Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 00:17   #1
Jesu li vam razlike u financijsko-imovinskom stanju dealbreaker?

Pritom ne mislim na razlike tipa 'on mjesečno tuče 15k, ona 25k' gdje obje strane očigledno odlično 'stoje' već gdje jedna strana odlično stoji a druga ne, npr. on/ona prima mjesečnu plaću 4k, živi sa starcima, nema ni automobil, ništa neće nasljedit jednog dana a druga strana prima mjesečnu plaću 11k, ima dobrostojeće starce, dva stana na svoje ime, luksuzni automobil itd. Sada će navalit komentari bitna je ambicija, napredak itd no zbilja koliko bi se njih oslonilo samo na to 'napredovat će on/ona jednog dana'..stvari možda krenu na bolje a možda i ne, pogotovo danas u našoj državi. Da li opisane razlike uvelike uništavaju bilo kakav potencijal za vezu? Da li ste se vi kada našli u sličnoj situaciji, bilo na strani onog koji 'manje ima' ili 'više ima' od samog starta? Pretpostavimo da pričamo iz perspektiva već odraslih izgrađenih osoba 30+.
Našao sam se osobno u sličnoj situaciji gdje je ona mnogo bolje stajala od mene dok sam ja imao jako malo pa skoro ništa i iskreno mi se zahvalila na druženju te rekla da to nema smisla za nešto duže pošto joj potreba netko tko će joj moći parirati jednako, ne da je financira pošto i sama ima mnogo, već ravnopravan partner. Rekao bih da mnogo ljudi pogotovo u 30+ godinama ipak kalkulira i gleda i s te strane pa da čujem forumski puk što kaže i iskustva?
Bi li vam nelagodno bilo ulazit u nešto dublje s osobom koja očigledno mnogo gore/bolje financijsko-imovinski stoji od vas?
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 00:21   #2
da vrlo mi je bitno kao lanski snijeg
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 00:40   #3
Zenama uglavnom bitno, muskarcima uglavnom nebitno.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 00:47   #4
Govoriš iz iskustva?
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 00:51   #5
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zenama uglavnom bitno, muskarcima uglavnom nebitno.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Uglavnom -možda; ali definitivno nije baš neuobičajeno da "odjednom" počne "smetati ". Vjeruj - muški znaju isto gledati ko, šta, kako...I od onih ljudi koje ja znam -više muški nego žene.
Kao odgovor na temu- slobodno gledajte u novčanik, tražeći ljubav. Samo, novci gube vrijednost, kuće propadaju...Dok tražimo "idealne"...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 00:53   #6
Bez obzira na sve price o emancipaciji, jednakosti itd zene oduvijek u muskarcu traze sigurnost. Ukoliko muskarac ne pokazuje bar neku ambicioznost da popravi svoje trenutno stanje (jer ne radjaju se svi kao bogatasi) zenska u toj vezi ne vidi buducnost jer ce se osjecati kao da sama vesla camac u kojem su dvije osobe.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:18   #7
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zenama uglavnom bitno, muskarcima uglavnom nebitno.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Mislim da je to više vezano uz godine nego uz spol. Kad si mlađi onda si idealist, bitno je samo da ste skupa, kad počneš zbrajati račune i možda razmišljati i o djeci (znači da će troškovi porasti) čovjek i nesvjesno počne kalkulirati. To je mit, da žene imaju mini blagajnu u glavi a da je muškima samo bitno da im je ona dobra i lijepa.

