mu je lice uvijek "otvoreno" i sve mu se tu vidi, posebno da li je osobi do nečega stalo ili ne. Lice ovih osoba često očituje i lunarnu fazu u kojoj je osoba rođena, pa tako ako je rođena za vrijeme punog Mjeseca ono je dosta "loptasto" i okruglo, a ako je rođena u nekoj od faza tako i ono poprima ovalniji okrugli oblik. Za ovakva lica je karakteristično blijedio, odnosno svijetlo i nježnije lice.

Psihološki, ovakav Mjesečev utjecaj čini individuu neodlučnijom i ćudljivijom, posebice po pitanju osjećaja izražavanja pripadnosti. S jedne strane gotovo da očituje glad za istinskim prihvaćanjem, a s druge za mjesto kojem pripada ona često traži "društveno" odobrenje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 00:40   #280
Saturn u 4.om polju? u ribama
Hvalaa
superfly01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.