Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 10:43   #21
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Samo vidis, ti ovdje postavljas temu kao da musko moze izdrzavati, sebe, nju i jednog dana dijete i omoguciti im svima - dostojanstven život, te ispada kao da musko trci i uzima ženu koja radi za 2k kuna.

Oko sebe vidim ljude u vezama, nacelno iz srodnih industrija/djelatnosti. Nemam niti jednog tipa s parama, koji je ozenio nekog tko iste nema.
Tema je o razlikama u primanjima pa se prica u tom smjeru, a cinjenica je da se najcesce spajaju ljudi slicnih primanja, ali to nije tema.

Zenska hipergamija je realnost i ne znam zasto je to ikome problematicno? To je tak. Iznimke postoje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:45   #22
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Tema je o razlikama u primanjima pa se prica u tom smjeru, a cinjenica je da se najcesce spajaju ljudi slicnih primanja, ali to nije tema.

Zenska hipergamija je realnost i ne znam zasto je to ikome problematicno? To je tak. Iznimke postoje.
Lako moguce, ali mislim da nije izrazeno toliko kao sto se prica po temama. U blizoj okolini nemam takve razlike, niti u jednom smjeru.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:49   #23
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Tema je o razlikama u primanjima pa se prica u tom smjeru, a cinjenica je da se najcesce spajaju ljudi slicnih primanja, ali to nije tema.

Zenska hipergamija je realnost i ne znam zasto je to ikome problematicno? To je tak. Iznimke postoje.
Možda zato što su takvi odnosi u svojoj biti nakaradni pa si to niti jedna strana ne želi priznati.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:59   #24
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Možda zato što su takvi odnosi u svojoj biti nakaradni pa si to niti jedna strana ne želi priznati.
Mislim da ne shvacas da postoje i ljudi kojima je novac nevazan dokle god ga ima dosta.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:11   #25
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Lako moguce, ali mislim da nije izrazeno toliko kao sto se prica po temama. U blizoj okolini nemam takve razlike, niti u jednom smjeru.
Ne znam ih ni ja sto vec nekoliko i bas uvijek muskarac zaradjuje vise.

Tvrdim samo da je muskarcima manje vazno koliko partnerica zaradjuje ako oni zaradjuju puno. Ne pricam da je to nesto uobicajeno vec da se dogadja i da je muskarcima manje vazno.

Pricam i da zene uglavnom nece htjeti biti sa tipovima koji slabo zaradjuju ako one zaradjuju dobro.

Uz to, po meni, ako par zeli imati djecu, jedan partner ne bi trebao imati zahtjevnu karijeru. Ne mozes imati sve i to je cinjenica. Ili trpi obitelj ili posao ili su svi skupa preumorni ako zele biti vrhunski zaposlenici, vrhunski partneri i vrhunski roditelji.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:13   #26
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ne znam ih ni ja sto vec nekoliko i bas uvijek muskarac zaradjuje vise.

Tvrdim samo da je muskarcima manje vazno koliko partnerica zaradjuje ako oni zaradjuju puno. Ne pricam da je to nesto uobicajeno vec da se dogadja i da je muskarcima manje vazno.

Pricam i da zene uglavnom nece htjeti biti sa tipovima koji slabo zaradjuju ako one zaradjuju dobro.

Uz to, po meni, ako par zeli imati djecu, jedan partner ne bi trebao imati zahtjevnu karijeru. Ne mozes imati sve i to je cinjenica. Ili trpi obitelj ili posao ili su svi skupa preumorni ako zele biti vrhunski zaposlenici, vrhunski partneri i vrhunski roditelji.
Slazem se s napisanim, ja bih rekao da novac postane problem u dva slucaja
a) Ako jednom od partnera padne životni standard jer su financije na njemu
b) Ako novaca nema pa se jedva sklapa kraj s krajem
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:20   #27
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Našao sam se osobno u sličnoj situaciji gdje je ona mnogo bolje stajala od mene dok sam ja imao jako malo pa skoro ništa i iskreno mi se zahvalila na druženju te rekla da to nema smisla za nešto duže pošto joj potreba netko tko će joj moći parirati jednako, ne da je financira pošto i sama ima mnogo, već ravnopravan partner. Rekao bih da mnogo ljudi pogotovo u 30+ godinama ipak kalkulira i gleda i s te strane pa da čujem forumski puk što kaže i iskustva?
Bi li vam nelagodno bilo ulazit u nešto dublje s osobom koja očigledno mnogo gore/bolje financijsko-imovinski stoji od vas?
jel možeš malo detaljnije, šta ti to ''nemaš'', a šta to ona ''ima'', koja su vaša zanimanja, ambicije.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:43   #28
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Slazem se s napisanim, ja bih rekao da novac postane problem u dva slucaja
a) Ako jednom od partnera padne životni standard jer su financije na njemu
b) Ako novaca nema pa se jedva sklapa kraj s krajem
A vidjeli smo na žudu i da novac postane problem cak i ako se nista od ovoga ne dogodi vec zena smatra da bi muskarac trebao zaradjivati vise.