Ali ako dvoje troše malo tj nađu se dobrostojeći ali relativno skroman i onaj koji malo zarađuje to još može funkcionirati.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:32   #8
Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Bez obzira na sve price o emancipaciji, jednakosti itd zene oduvijek u muskarcu traze sigurnost. Ukoliko muskarac ne pokazuje bar neku ambicioznost da popravi svoje trenutno stanje (jer ne radjaju se svi kao bogatasi) zenska u toj vezi ne vidi buducnost jer ce se osjecati kao da sama vesla camac u kojem su dvije osobe.
Gdje je granica ambicioznosti? Što kada osoba dosegne određenu zadovoljavajuću plaću po njegovim standardima i dalje ne želi napredovat? Da li u tom trenu prestaje biti ambiciozan?
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:45   #9
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Gdje je granica ambicioznosti? Što kada osoba dosegne određenu zadovoljavajuću plaću po njegovim standardima i dalje ne želi napredovat? Da li u tom trenu prestaje biti ambiciozan?
Nije rijec samo o placi vec o generalno ambicioznosti kod osoba. Neki streme ka bolje i/ili vise u zivotu (osobno usavrsavanje, karijera, isprobavanje i upoznavanje novih stvari, mjesta, ljudi itd) dok drugi opet ostanu na onom sto je po njihovom misljenju dovoljno a sto se svede na posao - kuca - posao sistem.

Ocigledno takve dvije razlicite osobe ne mogu funkcionirati u vezi osim u iznimnim slucajevima kad su oboje jos mladi i naivni.

Po meni je zenska napravila dobar potez i time sebe i njega postedjela muka.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:58   #10
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Govoriš iz iskustva?
Izmedju ostalog.

Govorim i iz promatranja svijeta oko sebe, svojih prijatelja, mame, sestre...
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:59   #11
Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Neki streme ka bolje i/ili vise u zivotu (osobno usavrsavanje, karijera, isprobavanje i upoznavanje novih stvari, mjesta, ljudi itd) dok drugi opet ostanu na onom sto je po njihovom misljenju dovoljno a sto se svede na posao - kuca - posao sistem.

Ocigledno takve dvije razlicite osobe ne mogu funkcionirati u vezi osim u iznimnim slucajevima kad su oboje jos mladi i naivni.
Oprosti ali znam nekoliko parova gdje je on uspješan ginekolog/poduzetnik/pravnik, pliva u lovi, stalna putovanja ovo ono a žena doma izrađuje nakit, čuva djecu..i upoznali se u tridesetima. Ili je točno da muškima to manje smeta? Primjećujem izuzetno uspješnim tipovima nije od tolikog značaja da i žena bude na njihovom nivou dok kada je žena na visokom nivou, tada i on mora biti ravnopravan.
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 01:59   #12
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Uglavnom -možda; ali definitivno nije baš neuobičajeno da "odjednom" počne "smetati ". Vjeruj - muški znaju isto gledati ko, šta, kako...I od onih ljudi koje ja znam -više muški nego žene.
Kao odgovor na temu- slobodno gledajte u novčanik, tražeći ljubav. Samo, novci gube vrijednost, kuće propadaju...Dok tražimo "idealne"...
Ne poznajem bas puno veza gdje zena zaradjuje vise od muskog.

Ne poznajem niti jednu, propale su.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 02:03   #13
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Mislim da je to više vezano uz godine nego uz spol. Kad si mlađi onda si idealist, bitno je samo da ste skupa, kad počneš zbrajati račune i možda razmišljati i o djeci (znači da će troškovi porasti) čovjek i nesvjesno počne kalkulirati. To je mit, da žene imaju mini blagajnu u glavi a da je muškima samo bitno da im je ona dobra i lijepa.

Ali ako dvoje troše malo tj nađu se dobrostojeći ali relativno skroman i onaj koji malo zarađuje to još može funkcionirati.
I dalje mislim da je zenama bitno da muskarac vise zaradjuje.

Ne svima, ali hipergamija je realnost od kad je svijeta i vijeka.

Ne znaci da imam nesto protiv zena kad to tvrdim, ali tako je pa se ne trebamo lagati.

Slazem se oko ovog zadnjeg, ali se uglavnom radi o skromnim muskarcima koji dobro zaradjuju.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 02:12   #14
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Oprosti ali znam nekoliko parova gdje je on uspješan ginekolog/poduzetnik/pravnik, pliva u lovi, stalna putovanja ovo ono a žena doma izrađuje nakit, čuva djecu..i upoznali se u tridesetima. Ili je točno da muškima to manje smeta? Primjećujem izuzetno uspješnim tipovima nije od tolikog značaja da i žena bude na njihovom nivou dok kada je žena na visokom nivou, tada i on mora biti ravnopravan.
Pa sam si dao odgovor sa tim "on zaradjuje vise". Dao sam u postu prije objasnjenje. Muskima nije toliko bitno.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 03:11   #15
Ja tu vidim dvije stvari.
Prvo je pitanje životnog stila. Postoje ljudi koji sjede na ogromnoj lovi, a oblače se kao klošari i kupuju Linoladu umjesto Nutelle. Isto tako je česta pojava u konzumerističkom društvu da ljudi nose skupe krpe i voze premium automobile, a u džepu nemaju 20kn. Jednostavno bez obzira koliko zarađivao tu su vam ti nekakvi standardi života vjerojatno nekompatibilni.

Drugo je pitanje prilagodbe jednog partnera drugome. Tu ne mislim na lovu, nego na one nekakve ustupke koji će morati biti napravljeni prije ili kasnije, a moguće da lova bude odlučujući faktor. Recimo, bogati frajer traži od žene koja je radila kao blagajnica da ostane doma i uzgaja djecu. Ili žena koja je nekakva menadžerica koja provede 16 sati izvan kuće kaže dečku da će on morati preuzeti kućne poslove jer on radi samo 8 sati. Znači, jedan se partner mora odreći svog života samo zato jer manje zarađuje. Dosta ljudi je to veliki problem.

A lova kao lova ništa ne znači. Bio sam u vezama sa ženama koje su zarađivale više od mene i novac nikada nije bila problem. Jedino iskustvo zajedničkog života imam sa jednom koja je zarađivala moju dvostruku plaću, ali smo doprinosili proporcionalno novcem. Bilo bi ježovito da mi je rekla kako imam manja prava odlučivati jer manje zarađujem. To bi bio tzv. red flag.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 03:31   #16
linolada i nutella kostaju isto.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 03:32   #17
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
linolada i nutella kostaju isto.
Baš sam se pitala koja je razlika osim u ukusima onog koji kupuje. Linolada rulz.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 09:25   #18
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
I dalje mislim da je zenama bitno da muskarac vise zaradjuje.

Ne svima, ali hipergamija je realnost od kad je svijeta i vijeka.

Ne znaci da imam nesto protiv zena kad to tvrdim, ali tako je pa se ne trebamo lagati.

Slazem se oko ovog zadnjeg, ali se uglavnom radi o skromnim muskarcima koji dobro zaradjuju.
A skromnih žena koje dobro zarađuju kao nema?
I što onda, muškići koji zarađuju po 4 tis. na poslovima bez mogućnosti napredovanja nemaju šanse za vezu po tebi?
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:27   #19
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
A skromnih žena koje dobro zarađuju kao nema?
I što onda, muškići koji zarađuju po 4 tis. na poslovima bez mogućnosti napredovanja nemaju šanse za vezu po tebi?
Nisam upoznao skromnu zenu koja dobro zaradjuje i koja je dugorocno spremna dijeliti visak sa svojim partnerom koji manje zaradjuje.

Nisam nigdje rekao da covjek koji zaradjuje 4000 kuna nema sanse za vezu, ali...
...znas li bar tri para koji imaju djecu i gdje ona zaradjuje osjetno vise? Siguran sam da ne znas.

Dakle ima sanse, ali ne sa programerkom ili analiticarkom u banci npr.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:36   #20
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisam upoznao skromnu zenu koja dobro zaradjuje i koja je dugorocno spremna dijeliti visak sa svojim partnerom koji manje zaradjuje.

Nisam nigdje rekao da covjek koji zaradjuje 4000 kuna nema sanse za vezu, ali...
...znas li bar tri para koji imaju djecu i gdje ona zaradjuje osjetno vise? Siguran sam da ne znas.

Dakle ima sanse, ali ne sa programerkom ili analiticarkom u banci npr.
Samo vidis, ti ovdje postavljas temu kao da musko moze izdrzavati, sebe, nju i jednog dana dijete i omoguciti im svima - dostojanstven život, te ispada kao da musko trci i uzima ženu koja radi za 2k kuna.

Oko sebe vidim ljude u vezama, nacelno iz srodnih industrija/djelatnosti. Nemam niti jednog tipa s parama, koji je ozenio nekog tko iste nema.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger