Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 13:56   #5541
Ja ni s prvim ni drugim sad nisam tu sterilnu kompresu ničim pričvršćivala. To je gazica 10cm x 8cm (bar ove moje) i nju sam nekako nafrkala da bude duga i uska, namotala je oko batrljka i zavezala.
Tako su mi rekli u bolnici, a i patronažna je tako pokazala.
Vjerujem da te preporuke ovise od bolnice do bolnice jer nemaju sve ni istu politiku oko tog batrljka.
Osobno nisam htjela taj flaster bebi na kožu stavljat, bojala sam se da mu skidanje ne bi bilo bolno.
Nama je kompresa stalno ispadala kad nije bila nikako pričvršćena pa smo je nakon tjedan dana prestali stavljati. Nikakvih problema nije bilo, batrljak otpao tek 22. dan, al zato je pupak ispod bio lijepo suh.
Nemojte previše trošiti novce na materijale oko tog pupka jer možda vam djeci još u bolnici otpadne, a ljekarne su na svakom uglu i uvijek možete nekog poslati.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 15:43   #5542
ja sam ipak kupila tu mrežicu umjesto flastera, košta 10 kn, nije da mi je to neki trošak. neke stvari jednostavno volim imati pripremljene unaprijed.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:15   #5543
Ne flaster na bebu. Preosjetljivost kože

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:50   #5544
Na SD nema nista oko pupka. Ni komprese ni kvacice, ni spricanje. Nula bodova.
Tako da to ovisi i o rodilistu

U VG su kvacice, to ide opet drugacije, tu se gaza omota oko pupka
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 07:39   #5545
Moj je savjet budućim mamama da u rodilištu, poslije poroda, umjesto običnih uložaka na koji stavljate onaj Veo vateni, stave dječju pelenu i u nju vateni uložak. Ja sam dosta krvarila nakon poroda i u onim jednokratnim gaćama mi se uložak sav polijepio tako da je krvi bilo posvuda. Drugi dan sam se sjetila ovog savjeta s dječjom pelenom i to me spasilo. Nema šanse da se "pomakne" a upija i nježna je, pogotovo ako ste šivane.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 19:25   #5546
Kako sam u spremanju torbe za rodilište, zapinjem stalno na tome što ponijeti za bebu. Radi se o Sv. Duhu. Dakle molim mame koje su friško tamo rodile da mi pomognu.

Sestra je na tečaju rekla da ne treba ništa za bebu, a onda dodala "eventualno pelene, vlažne maramice i kremu za guzu"
Koliko pelena?

E sad, pošto ću prvi put roditi i baš ništa ne znam, pa tako ni prematati (nisam nikad imala prilike probati osim na lutkama ko klinka) mene živo zanima što ću ja nikakva nakon poroda prematati i manevrirati bebom ako ne znam? I zašto vlažne maramice ako ne želimo bebu ispostavljati kozmetici, pogotovo u prve dane?

Kad se beba pokaka, doma planiram sa blazinicama i običnom vodom očistiti bebi guzu, kako bi to izvela u bolnici?

Dajte mi malo napišite pliz
Dekanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 20:16   #5547
Ne znam za sv duh, al u petrovoj doista nista ne treba za bebu, i niti jednom ti ne prematas bebu, nego sestre. Na otpustu pokažu kako se tretira pupak i higijena oko pelenskog područja, sve sa bolničkim potrepštinama
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 20:24   #5548
Na Svetom Duhu prematas bebu,al mozes traziti sestre da premotaju il pomognu. U svakoj sobi je komoda za presvuci bebu

Najbolje ti za bolnici uzeti manji paket vlaznih maramica, pa s tim ocistis kakicu. Kad beba kaka mekonij, to ti je doslovce crna ljepljiva kakica,i treba to dobro cistiti.
Doma nastavis sa vodom i blazinicama,al tamo su maramice prakticnije.
Imas u sobi i lavabo,pa ako zelis mozes i tamo blazinice. Meni se iskreno nije dalo.

Kremu ja nisam imala, niti sad ju ne stavljam, jako rijetko zapravo

Pelena ti je dosta 10ak komada za pocetak. Ionako ti posjeta moze donijeti jos
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 08:10   #5549
Pelene sam imala onaj najmanji paket iz mullera, mislim da ih je 24 nutra. Toliko je malo sve to da ne zauzima mjesto maramice sam uzela za sebe, ali na kraju sam njegovu guzu cistila njima. Mozes uzeti blazinice pa s vodom, ali iskreno, olaksaj si zivot, makar tamo, nis ne bu maloj guzi od maramica..ako nista drugo barem one maramice kaj su 99% voda. Kremu sam tek doma ponekad koristila, dok se zacrvenila guza.
Ne brini, prirodno ce ti doci hendlanje bebe, nisam ni ja imala iskustva, pa sam pstala pag koliko to sve brzo i lako bude, tak ces i ti
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 09:16   #5550
A u čemu je najbolje biti u bolnici nakon poroda sad tijekom ljeta? Ako uzmem spavacicu, koje su sanse da ju skrvarim dok npr lezim na krevetu?
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 09:24   #5551
Quote:
maja2075 kaže: Pogledaj post
A u čemu je najbolje biti u bolnici nakon poroda sad tijekom ljeta? Ako uzmem spavacicu, koje su sanse da ju skrvarim dok npr lezim na krevetu?
Ja sam pripremila potkusulje za dojenje i krace donje dijelove pidjama,kad sam lezala u 3mj bilo je uzasno vruce u sobama,kak ce tek sad biti.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 09:26   #5552
Quote:
maja2075 kaže: Pogledaj post
A u čemu je najbolje biti u bolnici nakon poroda sad tijekom ljeta? Ako uzmem spavacicu, koje su sanse da ju skrvarim dok npr lezim na krevetu?
velike šanse
kod nas u bolnici moraš nositi njohovu spavačicu..svoju nikako
kupi si onda neku jeftinu pamučnu koja se da iskuhati ako ju i doma želiš nositi i uzmi barem dvije
ja sam koristila one jednokratne gačice , kad ih zakvaviš baciš ih u smeće
tako možeš i sa spavačicom
bitno da je pamučna i praktična za dojenje, na to pazi
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 10:35   #5553
Može onda preporuka gdje naci neku da je za dojenje i bacanje (ukoliko bude potrebno).. Za porod uzela u Pepcu ali ona niej za dojenje..
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 11:22   #5554
I ja cu kratke pamucne hlace i potkosulju za dojenje, cini mi se najprakticnije
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 11:56   #5555
Meni ipak bilo najbolje ne imati nista oko struka i medu nogama. Tj.nikakve hlace. Isto zakrvaris i hlace i spavacicu, ne vidim razliku
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 12:57   #5556
Razlicite smo
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 13:04   #5557
Cure hlačice vam nisu praktične..zbog vizita ..jer vizite se sastoje od toga da te gledaju dok ležiš na krevetu, moraš dići noge i raširiti ih..bez gačica naravno..spavačica je praktičnija, di ćeš se svaki put svlačiti a ionako imaš pripreme sa pranjem
uglavnom praktičnija vam je spavačica
neka obična pamučna na bretele, komotnija
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 13:22   #5558
Quote:
AnaisNin kaže: Pogledaj post
Cure hlačice vam nisu praktične..zbog vizita ..jer vizite se sastoje od toga da te gledaju dok ležiš na krevetu, moraš dići noge i raširiti ih..bez gačica naravno..spavačica je praktičnija, di ćeš se svaki put svlačiti a ionako imaš pripreme sa pranjem
uglavnom praktičnija vam je spavačica
neka obična pamučna na bretele, komotnija
U Vinogradskoj se ne skidaju gace vise
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 13:25   #5559
Niti na Svetom Duhu toga vise nema
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 13:39   #5560
Ni u Vz. Vizita: dobro jutro, kako ste? Jeste obavili wc? Aha super/je, morali bi. Dovidjenja.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.