Vidjeli smo i da je takav muskarac parazit za mnoge žudovke. Vidjeli smo i da muskarac koji zaradjuje puno mora bespogovorno placati sve dugove svoje rastrosne partnerice koja slabo zaradjuje.

Ne pricam svoje misljenje koje je smisljeno ni iz cega vec samo pisem prema onome sto citam na žudu zadnjih 11 godina.

Ocito takvih zena ima i nisu rijetkost.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:46   #29
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
A vidjeli smo na žudu i da novac postane problem cak i ako se nista od ovoga ne dogodi vec zena smatra da bi muskarac trebao zaradjivati vise.

Vidjeli smo i da je takav muskarac parazit za mnoge žudovke. Vidjeli smo i da muskarac koji zaradjuje puno mora bespogovorno placati sve dugove svoje rastrosne partnerice koja slabo zaradjuje.

Ne pricam svoje misljenje koje je smisljeno ni iz cega vec samo pisem prema onome sto citam na žudu zadnjih 11 godina.

Ocito takvih zena ima i nisu rijetkost.
Iskreno? Tako nesto moze biti indikativno, al to je to. U drustvu, sto blizem, sto daljnjem - nisam primjetio takve stvari. Nit je ekipa koja se razvela na pas mater rekla da je novac kumovao razvodu.

Po forumu - one gledaju vise pare, mi gledamo vise izgled. Svemir je u balansu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:59   #30
Ja sam imala i dobrih dečkiju i bitangi za momke i da, meni su važne te razlike iako ne presudne.
Ako se meni momak jako svidja i vidim da čovijek radi i ambiciozan je i trudi se i nadoknađuje sa neke druge strane, ono što je moje je i njegovo. Ali ako vidim da je momak duže vrijeme nezaposlen, ne trudi se, tvrdoglav, ništa neče raditi, neugodan, bezobrazan na tu temu, ma kakvi novci, imovina ili suživot. Ništa!
Najbolje je kad se ljudi upotpunjuju i u tom smislu ali to je teško naći.Ja sam svekoliko na dvojicu takvih naletila gdje smo troškove ravnopravno djelili i nitko nije dramio, oboje smo radili i imali slične plaće i troškove.

Dakle, bitno je.
Moje pare su moje, tvoje su tvoje, naše su ..moje! Jer vi muški ne znate s parama!
ayca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:01   #31
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post

Dakle, bitno je.
Moje pare su moje, tvoje su tvoje, naše su ..moje! Jer vi muški ne znate s parama!
Do ovog dijela ti je post bio sasvim ok, nakon toga sam zakljucio da je totalno smece. Hendlanje financija je vještina koja se uci, a ovo tvoje napisano je cista mizandrija.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:06   #32
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Ja sam imala i dobrih dečkiju i bitangi za momke i da, meni su važne te razlike iako ne presudne.
Ako se meni momak jako svidja i vidim da čovijek radi i ambiciozan je i trudi se i nadoknađuje sa neke druge strane, ono što je moje je i njegovo. Ali ako vidim da je momak duže vrijeme nezaposlen, ne trudi se, tvrdoglav, ništa neče raditi, neugodan, bezobrazan na tu temu, ma kakvi novci, imovina ili suživot. Ništa!
Najbolje je kad se ljudi upotpunjuju i u tom smislu ali to je teško naći.Ja sam svekoliko na dvojicu takvih naletila gdje smo troškove ravnopravno djelili i nitko nije dramio, oboje smo radili i imali slične plaće i troškove.

Dakle, bitno je.
Moje pare su moje, tvoje su tvoje, naše su ..moje! Jer vi muški ne znate s parama!
O boze.
Znanje sa novcem nije imanentna osobina spola.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:06   #33
Ali ja znam da se vama muškima moj post neće svidjeti.
Ne kaže se bezveze da žena drži 3 ćoška kuće!

Vi, muški, ili ste rastrošni ili preškrti, nikako racionalni!

Izbriši ono što ti se ne svidja u mojem postu.

Sorry Dude!
ayca is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.07.2017., 12:13   #34
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Ali ja znam da se vama muškima moj post neće svidjeti.
Ne kaže se bezveze da žena drži 3 ćoška kuće!

Vi, muški, ili ste rastrošni ili preškrti, nikako racionalni!

Izbriši ono što ti se ne svidja u mojem postu.

Sorry Dude!
Zene drze 80% konzumeristicke potrosnje na zapadu.

Vecina reklama je upereno prema zenama.
Sto mislis radi cega je to tako?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:28   #35
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Pricam i da zene uglavnom nece htjeti biti sa tipovima koji slabo zaradjuju ako one zaradjuju dobro.
Ali, ali..

Bi li ti rekao da je to tako zbog 'bioloških' razloga ili društvenih, ostaci prošlih vremena?

Jer danas žene zarađuju kao i muškarci, bar u mom zanimanju, većina mladih danas je visokoškolovana s jednakim mogućnostima..ne postoji gender pay gap u IT-u, medicini, ekonomiji, pravu, hrpi ostalih branši..i gdje se tu hipergamija uklapa?
softsicher is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:45   #36
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Ali, ali..

Bi li ti rekao da je to tako zbog 'bioloških' razloga ili društvenih, ostaci prošlih vremena?

Jer danas žene zarađuju kao i muškarci, bar u mom zanimanju, većina mladih danas je visokoškolovana s jednakim mogućnostima..ne postoji gender pay gap u IT-u, medicini, ekonomiji, pravu, hrpi ostalih branši..i gdje se tu hipergamija uklapa?
Nemam pojma.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:47   #37
Jebiga, osim hrpe drustvenih stvari najvise evolucija...muskarac je taj koji mora ici u sumu i uloviti/donijeti srnu, zeca, bizona i prehraniti obitelj, potjerati medvjeda ako ih napadne...vecina zena ce odjebati muskarca koji za navedeno nije sposoban, koji nije sposoban prehraniti nju i potomstvo...jer zenama je u osnovi najbitnije kod muskarca osjetiti sigurnosti. Jos pogotovo kad ispadne da je ona bolji lovac u sumi od njega (vise zaraduje), instikti...
Naravno, treba odijeliti sigurnost od parazitluka, sponza...i ostalih malicioznih pojavnosti.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:49   #38
Quote:
ChaosInMotion kaže: Pogledaj post
Jebiga, osim hrpe drustvenih stvari najvise evolucija...muskarac je taj koji mora ici u sumu i uloviti/donijeti srnu, zeca, bizona i prehraniti obitelj, potjerati medvjeda ako ih napadne...vecina zena ce odjebati muskarca koji za navedeno nije sposoban, koji nije sposoban prehraniti nju i potomstvo...jer zenama je u osnovi najbitnije kod muskarca osjetiti sigurnosti. Jos pogotovo kad ispadne da je ona bolji lovac u sumi od njega (vise zaraduje), instikti...
Naravno, treba odijeliti sigurnost od parazitluka, sponza...i ostalih malicioznih pojavnosti.
Ne bih se slozio s tim jer su se vremena podijelila. Vise bi rekao da je to drustveni konstrukt koji korijene vuce iz patrijarhata gdje se ocekivalo da je musko glava obitelji. Danas vise nije tako.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:55   #39
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozio s tim jer su se vremena podijelila. Vise bi rekao da je to drustveni konstrukt koji korijene vuce iz patrijarhata gdje se ocekivalo da je musko glava obitelji. Danas vise nije tako.
Zena je nemocna dok ima bebu pa mozda postoji zapis u genima da joj treba sposoban muzjak?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:56   #40
to je danas jako važno i muškarcima a kamoli ženama
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger